Belgická Jupiler Pro League

YR KV Mechelen – Sporting Lokeren

0:2

koniec (0:1)

24.10.2017, 20:30 • AFAS-stadion Achter de Kazerne, Mechelen • 12. kolo • Karel Jedlička cz

90+3

Konec zápasu. Velmi smolná porážka domácích v zápase dvou rozdílných poločasů.
Zápas začal pro Mechelen šokem, když inkasoval už v první minutě po trestném kopu a Marićově ráně z voleje. Lokeren byl v první půlhodině lepší, několik vyložených šancí bylo na obou stranách a zatímco hosté je spíše spalovali, několik domácích tutovek vychytal skvělý Verhulst.
Druhá půle se celá odehrála na jednu bránu, drtivý tlak však Mechelen nevyužil a naopak z jediné střely Lokerenu dvě minuty před koncem rozhodl Skúlason.
Lokeren si v tabulce belgické ligy polepšil na devátou příčku, naopak poražený Mechelen klesl na úplné dno tabulky.
Děkuji za pozornost, hezký zbytek večera přeje Karel Jedlička. (22:19:51)

90+2

Ještě jeden roh pro Mechelen zařídila tečovaná střela Kovolose z úhlu. Zřejmě poslední možností však domácí pohrdli.

90+1

Nastavují se 3 minuty.

90

Domácí to ještě zkoušejí a kombinují kolem pokutového území hostů.

88

88. Ari SKÚLASON - 0:2

88

Lokeren právě vstřelil branku!
Tak už to ve fotbale někdy chodí. Prakticky celý poločas hrálo jedno mužstvo a gól pak střílí z prvního náznaku soupeř.
Smolně odražený míč po nedohodě dvou domácích obránců zachytil na velkém vápně ARI SKÚLASON a výstavní střelou k tyči zřejmě rozhoduje dnešní zápas.

87

De Witte se prosadil k hlavičce, která se mezi tyče nevešla.

86

Jedenáctý roh Mechelenu, po dvou hlavičkových soubojích je Croizetova střela sražena na dvanáctý.

85

Až po 40 minutách druhé půle zapisujeme první střelecký pokus Lokerenu. Střídající Enoh vypálil z úhlu neškodně vysoko nad.

84

Hosté snad poprvé za celý poločas chvíli drželi míč na útočné půlce, než se k čemukoli dostali, vystavil se De Ridder do postavení mimo hru.

83

Pro dnešek mají obě mužstva dostřídáno, poslední změnou v jedenáctce Lokerenu je příchod Juliana Michela na místo Amina Benchaiba

82

Další pokus si zpoza šestnáctky připisuje Croizet, tentokrát měl velmi silně vychýlenou mušku.

78

Současně střídají oba trenéři: v mužstvu Lokerenu opouští hřiště Tom De Sutter, nahrazuje ho Lewis Enoh.
U domácích končí Boureima Hassan Bandé a na jeho místo se staví Stefan Dražić.

77

Celý druhý poločas se hraje na jednu bránu, Lokeren si ani neškrtl, ale stále drží vedení. I díky Kolovosovi, na jehož příliš prudký střílený centr nemohl Bandé při veškeré snaze skluzem dosáhnout.

75

Přímý kop z 26 metrů zkusil Schoofs poslat přes zeď rovnou do brány, Verhulst však s tímto pokusem neměl žádné potíže.

74

Žlutou kartu dostává Killian Overmeire (Sporting Lokeren).

73

Rob Schoofs si píchl v plném běhu míč mezi dvěma stopery a když viděl, že se k němu nedostane, skácel se k zemi. Rozhodčí správně známým gestem ukazuje "Vstávej!"

72

Střídání v týmu Sporting Lokeren: ze hřiště odchází Samy Kehli, přichází Joher Khadim Rassoul.

70

...nevymysleli v podstatě nic, jen střílený centr, který vyboxoval daleko pryč brankář Verhulst.

69

Lepší pozici pro standardku ještě Mechelen neměl! Metr od rohu velkého vápna byl stažen k zemi Bandé. Co domácí vymyslí?

