Majstrovstvá Európy U21

Anglicko – Nemecko

2:2

koniec po penal. (3:4) (1:1)

27.06.2017, 18:00 • Tychy City Stadium • Semifinále • Dominika Haršáni Handzušová, Viktor Kalinács

Po výbornom zápase a veľkej dráme napokon do finále postupuje Nemecko!

Angličania síce začali tlakom, ale ako prví sa z gólu tešili Nemci po hlavičke Selkeho. O šesť minút vyrovnal Gray. Jeho tím lepšie vstúpil aj do druhého polčasu a v 50. minúte otočil skóre Abraham. Následne ale Nemci mali hru viac a viac pod kontrolou a v 70. minúte vyrovnal Platte a zápas dospel do predĺženia a následne k penaltám.

V nich to bola dráma až do záveru a napokon rozhodol posledný kop, keď Amiri dal a Pollersbeck chytil strelu Redmonda. Nemci tak postúpili do finále, v ktorom sa stretnú s víťazom druhého semifinále medzi Španielskom a Talianskom. Ďakujem za pozornosť a do čítania! (21:09:12)

5. séria 3:4

Redmond mieril na ľavú stranu, ale Julian Pollersbeck vyrazil loptu!

Pickford vystihol stranu, ale nebol dosť dlhý, Amiri ho prepálil k ľavej žrdi!

4. séria 3:3

Ward-Prowse ukážkovo dvihol loptu priamo do vinkla, krásna strela!

4. séria 2:3

Meyer taktiež poslal brankára na opačnú stranu a po zemi loptu upratal do siete.

3. séria 2:2

Aj Chilwell sa teší, strieľa loptu k ľavej žrdi do protipohybu brankára.

3. séria 1:2

Philipp to dobre dvihol a hoci Pickford šiel po lopte, nedokázal ju zachytiť.

2. séria 1:1

Ani Abrahamovi to ale nevyšlo, napriek rozbehu to posielal po zemi, taktiež na ľavú stranu a Pollersbeck zachytil loptu rukami!

Pickford tentokrát uhádol stranu, Gerhardtovu strelu na ľavú stranu vyrazil!

1. séria 1:1

Baker si vybral pravú žrď, Pollersbeck druhú stranu a je vyrovnané!

1. séria 0:1

Maximilian Arnold poslal loptu do stredu brány, Pickford padal na pravú!

Začína penaltový rozstrel.
Ani v druhej pätnásťminútovke sme sa rozuzlenia nedočkali. O tom, kto postúpi do finále, tak budú musieť rozhodnúť penalty.

120

Druhé predĺženie sa skončilo.

120

Redmond ešte rozbehol útok Anglicka, ale tomu sa napokon nepodarilo dostať k príležitosti.

120

Amiri dostával síce sľubný center, ale nespracoval si dobre loptu a stratil ju.

119

Amiri to vzal na seba, ale trafil len do anglického múru.

118

Mawson sa dopustil faulu tesne pred šestnástkou, výborná pozícia takmer na osi hriska.

2:2

Góly: 41. Gray, 50. T. Abraham – 35. Selke, 70. Platte

Karty:   10. Hughes (ENG), 59. Chilwell (ENG), 83. Holgate (ENG) – 19. Selke (GER), 81. Gnabry (GER), 108. Kempf (GER), 112. Arnold (GER)

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 8:18. Rohy: 4:13. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:10.

Anglicko: Pickford – Holgate (106. Iorfa), Chambers, Mawson, Chilwell – Ward-Prowse (C), Hughes (86. Swift), Chalobah (65. Jacob Murphy), Gray (73. Redmond) – L. Baker, T. Abraham.
Náhradníci: Gunn, Mitchell – Stephens, Redmond, Targett, Jacob Murphy, Swift, Holding, Hause, Iorfa, Grealish, Woodrow.

Nemecko: Pollersbeck – Toljan, G. Jung (79. Kehrer), Kempf, Gerhardt – Haberer (102. Kohr) – Philipp, Meyer, Arnold (C), Gnabry (87. Amiri) – Selke (63. Platte).
Náhradníci: Schwäbe, Vlachodimos – Anton, Stark, Dahoud, Platte, Klünter, Kehrer, Weiser, Amiri, Öztunali, Kohr.

Rozhodca: Mazeika