Srbsko – Bielorusko

27:32

koniec (11:16)

24.01.2018, 16:00 • Arena Zagreb (Záhřeb) • Skupina 1 • Vít Muzikář cz

Zápas končí. Odehrál se mezi Srbskem a Běloruskem a vyhrál jej druhý jmenovaný stát poměrem 32:27. Ve druhém poločase už nepůsobil Saldacenka tak jistě, naopak velice dobře se rozehrál Gajdučenko. V závěru ještě byl pořádně naštvaný Nenadič, ale ani on nezabránil tomu, že se Srbové rozloučili s evropským šampionátem v Chorvatsku prohrou. (17:30:59)
Srbsko – Bělorusko 27:32 (11:16)
Nejvíce branek: Nenadić 7/1, Marsenić 4, Ilič 4 – Puchovskij 9/3, Karvackij 5, Jurynok 5. Rozhodčí: Lopez, Sabroso Ramirez (oba ESP). Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 5:4.

Konec zápasu. (27:32)

60

Ještě Mackevič zasáhl nohou a poté Bělorusko minulou levou tyč prázdné branky střelou z vlastní poloviny. (27:32)

60

Nenadič faulovaný na střední spojka, devítka. (27:32)

60

Puchovskij a Gajdučenko vymysleli dohrávku do levého křídla, kdy Jurynok střílel na delší tyč. (27:32)

59

Na druhé straně fauloval levou spojku Vujič a dostane dvě minuty za přestupek proti Gajdučenkovi. (27:31)

59

Dordič narval míč ze středu pravačkou k levé tyči proti Mackevičovi. (27:31)

59

Gadjučenko kooperoval s Padšivalovem až míč získal soupeř. (26:31)

58

Kterou pravačka Nenadiče proměnila do pravé poloviny branky. (26:31)

57

Po faulu na levou srbskou spojku je tady sedmička. (25:31)

57

Gajdučenko napálil míč z levé spojky do pravé nohy Cupary, následně dorážel z šesti metrů Puchovskij. (25:31)

56

Bělorusko hraje na spojce s Gajdučenkem... (25:30)

56

Zelenovič chyboval na pravé spojce a útočit bude Bělorusko v postupném útoku. (25:30)

55

Protože Nenadič dostane dvě minuty. (25:30)

55

Byli to Puchovskij a Nenadič. Oba jsou na nohou. Hlavně Srb je pořádně naštvaný. (25:30)

55

Hráč Běloruska a házenkář Srbska jsou na hrací ploše, tohle muselo hodně bolet. (25:30)

55

Po zpětné nahrávce Vujiče zakončila levá srbská spojka do zadní tyče. (25:30)

55

Radivojevič byl faulovaný na pravé spojce jeden na jednoho, devítka. (25:30)

55

Mackevič vystřídal v běloruské brance Saldacenku. (25:30)

54

Nenadič dohrával z pravé spojky do pivota Marseniče, který přeloboval Saldacenku. (25:30)

54

Po nahrávce zřejmě Jurynoka pod sebe zakončil tvrdou levačkou z výskoku na devíti metrech Karvackij. (24:30)

53

V útoku je Karalek či Gajdučenko a také Jurynok. (24:29)

53

Vujič na sebe na levé spojce natáhl Karvackého a poté překonal brankáře. (24:29)

53

Gajdučenko obešel soupeře a z pravé spojky z šesti metrů udeřil. (23:29)

52

Gajdučenko faulovaný na pravé spojce, pokračujeme sedmičkou. (23:28)

52

Nenadič zakončoval ze středu z výskoku přes dva hráče v bloku k pravé tyči do protipohybu brankáře. (23:28)

51

Karvackij odpověděl levačkou z šesti metrů. (22:28)

51

Nenadič povolil ruku na pravé spojce a poslal míč na přední tyč. (22:27)

50

Rutenka skóruje z trháku po seběhu zprava na střed levačkou z výskoku na šesti metrech. (21:27)

50

Srbové mají na spojce Nenadiče a Vujiče, Bělorusové v obraně Karaleka. (21:26)

50

Cupara ustál útok soupeře a vyhodil míč na levou stranu. (21:26)

49

Dordič snižuje tvrdou střelou zleva. (21:26)

49

Padšivalov nahrával na pravou spojku, která dohrávala akci do pravého křídla, kde byl Rutenka. (20:26)

48

Gajdučenko nanahrál na pravou spojku Puchovskému, ale Bělorusové budou útočit dál. (20:25)

48

Cupara je překonán Jurynokem z levého křídla. (20:25)

47

Odpískaný útočný faul pravé spojky Zelenoviče a kontruje tak Gajdučenko. (20:24)

