2:0 6:3, 6:4

koniec WTA – Slovensko 2:1

22.04.2018, 11:07 • Miroslav Revaj

Tipsport: 1.27 3.29

Stav medzi Bieloruskom a Slovenskom je teda 2:1 a približne o 20 minút by malo začať veľmi dôležité stretnutie medzi Aleksandrou Sasnovičovou a Viktóriou Kužmovou. Aj z toho prenosu vám ponúkame online textový prenosu! (12:40:40)

Koniec zápasu

6:4

GEM, SET, ZÁPAS Arina Sobolenková! Aj v tomto sete hrala domáca hráčka lepšie a pripustila len menšie zaváhania. Sobolenková tak vyhráva 2:0 na sety po hrách 6:3 a 6:4 a agresívnou, ale presnou hrou tak získava veľmi dôležitý druhý bod Bieloruska.

40-15

Esom získava domáca hráčka dva mečbaly!

30-15

Sobolenková vytasila presný forhend a vyhráva tak o jednu loptičku.

15-15

Presný úder domácej reprezentantky a tak to je po 15 na oboch stranách.

0-15

Kaja ukázala dobré obhodenie a získava tak fiftín.

5:4

Kaja vytiahla krásny bekhend po čiare a tak znižuje stav v druhom sete na 5:4! Arina Sobolenková však teraz ide podávať na víťazstvo v zápase.

15-40

Čistá hra to už po presnom forhende domácej hráčky nebude.

0-40

Nevynútená chyba domácej hráčky a tak Kaja má šancu na čistú hru.

0-30

Druhý fiftín v rade pre našu hráčku.

0-15

Kaja zahajuje dôležité podanie ziskom fiftínu.

5:3

Teraz to už domácej hráčke vyšlo a tak sa v druhom sete dostáva do vedenia 5:3! Anna Karolína Schmiedlová tak ide podávať na udržanie sa v tomto zápase a to sú už naozaj veľké komplikácie.

A-40

Po presnom údere do protipohybu získava Sobolenková ďalší gembal.

40-40

Kaja však ukázala skvelý forhend a tak ešte v tomto geme pokračujeme.

A-40

Sobolenková si pomohla kvalitným podaním a získava tak ďalší gembal.

40-40

Ten sa však podarilo našej tenistke po kvalitnom bekhende odvrátiť a dostávame sa tak na zhodu 40:40.

40-30

Gembal pre podávajúcu hráčku.

30-30

Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Toto podanie však už Sobolenková zvládla a znižuje tak na rozdiel jednej loptičky.

0-30

Dvojchyba domácej hráčky, takže Kaja vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Výborný prechod našej tenistky na sieť a získava tak fiftín.

4:3

Ponúknutú možnosť Kaja využíva a tak znižuje stav v druhom sete na 4:3! Na podanie však pôjde domáca hráčka, ktorá sa tak môže priblížiť k celkovému prvenstvu v tomto zápase.

30-40

Úspešné obhodenie od našej tenistky a tak sa dostáva ku gembalu.

30-30

Teraz však naša tenistka zahrala loptičku do autu, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude ďalej nasledovať.

15-30

Kaja pokračovala kvalitným podaním a vyhráva tak o jednu loptičku.

15-15

Eso našej tenistky, po 15 na oboch stranách.

15-0

Sobolenková vytiahla víťazný úder po čiare a fiftín tak putuje na jej konto.

4:2

Toto skrátenie už domácej hráčke vyšlo a tak aj s ťažkosťami potvrdila brejk a dostáva sa v druhom sete do vedenia 4:2!

A-40

Druhá loptička v rade pre domácu hráčku po Kajinej chybe, Sobolenková s ďalším gembalom.

40-40

Ten sa jej však nepodarilo využiť a sme tak opäť na zhode.

40-A

Sobolenková posiela svoj forhend von z kurtu a tak Kaja získava brejkbal!

40-40

Ďalší aut od domácej reprezentantky a tak sme na zhode 40:40!

40-30

Ani teraz to domáca hráčka neukončila, z jej strany prišla len nevynútená chyba.

40-15

Sobolenkovej teraz nevyšiel pokus o skrátenú hru a tak stráca prvý gembal.

40-0

Ďalšie eso domácej hráčky, ktoré jej prináša šancu na čistú hru.

30-0

Pokračuje esom a vyhráva tak o dve loptičky.

15-0

Ani tento úvod podania domáca hráčka nepokazila a získava tak fiftín.

3:2

Presný volej na sieti od domácej reprezentantky, ktorá si tak zobrala späť svoje podanie a ide do vedenia 3:2 a bude podávať na potvrdenie brejku!

