Anglická Premier League

AFC Bournemouth – Southampton FC

1:1

koniec (1:0)

03.12.2017, 14:30 • Vitality Stadium, Bournemouth • 15. kolo • Rastislav Štrauch (@stewenTV)

Tipsport: 3.34 3.31 2.36

Stretnutie medzi Bournemouthom a Southamptonom tak končí nerozhodným výsledkom 1:1. Vedenia sa ujali domáci, lenže na gól Ryana Frasera dokázal v druhom polčase reagovať po prihrávke Redmonda útočník Charlie Austin. (16:23:06)

90+3

90+3

Po rohovom kope sa ešte dostal do koncovky Aké, lenže jeho hlavička mierila nad bránku Forstera.

90+2

Striedanie v tíme AFC Bournemouth: z ihriska odchádza Ryan Fraser, prichádza Benik Afobe.

90+2

V druhej minúte nadstavenia hľadal Daniels v šestnástke Wilsona, lenže center prvého menovaného nebol presný.

90+1

Hráčom stretnutia bol podľa očakávaní zvolený ľavý bek Saints Ryan Bertrand.

90

Rozhodca nadstavuje k tomuto zápasu ešte posledné tri minúty.

89

V závere to skúsil z diaľky Romeu, ale jeho technický pokus mieri vedľa brány Begovica.

88

Skvelé obhodenie Surmana po ktorom zakončoval Callum Wilson, ale jeho strela bola zblokovaná.

87

Centroval Redmond, lenže jeho pas nanašiel v šestnástke žiadneho zo spoluhráčov.

86

Boufala fauloval v nebezpečnej pozícií Ibe a nasleduje teda dobrá možnosť hostí na vstrelenie rozhodujúceho gólu.

85

Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Steven Davis, prichádza Manolo Gabbiadini.

83

Domáci sú v záverečnej desať minútovke aktívnejším tímom. K strele sa pretláčal King, ale toho nadvakrát dokázala skvele pokryť defenzíva súpera.

82

Redmond síce našiel nabiehajúceho Austina, ale ten zakončoval z ofsajdového postavenia.

81

Austin mohol pridať druhý gól v tomto zápase! Skvelý center Bertranda, ale anglický útočník hlavou namieril len tesne nad Begovicovu svätyňu.

80

Do zakončenia sa predieral striedajúci Callum Wilson, lenže toho zastavil v hodine dvanástej dobre hrajúci Bertrand.

79

Z diaľky to skúsil aj Redmond, ale jeho pokus mieril vedľa bránky pripraveného Begovica.

78

Lemina sa dostal k lopte na ľavej strane, ale striedajúci hráč Saints bol prichytený v ofsajdovom postavení.

77

77.

77

Do zakončenia sa už už predieral Boufal, lenže napokon hosťujúceho hráča dokázala ubrániť defenzíva Bournemouthu.

76

Žltú kartu dostáva Mario Lemina (Southampton FC).

75

Veľká šanca domácich na ktorej konci bol King. Ten sa obtočil okolo Leminu, lenže jeho strelu vyrazil vynikajúcim zákrokom Forster.

74

Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Dušan Tadić, prichádza Mario Lemina.

73

Po dlhšom časovom úseku sú vpredu usadení aj domáci hráči, lenže zatiaľ to nevyzerá na nejaké nebezpečenstvo pre bránku Forstera.

72

Ten rozohral Redmond, lenže jeho center si v pokutovom územi postrážil vybiehajúci Begovic.

71

Séria prihrávok hostí po ktorých strieľal z hranice šestnástky Boufal, lenže jeho zakončenie bolo zblokované na rohový kop Saints.

70

Dvadsať minút pred koncom zvonilo brvno Begovicovej brány, lenže ešte pred zakončením bol v ďalšom ofsajde Charlie Austin.

69

Napokon je to dvojité striedanie Eddieho Howea. Odchádza aj navrátilec Stanislas, ktorého nahradí Jordan Ibe.

69

Striedanie v tíme AFC Bournemouth: z ihriska odchádza Jermain Defoe, prichádza Callum Wilson.

68

Ďalšia akcia hostí, ktorí sú aktuálne omnoho lepším tímom na ihrisku. Pas Redmonda však nenašiel v šestnástke ani jedného z dvojice Austin – Tadič.

