4:2

koniec (1:0)

20.08.2017, 18:30 • MOL Aréna, Dunajská Streda • 5. kolo • Dávid Švec

: 2.94 3.42 2.5

Marco Rossi (tréner DAC Dunajská Streda): "Dnešný prvý polčas bol najlepší v tejto sezóne. Do 60. minúty sme hrali veľmi dobre, zaslúžili sme si trojgólové vedenie. Žilina je tím, ktorý hrá futbal a nie nadarmo vyhral titul. Polievka nám narobil veľa problémov. Je to zaslúžené víťazstvo, ale z posledných 30 minút sa musíme poučiť." (23:38:28)
Adrián Guľa (tréner MŠK Žilina): "Dnes sme si nezaslúžili vyhrať, Dunajská Streda bola lepšia, navyše hnaná skvelým obecenstvom. Moji chalani neboli dostatočne dôrazní, chýbala nám efektivita, rýchlosť. V závere sme boli v tlaku, pasivitu súpera sme mali využiť, čo sa však nestalo."
Je tu koniec, Dunajská Streda dnes porazila Žilinu 4:2. Už o pár minút vám prinesieme názory oboch trénerov z tlačovej konferencie.

90+2

90+1

Tak treba povedať, že druhý polčas bol výborný, Dramatický, s množstvom gólom a treba povedať, že DAC dnes získa tri body zaslúžene.

90

Dunajská Streda dala gól!
Chyba Filipa Kašu v strede poľa, MARKO DIVKOVIČ sa dostal do úniku a s kusom šťastia prestrelil žilinského Dominika Holeca.

89

Miroslav Káčer poslal dobrý center do šestnástky DAC z ľavej strany, napokon sa však píska útočný faul Denisa Vavra.

88

Dlhá lopta na hrot MŠK pre Samuela Mráza, Patrik Macej však výborne čítal hru.

87

Po kombinácii Živkovića s Divkovićom ostal Kristopher Vida v postavení mimo hru.

86

Lenže Špalekovi dnešný zápas vôbec nevychádza, Davis ho obišiel pri rýchlom úniku a znovu musel kvalitný zákrok vytiahnúť žilinský brankár Dominik Holec!

85

DAC je v obrovskom útlme, Žilina kombinuje v strede poľa, všetci hráči MŠK okrem brankára Holeca sú na polovici DAC.

84

Otubanjo príliš pred šestnástkou domáceho tímu vymýšľal s loptu a napokon zle prihral, napriek tomu však tlak MŠK pokračuje.

83

Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Erik Pačinda, prichádza Marko Divković.

82

Simon Pambou volí rázny defenzívny odkop od vlastnej bránky a dáva vydýchnuť spoluhráčom.

81

Dunajská Streda je aktuálne stiahnutá v hlbokej defenzíve, no Škvarka si momentálne nerozumel v kombinácii s Yusufom Otubanjom.

80

Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 10 minút, do hry príde v drese DAC Divković.

79

Nuž a Žilina sa nadýchla k mohutnému záverečnému tlaku, center Diaza s vypätím všetkých síl odvrátil Zoltán Kontár.

78

Žilina dala gól!
Tak toto je neuveriteľné! Miroslav Káčer poslal krásnu prihrávku pre SAMUELA MRÁZA, ktorý si technickou strelou doslova vychutnal Patrika Maceja a znížil už len na rozdiel jediného gólu!

4:2

Góly: 15. Pačinda (K. Vida), 48. Kalmár (Pačinda), 64. Ljubicić (Kalmár), 90. Divković – 66. Otubanjo (Polievka), 78. Mráz (Káčer)

Karty:   18. Čmelík (DUN), 70. Kontár (DUN) – 34. Hancko (ZIL)

DAC 1904 Dunajská Streda: Macej – Davis, Huk, Šatka, Živković – Ljubicić (C) – K. Vida, Pambou, Kalmár (68. Kontár), Čmelík (62. Koštrna) – Pačinda (83. Divković).
Náhradníci: Száraz – Špiriak, Moďoroši, Koštrna, Divković, Mészáros, Kontár.

MŠK Žilina: Holec – Chvátal (54. Otubanjo), Kaša, Hancko (46. Vavro), Mazáň – Diaz – Škvarka (C), Káčer – Jankauskas (63. Polievka), Mráz, Špalek.
Náhradníci: Volešák – Vavro, Polievka, Klec, Králik, Otubanjo, Šejdajev.

Rozhodca: Kružliak – Hancko, Ochotnický