A-40

Nuž a je tu brejkbal pre domácu hráčku, po ďalšom presnom forhendovom údere.

40-40

Tretí fiftín v sérii pre domácu hráčku, jej úder dopadol presne na čiaru a dostávame sa tak na zhodu 40:40!

30-40

Ani druhý gembal naša hráčka nevyužíva, aj teraz skončila loptička z jej rakety v aute.

15-40

Čistá hra to však už nebude, Kaja zahrala svoj bekhend do autu.

0-40

Kvalitné podanie našej reprezentantky prináša šancu na čistú hru.

0-30

Sobolenková chybovala na sieti a tak získava naša hráčka druhú loptičku v rade.

0-15

Kaja teraz ukázala presné obhodenie a získava tak fiftín na svoje konto.

2:2

Druhý brejkbal však už Kaja využíva a tak si berie späť svoje podanie! Vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

30-40

Kaja poslal loptičku do siete, takže prvú možnosť stráca.

15-40

Tento bekhend domácej hráčky však putuje do autu a tak sú tu dva brejkbaly pre Kaju!

15-30

Víťazný smeč domácej hráčky, znižuje tak na rozdiel jedného fiftínu.

0-30

Druhá loptička v rade pre našu tenistku.

0-15

Úvod podania domácej hráčke nevyšiel, previnila sa dvojchybou.

2:1

Do tretice všetko dobre, Sobolenková víťazným riternom využíva tento brejkbal a v druhom sete sa dostáva do vedenia 2:1! Pôjde tak podávať na potvrdenie brejku.

A-40

V zapätí prichádza presný volej na sieti a je tu tretí brejkbal!

40-40

Sobolenková ako veľká hráčka poslal loptičku do opačnej strany a v tomto geme tak stále pokračujeme.

40-A

Kaja ukázala vynikajúce obhodenie a tak sa dostáva k výhode.

40-40

Aj ten však Kaja odvracia, naša hráčka si pomohla kvalitným podaním.

A-40

Sobolenková ukázala znova silný forhend a tak získava ďalší brejkbal.

40-40

Túto hrozbu sa však Kaje presným úderom na čiaru podarilo odvrátiť a tak sme späť na zhode.

A-40

Pekná výmena z oboch strán, ale pri loptičke bola skorej domáca hráčka, ktorá sa tak dostáva k brejkbalu!

40-40

Ten sa jej však nepodarilo využiť, Sobolenková znova ukázala dobrý prechod na sieť. Gem tak putuje do zhody 40:40.

30-40

Kaja musela ísť cez druhý servis, čo však úspešne zvládla a získava tak gembal.

30-30

V zápatí však prišiel presný Kajin bekhend a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Druhý fiftín v rade pre reprezentantku Bieloruska, Kaja sa dopustila nevynútenej chyby.

15-15

Presný úder od protipohybu od domácej hráčky, po 15 na oboch stranách.

0-15

Loptu získava Schmiedlová.

1:1

Situácia sa zopakovala aj teraz a tak Sobolenková vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1!

40-15

Úspešný forhend od Sobolenkovej a tak domáca hráčka získava dva gembaly.

30-15

30-0

Presný úder na čiaru od domácej reprezentantky a tak Sobolenková vyhráva o dva fiftíny.

15-0

Aj domácej hráčke vyšiel úvod podania.

0:1

Sobolenkovej bekhend išiel von z kurtu a tak Kaja vstupuje do druhého setu úspešne a ziskom gemu sa ujíma vedenia 1:0!

15-40

Prichádza však dvojchyba našej tenistky, takže Sobolenková s prvým fiftínom v druhom sete.

0-40

Nevynútená chyba domácej hráčky, takže Kaja má šancu na čistú hru.

0-30

Výmena sa musela opakovať, ale aj tak Kaja získava druhý fiftín v rade.

0-15

Úvod servisu naša tenistka zvládla a po chybe súperky získava fiftín.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

0:0

Nasleduje prestávka a výmena strán.

6:3

Hneď prvý setbal Sobolenková využíva a tak sa teda stáva víťazkou prvého setu pomerom 6:3! Bieloruska bola jednoznačne na kurte lepšia, v úvode už vyhrávala o tri gemy a napokon to úspešne dotiahla do konca. Kaja sa potom síce chytila, ale už náskok súperky nestihla vyrovnať. Uvidíme teda, čo nám ponúkne druhý set.

40-0

Chyba našej tenistky prináša domácej hráčke tri setbaly!

30-0

Bieloruska musela ísť cez druhé podanie, čo však úspešne zvládla a približuje sa tak k zisku prvého setu.

15-0

Úspešný prechod na sieť od domácej hráčky, ktorá tak získava fiftín.

