5:0

koniec (3:0)

07.07.2018, 16:00 • Fotbalový stadion TSU Bramberg • Michal Raška cz

Tipsport: 1.65 3.96 4.6

Je konec. Jablonec utrpěl těžký debakl 0:5 a soustředění v rakouském Kaprunu pro ně nezačíná dobře. Už v první minutě se nedomluvili Hrubý se svým obráncem a Hannes Wolf zakončil do prázdné brány. O dvě minuty později se Patson Daka dostal do samostatného úniku a krásným lobem přehodil jabloneckého brankáře. Ve 39. minutě na sebe Wolf natáhl tři hráče, čímž uvolnil Andrease Ulmera, který po přihrávce zakončil k levé tyči a i když si Hrubý sáhl na míč tak mimo tři tyče ho nevyrazil. V 61. minutě dostali domácí možnost pokutového kopu, který krásnou panenkou proměnil Dabbur. Po velké chybě obránce Jablonce vstřelil branku Prevljak. (18:00:49)

90

90

Jablonec získal autové vhazování, ale poté přišel ofsajd.

89

Salzburg po celý zápas hraje velmi aktivně a skoro pokaždé napadá rozehrávku Jablonce.

87

87. PREVLJAK - 5:0

87

Salzburg právě vstřelil branku!
Lischka udělal obrovskou chybu, když jako poslední ztratil míč, který mu vzal Dabbur a ten tak šel sám na bránu, následně ještě poslal míč na volného SMAILA PREVLJAKA a ten zakončil do prázdné svatyně.

86

Dabbur se provinil faulem, za který dostal žlutou kartu.

85

Následně ovšem hosté získali autové vhazování.

84

Jablonec se dostal po pravé straně dopředu, ale následně ztratil míč.

82

Skvěle se Jablonec prokombinoval na levé straně, ale následně Acosta ztratil míč a Salzburg získal autové vhazování.

81

Velice dobrý centr přiletěl z levé strany, ale Hovorka hlavou z otočky zakončil pouze do míst, kde byl připraven gólman Stanković.

80

Střela jabloneckého hráče byla sražená vedle brány a následuje tak rohový kop pro Salzburg.

78

A opět to byla šance domácích, ovšem tentokrát zakončení hlavou se domácímu hráči nepovedlo a skončilo vedle svatyně Hrubého.

76

Nyní Salzburg získal rohový kop z levé strany.

74

Nyní skončil míč opět vedle brány Salzburgu, když se jablonecký hráč dostal do zakončení hlavou, ale zamířil vedle domácí svatyně.

73

Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Masopust, přichází Ikaunieks.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Doležal, přichází Pleštil.

73

73. Chramosta napálil z přímého kopu pouze levou tyč.

73

Nyní získal Jablonec velkou šanci v podobě přímého kopu. K tomu se postavil Chramosta, který ovšem orazítkoval pouze levou tyč a následná dorážka šla nad bránu Stankoviće!

72

Domácí hráč skvěle sklepl míč Schmidovi, který nakonec vypálil poskakující míč, ale Hrubý si s tímto pokus poradil.

70

Hrubý si došel pro míč, když přišel nákop Salzburgu, který letěl až do vápna Jablonce.

69

Další faul domácího hráče na polovině Jablonce, ale následně přišel jen nepřesný nákop.

68

Nyní skončil míč až u brankáře Stankoviće, který ale lehce chytil balón do své moci.

67

Salzburg získal autové vhazování na polovině soupeře, ale následně přišla nepřesná přihrávka a dopředu tak může jít Jablonec.

66

Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Trávník, přichází Hübschman.

66

Nyní přišel další faul hostů ve středu hrací plochy a u míče tak bude opět Salzburg.

65

Jablonec poslal pouze nepřesný nákop a dopředu se opět žene Dabbur, který poslal míč na levou stranu, odkud ovšem přišla nepřesná přihrávka, která skončila jen v moci Hrubého.

63

Nyní skončil míč za bránou Jablonce a Hrubý tak má další odkop od své svatyně.

61

61. DABBUR - 4:0

61

K pokutovému kopu se postavil MUNAS DABBUR a krásnou panenkou doprostřed dává čtvrtý gól Salzburgu! Brankář Hrubý šel k pravé tyči.

60

Byla nařízena penalta pro Salzburg. Jablonecký hráč se provinil faulem ve svém vápně a Salzburg tak má další šanci vstřelit čtvrtý gól.

59

59. Neuznaná branka Salzburgu.

59

Salzburg sice dává gól, ale ten neplatí, jelikož střela byla tečována hráčem, který byl v ofsajdovém postavení.