46

Puchovskij byl navíc na pravé spojce faulovaný Vanjou Iličem, který dostane dvě minuty. (20:24)

46

Puchovskij a jeho tvrdá rána z pravé spojky, Cupara jde ven z branky. (20:24)

46

Vyloučení v týmu Bělorusko (Alexandr Padšivalov). (20:23)

46

Nenadič reagoval brankou z levé spojky. (20:23)

46

Gajdučenko zakončil rychlý brejk. (19:23)

45

Dordič napálil míč z pravé spojky přes blok do levé poloviny branky. (19:22)

45

Saldacenka vykopl zakončení spojky a poté zasáhl i proti dorážce Marseniče z pivota z šesti metrů. (18:22)

44

Rutenka zakončil z pravého křídla technicky na zadní tyč proti Cuparovi. (18:22)

44

Marsenič byl důrazný na pivotu a snížil. (18:21)

44

Srbové mají na spojce Zelenoviče proti Gajdučenkovi. (17:21)

43

A posléze také Karvackij z brejku zprava. (17:21)

43

Radivojevič skóruje z pravého křídla. (17:20)

42

Srbové útočí s Nenadičem či na pravé spojce se Zelenovičem. (16:20)

42

Padšivalov nedohrál akci z pravé spojky do pravého křídla. (16:20)

41

Padšivalov vstoupil na hrací plochu a bude tvořit hru s Gajdučenkem či Puchovskim. (16:20)

41

Technické chyby byly k vidění na obou stranách, míč má Saldacenka. (16:20)

40

Kuleš chyboval na středu, ale Saldacenka zasáhl proti trháku. (16:20)

40

Následuje trefa Nenadiče z pravé spojky z výskoku na šesti metrech. (16:20)

40

Stejně tak napálil míč do sítě z pravého křídla proti Cuparovi Rutenka. (15:20)

39

Jurynok vyskočil na levém křídle a dostal míč před Radivojevičem za Cuparu. (15:19)

39

Rozpohybovanou obranu soupeře překonal z levého křídla V. Ilič. (15:18)

37

Puchovskij ze sedmičky pravačkou přeloboval Cuparu. (14:18)

37

Puchovskij nahrával na pravou spojku, kde Karvackij vybojoval sedmičku. (14:17)

37

Srbsko hraje bez brankáře šest na šest v útoku s Radivojevičem. (14:17)

36

Kuleš málem ztratil míč a poté neuspělo pravé křídlo Bělorusů. (14:17)

36

Za faul na Padšivalova na středu dostane dvojku Šešum. (14:17)

35

Kuleš byl tím, kdo zkazil útok soupeře po levé straně a Bělorusové si poté vezmou timeout. (14:17)

35

Radivojevič ovšem levačkou mířil do pravé ruky Saldacenky ze sedmičky. (14:17)

35

Po faulu na levou spojku Srbů je tady sedmička. (14:17)

35

Srbové mají na spojce Šešuma či Zelenoviče, v brance soupeře je Saldacenka. (14:17)

34

Puchovskij poté usměrnil míč z levé spojky vedle přední tyče, takže útočí Nenadič. (14:17)

34

Po nahrávce Puchovského byl na levé spojce držený Padšivalov. (14:17)

33

Rychlý trhák zakončil zprava Radivojevič levačkou z výskoku. (14:17)

33

Gajdučenko napálil míč z pravé spojky doprostřed branky, což čekal brankář. (13:17)

33

Po spolupráci Gajdučenka a Karvackého byl faulovaný ten druhý na středu, další devítka. (13:17)

33

Po faulu na Karalka na pravé straně se bude házet devítka. (13:17)

32

Po dlouhém křížném balonu sáhl na pravém křídle Radivojevič a poslal jej na bližší tyč. (13:17)

31

Gajdučenko dohrával z levé spojky do levého křídla Jurynoka ,které zakončilo na zadní tyč. (12:17)

31

Nenadič jej začíná střelou z levé spojky mezi nohy Saldacenky. (12:16)

31

Marsenič vyhodil míč na Nenadiče, jdeme do druhého poločasu. (11:16)

31

Začal druhý poločas. (11:16)
To znamená, že první poločas vyhrálo Bělorusko o tři branky, a sice poměrem 16:11. Hraje se v komorní atmosféře, což asi není překvapením. Zatím výborně chytá Saldacenka, který strávil v běloruské brance celých třicet minut. Ten přechytal v úvodním dějství Cuparu a Ivaniševiče. Stejně tak si vede solidně Puchovskij. Na straně Srbů se prezentuje dobrou hrou levé křídlo Vanja Ilič.

