Anglická Premier League

Arsenal FC – Liverpool FC

3:3

koniec (0:1)

22.12.2017, 20:45 • Emirates Stadium, London • 19. kolo • Rastislav Štrauch (@stewenTV)

Tipsport: 2.62 3.64 2.71

Perfektný zápas na Emirates Stadium tak víťaza v konečnom zúčtovaní nemal. Vedenia sa ujal hosťujúci Liverpool a po góloch Coutinha a Salaha vyzeral zápas viacmenej rozhodnutý. Následne však prišla dokonalá päť minútovka Gunners. Najprv sa presadil Sanchez, o dve minúty nato skóroval po chybe Mignoleta tvrdou strelou Xhaka a vedúci gól vstrelil po prihrávke Lacazetta Mesut Ozil. Napokon je ztoho predsa len remízový výsledok, keďže na konečných 3:3 v 70. minúte uzavrel skóre Roberto Firmino. (22:42:45)

90+4

90+3

Niles našiel na pravej strane Ozila, ten však v tomto prípade pristihnutý v tesnom ofsajde, čo dáva možnosť zaútočiť Liverpoolu.

90+2

Nepodarený center Ozila z ľavej strany takmer skončil nešťastne v sieti. Napokon je však ztoho aspoň rohový kop Gunners.

90+1

Rozhodca pridáva k tomuto zápasu ešte posledné štyri minúty nadstaveného času.

90

V pokutovom území bol mierne ťahaný za dres Lacazette, ale rozhodca neposúdil tento zákrok ako penaltový.

89

Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Alexis Sánchez, prichádza Theo Walcott.

88

Za postrannou čiarou sa už rozcvičuje Theo Walcott a práve anglický útočník bude zrejme posledným striedajúcim hráčom v dnešnom stretnutí.

86

Hostia mali výhodu rohového kopu. Ten rozohral striedajúci Chamberlain, ale jeho pas dokázal v šestnástke pokryť spoľahlivý Čech.

85

Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Philippe Coutinho, prichádza Alex Oxlade-Chamberlain.

84

84. Alexis Sánchez (ARS)

84

Center z ľavej strany skúšal aj Alexis Sanchez a takmer ztoho bol víťazný gól. Tentokrát však Mignolet skvele zasiahol a loptu zachytil na bránkovej čiare.

83

Nebezpečný center Robertsona, ktorý hľadal z ľavej strany Salaha, ale jeho pas v hodine dvanástej odvrátil Koscielny.

82

K lopte sa už už dostával aj striedajúci Welbeck, ale tomu v poslednom momente zabránil v útoku Klavan.

81

Mustafi hľadal dlhým centrom na pravej strane Ballerina, lenže pas prvého menovaného nebol presný.

80

Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Sadio Mané, prichádza Georginio Wijnaldum.

80

Desať minút dokonca dnešného stretnutia. Uvidíme teda víťazný gól na jednej, či druhej strane, alebo sa oba celky rozídu remízou?

79

Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Alex Iwobi, prichádza Danny Welbeck.

3:3

Góly: 54. Alexis Sánchez, 56. Xhaka, 59. Özil – 26. Coutinho, 52. M. Salah, 70. Firmino

Karty:   58. Iwobi (ARS)

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 2:5. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:10.

Arsenal FC: Čech – Bellerín, Koscielny (C), Monreal (47. Mustafi), Maitland-Niles – Xhaka, Wilshere – Iwobi (79. Welbeck), Özil, Alexis Sánchez (89. Walcott) – A. Lacazette.
Náhradníci: Ospina – Mustafi, Kolašinac, Coquelin, Elneny, Walcott, Welbeck.

Liverpool FC: Mignolet – Joe. Gomez, Klavan, Lovren, Robertson – Henderson (C) (11. Milner), Can, Coutinho (85. Oxlade-Chamberlain) – M. Salah, Firmino, Mané (80. Wijnaldum).
Náhradníci: Karius – Alexander-Arnold, Lallana, Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Milner, Solanke.