KAA Gent – KRC Genk

2:5

koniec (1:4)

09.03.2017, 21:05 • KAA Gent Stadium • Osemfinále • Filip Sabo

Skončilo sa toto belgické derby a môžeme povedať, že sme videli naozaj bláznivú prestrelku, v ktorej sme videli dokopy 7 gólov. Spokojnejší sú ale určite hostia. Do odvety cestujú s piatimi strelenými gólmi na súperovom ihrisku. Ak by sa domácim za stavu 2:4 podarilo premeniť pokutový kop, možno by sme videli zvrat. No to už nezistíme. Ja Vám ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás zasa nabudúce. Dovidenia! (23:05:00)
Držanie lopty: 58 % : 42 %.
Strely na bránu: 7:8. Strely mimo: 2:3. Rohové kopy: 7:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 15:9.

90+4

90+4

Môžeme skonštatovať, že domácim tento zápas vôbec nevyšiel, hostia v posledných sekundách už len kontrolujú stav a držia loptu na svojich kopačkách.

90+3

Kalu sa pokúsil o center do šestnástky, domáca obrana je však pozorná a už nepripustila žiadne ohrozenie brány.

90+1

Rozhodca bude nadstavovať ešte 4 minúty.

90

Striedanie v tíme KRC Genk: z ihriska odchádza Siebe Schrijvers, prichádza Leandro Trossard.

89

Žltú kartu dostáva Rabiu Ibrahim (KAA Gent).

87

Zápas sa nám už iba dohráva a domáci sa snažia neinkasovať prípadný ďalší gól.

85

Hostia majú už nahraté a tak sa nemusia nikam ponáhľať.

84

Záver zápasu dohrajú domáci hráči len s desiatimi hráčmi, keď druhú žltú a následne červenú kartu vytiahol rozhodca pre Esitiho. Ten tak bude svojmu tímu chýbať aj v odvete.

83

Domácim sa ani v závere zápasu nedarí s výsledkom nič urobiť. Všetka ich snaha sa skončí buď nepresnosťou, alebo ich zastavia hosťujúci hráči.

81

Gent zahrával rohový kop, no ani teraz nedokázali túto štandardnú situáciu využiť.

81

Striedanie v tíme KRC Genk: z ihriska odchádza Ruslan Malinovskyj, prichádza Brian Heynen.

78

O výsledku je už zdá sa rozhodnuté, takisto aj o postupujúcom. Nerobme však predčasné závery, hlavne po tom, čo včera predviedla Barcelona.

76

Striedanie v tíme KAA Gent: z ihriska odchádza Jérémy Perbet, prichádza Thomas Foket.

76

Striedanie v tíme KAA Gent: z ihriska odchádza Kenneth Saief, prichádza Moses Simon.

74

Je pískaný ofsajd domácemu tímu.

72

72. Mbwana Samatta (GNK) - 2:5

72

Genk dal gól!
Ďalšia rana pre domácich, keď svoj druhý gól v zápase striela Samatta. Po tom, čo domáci nepremenili pokutový kop, hostia potrestali gólom na 2:5 ich zaváhanie. Teraz sa potvrdilo staré známe nedáš – dostaneš.

70

Záver zápasu bude ešte veľmi dramatický. Podarí sa domácim vyrovnať? Ich herný prejav sa zmenil, majú dvadsať minút na to, aby zo zápasom niečo urobili.

68

68. Jérémy Perbet (GNT)

68

Jérémy Perbet (KAA Gent) nepremenil pokutový kop.
Domáci mali teraz fantastickú šancu znížiť! Po aktivite, ktorú vyvinul Kalu, dostali možnosť zahrávať pokutový kop. Strelec Perbet však teraz nebol úspešný. Brankár si počkal na pohyb a zneškodnil penaltu!

67

67.

67

Bola nariadená penalta.

65

Na ihrisku sa nám trochu pritvrdilo a začali sa prvé strkanice.

63

Domáci sa dostali do ďalšej sľubnej šance. Strelu z voleja však pozorný brankár chytá, navyše smerovala priamo do stredu brány. Zdá sa, že domáci ožili. Ešte sa snažia s výsledkom niečo urobiť.

61

Tím Gent práve strelil gól! Gól strelil KALIFA COULIBALY.
Domáci predsa len korigujú stav. Coulibaly sa po žltej karte zapisuje aj do streleckej listiny, keď hlavičkou po centri z ľavej strany znižuje na 2:4! Zdá sa, že sa nám zápas začína zamotávať.

61

61. Kalifa Coulibaly (GNT) - 2:4

59

Žltú kartu dostáva Kalifa Coulibaly (KAA Gent).

58

Píska sa ofsajd hosťujúcemu tímu, ktorý je aj napriek pohodlnému náskoku stále aktívnejší.

56

Pretiahnutý center do pokutového územia hostí brankár kryje s ťažkosťami. Z tribúny je už počuť piskot na adresu domácich. Fanúšikom sa ich výkon vôbec nepáči.

55

Domáci si teraz pred šestnástkou vôbec nerozumeli. Lopta smerovala úplne inam, než si nabiehal jeden z hráčov.