30

První poločas skončil. (11:16)

30

Beljanski z pivota pálil do pravé nohy Saldacenky. (11:16)

30

Puchovskij nejprve prorážel na pravé spojce a poté v duchu frustrace udeřil loktem V. Iliče za což dostane dvě minuty. (11:16)

30

Srbové nedohráli akci do levého křídla a poté se proti Saldacenkovi neprosadil Vujič na pravé spojce. (11:16)

29

Puchovskij reaguje sedmičkou pravačkou do pravé poloviny branky proti Cuparovi. (11:16)

29

Rychlý kontr zakončil zleva V. Ilič proti Saldacenkovi. (11:15)

28

Rutenka nahrával levé spojce do druhé vlny, ale proti ním byl úspěšný Cupara. (10:15)

28

Timeout pro Bělorusy. (10:15)

28

V. Ilič využil nahrávky z levé spojky na levém křídle k výskoku před Rutenkou a střelou na delší tyč. (10:15)

27

Šešum nahrával střední spojce Zelenovičovi, kterou fauloval protihráč. (9:15)

27

Babičev dostane svojí první dvojku v zápase. (9:15)

26

Puchovskij překonal brankáře tvrdou ránou z výskoku na pravé spojce v době, kdy chytal Ivaniševič. (9:15)

26

Po střele vedle levé tyče vzal míč Saldacenka a začal útok Bělorusů s Puchovskim na spojce a také třeba a Karvackim. (9:14)

25

Vidíme postupný útok Srbů na spojce se Šešumem a Vujičem. (9:14)

25

Bělorusové opět postavili obranu 0:6 s Rutenkou a soupeř neskóroval díky zákroku Saldacenky. (9:14)

24

Padšivalov spolupracoval s Puchovskim a poté uspěl z levé spojky. (9:14)

24

Po křižné nahrávce přidává branku z levého křídla V. Ilič. (9:13)

23

Celou akci začal Vujič na levé spojce, ale posléze byla hra zpomalena při útoku Srbska. (8:13)

23

Bochan dostane dvě minuty za faul na spojku. (8:13)

23

Bělorusko je agresivní v obraně 0:6, ve které je Citov či Rutenka. (8:13)

22

Saldcenka chytil míč uprostřed své branky, ale jeden ze Srbů byl na spojce faulovaný. (8:13)

22

Padšivalov na levé spojce vyhrál souboj jeden na jednoho a poslal míč do sítě. (8:13)

21

Vujičův podstřel z levé spojky zapadl na přední tyč kolem Saldacenky. (8:12)

21

Saldacenka vyrazil zakončení do pravé poloviny branky, na spojce posléze hraje na středu Vujič. (7:12)

20

Jurynok na levé straně při rychlém brejku obešel soupeře a z šesti metrů o zem dostal míč do sítě. (7:12)

20

Saldacenka vykopl nohou zakončení ze spojky. (7:11)

19

Karvackij přihrál ze středu do pravé části brankoviště na Karalka a ten skóruje z pivota. (7:11)

18

Kroky střední spojky Běloruska, ale Saldacenka zakročil proti střele pravé spojky z druhé vlny. (7:10)

18

Bělorusové se neprosadili z levého křídla, ale útok bude pokračovat dál. (7:10)

17

Při rychlém kontru zpracoval Nenadič míč na levé části brankoviště a poslal jej na zadní tyč. (7:10)

17

Po dlouhém kříži zakončil přesně zprava z trháku Dukič. (6:10)

16

Běloruský dvojblok zablokoval střelu, ale následně nebyl tým z východu Evropy přesný. (5:10)

16

Dordič nahrával z levé spojky na střed, kde takticky fauloval Karalek. (5:10)

15

Puchovskij skóruje ze sedmičky pravačkou k levé tyči. (5:10)

15

Gajdučenko dohrával z pravé spojky do pivota Karalka, který získal sedmičku. (5:9)

15

Karvackij hraje na pravé spojce, stejně tak Puchovskij je v útoku. (5:9)

15

Marsenič vyhodil míč z pivota a pokračoval Nenadič až Srbové pálilo mimo branku Saldacenky. (5:9)

14

Posléze odvedl dobrou práci Karalek na středu obrany proti Nenadičovi, devítka. (5:9)

14

Saldacenka vychytal nohou zakončení z pravého křídla po nahrávce z pravé spojky. (5:9)

14

Nenadič faulovaný Rutenkou, který vidí kartu. (5:9)

13

Pravá srbská spojka prorážela proti Gajdučenkovi, ale následně bylo Bělorusko zbrklé v útoku. (5:9)