58

Lischka si skvěle poradil Ulmerem, který si chtěl zpracovat nákop a vypálit, ovšem jablonecký obránce ho tělem vytlačil a získal odkop od své brány.

57

Zakončení domácího hráče skončilo jen vedle brány Hrubého, který tak má další odkop od své svatyně.

56

Jablonec získal autové vhazování na své polovině, ale následně se míč dostal opět k hráčům Salzburgu.

55

Nyní se hosté dopustili faulu a skoro až od rohového praporku na polovině Salzburgu se postará o odkop brankář Stanković,

54

Opět se Salzburg dostal dopředu, ale ani tentokrát z toho nebylo nic vážného a míč skončil jen vedle brány Jablonce.

52

Jablonec se dostal dopředu, ale následná přihrávka z pravé strany skončila jen v moci brankáře.

50

Po útoku Salzburgu skončil míč jen vedle brány Hrubého.

49

Salzburg opět začíná svou akci od svého brankáře Stankoviće, který se nebojí na sebe nalákat hráče a poté rozehrát.

48

48. Střela domácího hráče nakonec skončila vedle brány.

48

Někteří diváci už si mysleli že je to čtvrtá branka Salzburgu, ovšem tato rána z dálky skončila jen těsně vedle levé tyče!

47

Jablonec se sice dostal dopředu, ale tam nic vážnějšího nevymyslel.

46

Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Kubista, přichází Acosta.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Považanec, přichází Kratochvíl.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jovović, přichází Chramosta.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
První poločas je u konce a Jablonec prohrává po první půli už 3:0. Už v první minutě se nedomluvili Hrubý se svým obráncem a Hannes Wolf zakončil do prázdné brány. O dvě minuty později se Patson Daka dostal do samostatného úniku a krásným lobem přehodil jabloneckého brankáře. Ve 39. minutě na sebe Wolf natáhl tři hráče, čímž uvolnil Andrease Ulmera, který po přihrávce zakončil k levé tyči a i když si Hrubý sáhl na míč tak mimo tři tyče ho nevyrazil.

45

44

Poté ovšem přišla nepřesná přihrávka a Jovovič se málem dostal k zakončení, ale domácí obránce mu odebral míč a následuje autové vhazování pro Jablonec.

43

Domácí brankář rozehrál nakrátko a následně se Salzburg opět skvěle prokombinoval středem hrací plochy.

42

Nyní přišel faul domácích ve středu hrací plochy, po kterém leží na trávníku Doležal.

41

Salzburg se opět dostal dopředu po pravé straně, ale následně je obranný blok Jablonce vytlačil.

39

39. ULMER - 3:0

39

Tohle vypadá pro Jablonec hodně zle, jelikož Salzburg jde už do tříbrankového vedení! Hannes Wolf na sebe nalákal hned tři jablonecké hráče a poté skvělou přihrávkou našel úplně volného ANDREASE ULMERA, který z jedné vystřelil a i když si Hrubý sáhl na míč tak ten se od levé tyče odrazil do brány.

38

Domácí mají menší problémy s rozehrávkou, ale nakonec se skvěle vykombinovali a na levé straně se ocitl volný Ulmer, který si ovšem nevěřil.

37

Vlastimil Hrubý si poradil s centrem z levé strany a chytil míč do své moci.

36

Centr domácího hráče z pravé strany skončil jen na hlavě jabloneckého hráče a následně přišel faul Salzburgu.

35

Poslední minuty dominuje na hřišti Jablonec, který opět vybojoval míč ve středu hrací plochy po faulu domácího hráče.

34

Po rohovém kopu žádná velká šance nepřišla a míč tak skončil v moci Stankoviće, který rychle rozehrál.

33

Jovovič se dostal z pravé strany až do vápna a následně poslal přihrávku, ale ta byla zblokovaná a následuje rohový kop.

31

31. Doležal selhal v zakončení hlavou.

31

Holeš poslal přesný centr na Doležala, který ve vápně zakončil hlavou, ovšem k jeho smůle přesně do míst, kde byl připraven Stanković!

30

Domácí získali autové vhazování na polovině Jablonce.

28

Poté ale přišla nepřesná přihrávka, kterou nechal Hanousek doběhnout do zámezí a následuje odkop od brány Hrubého.

27

Salzburg hraje v naprosté pohodě a bez problémů se dostane přes polovinu hrací plochy.

25

Rohový kop Ulmera letěl na domácího hráče, ale ten hlavičkou nezamířil přesně.

24

Domácí získali autové vhazování na své polovině, následně ukázal velkou rychlost Onguene, který poslal míč na levou stranu, odkud přiletěl centr před bránu, kde ale úřadoval jablonecký obránce a následuje rohový kop.

22

Už to vypadalo, že se jablonecký hráč dostane ke střele, ale obránce Salzburgu mu v tom zabránil.