54

Domácim sa vôbec nedarí, kopia sa nepresnosti na ich strane. Vyzerá to tak, že zápas už len dohrávajú.

52

Ak chcú domáci ešte postúpiť, mali by s výsledkom niečo urobiť. No zatiaľ to na ihrisku vyzerá na jednoznačnú záležitosť. Uvidíme, čo nám prinesú nasledujúce minúty.

50

Hostia to skúšajú z diaľky. Tento pokus bol však veľmi nepresný a domáceho brankára nemohol ohroziť.

49

Domáci hráč sa teraz snažil vymyslieť niečo v šestnástke súpera, no nakopnutú loptu si spracoval rukou a rozhodca tak píska.

48

Hostia mali teraz výhodu rohového kopu. Pretiahnutý center však nikoho nenašiel, a tak bude domáci brankár rozohrávať od vlastnej brány.

47

V úvode druhého dejstva prišlo na oboch stranách po jednej zmene. Uvidíme, aký vplyv to bude mať na hru jedného, či druhého tímu.

46

Striedanie v tíme KAA Gent: z ihriska odchádza Louis Verstraete, prichádza Rabiu Ibrahim.

46

Striedanie v tíme KRC Genk: z ihriska odchádza Jean-Paul Boëtius, prichádza Thomas Buffel.

46

O malú chvíľu sa začne druhé dejstvo. Uvidíme, či sa domácim ešte podarí s výsledkom niečo spraviť. Zatiaľ to je pre nich veľmi nepriaznivý výsledok do odvety.
Máme za sebou bláznivý prvý polčas belgického derby, v ktorom sa viacej darilo hosťom a zaslúžene vyhrávajú už o tri góly. Prihlásime sa opäť na začiatku druhého dejstva!

45+1

45+1

45+1. Jere Uronen (GNK) - 1:4

45+1

Genk dal gól! Gól strelil JERE URONEN.
Hostia udreli aj v samom závere zápasu. Fantastická prihrávka medzi obrancov, Uronen nebol v ofsajde, unikol domácej obrane a štvrtým gólom ukončuje prvý polčas.

45+1

Nadstavuje sa jedna minúta.

45

V poslednej minúte ďalekonosný pokus domácich, ktorý si postrážil brankár a loptu pohodlne chytá.

44

Hostia v ďalšej šanci. Jeden z útočníkov sa ocitol úplne sám v pokutovom území súpera, no v poslednej chvíli obranca v sklze zasiahol.

41

41. Mbwana Samatta (GNK) - 1:3

41

Je tu tretí gól do siete domácich! V závere prvého polčasu prišla milimetrová prihrávka na voľného hráča hostí, ten si loptu spracoval a prekonal brankára.

40

Domáci brankár teraz dobre čítal hru a center hostí si stiahol pre seba.

38

Domáci sa teraz po dlhšej dobe snažili vyvinúť aktivitu smerom dopredu. Centrovaná lopta sa však do pokutového územia nedostala.

37

Jeden z hostí sa perfektne uvoľnil, vypálil na brankára a ten vytiahol skvelý zákrok. Vyrazenú loptu obrana odpratala do bezpečia.

36

V rýchlom časovom slede je tu ďalší rohový kop pre hostí. V domácej obrane opäť nastali zmätky, čo sa nepodarilo využiť hosťom a následná strela letí mimo bránu.

35

Po faule budú hostia opäť rozohrávať. Domáca obrana odvrátila na rohový kop.

33

33. Omar Colley (GNK) - 1:2

33

Brankár tento rohový kop vôbec nezvládol! Center podbehol a nestrážený hráč hostí hlavičkuje do odkrytej brány! Hra naozaj nabrala tempo a máme tu ďalší gól.

32

Hostia si teraz svojou aktivitou vybojovali rohový kop.

30

Hra teraz nabrala tempo a útoky sa prelínajú zo strany na stranu.

28

28. Samuel Kalu (GNT) - 1:1

28

Tím Gent práve strelil gól! Gól strelil SAMUEL KALU.
Center z ľavej strany si hosťujúci obranca zrazil na brvno, Kalu z nulového uhla doráža loptu do brány! Vyrovnané – 1:1.

26

Domáci budú zahrávať rohový kop.

25

Zatiaľ vidíme vyrovnaný zápas.

24

Zblokovaný center domácich. Hostia sa oslobodzujú.

23

Domáci sa snažia založiť útok, hostia ich však nechcú pustiť na vlastnú polovicu.

21

21. Ruslan Malinovskyj (GNK) - 0:1

21

Genk dal gól! Gól strelil RUSLAN MALINOVSKYJ.
Tak toto bol famózny gól z priameho kopu. Strela obletela múr a končí v šibenici! Hostia sa ujímajú vedenia.

20

Žltú kartu dostáva Anderson Esiti (KAA Gent).

20

Hostia budú zahrávať štandardku zo skvelej pozície.

19

Kopia sa nám nepresnosti na oboch stranách.

