NHL

New York Rangers – San Jose Sharks

1:4

koniec (0:2, 0:1, 1:1)

24.10.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Tomáš Reiner (@ReinyTom) cz

Tipsport: 2.33 3.75 2.73

Česká stopa v utkání

Ondřej Pavelec (NYR) náhradní brankář Rangers
Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 3 střely, TOI 15:14 (03:43:29)
Hvězdy utkání

1. Martin Jones (SJS) 33 zák., 1 gól, 97,1%
2. Logan Couture (SJS) 1+1
3. Melker Karlsson (SJS) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 34-24; Zablokované střely: 7-11; Vhazování: 55%-45%; Hity: 12-18; Přesilové hry: 0/6-0/1; Tresné minuty: 2-12.
Sharks se v Madison Square Garden při každé příležitosti pořádně zakousli do domácích Rangers, kteří nevyužili během celého utkání šest přesilových her v řadě a sami si poté zahráli pouze jednu. Svěřenci Alaina Vigneaulta doplatili na nepřesnou koncovku a k dobrému výsledku nepřispěla ani velká chyba Henrika Lundqvista za bránou. V dresu San Jose se postupně prosadili Logan Couture, Tim Heed – první gól v NHL, Joonas Donskoi a Melker Karlsson. Za domácí už pouze snižoval Mika Zibanejad. Konečný výsledek v New Yorku. New York Rangers 1 San Jose Sharks 4.

Do konce střetnutí v NY zbývá odehrát 1 minuta.

57:06

Henrik Lundqvist předvedl dva skvělé zákroky, když nejprve vychytal tváří v tvář Marca-Édouarda Vlasica a poté si poradil senzačně i s dorážkou Tomáše Hertla! Blíží se konec duelu.

55:57

Michael Grabner mohl udeřit v oslabení, kdyby Martin Jones jeho pokus z pravého kruhu nevyrazil.

55:32

Joe Pavelski vypálil z vnitřní strany pravého kruhu pro vhazování, z blízkosti ale bránu minul.

55:27

J.T. Miller po nepřesné střele fauloval Ryana Carpentera a dostal dvě minuty za hákování.

55:23

Vzápětí pálil ze stejného prostoru J.T. Miller a tentokrát již Martin Jones musel zasahovat.

55:15

J.T. Miller vypálil z mezikruží, bránu ovšem minul. Martin Jones zasahovat nemusel.

55:03

Brendan Smith před pěti sekundami pálil od modré čáry, pozorný Martin Jones puk vyrazil.

55:00

Ve třetí třetině jsme svědky hluchých míst ve hře, které jsou způsobeny daným vývojem zápasu.

51:59

Dvě obrovské šance po jedné na obou stranách! Nejprve pálil na domácí straně Rangers z blízkosti mimo Michael Grabner a na opačné straně vzápětí v dresu Sharks Joe Pavelski!

51:16

Kevin Shattenkirk pálil z mezikruží a jeho střelu nepropustil na bránu Marc-Édouard Vlasic.

50:43

Mika Zibanejad se ocitl před bránou v další obrovské šanci, jenže ani tato s pořadovým číslem xx neskončila gólem. Martin Jones vyrazil puk do ochranné sítě! Z blízkosti to nejde!

1:4

Góly a asistencie: 45. Zibanejad (Bučněvič) – 2. Couture (Burns, Bødker), 13. Heed (Hertl, Vlasic), 40. Donskoi (J. Thornton, Pavelski), 43. M. Karlsson (Couture)

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – McDonagh (C), Br. Smith, M. Staal (A), Shattenkirk, Skjei, Holden, DeAngelo – Rick Nash (A), Zibanejad, Zuccarello – Vesey, K. Hayes, Fast – Kreider, Desharnais, J. T. Miller – Grabner, Bučněvič.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – J. Ryan, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Heed – Labanc, J. Thornton (A), Pavelski (C) – Hertl, Couture (A), M. Karlsson – Donskoi, Tierney, Bødker – Goodrow, Carpenter, J. Ward.

Rozhodca: Evgeny Romasko, Chris Rooney. Čároví: Steve Miller, Andrew Smith

Diváci: 18006