koniec (1:0)

24.10.2017, 20:45 • De Grolsch Veste, Enschede • 2. kolo • Michal Raška cz

Tipsport: 1.38 5.05 6.77

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost. (22:39:48)
Máme tady konec. Twente splnilo roli favorita na jedničku a zaslouženě vyhrálo hladce 3:0. V prvním poločase jsme viděli o něco aktivnější domácí Twente, které dlouho obléhali hostující branku, když nejprve v 27. minutě trefil Boere tyč, ale o minutu později v 28. minutě udeřil Tom Boere znovu a tentokrát si krásně naskočil na přední tyč z rohového kopu a hlavičkou poslal Twente do vedení. Těsně před poločasem se v zajímavé situaci ocitl Swinnen, ale nedokázal trefil míč těsně před bránou Brondeela.
Už pět minut po začátku druhé půle se po druhé v zápase trefil Tom Boere, když dostal krásnou přihrávku před bránou a sám před brankářem nezazmatkoval a poslal Twente do dvougólového vedení. O šest minut později zahrál Lieder ve vápně rukou, když vyrazil přímý kop a následovala penalta, se kterou si Tighadouini poradil a umístil ji k levé tyči. Ke konci zápasu ještě měli domácí pár šancí, ale ani střela Tighadouiniho do tyče v nastaveném čase skóre nezměnila.

90+2

90+2

90+2. Tighadouini trefil pouze levou tyč.

90+2

Tighadouini si dal míč na levou nohu a vystřelil, ale k jeho smůle trefil pouze levou tyč!

90+1

Buckley se opět řítil na brankáře, ovšem zasekl si míč a poté ho o něj obral hostující obránce.

90+1

Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

90

Hosté drží míč ve středu hřiště a chtějí se dostat blíž k Brondeelovy bráně, ovšem domácí obrana dnes hraje skvěle a do ničeho je nepouští.

89

S ránou domácího hráče si Swinkels lehce poradil.

87

Domácí kontrolují konec zápasu.

85

85. Swinkels pohotovým zákrokem vychytal Buckleyho.

85

A opět se Buckley dostal do skvělé šance, ovšem tentokrát ho nohou vychytal Swinkels!

84

84. Buckley vyslal střelu těsně vedle pravé tyče.

84

Buckley dostal přihrávku k vápnu hostů, dal si míč na pravou nohu a následně vystřelil těsně vedle pravé tyče!

83

Domácí si přihrávali u vápna Eindhovenu, ale s následnou střelou si Swinkels lehce poradil.

81

Hosté se nemohou dostat do pořádného zakončení a vypadá to, že domácí Twente potvrdí roli favorita a postoupí do dalšího kola KNVB Bekeru.

79

Střídání v týmu FC Eindhoven: ze hřiště odchází van Landschoot, přichází Kuiper.

78

Hra je přerušena, jelikož se na zemi ocitl ležící Tom Boere a vyžádal si ošetření doktorů.

77

Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Liendl, přichází van der Lely.

76

76. Swinkels si poradil se střelou Liendla.

76

Buckley se řítil po pravé straně, následně vypálil na Swinkelse, ten míč vyrazil přímo na rozbíhajícího se Liendla, ale s jeho střelou si hostující brankář poradil.

75

Lieder byl zfaulován.

74

74. Tighadouini spálil slibnou šanci.

74

Tighadouini běžel sám na brankáře Swinkelse, ale v rozhodující chvíli si míč předkopl a zhatil skvělou akci!

73

Dlouhý a nepřesný nákop Eindhovenu si bere do rukou Brondeel.

72

Hodně nepřesnou malou domů vyslal hostující obránce a Swinkels akrobatickým výskokem poslal míč do autu.

71

Po souboji se na zemi ocitl De Silva a rozhodčí domácímu Twente píská faul.

70

Dlouhou přihrávku domácích si v klidu chytil hostující brankář Swinkels.

69

Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Slagveer, přichází Buckley.

68

Hostům byl odpískán ofsajd.

67

Hra se po třech gólech dost zklidnila a bojuje se především uprostřed hřiště.

