koniec (13:13)

23.01.2017, 20:00 • Brest Arena, Brest • Josef Cestr (@Hyddaw) cz

Tipsport: 1.55 8.2 3.3

60

Fernándezova střela z nouze míří sice do levého horního rohu, zde už je ale připraven se zákrokem polský brankář. O vítězi je jasno! (24:22)

60

60. Przemysław Krajewski (POL) - 24:22

60

Krajewski zřejmě hrdinou Poláků! Jmenovaný hráč i přes oslabení dokázal protlačit míč při náskoku z levého křídla do sítě soupeře a troufám si říci, že Argentina dvoubrankový náskok Polska již nedotáhne! (24:22)

59

Neuvěřitelné, jak hluboko klesla psychika Argentinců! Pizarro ve stoprocentní šanci trestuhodně zahazuje svoji možnost na vyrovnání! (23:22)

59

Minimálně do konce druhého poločasu už nepromluví Przybylski (POL), který si putuje na dvě minuty odpočinout za svůj faul na soupeře. (23:22)

58

Tohle si trenér Polska jednoznačně nepřál. Łyżwa vyrobil technickou chybu! (23:22)

58

Trenér Polska bude svým svěřencům vtloukat do hlavy své myšlenky na několik posledních minut, do nichž bude Polsko vstupovat ve vedení o jednu branku. (23:22)

56

56. Michał Daszek (POL) - 23:22

56

Jen co se Pablo Fernández vrátil na hrací plochu, nasměřoval Daszek svou druhou trefou v utkání Polsko do vedení. (23:22)

55

Oddechový čas pro Polsko. (22:22)

55

Argentina ne a ne zlomit střelecké prokletí z posledních minut. Národní celek z Jižní Ameriky nevstřelil branku už od 48. minuty! (22:22)

54

Hrdinou v polském dresu se stává Przybylski, který po více než sedmnácti minutách vyrovnává stav utkání na 22:22. (22:22)

54

Vyloučení v týmu Argentina (Juan Pablo Fernández). (21:22)

53

53. Michał Daszek (POL) - 21:22

53

Tak se na to podívejme! Kdo by před pěti minutami předpokládal, že Polsko dotáhne své manko na rozdíl jediné branky? Radost z tohoto počinu může mít i Daszek, který je autorem jednadvacáté branky. (21:22)

52

Tři branky během posledních pěti minut ve vlastní bráně dohnalo trenéra Argentiny k využití oddechového času. Už už to vypadalo s Polskem bledě, tak se nechme překvapit. (20:22)

52

A to se mu také daří. Polsko drží střelecky převážně Krajewski, který prostřelil brankáře soupeře už pětkrát v dnešním duelu. (20:22)

49

49. Piotr Chrapkowski (POL) - 19:22

49

Do střeleckých statistik se dnes vůbec poprvé zapisuje Piotr Chrapkowski. (19:22)

48

Gól vstřelil tým Polsko (Marek Daćko). (18:22)

48

Trenér Polska na vývoj reaguje střídáním brankáře. Mezi třemi tyčemi se objevuje Kornecki. (17:22)

48

Pro Polsko zřejmě hororové minuty. Při vlastní početní výhodě totiž už třikrát inkasovalo. (17:22)

47

A o chvíli později ten stejný hráč přidává z rychlého brejku další branku! (17:21)

46

Halou zní jméno jednoho z bratrů Simoneta. Jmenovitě Pablo, který střílí jubilejní dvacátou branku celku z Jižní Ameriky. (17:20)

45

45. Przemysław Krajewski (POL) - 17:19

45

Krajewski hned zkraje početní výhody posílá míč do sítě Argentiny. (17:19)

45

Také Pablo Portela (ARG) se proviňuje proti pravidlům již podruhé. Pokud by se dvouminutový trest opakoval, znamenalo by to pro něj odchod do sprch. (16:19)

45

Naopak Argentinci zásluhou Sebastiana Simoneta odskakují do vedení již o tři branky a toto by mohlo být důležité pro vývoj dalších minut. (16:19)

45

Gebala nasměřoval své zakončení pouze do konstrukce argentinské brány! (16:18)

43

Již šestá branka pro Fernándeze z bodu pro sedmimetrový hod. Neuvěřitelná bilance tohoto hráče z trestného hodu (6-1). (16:18)

