2:5

koniec (0:1, 1:2, 1:2)

14.05.2017, 16:15 • Skupina B • Matej Kubove (@Matej Kubove)

Tipsport: 6.2 6.1 1.4

Českí hráči potvrdili úlohu favorita a získali tento duel za tri body. Tretiu tretinu si už zverenci trénera Jandáča postrážili a gólom do prázdnej brány korunovali výsledok 5:2. (18:38:31)

59:19

Zakázané uvoľnenie Česka.

59:00

Začína posledná minúta zápasu.

58:56

Česko dalo gól!

TOMÁŠ ZOHORNA získal puk v strednom pásme a poslal ho do prázdnej brány, k čomu pomohol aj teč domáceho hráča. Bez asistencie.

58:33

Jeřábek vyhodil puk vlastnej tretiny. Domáci hrajú bez Hardyho, ale čas sa im kráti a nevedia sa dostať do šancí.

57:59

Vrána sa ocitol po prihrávke od Řepíka pred prázdnou bránou, trafiť ju nedokázal.

57:50

Florian Hardy opustil bránu. Francúzsko hrá v šestici.

57:11

Voráček dokázal zakončiť po tom, ako sa dostal dopredu po zrazenej strele Hecquefeuillea. Hardy zakončeniu z uhlu vyrazil.

56:19

Hanzl v dobrej príležitosti, priestor troch žrdí sa mu ale nájsť nepodarilo a tak Hardy zasahovať nemusel.

55:30

Řepíkova nebezpečná strela skončila skvelým zákrokom Hardyho. Ten síce len vyrazil pred seba, no Červenka nezakončil presne.

55:12

Domáci zas vyhodili, aspoň na chvíľu sa teda ubránili.

54:53

Francúzi síce dostali puk cez všetky čiary, Česi ho ale rýchlo dostali späť a znova kombinujú.

54:34

Plekanec našiel pred bránou Horáka, ten prešiel popred bránkovisko, ale zakončiť sa mu nepodarilo.

54:00

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Olivier Dame-Malka – 2 min., držanie).

53:02

Práve Voráček strieľal z kruhu na vhadzovanie, bránu Hardyho sa mu trafiť nepodarilo.

52:44

Voráček so spoluhráčmi drží puk v tretine súpera. Francúzom sa ho nedarí odzbrojiť.

52:04

Pastrňák odobral puk francúzskemu obrancovi, ocitol sa pred Hardym, no ešte prihrával. To nebol dobrý nápad, puk sa od ďalšieho hráča odrazil do lapačky brankára. Český mladík mal asi skôr zakončovať.

2:5

Góly a asistencie: 21. S. Da Costa (Fleury), 51. Roussel – 9. Pastrňák (Horák, Voráček), 27. Řepík (Kundrátek), 38. Rutta (Červenka), 49. Řepík (Kempný), 59. T. Zohorna

Francúzsko: Hardy (Quemener) – Auvitu, Hecquefeuille (A), Manavian, Besch, Janil, Dame-Malka, Raux – S. Da Costa, Roussel, Bellemare (A) – Fleury, Treille, T. Da Costa – Meunier (C), Lamperier, Perret – Ritz, Douay, Rech – Claireaux.

Česko: Francouz (Mrázek) – Gudas, R. Šimek, Jeřábek, J. Krejčík, Kempný, Rutta, Kundrátek – Plekanec (A), Sobotka, Voráček (C) – Červenka, Jan Kovář (A), Pastrňák – Birner, P. Vrána, Řepík – Radil, R. Hanzl, T. Zohorna – Horák.

Priebeh zápasu
1. tretina
08:01 FRA 2 Meunier, držanie
08:32 CZE 0:1 Pastrňák (Horák, Voráček)
17:28 CZE 2 Červenka, hákovanie
18:42 CZE 2+2 Kempný, nebezpečná hra vysokou hokejkou+nebezpečná hra vysokou hokejkou
Po 1. tretine
2. tretina
20:53 FRA 1:1 S. Da Costa (Fleury)
21:35 CZE 2+2 Sobotka, nebezpečná hra vysokou hokejkou+nebezpečná hra vysokou hokejkou
24:45 CZE 2 Řepík, hákovanie
26:52 CZE 1:2 Řepík (Kundrátek)
36:48 FRA 2 S. Da Costa, hákovanie
37:01 CZE 1:3 Rutta (Červenka)
39:14 CZE 2 Červenka, zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku