koniec (0:1)

03.12.2017, 20:00 • Regenboogstadion, Waregem • 17. kolo • Michal Raška cz

Tipsport: 3.31 3.37 2.15

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:55:09)
Je konec. Gent nakonec zvítězil vstřeleným gólem ve 29. minutě, který vsítil Simon.
První poločas je u konce. Ne příliš pohledný fotbal nám, ale přinesl alespoň jeden gól. Ve 29. minutě krásně prošel po pravé straně Mamadou Sylla, následně si zasekl míč a perfektní přihrávkou vymíchal obranu Zulte-Waregemu, kdy následně Moses Simon neměl moc práce vsítit první branku utkání. O dvě minuty později už mohlo být srovnáno, ale střela Onura Kaya skončil jenom po skvělém zákroku Kaliniće mimo tři tyče.
Druhá půle nabídla zajímavou situaci až v 74. minutě, když Brecht Dejaegere se ocitl ve skvělé pozici, následně si míč ještě zasekl před domácím obráncem a vystřelil k pravé tyči, ale druhému gólu zabránil Julien De Sart, který pohotovým zákrokem odkopl míč. V 90+1. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Esiti. Ovšem Gent nakonec zaslouženě vyhrál 1:0 a odvezl si tři body.

90+4

90+4

Hosté se skvěle brání. Nyní mají domácí autové vhazování.

90+3

Domácí se snaží, ale dnes jim není přáno.

90+1

Rozhodčí nastavil čtyři minuty nad rámec základní doby.

90+1

Esiti přišlápl nohu Isekovi a tady nemohlo následovat nic jiného, než druhá žlutá karta, tím pádem červená a předčasný odchod do sprch.

90

Ovšem nyní ulovili míč a jdou dopředu. Tam ale po levé straně zavřel vrátk domácí obránce.

89

Hosté se provinili faulem ve středu hřiště.

88

Domácí se snaží dostat do vápna, ale následný centr byl přetažený a skončil za bránou Gentu.

87

Nyní se domácím hráč, ale ocitl v ofsajdu a o odkop se postará Kalinić.

86

Ovšem z něj žádné ohrožení brány nepřišlo, ale stále jsou u míče hráči Zulte-Waregem.

85

Domácí mají rohový kop.

84

Sander Coopman se ocitl v ofsajdovém postavení a akce domácích je u konce.

83

Hosté nyní drží míč.

82

Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Mamadou Sylla, přichází Roman Jaremčuk.

80

Nill De Pauw si zasekl míč u hranice vápna, ale jeho následná střela byla slabá a Kalinić si s ní lehce poradil.

79

Přímý kop Briana Hamalainena ovšem skončil vedle brány.

78

Nyní se hosté provinili faulem blízko vápna a Zulte-Waregem mají přímý kop z velmi dobré pozice.

77

Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Julien De Sart, přichází Idrissa Doumbia.

76

Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Ivan Šaponjić, přichází Nill De Pauw.

75

Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Juja Kubo, přichází Danijel Milićević.

74

74. De Sart uchránil naději pro domácí tým skvělým zákrokem.

74

Brecht Dejaegere se ocitl ve skvělé pozici, následně si míč ještě zasekl před domácím obráncem a vystřelil k pravé tyči, ale druhému gólu zabránil Julien De Sart, který pohotovým zákrokem odkopl míč!

72

Julien De Sart zatáhl hostujícího hráče za dres a dostal žlutou kartu.

71

Domácí dnes nepředvádějí nejlepší výkon, zatímco obrana Gentu je dnes v dobré formě.

70

Mitrović nechtěně zasáhl míč a domácí mají rohový kop.

69

Nyní byl Brecht Dejaegere zfaulován domácím hráčem.

68

Ovšem spíše šlo o to hlavně natáhnout čas, jelikož se po chvíli sám zvedl a odešel za hrací plochu, kde výklusem běžel ke středu.

68

Brian Hamalainen se nadvakrát pokoušel vystřelit na bránu Kaliniće, ale oba dva pokusy mu zblokoval hostující obránce Gigot, který je nyní ošetřován na hřišti, jelikož druhá střela mu šla přímo do obličeje.

67

Nyní mají domácí autové vhazování na půli Gentu.

66

Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Thomas Foket.

65

Nyní je u míče Bossut a odkopem od brány ho poslal do hry.

64

Mitrović přišlápl nohu domácímu hráči a dostal žlutou kartu.

