Malaga CF – UD Las Palmas

2:1

koniec (2:1)

20.02.2017, 20:45 • Estadio La Rosaleda • 23. kolo • Roland Hric (@rolandhric)

Je to tak, Málaga dotiahla zápas do víťazného konca aj napriek tomu, že od 70. minúty hrala bez vylúčeného Rodrígueza. Las Palmas sa dostalo do viacerých zaujímavých príležitostí, najmä Boateng, no ani jedna gólom neskončila. Domác taktiež zahodili množstvo šancí, ale v konečnom dôsledku ich nemusia mrzeiť, pretože dôležité tri body ostávajú doma.

Ďakujem vám za pozornosť. (22:36:44)

90+3

90+3

Domáci držia loptu v strede ihriska a výhru by už mali ubrániť.

90+2

Jesé mal vzápätí obrovskú príležitosť, keď sa dostal k strele zvnútra vápna, ale minul ľavú žrď!

90+1

Zblokovaná prihrávka sa dostala priamo pred Jesého, no skorej než stihla hosťujúca desiatka vystreliť, odpálil loptu do bezpečia Demichelis.

90

Hlavný arbiter pridal nad rámec riadnej hracej doby tri minúty!

88

Pekná a rýchla kombinácia Las Palmas skončila nepresným zakončením Tanu, ktorého navyše prichytil v ofsajde postranný rozhodca.

87

Boateng sa previnil vo vzdušnom súboji nedovoleným zákrokom. Domáci hráč sa zo zeme nechce zdvihnúť a ešte natiahne pár sekúnd.

86

Gómezova rana mala dobrú razanciu, ale s presnosťou to už bolo horšie.

84

Tak a máme využité všetky striedania na oboch stranách a vo zvyšných minútach môžu prerušiť hru jedine fauly, nepresnosti alebo góly.

84

Striedanie v tíme UD Las Palmas: z ihriska odchádza Roque Mesa, prichádza Javi Castellano.

83

Domáci tréner využil všetky možnosti na striedanie a vo zvyšných minútach je to na desiatke hráčov, ktorí musia proti presile udržať tesný náskok.

82

Striedanie v tíme Málaga CF: z ihriska odchádza Pablo Fornals, prichádza Miguel Torres.

80

Santos teraz zariskoval a zatiahol jedného zo súperov, ale rozhodca okrem pískania karty nerozdával.

80

Zápas v Málage sa dostal do záverečnej desaťminútovky, ktorá sľubuje veľmi zaujímavý futbal.

79

Lemosov pokus z 25 metrov sa neujal. Kameni bude kopať od svojej brány.

78

Striedanie v tíme Málaga CF: z ihriska odchádza Charles, prichádza Michael Santos.

76

Striedanie v tíme UD Las Palmas: z ihriska odchádza Dani Castellano, prichádza Tana.

75

Po tom, čo Las Palmas rozohralo roh nakrátko prišiel center pred bránu, ale Boatengovo zakončenie hlavou nespôsobilo Kamenimu žiadny problém.

74

Klub z Kanárskych ostrovo má pred sebou ešte viac ako 15 minút hry. V nich bude mať presilovku a obrovskú príležitosť na vyrovnanie.

73

Striedanie v tíme Málaga CF: z ihriska odchádza Keko, prichádza Diego Llorente.

72

Boateng spálil ďalšiu tutovku, tentoraz neprekonal Kameniho hlavičkou z bezprostrednej blízkosti!

71

Dnešný duel je celkovo veľmi nervózny, no poväčšine sú trestaní domáci hráči, čo sa nepáči ľuďom na tribúnach, ktorí hlasno pískajú.

70

70. José Rodríguez (MLG)

70

Pozor! Tento moment môže byť veľmi zásadný, pretože José Rodríguez putuje po druhej žltej karte predčasne pod sprchy a pre Las Palmas začína presilová hra!

69

Žltú kartu dostáva Keko (Málaga CF).

68

Vierov center od rohovej zástavky síce nepríjemne padol do stredu veľkého vápna, ale nič nebezpečné neprišlo.

67

Boateng sa v šestnástke pretlačil k strele medzi tromi hráčmi, ale bol zablokovaný a nasleduje roh.

65

Las Palmas sa snaží ustáliť tempo hry a upokojiť aktivitu domácich, ktorí sú pri chuti a chceli by rozhodnúť o svojom triumfe.

64

Žltú kartu dostáva Jesé (UD Las Palmas).

63

Striedanie v tíme UD Las Palmas: z ihriska odchádza Alen Halilović, prichádza Mateo.

62

Domáci zahral štandardku veľmi dobre, Camachova hlavička trafila brvno a od neho dopadla priamo na čiaru! Hostia mali obrovské šťastie, pretože už mohlo byť po zápase!

60

Boateng je vôbec prvým hosťujúcim hráčom, ktorý prijal žlté varovanie od hlavného arbitra dnešného stretnutia Josého Sáncheza.

57

Vierovi po niekoľkýkrát v dnešnom zápase štandardka nevyšla. Hostia ostali v útoku, ale po Halilovićovom centri nasledoval ofsajdový verdikt.