43

K tomu všemu jen o dvacet vteřin později dostává Argentina příležitost na skórování v podobě sedmimetrového hodu! (16:17)

43

Walczak (POL) je podruhé v zápase vyloučen na dvě minuty a bude si muset dávat v dalším průběhu hry velký pozor, aby vůbec dnešní střetnutí dohrál. (16:17)

42

42. Marek Daćko (POL) - 16:17

42

Oba národní výběry chytly slinu po brankách, což je po úvodních šesti minutách druhé půle jenom dobře! O šestnáctou branku Polska se postaral Daćko. (16:17)

42

Vieyrova neskutečná pumelenice se zastavuje až v síti Polska. (15:17)

41

Střela Przybylského ještě brankou neskončila, ovšem dorážka v podání Gebaly už ano. (15:16)

40

Ačkoli už Fernández v závěru první půle jeden sedmimetrový hod zahodil, dostal od trenéra důvěru znovu, a opravdu Argentina odskakuje na rozdíl dvou branek! (14:16)

40

Argentina může jít do dvoubrankového vedení, má k dispozici sedmimetrový hod po faulu Chrapkowského. (14:15)

39

Podruhé už byl Vieyra mnohem úspěšnější. Odměnou mu je za jeho snahu patnáctá branka Argentiny. (14:15)

37

A hned je o další branku postaráno. Na straně Polska kontruje Łyżwa. (14:14)

36

Až Sebastian Simonet protrhl střeleckou smůlu všech hráčů během úvodních minut druhých třiceti minut! (13:14)

35

To je neuvěřitelné! Střela Pizarra končí na tyči. Střelecké trápení obou celků trvá i nadále. (13:13)

34

Vyloučení v týmu Polsko (Patryk Walczak). (13:13)

32

Vyloučení v týmu Argentina (Pablo Sebastián Portela). (13:13)

30

Jen co Moryto trefil z pravého křídla pouze brankáře, vydali se Argentinci do rychlého protiútoku, který musel být zpomalen. To ale Argentincům nemusí vadit, Sebastian Simonet si šest sekund před koncem první půle našel skulinku mezi obránci a následně vyrovnal stav utkání na poločasových 13:13. (13:13)

29

Argentina má k dispozici sedmimetrový hod! (13:12)

28

Polsko si ale přeci jen bere vedení zpět po Gebalově střele z prostoru devíti metrů, kterou zamířil do horní části branky. (13:12)

28

Polákům vedení o dvě branky příliš dlouho nevydrželo. Portela ukořistil míč po soupeřově nepřesné rozehrávce a svou individuální akci zakončuje brankou. Je znovu vyrovnáno! (12:12)

27

Vieyra odčinil svůj předchozí neúspěch a snižuje náskok Polska na rozdíl jedné branky. (12:11)

27

Rozdíl ve skóre činí poprvé v zápase dvě branky! Postaral se o to na straně Polska opětovně Przybylski. (12:10)

25

25. Rafał Przybylski (POL) - 11:10

25

Když nevyšlo zakončení Vieyrovi, vyzkoušel své střelecké štěstí Przybylski a tento hráč se trefuje v rozmezí jedné minuty už podruhé. (11:10)

25

Po Morytově nepřesné střele si bere oddechový čas také kouč argentinské lavičky. (10:10)

24

Ovšem hodně bleskově odpovídá Przybylski, který potrestal nepřipravenost obrany po návratu z útoku. (10:10)

24

Ten samý hráč, jen o několik málo chvil později přidává další branku. Pro Argentinu to znamená vstřelení jubilejní desáté branky. (9:10)

23

Argentinci předvádí, jak je pro ně Fernández důležitý hráč. Tento hráč si připisuje do dnešních střeleckých statistik již pátou branku. (9:9)

22

22. Przemysław Krajewski (POL) - 9:8

22

Na polské straně se prosazuje podruhé v řadě Krajewski, který převažuje misky vah opět na stranu Polska. (9:8)

22

Pizarro potrestal střeleckou nepřesnost soupeře jak nejlépe mohl. Rozdíl ve skóre nebyl v prozatímním průběhu větší jak o jednu branku. (8:8)

22

Žlutá karta pro tým Argentina (Pablo Simonet). (8:7)