67

Voľný priestor na ľavej strane sa snažil využiť Tadič, lenže jeho center do šestnástky si postrážil Begovic.

66

Dokonca stretnutia ostáva ešte niečo vyše dvadsiatich minút. Dočkáme sa teda víťazného gólu na jednej, či druhej strane?

65

Aj tentokrát mierila prihrávka na ľavú stranu, kde bol Bertrand, lenže tomu nevyšlo spracovanie. Nasleduje teda autové vhadzovanie domácich.

64

Skóre mohlo byť rázom priaznivejšie pre hostí. Na ľavej strane totiž ušiel obrancom Bertrand, lenže ten nedokázal poslať presný prízemný center na Austina, ktorý by mal pred sebou prázdnu bránu.

63

Austin opäť v nebezpečnej pozícií, ale tentokrát bol anglický útočník prichytený v tesnom ofsajde.

61

61. Charlie Austin (SOT) - 1:1

61

Southampton dal gól!
Po zlepšenom výkone v posledných minútach sú hráči Saints odmenení vyrovnaním! Na pravej strane sa totiž dostal k lopte Redmond, ktorý našiel prízemným centrom CHARLIEHO AUSTINA a ten z prvej usmernil loptu do siete.

60

Po hodine hry konečne ako také príležitosti hosťujúceho tímu. Do zakončenia sa opäť pretláčal Tadič, lenže v defenzíve dnes podáva skvelý výkon mladík Aké.

59

Hostia boli teraz blízko vyrovnávajúceho gólu. Center Bertranda však nedokázal usmerniť do siete ani jeden z dvojice Austin – Tadič.

58

Z diaľky to následne skúsil aj Surman, ale jeho zakončenie končí vysoko nad bránkou Saints.

57

Spoza šestnástky to vyskúšil aktívny Stanislas, ale jeho technický pokus skvele vyrazil Forster.

56

Z pravej strany po následnej štandartke centroval Stanislas, lenže jeho pas skončil na prvom brániacom hráčovi.

55

Romeu fauloval prenikajúceho Kinga a hráč hostí môže byť rád, že sa obišiel bez žltého napomenutia.

53

Následne sa snažil individuálne presadiť Boufal, lenže toho výborným defenzívným zákrokom odzbrojil Smith.

52

Redmond centroval z pravej strany, lenže jeho center po prihrávka Davisa zblokovala defenzíva súpera.

51

51.

51

Napokon predsa len prišla šanca domácich. Strelu Kinga na vzdialenejšiu tyč však nedokázal do siete doraziť Stanislas, ktorému chýbalo naozaj málo.

51

Z pravej strany napokon centroval Stanislas, lenže jeho center nenašiel v šestnástke žiadneho zo spoluhráčov.

50

Kinga fauloval Hoedt a nasleduje tak zaujímavá štandartka Bournemouthu.

49

Bertrand padol na hranici šestnástky, lenže John Moss neposúdil tento zákrok ako nedovolený.

48

Na opačnej strane sa dostal do slušnej šance Boufal, lenže ten po prihrávke Redmonda ľavačkou nechal vyniknúť gólmana Begovica.

47

Po ľavej strane unikal Fraser, lenže jeho prienik zastavil van Dijk.

46

Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza James Ward-Prowse, prichádza Nathan Redmond.

46

Po prvom dejstve je teda stav priaznivejší pre domácich. Tí sa ujali vedenia päť minút pred koncom polčasu, keď sa presadil po skvelej práci Surmana zakončujúci Ryan Fraser.

Druhý polčas sa začne približne o 15:32.

45+1

45

Rozhodca nadstavuje k prvému polčasu ešte jednu nadstavenú minútku.

44

Po necelých piatich minútach mohlo byť vyrovnané. Na ľavej strane si totiž spravil priestor Bertrand, lenže jeho strieľanú prihrávku usmernil Boufal vysoko nad bránu.

43

Austin fauloval na útočnej polovici nedovolene Frasera a lopta tak patrí domácim.

