koniec WTA – Slovensko 2:2

22.04.2018, 13:09 • Miroslav Revaj

Tipsport: 1.53 2.5

6:7

GEM, SET, ZÁPAS Viktória Kužmová! Fantastický výkon našej tenistky v tajbrejku, v podstate tak ako počas celého včerajšieho a aj dnešného stretnutia. Viktória si zaslúži veľký obdiv, vyhrala toto stretnutie 2:0 na sety po hrách 1:6, 6:7 (3) a tak vybojovala pre Slovensko aj druhý bod a vyrovnáva stav série na 2:2!

3-6

Tri mečbaly pre Viktóriu!

6:6

Esom na záver ukončil naša tenistka tento gem a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 6:6! Druhý set teda putuje do tajbrjeku, dráma vrcholí.

6:5

Prišla nevynútená chyba od našej tenistky a tak Sasnovičová ide v druhom sete do vedenia 6:5! Viktória Kužmová tak pôjde podávať na udržanie sa v druhom sete a vynútenia si tajbrejku.

30-40

Je tu brejkbal pre našu tenistku!

5:5

Prvý servis našej tenistke vyšiel a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 5:5! Viktória sa tak udržala v druhom sete a v dramatickom stretnutí tak pokračujeme ďalej.

5:4

Aj sa tak stáva, čistou hrou ide Sasnovičová v druhom sete do vedenia 5:4 a tak ide Viktória Kužmová podávať na udržanie sa v druhom sete!

4:4

Teraz to však už našej tenistke vyšlo a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 4:4! Napínavý set tak pokračuje ďalej, v hre je naozaj veľa.

4:3

Aj sa tak stáva, čistou hrou sa Sasnovičová dostáva v druhom sete do vedenia 4:3!

3:3

Esom na záver ukončila Viky tento gem a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 3:3! Teraz tak sledujeme veľmi vyrovnaný priebeh, Sasnovičová ako keby v druhom sete ožila.

40-30

Prvý brejkbal v zápase pre Sasnovičovú!

3:2

Sasnovičovej teraz pomohla páska a tak využíva gembal, po ktorom sa dostáva do vedenia 3:2 v druhom sete!

2:2

Teraz to už Viky zvládla a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2! Toto bol veľmi náročný gem, zrejme najvyrovnanejší v celkom zápase. Uvidíme, ako sa to celé bude ďalej vyvíjať.

2:1

Priamym bodom z podania ukončila Sasnovičová tento gem a tak sa ujíma v druhom sete vedenia 2:1!

1:1

Eso na záver od našej tenistky a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1!

1:0

Hneď prvú možnosť Sasnovičová využíva a tak si podržala úvodné podanie v druhom sete, čím sa dostáva do vedenia 1:0!

1:6

Ďalší priamy bod z podania pre našu tenistku, ktorá tak jasne dominovala v prvom sete a zvíťazila ho pomerom 6:1! Viktória predviedla veľmi presvedčivý výkon a je tak na najlepšej ceste za ziskom vyrovnávajúceho bodu pre Slovensko. Ešte však nepredbiehajme, o ničom nie je rozhodnuté. Verme však, že to Viktória zvládne.

30-40

Sasnovičová napálila loptičku do siete, ďalší setbal pre Viktóriu!

1:5

Skrátená hra domácej reprezentantky bola úspešná a tak získala prvý gem v tomto zápase, ktorým znižuje na 1:5 a odvrátila tak aj hrozbu kanára. Viktória Kužmová však ide podávať na víťazstvo v prvom sete.

40-A

Setbal pre našu tenistku, Sasnovičová poslal loptičku len do siete.

0:5

Nádhera! Viktória ako keby ani nemala nervy a pokračuje si ďalej vo svojej hre. Po potvrdení brejku sa dostáva v prvom sete do vedenia 5:0 a tak ide po 20 minútach Aleksandra Sasnovičová podávať na udržanie sa v prvom sete.

0:4

Čistá hra našej hráčky pri podaní súperky a tak Viktória berie druhé podanie svojej súperke a dostáva sa v prvom sete do vedenia 4:0! Tak toto je famózny štart, len to nepokaziť.

0-40

Skvelý ritern našej tenistky a Viktória sa dostáva k trom brejkbalom!

0:3

Gembal sa podarilo našej tenistke využiť parádnym úderom presne na čiaru a tak sa Viktória po potvrdení brejku dostáva v prvom sete do vedenia 3:0! Naozaj skvelý štart našej talentovanej tenistky.

0:2

Výborne! Viktória s ďalším presným úderom a tak využíva už tento brejkbal a berie svojej súperke hneď prvé podanie v zápase, čím sa dostáva do vedenia 2:0! Viky tak pôjde podávať na potvrdenie brejku.

40-A

Výhoda a brejkbal pre Kužmovú, čo muselo potvrdiť jastrabie oko.

40-40

Víťazný úder z forhendu od našej tenistky, dlhý gem pri podaní domácej hráčky tak pokračuje ďalej.

15-40

Podobný úder sa už domácej reprezentantke nepodaril a tak Viktória získava dva brejkbaly!

0:1

Sledovali sme peknú výmenu, na konci ktorej Sasnovičová posal loptičku len do siete a tak Viktória využíva gembal a ujíma sa v prvom sete vedenia 1:0!

Arina Sobolenková uspela v súboji s Kajou Schmiedlovou a tak získava pre Bielorusko veľmi cenný druhý bod! V tomto stretnutí tak má náš súper k dispozícii zápasový mečbal, ktorý sa bude snažiť Viktória odvrátiť.