O pohár RT TORAX

HC Vítkovice Ridera – Polsko U20

8:1

koniec (1:0, 2:1, 5:0)

09.08.2017, 16:00 • RT TORAX ARENA • Skupina B • Info o zmenách stavu (Gabriela Juříková) cz

Prozatím děkujeme za pozornost a v 19:15 se těšíme opět na počtenou u zápasu skupiny "A" mezi pořádajícím týmem HC RT TORAX Poruba a Jastrzębie. (18:12:26)
První utkání turnaje je za námi. Domácí Vítkovice Ridera vyhráli přesvědčivě o sedm gólů.
Polská reprezentace se ovšem nemusí za svůj výkon stydět, jen ji nevycházela koncovka a nechávala velmi otevřená vrátka v zadních řadách.
Nutno také podotknou, že skvěle zachytal vítkovický brankář Daňa.

59:03

Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí hráli ve třech proti čtyřem a stejně se podařilo JOSEFU BALÁŽOVI obelstít polskou obranu a po pravém křídle ujet k bráně, kde posunul lehce kotouč mezi rozevřené betony.

56:47

Střelu od modré čáry tečuje před polskou brankou JÁN BLAŽKO a využívá přesilou hru. Asistence: Josef Baláž a Radim Toman.

50:55

Blažko vytěsnil kotouč do středního pásma, kde si jej vzal FILIP KUŤÁK a v nájezdu při vlastním oslabení překonal gólmana Paska. Asistence: Ján Blažko.

47:33

Střela na druhou tyč RADIMU TOMANOVI vyšla na centimetry. Asistence: Josef Baláž.

45:50

FILIP KUŤÁK projel útočnou třetinou jako nůž máslem a zvyšuje vedení opět na rozdíl tří branek. Asistence: Marek Kalus a Daniel Krenželok.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:31.
I ve druhé třetině byly útočnějším týmem Vítkovice, ale podařilo se jim do branky dostat jen dva kotouče. I Polsko dokázalo udělat Daňovi vrásky na čele, jenže moment překvapení dokázali přetavit v gól až v samém závěru druhého dějství.

40:00

38:54

Polsko právě vstřelilo branku!
Moment překvapení a změnu směru hry využil PAWEL ZYGMUNT. Asistence: Dominik Jarosz.

33:32

Rozhodčí Mikula nařídil za faul na Lyszctarczyka trestné střílení. To sám faulovaný neproměnil. Mířil mezi betony, ale Daňa si prostor mezi nimi pohlídal hokejkou.

24:13

Dvakrát obkroužil útok Kuťáka polskou branku až našel místo pro kotouč JAN KALUS. Zamířil nad levé Paskovo rameno. Asistence: Daniel Krenželok a Jan Káňa.

21:41

DANIEL KRENŽELOK napřáhl na modré čáře a kotouč se po střele zastavil až za zády Paska. Asistence: Marek Kalus.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:40.
Polský gólman Pasek mezi třemi tyčemi v závěru třetiny doslova čaroval a jen díky jeho zákrokům prohrávají hosté pouze o gól.

8:1

Góly a asistencie: 11. Káňa (Kalus), 22. Krenželok (Kalus), 25. Kalus (Krenželok, Káňa), 46. Kuťák (Kalus, Krenželok), 48. Toman (Baláž), 51. Kuťák (Blažko), 57. Blažko (Baláž, Toman), 60. Baláž – 39. Zygmunt (Jarosz)

HC Vítkovice Ridera: Daňa (Micka) – Štěpánek, Kučera, Krenželok, Puzič, Zdeněk, Brincko – Toman, Baláž, Blažko – Káňa, Kuťák, Kalus – Raček, Potočný, Kíma

Polsko U20: Pasek (Buczek) – Michalowski, Noworyta, Bizacki, Zielinski, Bednarz, Jozwiak, Kot, Gogoc – Lyszctarczyk, Rybak Michal, Podlipni – Olszewski, Jarosz, Pelaczyk – Rybak Maciej, Jozwik, Zygmunt – Mularczyk, Prusak, Anklewicz

Rozhodca: Mikula – Kořistka, Janda L.