66

S rohovým kopem si hosté poradili a odhlavičkovali míč, ovšem u balónu jsou stále domácí.

65

ter Avest poslal centr z pravé strany, který měl najít Slagveera, ovšem hostující obránce byl u míče dříve a následuje rohový kop.

64

Druhý roh už byl trochu nebezpečnější, když míč chtěl vyboxovat Brondeel, ale netrefil ho, ovšem střela do poloprázdné brány nepřišla. U míče jsou opět hosté.

63

Hosté z rohového kopu nic nevytěžili a následuje další.

62

Střídání v týmu FC Eindhoven: ze hřiště odchází Swinnen, přichází Van Vaerenbergh.

60

Náskok domácích už bude Eindhoven jen těžce srovnávat s předváděnou hrou domácích, kteří nikam nespěchají a pomalou kombinací se dostávají ke střele.

57

Střela van den Boomena končí vedle levé tyče.

56

56. TIGHADOUINI - 3:0

56

Twente právě vstřelilo branku!
ADNANE TIGHADOUINI proměnil penaltový kop skvěle, když střelu umístil k levé tyči a nedal Swinkelsovi šanci zasáhnout, i když vystihl směr!

55

Lieder byl ten hráč, který rukou trefil střelu z přímého kopu a dostává žlutou kartu.

55

Byla nařízena penalta pro Twente.

54

Hlavní rozhodčí se ještě radí s videorozhodčím o nastřelené zdi, která trefila ruku hostujícího obránce!

53

Střela Liendla trefila pouze postavenou zeď a následuje rohový kop pro Twente.

52

Po druhém gólu jsou u míče opět domácí a nyní je odpískán faul Liedera, který zezadu podrazil domácího hráče. Následuje přímý kop z jednadvaceti metrů.

50

50. BOERE - 2:0

50

Domácí dokázali využít rychlý protiútok, když se po pravé straně řítil Slagveer, který nádhernou přihrávkou našel před osamocenou bránou TOMA BOERA a ten svým druhým gólem posílá Twente do vedení 2:0!

49

Hosté nyní drží míč ve středu hřiště, poté ho přesunuli na levou stranu, kde ale Eindhovenský hráč neprošel přes obránce.

48

Lieder nedokázal zkrotit míč na hrací ploše a následuje odkop od brány Brondeela.

47

Domácí drží míč na začátku poločasu, ale po nepřesné přihrávce bude následovat odkop od brány Swinkelse.

46

Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Assaidi, přichází Jensen.
Střídání v týmu FC Eindhoven: ze hřiště odchází Kabangu, přichází Loof.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
V prvním poločase jsme viděli o něco aktivnější domácí Twente, které dlouho obléhali hostující branku, když nejprve v 27. minutě trefil Boere tyč, ale o minutu později v 28. minutě udeřil Tom Boere znovu a tentokrát si krásně naskočil na přední tyč z rohového kopu a hlavičkou poslal Twente do vedení. Těsně před poločasem se v zajímavé situaci ocitl Swinnen, ale nedokázal trefil míč těsně před bránou Brondeela. Domácí Twente tedy v prvním poločase zaslouženě vede 1:0.

45+1

45+1

Pěkné sólíčko předvedl domácí hráč Assaidi, který ještě nahrával, ale střelou to neskončilo. Následně se dopředu řítil hostující hráč, ale byl mu odmáván ofsajd.

45

45. Swinnen nedokázal trefit míč v zajímavé situaci.

45

V pěkné pozici se ocitl Swinnen, ale centr z levé strany z bezprostřední blízkosti před domácí bránou netrefil.

44

Přímý kop trefil pouze zeď z domácích hráčů, chvíli poté přiletěl z pravé strany centr do vápna, ale střela hráče hostů skončila pouze v náruči Brondeela.

43

Jelle Heyden zatáhl za ruce protihráče a poslal ho k zemi a píská se faul. Hosté budou mít přímý kop ze 33 metrů.

42

van Landschoot dostal míč na střed hřiště a zhruba z pětadvaceti metrů se rozhodl vystřelit, ovšem jeho rána skončila vysoko nad bránou Brondeela.