62

Ovšem centr na pravou stranu se hráči Zulte-Waregemu nepodařil a Gent má autové vhazování.

61

Anderson Esiti se dopustil faulu ve středu hřiště a u míče budou opět domácí.

59

Velmi hraniční ofsajd, ve kterém se ocitl Samuel Kalu.

58

Střela z přímého kopu šla ale nad bránu Kaliniće.

57

Esitovi podjely nohy a poslal tak k zemi Coopmana, následně vytáhl rozhodčí žlutou kartu.

56

Hosté se dostali s míček až k vápnu, ale střela nepřišla.

53

Domácí obránce skvěle zasáhl a vybojoval odkop od domácí svatyně.

52

Mamadou Sylla dostal příliš prudkou přihrávku a ta skončila pouze u brankáře Bossuta.

51

Nyní mají domácí autové vhazování.

50

Ovšem k ohrožení brány nedošlo.

49

Nyní domácí vybojovali rohový kop z levé strany.

48

Ovšem přímý kop nebyl kopnut nejlíp a skončil pouze ve zdi.

47

Heylen poslal k zemi hostujícího hráče a Gent má přímý kop ze slibné pozice.

47

Centr z pravé strany si vzal hostující gólman Kalinić.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:00.

45

45

Krásnou fintu převedl domácí hráč ve středu hřiště, ale poté míč ukořistili hráči Gentu.

44

Příliš dlouhá přihrávka na Kuba skončila pouze u domácího brankáře Bossuta.

43

Dejaegere zbytečně dojel Coopmana a dostal žlutou kartu.

43

Ovšem k ohrožení brány se domácí nedostali.

42

Nana Asare zblokoval centr z pravé strany a následuje rohový kop pro Zulte-Waregem.

41

Nyní skvěle vybojovali domácí míč a následně se hosté provinili faulem.

40

Střela domácích šla vedle brány.

39

Kaya příliš vysoko zvedl nohu a zasáhl hostujícího hráče.

37

Po rohovém kopu se hra přerušila, jelikož na zemi zůstal ležet jeden hráč z celku Gentu.

36

Ovšem přímý kop skončil pouze ve zdi, ale uvidíme rohový kop domácích.

35

Hostující hráč se nyní dopustil faulu a Zulte-Waregem bude mít přímý kop z levé strany blízko vápna.

34

Domácí měli problémy po rohovém kopu, ale po chvíli nakonec odkopli míč do bezpečí.

33

Další centr hostů z levé strany zažehnal odkopem do zámezí domácí hráč a následuje rohový kop pro Gent.

32

Z rohového kopu žádné nebezpečí nepřišlo, ale u míče jsou opět domácí.

31

31. Onur Kaya vyslal nádhernou ránu, ale Kalinić převedl skvělý zákrok.

31

Onur Kaya se dostal k míči a ze dvaceti metrů vypálil nádhernou ránu, která se stáčela do šibenice. Každopádně Lovre Kalinić vytasil skvělý zákrok a následuje rohový kop!

30

29

29. Moses SIMON - 0:1

29

Gent právě vstřelil branku!
Mamadou Sylla má na první brance Gentu obrovskou zásluhu, když utekl po pravé straně, kde si posléze zaseknul míč a krásnou přiihrávkou našel ve vápně MOSESE SIMONA, který neměl problém vsítit první gól utkání! Asistence: Sylla.

28

Nana Asare tvrdě sejmul Coopmana, který si ho chtěl obhodit a po právu dostal žlutou kartu.

25

Ovšem opět jsou u něj domácí hráči.

24

Domácí se zkouší dostat do vápna po pravé straně. Nakonec dostali míč před bránu Kaliniće centrem, ale obrana hostů balón odhlavičkovala.

23

Krásný pas dostal Mamadou Sylla, ovšem následně přestřelil domácí bránu.

22

Ovšem s centrem z něj si obrana Gentu lehce poradila a založila nový útok.

21

Hosté se dopustili faulu na pravé straně a Zulte-Waregem má volný kop ze středu hřiště.

19

Autové vhazování na levé straně mají domácí. Poté přišel centr z levé strany, do kterého se snažil jít nůžkami Ivan Šaponjić, ale minul míč.

18

Nyní měli hosté rohový kop z pravé strany, ale hráči Zulte-Waregemu si sním poradili.

17

Walsh stáhl Kuba a dostal žlutou kartu.

16

Ovšem spoluhráči hostů se nedomluvili a míč skončil jenom v zámezí za bránou Zulte-Waregemu.