13

Karalek zablokoval střelu vedle levé tyče, útok pokračuje. (5:9)

12

Po dohrávce z pravé spojky narval Rutenka míč z pravého křídla na zadní tyč proti Ivaniševičovi. (5:9)

12

Karvackij, Puchovskij a Rutenka jsou v útoku. (5:8)

12

Puchovskij faulovaný na pravé spojce Beljanskim, který dostane dvě minuty. (5:8)

12

Dukič snížil z pravého křídla po dohrávce z pravé spojky proti Saldacenkovi. (5:8)

11

Žlutá karta pro tým Bělorusko (Artur Karvackij). (4:8)

11

Při rychlém brejku naznačil Gajdučenko z levé spojky dohrávku do levého křídla, tím vyřadil soupeře a posléze byl přesný z výskoku na šesti metrech. Srbsko si bere timeout. (4:8)

11

Dordiče si nerozuměl na levé straně se spoluhráčem, míč mají Bělorusové. (4:7)

10

Puchovskij se kolem Nenadiče dostal na pravou spojku na šest metrů a dostal míč za Cuparu. (4:7)

10

Marsenič reaguje z pivota. (4:6)

9

Saldcenka zasáhl proti levé spojce a následně vyhazoval míč na levou stranu Gajdučenka, ten si seběhl na post pravé spojky a z výskoku byl úspěšný. (3:6)

8

Puchovskij zakončoval z výskoku ze spojky, následně dorážel dlouhou rukou z pivota Karalek za Cuparu. (3:5)

8

Je tady postupný útok Běloruska na spojce s Puchovskim a Karavckim. (3:4)

8

Šešum spolupracoval s Dordičem proti Puchovskému, Srbové branku netrefili ze spojky. (3:4)

7

Karalek fauloval spojku a dostal kartu. (3:4)

7

Bělorusko pokračuje obranou 0:6 s Rutenkou, na srbské levé spojce je Dordič. (3:4)

6

Saldacenka pokazil výhoz na pravou stranu na Rutenka do trháku, míč má soupeř. (3:4)

6

Karvackij napálil míč z pravé spojky do dolní části branky. (3:4)

5

Dukič skóruje z pravého křídla. (3:3)

5

Šešum nahrával na pravou spojku, která pálila z devíti metrů mimo tři tyče. (2:3)

5

Srbové získali balon a na středu mají Šešuma, na levé spojce poté Dordiče. (2:3)

4

Karalek je na pivotu proti obraně 0:6, na spojce hraje Karvackij. (2:3)

4

Krátký útok Srbů znamená gól Dordiče. (2:3)

4

Puchovskij vsadil na razanci ze spojky. (1:3)

3

Na druhé straně byl faulovaný Dordič a poté neuspělo Srbsko z levé spojky. (1:2)

3

Karvackij dává branku z pravé spojky. (1:2)

2

Bělorusko má na levé spojce Gajdučenka, Srbové disponují obranou 0:6. (1:1)

2

Marsenič vyrovnal po souhře spojky s pivotem. (1:1)

1

Srbové hrají v bílých dresech na levé spojce se Šešumem. (0:1)

1

Puchovskij je přesný ze spojky. (0:1)

1

V komorní atmosféře rozehrálo utkání Bělorusko s Karvackim na spojce. (0:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)
Hezké odpoledne všem, kteří se chtějí bavit házenou! Od 16:00 nás čeká souboj čtvrtfinálové skupiny 1, ve kterém se střetne Srbsko a Bělorusko v rámci házenkářského evropského šampionátu. Ten se koná letos v Chorvatsku.

Tenhle duel nemá podle mínění sázkových kanceláří většího favorita. Jedno je jisté – oba týmy se s mistrovství Evropy loučí. Oba mají na svém kontě ve čtvrtfinálové skupině 0 bodů.

Bělorusové disponují Saldacenkou a Mackevičem v brance. V posledním utkání si poprvé zahrála na šampionátu pravá spojka Aljochin. Tým z východu Evropy i tak prohrál poměrem 20:29 se Švédy. Jinak právě na spojce mají Bělorusové sílu v podobě ruky Padšivalova. V Chorvatsku zaujali dobře odehraným prvním poločasem proti Francii.

Srbové jsou před tímto soubojem poslední ve skupině 1 o skóre za svým dnešním soupeřem. Naposledy prohráli jednoznačně s Francií 30:39, kdy soupeř prakticky celých šedesát minut dominoval především díky N. Karabatičovi. Jinak zkrátka Srbsko nenabídlo nic pozitivního na evropském šampionátu. Nic, čím by zaujalo či překvapilo.