HK DUKLA Trenčín – HK Nitra

2:3

koniec po predl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

27.03.2017, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Finále • Marián Vychovalý

Gratulujeme nitrianskym juniorom k zisku majstrovského titulu, Trenčania teda skončia na striebornej priečke. Nitrianskych mladíkov teda zrejme čakajú v nasledujúcich dňoch bujaré oslavy, niektorí z nich možno dostanú šancu aj v seniorskom play-off. Juniori Dukly oslavovať zrejme nebudú, chvíľu im bude trvať, kým prebolí sklamanie a ocenia aj druhú priečku. Viacerí ale možno dostanú šancu v zápasoch baráže, aby pomohli uchovať pre Trenčín najvyššiu súťaž. (19:43:27)
Samozrejme okamžite po úspešnej koncovke Koniga sa ľad zaplnil výstrojom nitrianskych hráčov, a radujúcimi sa hráčmi. Domáci smutne sedia na striedačke a na ľade, pripravuje sa záverečný ceremoniál. Spolu s nitrianskymi hráčmi sa radujú aj početní diváci z Nitry, ktorí pricestovali do Trenčína.

68:01

Nitra dala gól!
Novák bol s pukom za bránkou tvrdo dohraný na mantinel, Nitrania tak získali puk, ktorý Matejov rýchlo posunul pred bránu, kde bol osamotený DÁVID KONIG, ten si položil brankára a zavesil puk pod hornú žrdku.
Asistencie: Martin Matejov

66:47

Hecl vystrelil spomedzi kruhov z otočky, ale málo razantný pokus nenarobil Foltánovi problémy.

65:50

D.Konig mal dobrú rýchlosť a prekorčuľoval brániaceho hráča, dostal sa tak až do koncovky pred Kostelného, trenčiansky brankár zmenšil strelecký uhol a úspešne zasiahol.

64:50

K strele spoza hráča sa dostal v pásme Matejov, ale puk bol zblokovaný.

64:08

Korčuliarsky súboj o vyhodený puk vyhral Sádecký, pískal sa icing Nitry.

64:01

Ďaľší zásah Foltána, po Heclovej koncovke spomedzi kruhov.

63:40

Briestenského pokus spoza hráča, Foltán bol pritlačený pri žrdke a pokryl tak strelu.

62:20

Gubov strelecký pokus z pravej strany, minul bránku.

61:40

Sádecký sa preštrikoval s pukom medzi kruhy, ale Foltán jeho strelu švihom zachytil.

60:51

L.Konig stratil puk pri rozohrávke, Tužinský podržal v pásme a prihral Havrilovi, jeho pokus Foltán pohodlne skryl do lapačky.

60:15

Hostia v plnom počte.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Po šesťdesiatich minútach sme teda majstra nespoznali, o malý kúsok bližšie k víťazstvu mali v tretej tretine domáci, keď boli aktívnejší, prestrieľali súpera 17:8, ale gól sa im streliť nepodarilo. Najmä pri šanci Briestenského tesne pred koncom mala Dukla už už ruky hore. Ale Nitrania sú stále v hre, naďalej môžu bojovať o svoj sen. Rozhodne už hocijaká chyba.
Základná hracia doba nerozhodla. Pokračovať sa bude dvadsaťminútovým predĺžením s rovnakým počtom hráčov. 14 sekúnd ešte bude pokračovať presilovka Trenčanov.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:30

Ďurkechova prízemná strela Foltána neohrozila, opäť hostia vyhodili z vlastného pásma.

2:3

Góly a asistencie: 17. Themár (Sádecký, Regenda), 40. Trška (Pataky) – 20. Rácz (Múčka, Mrázik), 22. Múčka (Gubo, Matejov), 69. D.Konig (Matejov)

HK DUKLA Trenčín: Kostelný – Ďurkech, Božík, Trška, Themár, Danko, Dúžek, Birás – Briestenský, Tužinský, Pataky – Hecl, Čacho, Novák – Regenda, Havrila, Sádecký – Okuliar, Jakubec, Faško-Rudáš – Škvarka

HK Nitra: Foltán – J.Štefanka, Garay, Matejovie, Šimurda, Matejovič, Pupák, Šturdík, Rácz – D.Konig, Klenko, L.Konig – Bahna, Ondrušek, Šramaty – Múčka, Matejov, Gubo – Fominych, Kollár, Mrázik

Rozhodca: Fridrich, Adamec – Výleta, Gegáň