15

Domácí kapitán de Fauw se provinil faulem a volný kop bude mít nyní Gent.

14

I s menšími problémy si nakonec střelu Kalinić pohlídal.

13

Nepřesná přihrávka Gentu skončila pouze u domácího brankáře Bossuta.

11

Nyní mají domácí autové vhazování. Po chvíli opět další.

10

Po centru z rohového kopu se hostující hráč Mitrović dostal ke hlavičce, ale minul bránu Bossuta.

9

Julien De Sart raději míč odkop do zámezí po centru z levé strany a následuje rohový kop pro Gent.

8

Nyní se dopředu snažil projít domácí útočník, ovšem přihrávka na něj byla příliš dlouhá a skončila jenom u hostujícího brankáře Kaliniće.

7

Nyní mohlo přijít ohrožení brány Bossuta, ale hostující hráč minul míč ve vápně po přihrávce z pravé strany.

6

Domácí Zulte-Waregem dnes nastoupilo v červené kombinaci, zatím co hosté ve žluté.

5

Začátek utkání nám nepřináší atraktivní podívanou a nyní budou mít hosté autové vhazování.

4

Ivan Šaponjić chtěl projít do vápna, ale obrana Gentu mu vystavila jasnou stopku.

3

Bossut si poradil s centrem z levé strany a chytil ho do své moci.

2

Hosté se dostali ke střele, ale ta skončila vedle domácí brány.

1

SV Zulte-Waregem: Bossut – Baudry, de Fauw (C), Heylen – Walsh, De Sart, Šaponjić, Hamalainen – Coopman, Leya Iseka, Kaya.
Náhradníci: Bostyn – Cordaro, De Pauw, I. Doumbia, Kostanos, Madu, Severin.

KAA Gent: L. Kalinić – Bronn, Gigot, S. Mitrović, Asare (C), Kalu – Dejaegere, Kubo, Esiti, Simon – Sylla.
Náhradníci: Czekanowicz, Thoelen – Dussenne, Foket, Horemans, Machado, Milićević, Saief, B. Verstraete, Jaremčuk.

Rozhodčí: Nicolas Laforge – Laurent Conotte, Vito Di Vincenzo.
KAA Gent:

Gent se momentálně nachází na sedmém místě s dvaceti dvěma body. Gent má úplně rozdílnou formu než jeho dnešní domácí soupeř a z pěti posledních zápasů si připsal čtyři výhry. V posledním utkání přivítal na domácí půdě Mouscron. Už ve 29. minutě vstřelil gól z penalty domácí Simon, ovšem ve 33. minutě hosté srovnali. Nicméně odpověď domácích byla rychlá a ve 39. minutě vsítil branku Kubo. Poté v 74. minutě poslal Gent do dvoubrankového vedení Bronn. Gent nakonec vyhrál nad Mouscronem 3:1. Nejlepším střelcem je s pěti góly Kubo.
SV Zulte-Waregem:

Zulte-Waregem se momentálně nachází na desátém místě s devatenácti góly. V posledních zápasech se mu vůbec nedaří a připsal si už pět proher po sobě, v čemž se započítala prohra v Evropské lize s Nice nebo porážka v prodloužení belgického poháru s Bruggy. V posledním zápase ligy zavítal Zulte-Waregem právě na Bruggy a tak si tyto dva týmy spolu zahrály takový dvojzápas. První poločas vedl Zulte-Waregem. V 72. minutě stále vedli hosté poměrem 2:1, ale nejdřív v 80. minutě srovnal Wesley a v 87. vstřelil vítězný gól domácím Limbombe. Zulte-Waregem tak prohrál 2:3. Nejlepšími střelci jsou s pěti góly Leya a Olayinka.
V 17. kole belgické Jupiler League se proti sobě utkají týmy SV Zulte-Waregem a KAA Gent. Tato mužstva se proti sobě utkala naposledy před dvěma měsíci v 8. kole ligy. Na domácím hřišti se představil Gent, ale už ve 3. minutě otevřeli skóre hosté, když se prosadil Saponjič. I přes tlak domácích už branka nepadla a Waregem tak možná trošku překvapivě vyhrál 1:0. Dnes bude utkání řídit hlavní rozhodčí Nicolas Laforge a jeho asistenti Laurent Conotte a Vito Di Vincenzo. Hrát se bude na Regenboogstadion ve Waregem. Tento stánek nabídne kapacitu pro 12 500 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.