23.01.2018, 13:30 • Sibir Arena • Tomáš Majer (@TomasMajer11) cz

Zblokované střely: 10 – 17
Hity: 6 – 16

Československá stopa

Alexander Salák (SIB) – do utkání nezasáhl.
Je konec. Dvě branky v přesilovce Alexander Šarova a bezchybný výkon Alexeje Krasikova v brance domácích zajistili Sibiru plný bodový zisk. Domácí tak získávají další důležité body v boji o play-off a opět se vzdálí svým pronásledovatelům.
Novosibirsk může být pyšný na fungující defenzivu. Neinkasoval již třetí zápas po sobě!

59:47

Soin přenechal Zernovovi, ten chtěl ještě celou akci vyšperkovat, puk ale končí v rohu. Je to jasné. Sibir dnes získá tři body.

59:32

Hra je přerušena. Čeká nás zřejmě jedno z posledních vhazování před Krasikovem.

59:25

Lada zkusí power-play. Krasotkin opouští svoji branku a na led naskakuje šestý hráč.

58:26

Oddechový čas pro hosty.

58:26

58:26 Alexander ŠAROV - 2:0

58:26

Sibir právě vstřelil branku!
Tohle je zápase ALEXANDERA ŠAROVA. Útočník domácích obdržel chytrou přihrávku přímo před branku soupeře. Nikým nehlídán, měl dostatek času. Před Krasotkinem zamíchal a překonal jej bekhendem. Pochvalu zaslouží také Osnovin, který vybojoval v rohu kotouč proti dvěma hokejistům soupeře. Asistence: Stěpan Sannikov.

58:26

Sibir vstřelil branku. Rozhodčí ovšem opět kontrolují situaci u videa!

58:06

Zernov se vrací na led, přesto domácí budou hrát ještě zkrácenou početní výhodu.

56:52

Obrovský závar. Vereščagin vypálil tvrdě po přistrčení od Zackrissona. On sám se dostal ke střele z první poté, co mu přes osu hřiště přihrával Bergström. Ani z dorážky se ale domácí neprosadili.

56:06

Trable Lady zřejmě nekončí. Zernov podrazil Sigarjova a inkasoval dvouminutový trest. Sibir má dlouhou výhodu pěti proti třem, ktetá může trvat i dvě minuty.

55:20

Demidov nyní ukázal své útočné vlohy, rychlou otočkou poslal mimo hru dva protihráče a mířil si to zprava vstříc brance Lady. V lepším zakončení mu ale zabránil vracející se útočník Toljatti.

54:34

Bělousov mířil na vzdálenější tyč. Krasikov vytáhl svůj pravý beton. Hezká střela, stejně pěkný zákrok.

53:49

Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Sergej Koňkov – 2 min., hrubost).

53:49

Rachimullin míří za ošklivý faul zaslouženě do kabin s trestem 5 minut + do konce utkání za naražení na hrazení.

53:49

Rachimullin tvrdě a nedovoleně dohrál Vorobjova, který zůstal ležet na ledě. Koňkov nelenil a jal se svého spoluhráče pomstít. Uvidíme, jaké rozhodčí rozdají tresty.

52:47

52:47 Alexander ŠAROV - 1:0

52:47

Sibir přeci jen využívá přesilovku. Jermakovovu nepřesnou střelu dorazil za Krasotkinova záda ALEXANDER ŠAROV. A to prosím bekhendem, zády k brance a z prakticky nulového úhlu. Bez asistence.

52:35

Šarov bojuje za brankou, poté se puk dostává na Sannikova k levému mantinelu.

51:55

To je komplikace pro Ladu. Svěřenci Artise Abolse hráli v šesti. Rozhodčí si toho všimli a Lada dostává dvě minuty za hráčskou lavici. Trest odpyká Rychimullin.

50:01

Začíná nám poslední desetiminutovka řádné hrací doby. Dočkáme se rozuzlení duelu do třetí sirény?

49:35

Babenko protáhl Krasikova. Jeho ukrytou střelu musel odrazit vyrážečkou.

48:44

Hříšníci se vrací na led, oba týmy hrají v plném počtu.

47:50

Enlund bruslí s kotoučem v útočném pásmu, ke střele se ovšem nemůže dostat.

46:44

U branky Novosibirsku se do sebe pustili Rachimullin a Ignatovič. Oba po krátké bitce míří na trestnou lavici. Vyměřen jim je dvouminutový trest za hrubost.