5:3

Výborne! Kaja čistou hrou znižuje na 5:3 a ešte sa tak udržala v prvom sete. Arina Sobolenková však ide teraz podávať na víťazstvo v prvom sete.

0-40

Kvalitné podanie našej tenistky a ďalšia šanca na čistú hru.

0-30

Prvé eso v zápase našej tenistky, Kaja tak vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Bekhend od domácej hráčky putoval do autu, fiftín pre našu tenistku.

5:2

No a aj sa tak stáva, domáca reprezentantka sa čistou hrou dostáva do vedenia 5:2 a tak ide Kaja podávať na udržanie sa v prvom sete. Bieloruska teraz jasne dominuje, ale naša tenistka to určite ešte nevzdáva.

40-0

V zápätí je tu úspešný bekhend po čiare od Sobolenkovej a tak aj domáca hráčka má šanci na čistú hru.

30-0

Príliš krátky ritern od našej tenistky a tak reprezentantka Bieloruska vyhráva o dva fiftíny.

15-0

Sobolenková sa úspešne presunula na sieť a po presnom voleji získava fiftín.

4:2

Druhú možnosť však už naša tenistka úspešne zvládla a tak po potvrdení brejku znižuje stav v prvom sete na 4:2!

15-40

Čistá hra to už nebude, Sobolenková vytiahla presný bekhend.

0-40

Bieloruska sa previnila ďalšou nevynútenou chybou a Kaja tak získava šancu na čistú hru.

0-30

Nevynútená chyba domácej reprezentantky a tak Kaja vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Víťazný úder od našej tenistky.

4:1

Teraz to však už našej tenistke vyšlo a tak získava prvý gem v tomto zápase! Znižuje teda na 1:4 z jej pohľadu a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

15-40

Kaje nevyšiel teraz ritern, ktorý doputoval do autu, takže prvý brejkbal je už minulosťou.

0-40

Aut z rakety domácej reprezentantky a tak naša tenistka získava tri brejkbaly!

0-30

Kaja vytiahla presný forhend a tak vyhráva o dve loptičky pri podaní súperky.

0-15

Úvod podania jej však nevychádza a tak je tu fiftín pre našu tenistku.

4:0

Výmena sa musela opakovať, ale Sobolenková prinútila Kaju k chybe a tak sa domáca reprezentantka dostáva do vedenia 4:0 a pôjde druhýkrát podávať na potvrdenie brejku!

40-15

V zápätí posiela naša tenistka loptičku len do siete a tak sú tu dva brejkbaly pre jej súperku!

30-15

Po dlhšej dobe tu je nevynútená chyba domácej reprezentantky, takže Kaja získava prvý fiftín pri tomto svojom podaní.

30-0

Zlý ritern od našej tenistky, takže Kaja prehráva pri svojom podaní o dva fiftíny.

15-0

Presný bekhend v podaní domácej reprezentantky a tak Kaja nezačína svoj servis úspešne.

3:0

Sobolenková si pomohla veľmi kvalitným podaním a tak sa po potvrdení brejku dostáva do vedenia 3:0! Veľmi zlý začiatok našej tenistky, ale ešte nič nie je stratené.

40-30

Napokon prichádza gembal pre podávajúcu hráčku.

30-30

Sobolenková si pripisuje druhé eso v zápase a tak to je po 30 na oboch stranách.

15-30

V zápätí je tu dvojchyba domácej hráčky a tak Kaja vyhráva o jednu loptičku.

15-15

Teraz však prišla nevynútená chyba a je to po 15 na oboch stranách.

15-0

Úvod tohto podania domáca reprezentantka zvláda a pripisuje si tak fiftín.

2:0

Túto možnosť už Sobolenková využíva a po presnom krížnom bekhende využíva tento brejkbal a dostáva sa do vedenia 2:0! Bieloruska tak pôjde podávať na potvrdenie brejku.

A-40

Druhý brejkbal pre domácu hráčku, aj Kaja sa dopustila nevynútenej chyby!

40-40

Forhend domácej hráčky putuje von z kurtu a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

40-30

Náročnú výmenu poslal napokon Kaja len do siete a tak získava jej súpera brejkbal!

30-30

Po 30 na oboch stranách! Uvidíme teda, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Sobolenková vytiahla presný forhend a znižuje tak na rozdiel jednej loptičky.

0-30

Nevynútená chyba domácej hráčky a tak tu je druhý fiftín v rade pre našu tenistku.

0-15

Úvod podanie našej tenistke vyšiel a fiftín tak putuje na jej konto.