56

Camacho sa previnil faulom neďaleko vlastnej šestnástky, navyše zbadal žltú farbu.

54

Fornals bežal od polovice sám na bránu, no vylámal si zuby na Varasovi, ktorý týmto spôsobom podržal šance svojho tímu na body!

53

Hra sa prelieva zo strany na stranu, tempo je vysoké a stav atraktívny pre oba celky, ktoré ešte musia o body poriadne bojovať.

52

Videli sme nožničky, ktoré vystrúhal Charles, ale presnosť sa stratila, pretože lopta skončila dobrých 10 metrov od brány.

51

Na druhej strane si stopér neporozumel s brankárom a takmer dokopol skákajúcu loptu do siete Charles! Jeden z hostí stihol poslať guľaté čudo na roh.

51

Obrovská príležitosť hostí na vyrovnanie ostala nevyužitá! Kevin-Prince Boateng prehodil loptu na bránu, no trafil pravú žŕdku!

50

Na druhej strane bol faulovaný Jesé a festival faulov pokračuje.

50

Domáci kopali aspoň priamy voľný kop, ale jeho exekútor Keko nenašiel hlavu ani jedného zo svojich spoluhráčov.

49

Hostia nezačali vôbec dobre, teraz to vo vápne zaváňalo penaltou, ale Lemosov zákrok na Charlesa rozhodca nepískal.

47

Keko nabral rýchlosť na strane, narazil si loptu, ale musel ju odovzdať súperovi, pretože si nepostrážil svoje postavenie.

46

Druhá polovica je v plnom prúde. Dokonca sme už videli prvý útok domácich, ale ani Castrov, ani Kekov center šancu nepriniesol.

46

Prvé dejstvo prinieslo veľmi zaujímavý futbal, ktorý navyše priniesol až tri góly, a tak sa niet na čo sťažovať. Prví išli do vedenia hostia po parádnej strele Lemosa. Z vedenia sa radovali len osem minút, pretože Fornals vyrovnal taktiež peknou technickou strelou. To nebolo všetko, pretože v 35. minúte zakončil rýchly protiútok gólovým spôsobom Charles.

Uvidíme, čo prinesie druhá polovica, ktorá začne približne o 21:46.

45+1

45+1

Málaga dokázala vydolovať loptu pod svoju kontrolu a aktuálne naťahuje čas po Jesého faule pri autovej čiare.

45

José Sánchez pridal ešte jednu minútu, no lopta je v strede ihriska a pravdepodobne sa už nič vážne nestane.

44

Jonathan Viera zahral štandardku svojho tímu. Jeho dlhý center odvrátil Demichelis na roh, ktorý hosťom nevyšiel, loptu skryl Kameni.

42

Hostia tlačia na pílu a vidno, že by veľmi radi išli do kabín za vyrovnaného stavu.

40

Zaujímavý prvý polčas sa dostal do svojho záveru, v ktorom budú chcieť domáci udržať vedenie, o ktoré sa postarali v priebehu ôsmich minút.

39

Demichelis doskočil na súperovi nohu príliš tvrdo a môže byť rád, že nezbadal minimálne žltú kartu.

37

Hostia však nie sú zaskočení a najradšej by strelili vyrovnávajúci gól ihneď.

35

35. Charles (MLG) - 2:1

35

Málaga dala gól!
Parádna hra domácich a je otočené! Marcelo Romero vybuchol od radosti po tom, čo CHARLES zakončil rýchlu kontru jeho tímu druhým gólom do hosťujúcej siete! Domáci útočník sa z tesnej blízkosti jednoducho mýliť nemohol!

34

Las Palmas si vypracovalo priamy kop, ktorý však neskončil strelou do priestoru brány.

33

Málaga sa dostala za šestnástku súpera, ale zbytočne sa zamotala. Navyše bol faulovaný strelec úvodného gólu Lemos.

31

Hra je aktuálne prerušená, pretože na zemi je jeden z hráčov Las Palmas, ktorý potrebuje lekárske ošetrenie.

30

Koke dostal prihrávku do behu, preloboval Varasa a rozvlnil sieť, no postrannému rozhodcovi neušlo jeho postavenie mimo hry.

27

27. Pablo Fornals (MLG) - 1:1

27

Castrov center prepadol až k PABLOVI FORNALSOVI, ktorý technickou strelou prekvapil všetkých a čo je hlavné, tak aj Varasa! Je vyrovnané, domáci dokázali odpoveď pomerne rýchlo!

26

Na opačnej strane vybojoval rohový kop Juan Carlos.

25

Dlhý nákop hostí smerujúci na Boatenga skončil len pri domácom brankárovi.

24

Rýchlu kontru domácich zakončil slabučkou strelou do stredu brány Keko.

24

Tentoraz si oprel do lopty Jonathan Viera, ale nemieril presne.

23

Lemos si po druhý raz hotuje loptu a to vo veľmi podobnej pozícii.

23

José Rodríguez sa rozbehol za Jesém, dobehol ho, no podkopol mu nohy a je druhým hráčom so žltou odmenou.