46:21

Osnovin se zjevil na levém křídle, potáhl si kotouč ke středu kluziště a z pokleku vypálil. Trefil ovšem pouze blokujícího obránce.

45:13

Sledujeme další pasáž hry, která je převážně o soubojích a (zmařených) protiútocích. Ani jeden z týmů se déle neudrží v útočném pásmu.

44:18

Toljatti hraje ve střetí části velmi jednoduše, tlačí se do branky a nerozpakuje se střelbou. To nyní dokázal Vorobjov, který pálil ihned po přejetí modré čáry. Krasikov zasahuje lapačkou a přerušuje hru.

44:00

Bělousov dlouho držel na zádech jednoho z obránců, až přihrál Kirillovovi, jehož výpad po pravém mantinelu skončil až u Krasikova. Domácí gólman teď sklízí zasloužený potlesk, jelikož udržel beton na ledě i při dorážce Bočarova.

43:15

Lada hraje v defenzivě velmi pozorně. První útok soupeře se nyní sice držel na puku, ale pouze po rohách kluziště.

42:30

Enlund přenechal Bergströmovi, jeho pokus prosvištěl okolo vzdálenější tyče.

40:28

Třetí část začíná Sibir s pukem na holi. Zackrisson se snaží něco vymyslet.

40:01

Statistiky druhé třetiny:

Střely na branku: 7 – 8
Vhazování: 11 – 3
Zblokované střely: 1 – 5
Hity: 1 – 9
Po čtyřiceti minutách je stav utkání stále 0:0. Novosibirsk skóroval v 26. minutě, ovšem branka Pervušina nakonec nemohla být uznána. Neuspěl ani Sigarjov v obrovské šanci. Lada hru oproti první třetině vyrovnala, do výraznějších šancí se ale nedostala.
Uvidíme branky ve třetí části? A rozhodne poslední dvacetiminutovka o vítězi?

40:00

39:37

V závěru druhé části se bojuje v útočném pásmu Sibiru. Sigarjov pálil z levého křídla.

38:20

Jermakov pálil po čistě vyhraném vhazování Osvnovina, Krasotkin schoval puk do své výstroje

37:14

Babenko se rychlým zvratem dostal zpoza klece před Krasikova. Situaci teď nezáměrně zachránil padající Demidov, který zbrzdil kotouč před dojíždějícím Žuravljovem. Gólman Sibiru nakonec našel ve vřavě těl kotouč a nyní pozoruje šarvátky před svoji brankou.

36:50

Osnovin má na svědomí další střelu. Krasotkin vyrazil puk pouze před sebe a dal tak možnost Sannikovovi k několika pokusům o dorážku. Toho ale zpacifikovala dvojice obránců Toljatti.

34:55

Obrovská šance Sigarjova. Rychlou kličkou se zbavil obránce a zprava se natlačil před Krasotkina. Potáhl kotouč do strany a již se zdálo, že bude bez problémů skórovat. Gólman Lady mu ovšem do cesty postavil svoji vyrážečku. Skvělý zákrok!

33:43

Osnovin pálil z otočky, vzápětí ale vedl útok na na druhé straně Zernov. Krasikov puk ulovil do své lapačky a opět se bude vhazovat po jeho pravici.

33:15

Neuspěl ani Babenko z levého křídla. Akce poté pokračovala a Krasikov musel zasahovat proti střele Vasilije Strelcova, gólman Sibiru raději přerušuje hru.

32:39

Koňkov se nijak nerozpakoval a po přejetí modré čáry vypálil, ovšem přestřelil.

32:10

Zyrjanov je po návratu na led plný energie, absoloval několik soubojů a také nebezpečně vypálil.

31:43

31:12

Bočarov přenesl hru na Žuravljova, tomu ovšem kotouč utíká a domácí jej opět vyhazují ze své obranné třetiny.

30:14

Sibir se osvobozuje. Lada začne od Krasotkina.

29:43

Přesilovku si zahraje také Lada. Zyrjanov je na dvě minuty vyloučen za vysokou hůl.

29:00

Aljajev vystřelil od modré, Krasikov sklapl betony včas.

28:24

Zackrisson byl nyní sražen před brankou mimo hru, což rozlítilo většinu diváků v aréně.

27:20

Kapustin pálil ze slibné pozice, z pravého kruhu ovšem střelou zápěstí minul branku. Dojíždějící Soin byl pak na dorážku krátký.

26:29

Tičar se neprokličkoval mezi dvojicí protihráčů a na tahu je tak Toljatti.