1:0

Teraz sa už podarilo Sobolenkovej ukončiť tento gem a s veľkými problémami si podržala svoje úvodné podanie, čím sa dostáva do vedenia 1:0! Uvidíme, ako si na prvom podaní bude počínať Kaja.

A-40

Ďalší gembal pre domácu hráčku.

40-40

Anna Karolína Schmiedlová si vyžiadala čas na ošetrenie! Snáď bude naša reprezentantka v poriadku.

40-40

Výborné obhodenie súperky predviedla naša Kaja a tak sme opäť na zhode!

A-40

Prvým esom v zápase si domáca tenistka vybojovala tretí gembal.

40-40

Ani ten však nevyužíva! Kaja skvelo zapracovala na sieti a sme tak na ďalšej zhode.

A-40

Tento bekhend domácej hráčke už vyšiel podľa predstáv a tak sa Sobolenková dostáva k druhému gembalu.

40-40

Kaja však teraz nezvládla veľmi ťažkú výmenu a jej loptička skončila hlboko v sieti. Sme tak späť na zhode.

40-A

Ďalšia nevynútená chyba od domácej reprezentantky a tak získava Kaja brejkbal!

40-40

Sobolenková nebola na sieti úspešná, dopustila sa nevynútenej chyby a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

40-30

Tretím fiftínom v rade získava domáca hráčka gembal.

30-30

Následne sme boli svedkami presného bekhendu Sobolenkovej a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Kaje nevyšiel ritern a tak je tu prvý fiftín v zápase pre domácu reprezentantku.

0-30

Sobolenková poslal loptičku z forhendu do autu a tak už prehráva pri svojom podaní o dva fiftíny.

0-15

Domáca hráčka nezačala úspešne, Kaja dobre lobovala a tak získava svoj prvý fiftín v zápase.

0:0

Obe tenistky už absolvovali svoje rozcvičky a tak sa prvý set čoskoro začne! Úvodný servis bude patriť Sobolenkovej.
Príjemné nedeľné dopoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Dnešný program barážového stretnutia o svetovú skupinu Fed Cupu medzi Bieloruskom a Slovenskom odštartuje súboj medzi Arinou Sobolenkovou a Annou Karolínou Schmiedlovou. Po prvom hracom dni je stav vyrovnaný 1:1 a toto stretnutie tak môže veľmi veľa povedať o ďalšom vývoji, pretože tím, ktorý toto stretnutie vyhrá sa dostane k zápasovému mečbalu. Nám už len ostáva veriť, že to bude Kaja, ktorá toto stretnutie zvládne a poskytne nám veľkú šancu na návrat do svetovej skupiny.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Arina Sobolenková a Anna Karolína Schmiedlová. Predbežný začiatok stretnutia je naplánovaný na 11:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Miroslav Revaj.

Tento víkend sa bude niesť v znamení Fed Cupu. Naše reprezentantky budú bojovať v baráži o svetovú skupinu a los im vybral za súpera Bielorusko. Toto veľmi dôležité stretnutie odohráme na pôde súpera, čiže nás čaká veľmi náročná úloha.

Bielorusko sa navyše v minulom ročníku dostalo až do finále, v tomto roku však nášho súpera čakajú záchranárske práce. Náš súper je aj zároveň favoritom tohto zápolenia.

Po prvom hracom dni je stav vyrovnaný! Najprv sa do vedenia 1:0 dostalo Bielorusko, keď Aleksandra Sasnovičová zdolala Janu Čepelovú 2:0 na sety. Za stavu 1:0 pre súperku viedla Jana v druhom sete 5:1, ale Sasovičová získala šesť gemov v rade a vybojovala tak pre Bielorusko prvý bod. Pôvodne sa v tomto zápase mala predstaviť práve Schmiedlová, ale tá odohrá napokon toto stretnutie.

Veľká zodpovednosť tak padla na plecia mladú a neskúsenú Viktóriu Kužmovú, ktorá však previedla fantastický výkon a vo veľmi dramatickom zápase zdolala 2:1 na sety Arinu Sobolenkovú, keď sa o všetkom rozhodovalo v tajbrejku v poslednom treťom sete. Viktória teda získala pre Slovensko prvý bod a naša nádej teda stále žije!

Nedeľňajší program by malo odštartovať stretnutie medzi Arinou Sobolenkovou a Annou Karolínou Schmiedlovou. Pôjde o veľmi dôležité stretnutie, pretože v prípade výhry sa jeden z celkov výrazne priblíži k celkovému víťazstvu.

Uvidíme teda, ako toto stretnutie dopadne. Držme teda aj v tomto programe našim dievčatám palce, aby sme sa po 4 rokoch mohli vrátiť do svetovej skupiny!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.