22

Domáci hráči a aj priaznivci prepadli emóciám a momentálne sledujeme poriadne vyostrené stretnutie.

21

Tentoraz už áno, pretože Charles padol v šestnástke, penalta zapískaná nebola a práve domáci útočník zbadal kartu za protesty.

20

Charles vošiel do Roqueho Mesu na hranici žltej karty, no rozhodca zatiaľ do vrecka nesiahol.

19

19. Mauricio Lemos (LPA) - 0:1

19

Tím Las Palmas práve strelil gól!
Hosťom prerušenie pomohlo a vďaka parádnej strele MAURICIA LEMOSA idú do vedenia! Strelec gólu poslal loptu naokolo múru, Kameni ostal ako prikovaný a nestihol zareagovať.

18

Rozhodca odbehol ku striedačke, hra je stále prerušená.

17

Po faule Roberta Rosalesa majú hostia celkom dobrú príležitosť v podobe zaujímavého priameho kopu.

16

Pablo Fornals signalizoval, že jeho center sa obtrel o ruku Bigasa, no José Sánchez penaltu v skorej časti duelu nezapískal.

15

Prvú strelu Las Palmas medzi tri žrde vyslal Alen Halilović, no Kameni nemal žiadne problémy.

14

Dve akcie domáceho celku, ktoré sme mali možnosť vidieť v posledných desiatkach sekúnd skončili kvôli ofsajdovému postaveniu.

12

Castro ukázal svoju rýchlosť a dostal sa po ľavej strane až k strele, no jeho pokus smeroval priamo do stredu svätyne, kde Varas chýbať nemohol.

11

V úvode duelu majú zverenci Marcela Romera herne navrch a svojho súpera moc k slovu nepúšťajú.

9

Keko sa prešmykol po strane dopredu, prihral Castrovi, ale tomu lopta od nohy odskočila, navyše stál v ofsajde.

8

Ďalšia akcia domáceho tímu a ďalší center, ktorý tentoraz skončil za bránkou.

7

Keko je v úvode veľmi aktívny. Jeho center z pravej strany sa dostal ku Camachovi, ktorého strela skončila vedľa brány.

5

Las Palmas sa pomaličky, ale isto dostáva do deja. Momentálne si prihráva na svojej polovici a vyčkáva.

3

Prvý rohový kop nepriniesol nič zaujímavý, Varas uvedie loptu do hry svojím odkopom.

2

Domáci sa ihneď tlačia k súperovej bránke a snažia sa o rýchly gól. Nepríjemný center Keka z pravej strany upratal na roh jeden z hostí.

1

Prvú akciu Málagy zbrzdil ofsajd.

1

O úvodný výkop sa postarali domáci, hráči, ktorí hrajú v bielych dresoch s modrými pásikmi.

1

Tímy sú na trávniku, všetko je pripravené a zápas sa môže začať.

Málaga CF: Kameni – Rosales, L. Hernández, Demichelis, J. P. Carlos – José Rodríguez, Camacho (C) – Keko, Fornals, G. Castro – Charles.
Náhradníci: Bojko – Duda, D. Llorente, Peñaranda, Jony, Santos, Miguel Torres.

UD Las Palmas: Varas – Simón, Lemos, Bigas, D. Castellano – V. Gómez – Mesa, Halilović, Viera (C), Jesé – K-P. Boateng.
Náhradníci: Lizoain – Artiles, J. Castellano, David García, Mateo, H. Lopes, Tana.

Rozhodca: José Sánchez – García, Martínez.
Vítam vás pri sledovaní online textového prenosu z tradičného pondelkového zápasu španielskej Primery Division, ktorej 23. kolo uzavrú vo vzájomnom súboji hráči Málagy proti Las Palmas. Úvodný výkop je naplánovaný na 20:45.

Málaga CF

Málage patrí po 22 zápasoch a zápasoch tohto kola až 14. priečka a nie príliš veľký náskok nad zostupovou čiarou. 23 bodov je veľkým sklamaním, no časy, keď bol tento tím vo vyraďovacej časti Ligy majstrov sú dávno preč.
Naposledy zverenci Marcela Romera remizovali na ihrisku Villarrealu 1:1. Charles za hostí otvoril skóre v 14. minúte, Villarreal dal gól z penalty, ktorú premenil Bruno. Domáci ubránili remízu aj napriek červenej karte.
Najlepším strelcom Boquerones je sedemgólový Sandro Ramiréz.

UD Las Palmas

Klub z Kanárskych ostrovov už dávno zabudol na dobrý vstup do ročníka, keď bol dokonca chvíľu aj prvý. Aktuálne je v druhej polovici tabuľky, presne na 12. pozícii, keď nazbieral 28 bodov.
Zverenci Quique Setiéna posledné dva duely prehrali a dnes by konečne chceli bodovať a najlepšie naplno. Minule prehrali pred zrakmi vlastných priaznivcov so Sevillou tesne 0:1. O triumfe hostí rozhodol v 80. minúte Joaquin Correa.
Najlepším strelcom klubu z rovnomenného mesta Las Palmas je Kevin-Prince Boaten. Ten vsietil šesť gólov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.