41

Z rohového kopu nic nevzniklo a u míče jsou hosté, kteří se rychle řítí dopředu.

40

Krásným skluzem zabránil De Silva odcentrovat míč do vápna Slagveerovi. Následuje rohový kop.

39

Nastřelený centr z přímého kopu, který vyslal kapitán hostujícího mužstva, pouze přeletěl všechny hráče a skončil vedle brány Brondeela.

38

Dnešní prozatím jediný střelec Tom Boere nyní poslal k zemi hned dva protihráče a rozhodčí Edwin van de Graaf píská faul.

37

Po pravé straně se řítil domácí hráč a vybojoval rohový kop, ze kterého už dnes jeden gól padl.

36

Po domácím gólu je aktivnější Eindhoven, ale prozatím se mu bránu Brondeela nepodařilo ohrozit.

35

Brondeel vyšel z brány, když se proti němu řítil útočník, ale i když u míče nebyl nejdříve tak střela hostů nepřišla.

34

Hosté nyní chvíli drží míč na svých kopačkách, ale nemohou projít přes skvěle pracující domácí obranu.

33

A opět Van de Velde, tentokrát rukou strčil do ter Avesta, ale opět se to obešlo bez karty.

32

Van de Velde poslal k zemi protihráče a píská se jasný faul.

30

Domácí dál svírají vrátka, ovšem tentokrát přihrávka Tighadouiniho nebyla přesná a Swinkels si sní poradil.

28

28. Tom BOERE - 1:0

28

TOM BOERE si krásně naskočil na přední tyči a hlavou posílá svůj tým do vedení 1:0! Po dvou neúspěšných pokusech, kdy trefil i tyč Swinkelsa, se jako první zapisuje mezi dnešní střelce.

27

27. Boere v dorážce trefil levou tyč.

27

Po rohovém kopu se dostal ke střele Heyden, ale jeho ránu Swinkels parádním zákrokem zlikvidoval a následná dorážka Boereho trefila pouze levou tyč!

27

Nebezpečný centr přiletěl z levé strany od domácího Tighadouiniho, ale následuje pouze rohový kop pro Twente.

26

26. Hlavička Boereho, která trefila obránce do ruky.

26

Do rohu nejvýš vyskočil Boere, který trefil hostujícího obránce. Domácí se dožadovali písknutí penalty, ovšem rozhodčí je chladný a nic nepíská!

25

Poté přišel další centr z pravé strany, ale Slagveer trefil pouze obránce. Následuje další rohový kop.

24

Hostující obrana míč z rohu vyhlavičkovala do bezpečí.

23

S rohovým kopem si rovněž domácí poradili a poté šli do rychlého protiútoku. Následovat bude rohový kop na druhé straně.

22

Van de Velde poslal do vápna centr z pravé strany, ale s ním si domácí obrana poradila. Následuje rohový kop pro Eindhoven.

21

Eindhoven kombinoval na půli domácího Twente, ale na pravé straně neuspěli. Poté přišel centr z levé strany, ale všechny hráče ve vápně přeletěl, ovšem u míče jsou opět hosté.

20

Domácí jsou v první dvacetiminutovce jako favorit jasně aktivnější, ale prozatím neohrozili bránu nějakou vážnější šancí.

19

Domácí to opět zkusili po pravé straně, poté šel do vápna centr, který našel hlavu Boereho, ale ten hlavou výrazně přestřelil.

18

Hosté nevyužili rohový kop a chvíli po něm se na druhé straně dostal ke střele Liendl, ovšem míč netrefil nejlépe a ten se k hostujícímu brankáři dokutálel.

17

Po vybojovaném míči dostal přihrávku do vápna ter Avest, ale jeho pomalou střelu brankář Swinkels vyrazil nohou.

16

Na levé straně dostal míč do běhu Lieder, ale bránu netrefil.

15

Domácí měli autové vhazování, ovšem po chvíli míč ztratili a dopředu se ženou hosté.

14

Ovšem nepřesná přihrávka domácích jejich akci zastavila.

13

Twente drží míč na své půli a pomalu rozjíždějí novou akci.