42

42. Ryan Fraser (BTH) - 1:0

42

Tím Bournemouth práve strelil gól!
Tak predsa len sa domáci ujímajú vedenia ešte v prvom polčase! Potom, čo stratil loptu na vlastnej polovici Hoedt sa dostal do úniku Surman, ktorý našiel na ľavej strane RYANA FRASERA a ten presným zakončením otvára skóre dnešného stretnutia!

40

Lopta tentokrát mierila na Stanislasa, lenže ten hlavičkou poslal loptu len k pripravenému Forsterovi.

39

Pied tvrdo zrazil k zemi na pravej strane Frasera a hosťujúci obranca môže byť rád, že nevidel žltú kartu.

38

Daniels sa oprel do lopty z obrovskej vzdialenosti, ale jeho bomba končí pár centimetrov vedľa bránky Forstera. Nádherný futbalový moment.

37

Ďalší strelecký pokus Smitha, ten však pálil z veľkej diaľky a jeho pokus podľa očakávaní mieri vysoko nad bránu súpera.

35

Smith hľadal v šestnástke Defoa, lenže pred anglickým útočníkom odvrátil loptu van Dijk.

34

Z ľavej strany to následne skúšal Boufal, lenže jeho center mieril do miest, kde bola pripravená zasiahnuť defenzíva domácich.

33

33.

33

Ďalšia tutovka v ktorej sa ocitol na opačnej strane Austin, toho však vychytal Begovic a následná dorážka Tadiča bola zrazená na rohový kop.

32

Žltú kartu dostáva Adam Smith (AFC Bournemouth).

32

Žltú kartu dostáva Jermain Defoe (AFC Bournemouth).

32

Po pol hodine hry padol v pokutovom území Smith, lenže namiesto nariadenej penalty vidíme žltú kartu za simulovanie.

31

Stanislas to skúsil po prevzatí lopty z otočky, ale jeho pokus bol zrazený na rohový kop.

30

Z diaľky to skúsil technickou strelou Stanislas, lenže jeho pokus bol zblokovaný dobre postavenou defenzívou súpera.

29

King bol faulovaný na útočnej polovici a nasleduje sľubná štandartka Bournemouthu.

27

Boufal bol na vlastnej polovici nedovolene poslaný k zemi Akém. Nasleduje teda priamy kop hostí.

26

Na opačnej strane vypálil Austin, ale ten ešte predtým zahral rukou, čo znamená loptu pre domáci tím Eddieho Howea.

25

K lopte sa na hranici dostal Defoe, ale keď sa anglický útočník pripravoval zakončiť, prišla skvelá defenzívna práca obrancov Saints.

24

K strele sa napokon predsa len dostal Cook, ale jeho pokus mieri vysoko nad bránu Forstera.

23

Stanislas si teraz neporozumel s Kingom a akcia momentálne lepšieho domáceho tímu nevyšla podľa predstáv.

22

V krátkom časovom slede zasahoval opäť Fraser Forster, po centrovanej lopte sa totiž dostal do zakončenia Aké, ale opäť je ztoho skvelý zákrok hosťujúceho brankára.

21

Neuveriteľný zákrok hosťujúceho brankára Forstera! V šestnástke sa ocitol osamotený Defoe, ale z bezprostrednej blízkosti vytiahol anglický gólman perfektný reflex.

20

Po úvodných odohratých dvadsiatich minútach teda na prvý gól v tomto stretnutí stále čakáme. Za najväčšiu šancu sa dá zatiaľ považovať hlavička van Dijka, ktorý však po rohovom kope nenamieril presne.

18

Romeu hľadal kolmicou na ľavej strane Bertranda, lenže do defenzívy sa skvele vrátil navrátilec do zostavy Stanislas.

17

Davis našiel v šestnástke nabiehajúceho Tadiča, lenže tomu v kľúčovom momente ušla lopta, čo využil pripravený Begovic.

16

Pied nadvakrát centroval, a na druhý pokus sa dostal k hlavičke Tadič, ale jeho pokus končí nad bránkou Begovica.

15

Po odohranej štvrť hodinke sa dostal k lopte Austin, lenže anglický útočník bol pristihnutý v tesnom ofsajde.

14

14.

14

Po následnom rohovom kope najvyššie vyskočil v pokutovom území nabiehajúci Virgil van Dijk, ale jeho hlavička mieri tesne vedľa bránky súpera.