68

Jubilejní desátý roh "oslavili" domácí velice nepovedenou rozehrávkou.

68

Drtivý nápor Mechelenu neslábne, Skúlason stěží odvrací nebezpečný centr na roh.

67

Domácí jsou po přestávce o třídu lepší, jenže ani Cobbaut nedokázal z nadějné pozice vytěžit víc než ukvapenou střelu levačkou z vnější strany nad břevno.

65

Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Tim Matthys, přichází Dimitrios Kolovos.

63

Žlutou kartu dostává Robin Söder (Sporting Lokeren). Sudí dodatečně trestá Söderovo přidržení centrujícího Matthyse za dres, když předtím ponechal domácím výhodu.

62

62. Silvere Ganvoula (MEC)

62

Domácí spálili další tutovku. Tváří v tvář brankáři po skvělé Matthysově přihrávce přestřelil čerstvý Ganvoula.

61

Ani devátý roh Mechelen nevyužil, hosté vyvážejí míč přes půlící čáru.

60

Schoofs přiťukl za sebe Cobbautovi, do jeho prudké šlehy dal nohu Marić, střelu tím však jen přizvedl a Verhulst musel raději přehodit nezkrotný hrací předmět přes břevno za cenu rohu.

59

Lokeren dvakrát v krátkém sledu v ofsajdu.

57

Croizet škrtnul o nohu Filipoviće a hosté měli výhodu přímého kopu. Vzešel z ní brejk, který vedl střídající Ganvoula, jenž byl po chvilce čistě odzbrojen.

55

Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Nicklas Pedersen, přichází Silvere Ganvoula.
Dánský útočník dnes příliš vidět nebyl, střídá ho 21-letý forvard z Konga.

54

Verhulst vzápětí mnohem nebezpečnější Croizetovu dělovku z úhlu vyráží do strany. Míč se po pár vteřinách ke Croizetovi vrátil a jeho druhý pokus končí těsně nad břevnem.

53

Odražený míč uzmul Schoofs a prověřil Verhulstovu pozornost tvrdou ranou po zemi z 25 metrů.

51

Lokeren uklidňuje hru, obránci si navyšují procento přesných přihrávek vzájemnými výměnami míče na krátkou vzdálenost na vlastní půlce.

49

Po "africkém" souboji s Mpati Bibuangem skončil na zemi Bandé, domácí však výhodu nevyužili, jejich střelecké pokusy byly zblokované a posléze končí nakopávaný míč za brankovou čarou.

46

Mechelen zahájil druhý poločas tak, jak končil ten první – náporem. Ani ne po půl minutě vybojoval rohový kop, ze skrumáže v šestnáctce se však domácí neprosadili a naopak se museli rychle vracet zpátky.

45+2

První poločas skončil. Do posledního místečka zaplněný stadión sleduje zatím parádní fotbal s množstvím šancí. Davino Verhulst chytil dva jasné góly, zatímco jeho spoluhráči pohořeli hlavně na přesnosti zakončení. Stále tak platí stav, který určila krásná trefa 33-letého Chorvata Mijata Mariće už v úvodní minutě utkání.

45+2

45+2. Yohan Croizet (MEC)

45+2

V nastavení měl Mechelen víc šancí než za celých 45 minut! Tahle byla přímo ložená: Croizet pláchl do sóla, Verhulst však dokázal jeho zakončení vystihnout.

45+1

Na začátku avizované nastavené minuty předvedli krásnou souhru na velkém vápně domácí. Matthys uviděl volného Bandého a našel ho krásnou patičkou, osamocený mladík z Burkiny Faso pálí po zemi těsně vedle.

44

Tak tohle se nevidí ani v okresním přeboru. Skúlason se při rohu ukopl a míč poslal do horních řad tribuny za bránou.

43

Mechelen zkouší procpat míč do vápna všemi způsoby, snaha je to převážně marná. Naopak do brejku a přečíslení tři na dva utekli hosté, De Ridderova přihrávka byla sražena na roh.

41

Tři rohy – gól je sice otřepané pořekadlo, ale málokdy se vyplní. Tento případ nebyl výjimkou.