25:26

Sibir docílil branky, v akci dvou proti jednomu zakončoval Pervušin. Rozhodčí ovšem po konzultaci s kolegou u videa branku vetují. Důvodem je přihrávka rukou ve středním pásmu.

24:02

Enlund pálil od modré. Přízemní střelu se snažil tečovat Bergström, leč bez úspěchu.

23:20

Sannikov zůstává ležet na ledové ploše po jednom ze soubojů. Kirillov jej narazil na mantinel a jeho ruka šla nebezpečně proti plexisklu.

21:45

Morozov obdržel přihrávku do druhé vlny a pálil z mezikruží, branku ovšem netrefil

20:57

Bočarov z posledních sil vypálil z levého křídla a kotouč prolétl nebezpečně Krasikovovým brankovištěm.

20:01

Statistiky první třetiny:

Střely na branku: 18 – 3
Vhazování: 13 – 8
Zblokované střely: 4 – 7
Hity: 2 – 4
První třetina je za námi. Nabídla mnoho soubojů, hokej nahoru-dolu, příliš brankových příležitostí jsme ale neviděli. Také proto zatím čekáme na úvodní branku tohoto duelu. Domácí jsou jasně aktivnějším týmem, svého soupeře jasně přestříleli, Lada ale zatím srdnatě vzdoruje.

20:00

19:01

Soin se vrací na led, oba týmy hrají v plném počtu.

18:56

Sannikov sehrál puk na aktivního Osnovina, který se z blízkosti snažil přehodit kotouč přes vyrážečku Krasotkina, ten puk vyrazil do bezpečí.

18:19

Jermakov tvrdě pálil. Trefil ale jen blokujícího Zernova.

17:30

Zackrisson dlouho kombinoval s Vereščaginem. Akce končí ale u Bergströma, který hledal nabrusleného Enlunda. Jeho přihrávka ale byla zblokována a Krasotkin puk schoval do své výstroje.

17:01

Soin v souboji podrazil Sigarjova a je poslán za katr s dvouminutovým trestem.

16:38

Osnovin si vybruslil od pravého mantinelu, obkroužil několik protihráčů a z levého kruhu vypálil na vzdálenější tyč. Branku ovšem netrefil. Puk se posléze dostal opět před Krasotkina, který jej lapil a přerušuje hru.

15:43

Vereščagin zakličkoval na modré. Jedna stahovačka mu vyšla, při druhé ale inkasoval tvrdý hit. Nechybělo mnoho a byl nedobrovolně poslán na střídačku soupeře.

14:37

Soin sebral kotouč Tičarovi za brankou domácích. Ihned využil mezírky v obraně a přihrál k bližší tyči, kde číhal Kapustin. Ten se nijak nerozpakoval a ihned vypálil. Nyní zasahovala maska Krasikova. První vážnější šance Lady.

14:00

Vorobjovova střela od modré byla zblokována, Sibir vzápětí posílá puk na zakázané uvolnění.

13:25

12:49

Těsný ofsajd zastavuje útočnou akci Sibiru. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

11:45

Vereščagin pálil od modré, trefil ale pouze plexisklo za brankou Lady. Zackrisson se poté marně natahoval po odraženém kotouči a hosté se osvobozují.

11:25

Sigarjov předvedl hezkou stahovačku. Při zakončení byl ovšem faulován a Genoway je vyloučen na dvě minuty za hákování. První přesilovka domácího družstva.

10:55

Lada se poprvé déle udržela v útočném pásmu. Genoway s kotoučem naznačil střelu a vyslal střílenou přihrávku na teč. Mastrjukov byl ale těsně hlídán.

09:34

Zackrisson obdržel přihrávku do jízdy přímo na modrou čáru a uháněl sám na Krasotkina. Bekhendovým blafákem ale neuspěl.

08:31

Tohle nevypadá dobře. Harper po souboji s Osnovinem padl páteří přímo na mantinel a je velmi otřesený. Po chvíli je odváděn za pomoci spoluhráčů rovnou do kabiny.

07:46

Žuravljov si pokryl kotouč a snažil se natlačit před Krasikova, Vorobjov mu málem nešťastně přikopl kotouč přímo na hůl. Domácí fanoušci si však mohli oddechnout, puk skončil za bránou.

06:50

Zyrnajov se neohroženě vydal napadat rozehrávku Lady a při jednom z mnoha soubojů se mu podařilo vybojovat kotouč.

06:08

Alexejev teď jako poslední hráč uspěl drzou kličkou, tváří v tvář dvěma napadajícím útočníkům Lady. Počínal si ale úspěšně a založil další útočnou akci svého týmu.