21

Tak že by se přeci jen polští hráči dočkali zlepšené hry a hráli, co se od nich od začátku šampionátu čekalo? Krajewského zakončení tomu napovídá. (8:7)

21

21. Arkadiusz Moryto (POL) - 7:7

21

Předchozí neúspěch nemusí polské hráče nikterak mrzet. Jedna z přihrávek mířila přesně do rukou soupeřů, kteří už si věděli pro tentokrát v útoku rady. Pravé křídlo Polska, jmenovitě Moryto připisuje třetí branku v utkání. (7:7)

19

A i jeho další střelecký pokus z této vzdálenosti je úspěšný! Argentina se díky této brance dostává pomaloučku do vedení. (6:7)

17

V tomto ohledu mají Argentinci svého specialistu jménem Fernánder, který se ze sedmimetrového hodu mýlí jen málokdy. (6:6)

17

Jachlewski (POL) nejen, že je vyloučen na dvě minuty. Argentina má po jeho faulu v brankovišti navíc možnost skórovat ze sedmimetrového hodu. (6:5)

16

Polští hráči si berou vedení zpět na svou stranu. Poprvé od úvodních minut nasměřoval míč mezi tři tyče Daćko. (6:5)

16

Polský trenér si bere oddechový čas. (5:5)

15

Žlutá karta pro tým Argentina (Lucas Moscariello). (5:5)

15

15. Tomasz Gębala (POL) - 5:5

15

Gebala aspoň částečně odčiňuje své zaváhání ze sedmimetrového hodu, kdy svému národnímu výběru zajišťuje pátou branku v zápase. (5:5)

14

Žlutá karta pro tým Polsko (Patryk Walczak). (4:5)

14

Moscariello velmi rychle odpovídá stejným způsobem, tedy vstřelením branky. (4:5)

13

13. Przemysław Krajewski (POL) - 4:4

13

Krajewski si naskočil do brankoviště a nedal Schulzovi příliš možností, jak zasáhnout. Máme opět vyrovnáno. (4:4)

13

Zaváhání soupeře využívá Argentina, která zásluhou Fernándeze vede o jednu branku. Tento šikovný hráč využívá druhou sedmičku svého výběru v zápase. (3:4)

12

Argentina má k dispozici sedmimetrový hod. (3:3)

12

Žlutá karta pro tým Polsko (Piotr Chrapkowski). (3:3)

10

Polsko má k dispozici sedmimetrový hod! (3:3)

10

Vyloučení v týmu Argentina (Leonardo Facundo Querín). Polsko si poprvé v zápase zahraje početní výhodu. (3:3)

9

Žlutá karta pro tým Argentina (Federico Fernández). (3:3)

8

Vedení Polska ovšem platilo pouze deset sekund. Na střelu Pabla Simoneta brankář polské národnosti nedosáhl. (3:3)

7

Jenže Packowski navrací polským hráčům jednobrankové vedení. (3:2)

7

Branky začínají přibývat, což zvedá diváky v hale v Brestu ze sedadel. Pablo Simonet posílá míč až za záda soupeřova brankáře. (2:2)

5

5. Arkadiusz Moryto (POL) - 2:1

5

Na přelomu páté a šesté minuty navrací vedení na stranu Polska Moryto, který se zatím jako jediný polský hráč zapsal do střeleckých statistik. (2:1)

4

Druhá branka až po dvouminutové pauze, kterou vyplnily zákroky obou brankářů. O vyrovnáno se postaral nejlepší střelec Argentiny – Federico Fernández. (1:1)

2

Argentinští hráči svou příležitost na skórování nevyužili, naopak Moryto ano a Polsko se dostává do vedení. (1:0)

24:22

Poľsko: Kornecki, Malcher, Morawski – Daćko, Łyżwa, Jachlewski, Krajewski, Niewrzawa, Walczak, Moryto, Daszek, Przybylski, Paczkowski, Gierak, T. Gębala, Chrapkowski.

Argentína: Schulz, García – Fernández, Pizarro, S. Simonet, P. S. Portela, P. Simonet, Querín, Vieyra, Moscariello, Pablo Fernández, Carou, A. Portela, Souto Cueto, Deschamps, Vainstein.

Rozhodca: Majid Kolahdouzan, Alireza Mousavjan (oba IRI)