17

Rýchla akcia z pravej strany, centrovaná lopta na hosťujúceho útočníka z prava a hlavička vysoko nad!

15

Mužstvá sa striedajú v držaní lopty. Ani jeden tím sa nedokáže výraznejšie presadiť.

14

Píska sa útočný faul. Lopta pre hostí.

13

Domáci strieľajú z diaľky, brankár vyráža na rohový kop.

12

Domáci teraz rozohrali peknú akciu na jeden dotyk, no zakončili ju nepresnou prihrávkou.

11

Domáci nakopávajú loptu na rozbehnutého útočníka, brankár hostí skvelo číta hru a loptu chytá.

9

Hostia pôsobia zatiaľ lepším dojmom, snažia sa zakladať útoky, no nepodarilo sa im ešte dostať sa do dobrej šance.

8

Hosťom sa teraz nepodarilo dostať sa d pokutového územia. Domáci sa dobre ubránili.

3

V úvode vidíme opatrný futbal.

1

Zápas začne o pár minút, tak sa pohodlne usaďte a vychutnajme si spolu toto belgické derby na medzinárodnej scéne!
Zápas povedú rozhodcovia z Talianska. Domáci nastúpia v žltých a hostia v modrých dresoch.

KAA Gent: L. Kalinić – S. Mitrović, Gigot, Gershon – Verstraete, Esiti, Matton, Saief – Perbet, K. Coulibaly, Kalu.
Náhradníci: Rinne – Asare, Dejaegere, De Smet, Foket, Simon.

KRC Genk: Ryan – Uronen, Colley, Brabec, Castagne – Malinovskyj, Berge, Pozuelo – Boëtius, Samatta, Schrijvers.
Náhradníci: Jackers – Buffel, Dewaest, Heynen, Janssens, Trossard, Walsh..
Na medzinárodnej scéne sa tieto dve mužstvá spolu ešte nestretli. V lige narazili na seba naposledy 27. decembra 2017 a tri body si na svoje konto po výhre 2:0 pripísal domáci Genk. Tešíme sa na zápas!
KRC Genk
Druhý z dvojice belgických tímov mal papierovo ľahšieho súpera, rumunský tím Astra Giurgiu. V úvodnom zápase hranom v Rumunsku prišli o víťazstvo až v poslednej minúte, keď domáci vyrovnali na konečných 2:2. V domácej odvete jediným presným zásahom rozhodol o postupe Pozuelo.
Farby Genku háji aj český obranca Jakub Brabec. Do hry nezasiahnú Bizot, Karelis, Vanzeir a Wouters. Trojica Nastic, Susic a Trossard majú otázny štart.
Genku patrí v Jupiler League ôsme miesto. Vo víkendovom zápase sa im podarilo senzačné víťazstvo 2:1 nad vedúcim celkom tabuľky – Club Bruggy.
KAA Gent
Domácim sa podaril naozaj skvelý kúsok, keď v šestnásťfinále vyradili slávny Tottenham Hotspur. V prvom zápase vyhrali doma najtesnejším rozdielom. Jediný gól v zápase vsietil Perbet. Aj napriek výhre všetci predpokladali, že sa Spurs podarí postúpiť ďalej, no po remíze 2:2 v Londýne Gent šokoval a vyradil anglický veľkoklub. Osem minút pred koncom vyrovnával Perbet.
Gent nebude môcť počítať s päticou hráčov. Absentovať budú Asare, Dejaegere, Milicevic, Neto a Rodriguez. Tekie a Simon majú otázny štart.
Cez víkend sa im v domácej súťaži podarilo naplno bodovať, keď otočili nepriaznivý stav a vyhrali 2:3 s tímom Waasland-Beveren. V Jupiler League im patrí siedme miesto.
Osemfinále Európskej ligy UEFA nám prinesie aj špeciálne derby medzi rivalmi z Belgicka, a to zápas KAA Gent – KRC Genk. Predstavme si spolu oboch súperov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:05.

2:5

Góly: 28. Kalu, 61. K. Coulibaly – 21. Malinovskyj, 33. Colley, 41. Samatta, 45+1. Uronen, 72. Samatta

Karty:   20. Esiti (GNT), 59. K. Coulibaly (GNT), 89. R. Ibrahim (GNT)   84. Esiti (GNT)

Nepremenená penalta: 68. Perbet (GNT), brankár Ryan zneškodnil

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 2:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 15:9.

KAA Gent: L. Kalinić – S. Mitrović, Gigot, Gershon – Verstraete (46. R. Ibrahim), Esiti, Matton, Saief (76. Simon) – Perbet (76. Foket), K. Coulibaly, Kalu.
Náhradníci: Rinne – Asare, Dejaegere, De Smet, Foket, Simon, R. Ibrahim.

KRC Genk: Ryan – Uronen, Colley, Brabec, Castagne – Malinovskyj (81. Heynen), Berge, Pozuelo – Boëtius (46. Buffel), Samatta, Schrijvers (90. Trossard).
Náhradníci: Jackers – Buffel, Dewaest, Heynen, Janssens, Trossard, Walsh.