Anglická Premier League

Southampton FC – Manchester City

0:3

koniec (0:0)

15.04.2017, 18:30 • St. Mary's Stadium, Southampton • 33. kolo • Viktor Kalinács

: 5.0 4.2 1.95

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemné prežitie sviatkov v kruhu najbližších. (20:23:54)
Hostia zvládli úlohu favorita tohto duelu. Dlho to tak nevyzeralo, prvý gól prišiel až v druhom polčase po jednom z ôsmich rohov hostí, hlavou sa presadil Kompany. Domáci následne začali viac útočiť, vytvorili si menší tlak, avšak v záverečnej štvrťhodine inkasovali po protiútokoch. V 77. minúte zvyšoval na 2:0 Sané, o tri minúty ho napodobnil Agüero. Manchester City si pripisuje dôležité tri body po víťazstve 3:0, Southampton odohral solídnych 75 minút, potom však prišli klince do rakvy domáceho celku a bolo definitívne po zápase.
Držanie lopty: 42 % : 58 %.
Strely na bránu: 1:5. Strely mimo: 4:7. Rohové kopy: 4:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:8.

90+4

90+4

Kevin De Bruyne so strieľanou prihrávkou takmer prekvapil Forstera, ten musel loptu vyraziť nohou.

90+3

Milá snaha domácich o skorigovanie stavu, skórovať chcú ešte aj hostia.

90+2

Dušan Tadić sa nepredral cez Kompanyho, ktorý si pravdepodobne zaslúži ocenenie hráča zápasu.

90+1

Nadstavujú sa štyri minúty.

90

Posledná minúta riadneho hracieho času sa práve začala, čakáme na údaj o nadstavenom čase, ktorý asi krátky nebude.

89

Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Sergio Agüero, prichádza Kelechi Iheanacho.

88

Domáci sa snažia kombinovať na útočnej polovici, priestoru je však primálo a Manchester City si nenechá ujsť čisté konto.

87

Hosťom ostalo ešte jedno striedanie, to bude pravdepodobne využité v nadstavenom čase.

86

Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Leroy Sané, prichádza Raheem Sterling.

85

Jay Rodriguez si obhodil Kompanyho v šestnástke, okamžite ale padá. Domáci futbalista si pýtal penaltu, Neil Swarbrick túto možnosť rezolútne odmieta.

84

Duel sa bude iba dohrávať, Southampton sa pokúsi ešte o čestný úspech.

83

Shane Long vydržal na trávniku ako striedajúci hráč iba niečo vyše 22 minút, problémy s nohou ho donútili opustiť tento súboj.

82

Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Shane Long, prichádza Jay Rodriguez.

81

Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza David Silva, prichádza Pablo Zabaleta.