Tenis

Challenger Francavilla (antuka)

Václav Šafránek – Sebastian Ofner (Q)

2:1 4:6, 6:3, 6:1

25.04.2017, 11:10 • Court 1 - Francavilla al Mare (ITA) • 1. kolo • Tomáš Reiner (@ReinyTom) cz

Tipsport: 1.73 1.94

6:1

Neskutečná jízda v rozhodujícím třetím setu končí! Václav Šafránek po si vzal po ztraceném podání k nule čistou hrou servis zpět a vítězí po setech 4:6, 6:3 a 6:1! Fantastické střetnutí.

5:1

Václav Šafránek své podání naprosto lacině odevzdal svému soupeře, který získal brejk čistou hrou!

5:0

Václav Šafránek po velkém souboji nakonec získal celkově šestý gem v řadě a ve třetím setu vede již 5:0! Český tenista jde podávat na vítězství v zápase! Zazpívá kanár?

4:0

Dvaadvacetiletý český tenista musel jít opět při výhodě přes druhé podání, Sebastian Ofner toho ale tentokrát nedokázal využít a Václav Šafránek vede po potvrzení dalšího brejku 4:0!

3:0

Sebastian Ofner předvedl v nejméně vhodnou dobu třetí dvojchybu a Václav Šafránek vede po dalším brejku už 3:0!

2:0

Oba tenisté předvedli jednu z nejdelších výměn dnešního zápasu, která vyzněla k naší radosti pro Václava Šafránka. Brejk potvrzen!

1:0

Obrovská škoda to nebude, protože Václav Šafránek po druhém podání soupeře třetí brejkbol využívá a vede v rozhodujícím třetím setu 1:0! To je úvod jako hrom!

6:3

Václav Šafránek, stejně jako Sebastian Ofner v prvním setu, v závěru druhé sady nedokázal využít dva setboly, třetí už byl ale využit a čeká nás rozhodující třetí sada!

5:3

Sebastian Ofner předvedl první eso a snížil na 5:3!

5:2

Václav Šafránek při svém podání žádné drama nepřipustil a Sebastian Ofner půjde podávat na setrvání ve druhém setu!

4:2

Sebastian Ofner sice s problémy, ale podržel podání.

4:1

Václav Šafránek nakonec podání udržel a potvrdil brejk!

3:1

Václav Šafránek po druhém podání soupeře svedl se Sebastianem Ofnerem dlouhou výměnu, kterou nakonec dokázal získat na svou stranu a připravil ho o podání! Český tenista vede s brejkem 3:1!

2:1

Václav Šafránek se stává prvním hráčem, který dnes udržel své podání čistou hrou. Výborně!

1:1

Ne, ne. Sebastian Ofner žádné drama a shodu nepřipustil. Druhý set dnešního klání je vyrovnaný.

1:0

Václav Šafránek drama nepřipustil pátým esem!

4:6

Sebastian Ofner třetí setbol již při vlastním podání proměnil a úvodní sadu zápasu vyhrál 6:4! První set rozhodl jeden brejk.

4:5

Václav Šafránek dokázal po odvrácení dvou setbolů udržet podání. Sebastian Ofner ovšem může první sadu dopodávat.

3:5

Sebastian Ofner si vypracoval gembol, který velice rychle využil. Václav Šafránek půjde podávat na udržení se v prvním setu, který vyznívá 5:3 pro rakouského tenistu Ofnera.

3:4

Václav Šafránek dokázal s problémy udržet důležité podání a snížil stav prvního setu na 4:3. Podávat půjde Rakušan.

2:4

Dvacetiletý rakouský tenista podání udržet a potvrdil předchozí brejk, po kterém se ujímá v prvním setu vedení 4:2.

2:3

Sebastian Ofner čistou hrou prolamuje podání Václava Šafránka a ujímá se v prvním setu vedení 3:2! První brejk!

2:2

Rakouský tenista druhý gembol využívá a poprvé v dnešním zápase nemusel jít gem přes shodu. Stav je vyrovnaný 2-2.

2:1

Václav Šafránek gembol využívá a po udržení podání vede v prvním setu 2:1. Všechny tři gemy musely jít přes shodu.

1:1

Sebastian Ofner tentokrát již gembol využívá a po druhém velice vyrovnaném gemu dokázal i on své podání udržet.

1:0

Český tenista musel jít poněkolikáté v úvodním gemu přes druhé podání, situaci ale ustál a gem vyhrál.