2:0 6:3, 6:4

koniec WTA – Slovensko 3:2

22.04.2018, 15:23 • Michal Bakoš (@bako_baks)

6:4

Viktória Kužmová otvorila cez druhé podanie výmenu, ktorú rozhodla víťazným úderom Vera Lapková. Bieloruská dvojica tak dokonala obrat v druhom sete a môže sa tešiť zo zisku rozhodujúceho bodu!

5:4

Vera Lapková zaznamenala vo veľmi príhodnej chvíli pre svoj tím eso. Bielorusky tak zo stavu 2:4 dokázali otočiť skóre druhého setu na 5:4. Slovensko bude o malý moment podávať na zachránenie nielen tejto štvorhry, ale i celého stretnutia Fed Cupu.

4:4

Krížny bekhend Schmiedlovej skončil mimo hracej plochy. Lapková a Marozavová tak vyrovnávajú stav setu číslo dva na 4:4.

3:4

Na záver gemu ešte prišla chyba Sloveniek. Stav druhého setu je znížený na 3:4 z pohľadu Bieloruska.

2:4

Podarilo sa to. Slovenky si v druhom sete udržiavajú náskok dvoch gemov.

2:3

Bieloruskám sa podarilo získať gem pri podaní Very Lapkovej. Stav druhého setu je 3:2 pre Slovenky, ktoré majú navrch jeden brejk a po krátkej prestávke budú podávať.

1:3

Slovenkám sa podarilo potvrdiť brejk čistou hrou! V hľadisku sa ozývajú aj slovenskí priaznivci, ktorí skandujú: "To je ono".

1:2

Druhý brejkbal sa Schmiedlovej s Kužmovou podarilo využiť. Ani v treťom geme druhého setu si podávajúca hráčka nedokázala udržať podanie. Snáď sa to po krátkej pauze podarí Anne Karolíne Schmiedlovej, ktorá je skúsenejšou z košického tandemu, ktorý háji slovenské farby v rozhodujúcej štvorhre.

1:1

Bielorusky to teraz zvládli fantasticky. Stratené podanie tak v najkratšom možnom čase získali spať.

0:1

Slovenským tenistkám sa podarilo využiť brejkbal a do druhého setu tak vstupujú výborne. Uvidíme, v akom trende sa bude odvíjať ďalšie pokračovanie setu číslo dva.

6:3

Viktória Kužmová sa snažila na eso nadviazať víťazným forhendom, ale jej úderu chýbala presnosť. Lapková a Marozavová tak po druhý raz v dueli prelomili podanie Kužmovej, zároveň využili druhý setbal a v rozhodujúcej štvorhre vedú 1:0 na sety.

5:3

Lidzija Marozavová, najskúsenejšia zo všetkých hráčok na kurte, ukončila ôsmu hru prvého setu štýlovo, keď vyprodukovala eso. Bielorusky vedú o dva gemy.

4:3

Lapkovej return skončil v aute. S miernymi problémami, ale predsa sa podarilo Slovenkám udržať si v tejto hre podanie. Po krátke prestávke bude duel pokračovať podaním Marozavovej.

4:2

Lapkovej prvé podanie bolo pre Schmiedlovú neriešiteľným orieškom. Bielorusky potvrdili brejk a v prvom sete veduú 4:2.

3:2

Kužmovej forhend sa nezmestil do vymedzeného územia. Bielorusky tak dokázali ako prvé získať výhodu brejku.

2:2

Pomerne jednoduchý gem na servise aj pre Bielorusko. Všetky hráči na dvorci tak majú za sebou prvé hry na servise. Pokračujeme pri podaní Viktórie Kužmovej.

1:2

Tretí gem prvého setu sa končí priamym bodom z podania. Obe slovenské tenistky tak zvládli svoje prvé gemy na servise bez výraznejších ťažkostí.

1:1

Lidzija Marozavová výborne zapracovala na sieti, jej volej už Schmiedlová nestačila dobehnúť. Bielorusky tak získali štvrtý fiftín za sebou a vyrovnali stav prvého setu na 1:1.

0:1

Po ďalšej nepresnosti Bielorusiek je prvý gem minulosťou. Slovenky sa ujímajú vedenia 1:0. Dobrý vstup do rozhodujúceho stretnutia.