41

Zápas je pořádně vyhecovaný, hromadná strkanice vznikla po souboji mezi Söderem a Schoofsem. Kopalo se proti hostům, domácí z toho všeho vytěžili třetí roh.

40

Benchaib zřejmě dostal do zubů, dvojice zdravotníků ho odvádí za postranní čáru, Lokeren čeká chvilka v oslabení.

37

37. Ari Skúlason (LOK)

37

Lahůdková kombinace Lokerenu! Kehli patičkou uvolnil rozběhnutého Skúlasona, Islanďan zas perfektním přízemním pasem našel v pokutovém území Benchaiba, jehož křížná střela kolem brankáře se mezi tyče těsně nevešla.

34

Na hřišti se pořádně přiostřilo, sérii ostrých zákroků přerušil náznak fotbalově vyhlížející akce, jenže Ritsovi se svezl centr od kopačky přímo do připravené Verhulstovy náruče.

33

Žlutou kartu dostává Mats Rits (YR KV Mechelen) za ošklivý faul zezadu na Coosemanse.

31

Žlutou kartu dostává Colin Coosemans (YR KV Mechelen). Oba jsou trestáni zřejmě za vzájemnou výměnu názorů poté,co Benchaib utekl z půlky hřiště sám na bránu, ale jeho akci dost necitlivě zastavil rozhodčí kvůli faulu mimo hlavní dění.

31

Žlutou kartu dostává Amine Benchaib (Sporting Lokeren).

30

Žlutou kartu dostává Ari Skúlason (Sporting Lokeren). Následný přímák z nadějné vzdálenosti končí na hlavě prvního bránícího hráče hostů.

27

27. Boureima Hassane Bandé (MEC)

27

Zdaleka největší šance Mechelenu. Tomečkův centr napálil bez přípravy prudce mladičký kanonýr Bandé, jenže Verhulst se vymrštil včas a fantastickým zákrokem vyráží.

24

Schoofs rozehrává nakrátko, po zblokovaném centru je z toho jen autové vhazování.

23

Cobbaut si povodil protihráče u postranní čáry, zbavil se ho elegantní patičkou a vynutil si faul. Po rozehrávce vybojovali domácí druhý roh.

22

Trestný kop však znovu končí odpískaným útočným faulem před domácí bránou.

22

Žlutou kartu dostává Ahmed El Messaoudi (YR KV Mechelen). Rukou hrábl do obličeje Benchaibovi.

20

Roh se domácím moc nepovedl, naopak míč vyvezl Söder, po rychlé narážečce odcentroval a De Sutter pálí z voleje z velkého vápna těsně vedle tyče.

20

Rychlé přenesení hry zprava nalevo v podání domácích a po zblokovaném centru kope první roh také Mechelen.

18

Druhý roh Lokerenu rozehrál Skúlason, ve vápně se však jeho spoluhráči dopustili útočného faulu.

17

Skúlason a Kehli si několikrát vyměnili míč, publikum opět bouří kvůli údajnému ofsajdu, leč akce hostů stejně vzápětí ztroskotala ještě před šestnáctkou.

14

Přímo doprostřed brány vypálil hostující De Sutter, brankář Coosemans si připisuje první zákrok.

13

Žlutočervení se ubránili rohu a hned vyrazili do brejku, který ale nedotáhli.

12

12.

12

Lokeren nevyužil vyloženou šanci ke zvýšení náskoku. Domácí ofsajdová past sklapla naprázdno a na bránu běželi sami hned dva hosté. Söder dal ale tak špatnou přihrávku na paty, že se stačil vrátit El Messaoudi a skluzem odehrát míč na roh.

10

Sudí Verboomen asi nebude nejoblíbenějším mužem ve městě, znovu píská po střetu na půlce hřiště proti domácím a diváci hlasitě dávají najevo nelibost.

9

Domácí objev Bandé vyslal křížný projektil ze střední vzdálenosti, velice nepřesným pokusem rozhodně svou famózní střeleckou formu nepotvrdil.