12

Brankář Swinkels musel trochu vyjít z brány aby byl u míče dříve než domácí útočník.

11

Tighadouini dostal přihrávku do středu hřiště a zkusil vystřelit přibližně z třiceti metrů, ovšem jeho dalekonosná rána šla vysoce nad bránu.

10

Domácí se dožadovali odpískání přímého kopu, když těsně před vápnem byl zfaulován Assaidi, ovšem rozhodčí zůstává klidný a jasným gestem dává najevo, že tohle pískat nebude.

9

Nepřesný nákop hostů končí za bránou domácího brankáře Brondeela.

8

Horsten zfauloval uprostřed hřiště Assaidiho a domácí budou znovu u míče.

7

Tighadouini dostal před vápnem nabito, ale z jeho střely nic nebezpečného nevzniklo, jelikož neměla patřičnou razanci a šla přímo do brankáře Swinkelse.

6

Van de Velde neudržel míč na hrací ploše a domácí budou mít autové vhazování na půli Eindhovenu.

5

Hosté to zkoušeli po levé straně, ale přes obranu domácího Twente neprošli a následně ztratili míč.

4

De Wilde poslal k zemi Boera a rozhodčí píská faul.

3

Domácí hráč neudržel míč ve hře a Swinkels se postará o odkop od brány.

2

Na začátku zápasu se bojuje hlavně ve středu hřiště.

1

FC Twente: Brondeel – Assaidi, Bijen, Boere, Cuevas, Heyden, Liendl, Slagveer, ter Avest, Thesker, Tighadouini
Náhradníci: Drommel, Hengelman – Buckley, Gjorgjev, Holla, Hooiveld, Jensen, Kvasina, Laukart, Trajkovski, van der Lely

FC Eindhoven: Swinkels – De Silva, De Wilde, Horsten, Kabangu, Lieder, Matthys, Swinnen, van den Boomen, Van de Velde, van Landschoot
Náhradníci: Hooyberghs, Waterberg – Gunst, Kada, Kortstam, Kuiper, Loof, Thomas, Van Vaerenbergh

Rozhodčí: Edwin van de Graaf – Erik Kleinjan, Richard Polman.
FC Eindhoven:

Modrobílí hrající druhou nejvyšší ligu Eerste Divisie se v minulé sezóně umístili na jedenáctém místě. Momentálně se nachází na třináctém místě s dvanácti body. V prvním kole KNVB Beker zavítali na hřiště Nijkerku. V zápase padl pouze jeden gól, který vstřelil Eindhovenský hráč Mart Lieder. Hlavní oporou a nejlepším střelcem je se sedmi góly právě sedmadvacetiletý Mart Lieder. Hlavním trenérem je Wilfred van Leeuwen.
FC Twente:

Twente se v ligové tabulce minulou sezónu umístilo na sedmém místě. Letos se Tukkerům, jak zní jejich přezdívka, start příliš nevydařil, když z prvních čtyřech zápasů nezískali ani bod a momentálně se nacházejí na dvanáctém místě s devíti body. V prvním kole KNVB Beker zavítali na půdu ONS Sneek. Už po patnácti minutách hosté vedli, když se prosadil Vuckic. Do konce prvního poločasu přidal gól Tighadouini a Twente vedlo už 2:0. Třináct minut po začátku druhé půle přidal gól i Liendl. Domácí pouze korigovali výsledek v 63. minutě a Twente hladce vyhrálo 3:1. Hosté se mohou opřít hlavně o Assaidiho Oussamu, který vstřelil již čtyři góly. Hlavním trenérem je Marino Pušić.
V dalším kole nizozemského poháru KNVB Beker se proti sobě utkají týmy FC Twente a FC Eindhoven. Tyto kluby se proti sobě naposled utkaly před devíti lety rovněž v nizozemském poháru. Tehdy vyhrálo Twente těsně 3:2. Hrát se bude na De Grolsch Veste v Enschedu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 30 205 diváků. Utkání bude řídit Edwin van de Graaf a jeho asistenti budou Erik Kleinjan a Richard Polman.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.