05:12

Sibir je aktivní. Šarov se dral za dorážkou po vhazování a vyprášil Krasotkinův beton.

04:19

Zyrjanov dobruslil volný puk a z rohu jej poslal bez přípravy před branku přímo na hůl Bodrova! Útočník s číslem 30 pálil z první, Krasotkin ale nenechal mezírku mezi betony. Zatím největší šance zápasu.

03:25

Utkání má na začátku dobré tempo, hraje se nahoru-dolu. Střela obránce Kostromitina byla zablokována a Sibir ihned vyrazil do protiútoku, který zakončil svižnou střelou Osnovin.

03:00

Mastrjukov ustál dva hity a podél mantinelu se s pukem dostal až do útočného pásma.

02:20

Harper hledal pasem zpoza branky Vasilije Strelcova. Vorobjov ovšem jeho přihrávku odrazil bruslemi. K puku se na modré čáře dostal Alexandr Strelcov a Krasikov má po jeho nahození první zákrok.

01:34

Sigarjov ujel po levém křídle, mohl ještě nahrát v akci dvou proti jednomu Ticařovi. Akci ovšem vzal na sebe a vystřelil. Krasotkin ani tentokrát nemusel zasahovat.

00:23

Bergström se dostal v mezikruží k odraženému kotouči. Jeho střela ale branku minula.

00:01

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (Salák) – K. Alexejev, Vereščagin, Morozov, Jermakov, Demidov, Ignatovič, K. Vorobjov – Zackrisson, Enlund, Bergström – Osnovin, Sannikov, Šarov – Sigarjov, Tičar, Pervušin – Tkačenko, Zyrjanov, J. Bodrov – Koňkov.

Lada Toljatti: Krasotkin (Ivannikov) – D. Vorobjov, Ch. Genoway, Aljajev, Ďjakov, Kostromitin, Kirillov, Gurkin – Soin, Mastrjukov, Kapustin – Zernov, Bělousov, Bočarov – V. Strelcov, Harper, A. Strelcov – Achmetov, Babenko, Žuravljov – Rachimullin.

Rozhodčí: Sergejev, Viljugin – Lavrenťjev, Sadovnikov.
Poslední vzájemný duel se odehrál teprve před čtyřmi dny. Na ledě Lady zvítězil Novosibirsk nejtěsnějším rozdílem 1:0, a to díky brance Zackrissona z 58. minuty!
HC Sibir Novosibirsk

Družstvo ze Sibiře zatím drží poslední postupovou kartu do boje o Gagarinův pohár, o ten by Sibir bojoval opět po roční přestávce. Svěřenci trenéra Jurzinova mají momentálně skvělou formu. Radovali se z tříbodových výher ve čtyřech posledních utkáních a v posledních dvou duelech navíc ani neinkasovali!

Novosibirk se navíc v případě vítězství dostane před svého rivala Omsku a odrazil by se od dotírajícího Chabarovsku. V zápase budou domácí jistě spoléhat také na duo švédských reprezentantů. Alexander Bergström (21+20) a Patrick Zackrisson (13+28) jsou s jednačtyřiceti body nejproduktivnějšími členy týmu. Brankářem číslo 1 je v Sibiru Alexandr Salák, jehož jméno se objevilo ve 35 utkáních a drží si 91,5% úspěšnost zákroků.
Lada Toljatti

Hokejisté z města automobilů každým rokem obsazují dolní patra soutěže. Letos tomu není jinak. Lada zatím nastřádala pouhých 47 bodů a na poslední příčku, která by znamenala play-off, jich ztrácí již nedostižitelných pětatřicet. Spolu s Jugrou Chanty-Mansijsk se tak nachází na samém chvostu Východní konference

Toljatti navíc z posledních pěti duelů dokázalo zvítězit pouze jednou, a to na domácím ledě proti Barysu Astana po prodloužení (4:3p – 16.1.2017). Fanouši Lady tak nemají příliš důvodů k radosti.
Nejproduktivnějším hráčem týmu je Georgij Bělousov se 30 body (7+23). Nejvíce prostoru v brankovišti dostává Alexandr Lazušin, který zasáhl do 29 utkání (92.1% úspěšnosti zákroků).
Pěkné odpoledne u sledování hokejové KHL! Olympijská pauza se nám kvapem blíží, ve hře je ale stále spousta bodů. Závěr základní části každopádně nabírá na obrátkách.
Dnes proti sobě stane Novosibirsk a Toljatti. Těšme se na zajímavý duel!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.