8

Téměř zaplněný stadión hlasitě píská poté, co se z brejku nedostal k míči hostující De Ridder, jenže rozhodčí viděl faul na půlce hřiště a tak se míč vrací hráčům Lokerenu.

6

Domácí se vzpamatovali a jsou v posledních minutách častěji na míči, De Witte ale zakončil značně nepřesně a od své brány vykopává Verhulst.

4

Po trávníku se sklouzl po zádech následkem dalšího ostrého faulu hostující Kehli, tentokrát ale Lokeren rozehrává dozadu a uklidňuje hru.

1

1. Mijat MARIĆ - 0:1

1

Tak to byl pro Lokeren začátek z říše snů. Hned po výkopu fauloval De Witte, po následném trestném kopu a vyhraném hlavičkovém souboji ve vápně se už v 52. vteřině hry prosazuje z voleje MIJAT MARIĆ.

1

Utkání právě začalo. Domácí hrají v červenožlutě pruhovaných dresech, hosté mají bílé a oba celky k tomu shodně zvolily černé trenýrky.

YR KV Mechelen: Coosemans – Tomečak, El Messaoudi, De Witte, Cobbaut – Rits, Matthys, Schoofs – Croizet, Pedersen, Bandé.
Náhradníci: Moris – Rherras, Smolders, Filipovič, Kolovos, Dražić, Ganvoula.

Sporting Lokeren: Verhulst – Mpati, Marić, Filipović, Skúlason – Overmeire, Kehli – Söder, Benchaib, de Ridder – De Sutter.
Náhradníci: De Wolf – Marzo, Rassoul, Michel, Enoh, Mirić, Terki.

Rozhodčí: Nathan Verboomen.
SPORTING LOKEREN
Klub, známý českým fanouškům stále především jako působiště Jana Kollera, Václava Budky a Romana Vonáška v 90. letech, zatím získal 12 bodů při skóre 15:18. To mu stačí na jedenáctou příčku, která se zdá být Lokerenu souzená, protože na stejném umístění zakončil minulou i předminulou sezónu.
Nejlepším střelcem klubu z východních Flander je srbský záložník Marko Mirić se čtyřmi přesnými zásahy.
Lokeren sehrál obě předchozí kola doma a jak se St. Truidenem, tak s Charleroi jen remizoval 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

KV MECHELEN
Sedmý celek loňského ročníku belgické ligy se letos trápí, z 11 kol vyhrál pouze jednou a s 8 body a skóre 14:20 je v tabulce předposlední.
V okresním městě nedaleko Antverp ale objevili možnou budoucí hvězdu, teprve osmnáctiletý útočník Boureima Hassane Bandé z Burkiny Faso vstřelil už šest gólů a v tabulce střelců belgické ligy je jen o gól za vedoucím duem Thelin, Gano. Připsal si přitom jen sedm startů!
Problém Mechelenu je spíše v obraně, která v posledních dvou kolech inkasovala čtyřku (doma s Anderlechtem Brusel 3:4, v Eupenu 1:4).
Domácí budou chtít jistě navázat na poslední vzájemné utkání, které na svém hřišti na jaře vyhráli 3:0.

0:2

Góly: 1. Marić, 88. A. Skúlason

Karty:   22. El Messaoudi (MEC), 31. Coosemans (MEC), 33. Rits (MEC) – 30. A. Skúlason (LOK), 31. Benchaib (LOK), 63. Söder (LOK), 74. Overmeire (LOK)

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 15:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 14:21.

YR KV Mechelen: Coosemans – Tomečak, El Messaoudi, De Witte, Cobbaut – Rits, Matthys (65. Kolovos), Schoofs – Croizet, Pedersen (55. Ganvoula), Bandé (78. Dražić).

Sporting Lokeren: Verhulst – Mpati Bibuangu, Marić, Filipović, A. Skúlason – Overmeire, Kehli (72. Khadim Rassoul) – Söder, Benchaib (83. Michel), de Ridder – De Sutter (78. Enoh).
Náhradníci: De Wolf – Marzo, Khadim Rassoul, Michel, Enoh, Mirić, Terki.

Rozhodca: Nathan Verboomen