13

Na pravej strane sa ocitol úplne voľný Pied, ktorý však svojím centrom nenašiel Austina. V defenzíve zasahoval v poslednom možnom momente Aké.

12

Vo vzdušnom súboji si nedovolene počínal hráč hostí Ward-Prowse, čo znamená možnosť zaútočiť pre zverencov Pellegrina.

11

K lopte sa dostal hádam po prvý krát v zápase Defoe, ale tomu nevyšla nabiehajúca prihrávka na Kinga.

10

K lopte sa opäť dostal aktívny Daniels, lenže anglickému obrancovi tentokrát nevyšlo spracovanie.

9

Napokon sa predsa len dostal k centrovanej lopte Daniels, ale jeho strieľaná prihrávka nenašla žiadného z hráčov Bournemouthu.

8

Pohrozili aj domáci, lenže v rozhodujúcom momente nepresne prihrával Stanislas.

7

Boufal teraz dlho váhal s centrovanou loptu až záložník hostí loptu stratil a bude sa tak len odkopávať od bránky Begovica.

6

Nasledoval teda priamy kop, lenže po centrovanej lopte Ward-Prowsa sa nedostal do koncovky ani jeden zo spoluhráčov.

5

Romeu bol fualovaný v strede poľa, čo znamená, že lopta ostáva v moci hráčov Saints.

4

Slušná príležitosť hostí. Na ľavej strane si totiž narazil Boufal s Bertrandom, lenže po centrovanej lopte anglického obrancu sa nepretlačil k zakončeniu nabiehajúci Austin. Pochváliť treba najmä Akého, ktorý predviedol skvelú obrannú hru.

3

Ward-Prawse si neporozumel s Piedom a vhadzovať bude domáci tím.

2

Bournemouth bude hrať v prvom dejstve v červeno čiernej kombinácií zprava doľava. Hosťujúci Saints v bielom prevedení zľava doprava.

1

AFC Bournemouth: Begović – A. Smith, Francis (C), Aké, Daniels – Stanislas, Surman, L. Cook, Fraser – J. King – Defoe.
Náhradníci: Boruc – Gosling, Afobe, Ibe, Pugh, C. Wilson.

Southampton FC: Forster – Pied, V. van Dijk, Hoedt, Bertrand – S. Davis (C), Romeu – Ward-Prowse, Tadić, Boufal – Ch. Austin.
Náhradníci: A. McCarthy – Gabbiadini, P.-E. Höjbjerg, Lemina, Targett, Redmond, Jošida..
Bournemouth vs. Southampton

Nedeľňajší program Anglickej Premier League má na programe dva zaujímavé zápasy. Jeden znich je meranie síl medzi domácim Bournemouthom a hosťujúcim Southamptonom. Miernym favoritom budú zverenci Pellegrina, dokážu teda potvrdiť predzápasové prognózy?

Posledný vzájomný zápas oboch celkov sa dátuje na 1.4.2017, keď Saints na domácej pôde hrali nerozhodne 0:0. Zaujímavosťou je, že desať minút pred koncom nepremenil pokutový kop Harry Arter, čo prinieslo bezgólové vyústenie.

Ak ide o aktuálnu formu, oba tímy delia len dva body, čo je viac ako vyrovnaná štatistika. Soton odohral posledný zápas na pôde Citizens, kde dlho odolával, lenže v šiestej minúte nadstaveného času vstrelil víťazný gól Raheem Sterling, ktorý prestrelil inak perfektne chytajúceho Forstera.

Bournemouth naopak od svojho súpera privítal na Vitality Stadium Burnley a taktiež ako súper nebodoval. Desať minút pred koncom síce vstrelil kontaktný gól Joshua King, lenže na viac sa už zverenci Eddieho Howea nezmohli. Ako plus sa však určite rátajú trojbodové zisky s Huddersfieldom 4:0 a Newcastlom 0:1.

Ak ide o zranenia, tak hosťujúci Southamptonu sa v zápase so Citizens zranil Cedric Sorares. O štarte Shanea Longa sa rozhodne až tesne pred zápasom. Bournemouthu bude chýbať Federici, Mings a Smith. Otázny je štarť Stanislasa, ktorý by už však mohol po dvoj mesačnej absencií aspoň zasadnúť na lavičku náhradníkov.