21

21. Mwepu v dobré šanci přestřelil.

21

Salzburg se opět dostal dopředu po pravé straně, kde utekl Wolf, který následně poslal míč před bránu, odkud z jedné vypálil Mwepu, ale ten přestřelil bránu Jablonce!

20

Následně ale přišel nepřesný nákop domácích a Hrubý tak má odkop od své svatyně.

19

Ovšem Jablonec měl míč na svých kopačkách pouze chvíli a opět to jsou domácí, kteří se ženou dopředu.

18

Hovorka si poradil s domácím útočníkem a následně se Salzburg dopustil dalšího faulu ve středu hrací plochy.

17

Nyní skončil míč vedle domácí brány a Stanković tak má odkop od své svatyně.

16

Po rohovém kopu se dostal ke hlavičce Lischka, ovšem jeho zakončení skončilo jen nad svatyní Salzburgu.

15

Hanousek skvěle vybojoval míč a získal tak rohový kop pro Jablonec.

13

Ovšem jeho exekuce se vůbec nepovedla a rána letěla vysoko nad bránu Stankoviće.

12

Domácí obránce se provinil faulem a nyní si už staví míč na přímý kop Michal Trávník.

11

Po nákopu domácích sice vyhrál hlavičkový souboj Hovorka, ale následně míč získal Daka.

10

Jablonec získal autové vhazování na své polovině, ale zatím si neví rady s velmi aktivní hrou Salzburgu.

8

Jablonečtí se ovšem nechtějí nechat zahanbit a tak se zkoušejí dostat dopředu po levé straně. Následně přišel i centr, ale ten odhlavičkoval domácí obránce do bezpečí.

7

Poté se ovšem hráč Salzburgu dopustil faulu na polovině Jablonce.

6

Domácí hráči jsou po dvou vstřelených brankách v úvodu nabuzení a opět se tlačí dopředu.

5

Opět se domácí dostali dopředu, ale tentokrát Guldbrandsen neprošel středem hrací plochy.

4

Hosté se dostali dopředu, ovšem následně míč skončil pouze u obrany Salzburgu.

3

3. DAKA - 2:0

3

Obrovská chyba v hostující obraně a tohle je katastrofální začátek utkání pro Jablonec! PATSON DAKA se z ničeho nic dostal do samostatného úniku a krásným lobem dává gól. Salzburg tak vede už 2:0!

1

1. WOLF - 1:0

1

Start do zápasu se Salzburgu povedl na výbornou a po minutě hry vede 1:0! Domácí hráč dával míč před bránu, kde se ovšem nedomluvili Hrubý s jabloneckým obráncem a HANNES WOLF tak měl snadnou práci uklidit míč do sítě.

1

Hosté se dostali dopředu, ovšem následně přišla nepřesná přihrávka a míč skončil v moci obránců Salzburgu.

1

Hráči již přicházejí na hrací plochu a za pár chvil může utkání začít.

FC Red Bull Salzburg: Stanković – Daka, Guldbrandsen, Haidara, Mwepu, Onguene, Pongračič, Schlager, Todorović, Ulmer, Wolf
Náhradníci: Carlos, Dabbur, Junuzović, Leitgeb, Ludewig, Okugawa, Prevljak, Andre Ramalho, Samassekou, Schmid, van der Werff

FK Jablonec: Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek – Kubista – Masopust, Považanec, Trávník, Jovović – Doležal
Náhradníci: Hanuš, Richter, Acosta, Břečka, Čvančara, Hübschman, Chramosta, Ikaunieks, Kratochvíl, Pleštil.

Brankáři: HANUŠ Jan, HRUBÝ Vlastimil, RICHTER Adam

Obránci: BŘEČKA Tomáš, HANOUSEK Matěj, HOLEŠ Tomáš, HOVORKA David, LISCHKA David

Záložníci: ACOSTA Rafael, HÜBSCHMAN Tomáš, JOVOVIĆ Vladimir, KRATOCHVÍL Miloš, KUBISTA Vojtěch, MASOPUST Lukáš, PLEŠTIL Dominik, POVAŽANEC Jakub, TRÁVNÍK Michal

Útočníci: ČVANČARA Tomáš, DOLEŽAL Martin, CHRAMOSTA Jan, IKAUNIEKS Davis
FK Jablonec:

Jablonci se jarní část povedla naprosto famózně a nakonec se umístil na třetím místě a zajistil si tak základní skupinu v Evropské lize. V letní přípravě sehrál už tři utkání. Nejprve se utkal s Jihlavou, ovšem utkání skončilo remízou 1:1. Následně si jasně poradil s Vlašimí, kterou smetl 6:2. A v posledním zápase narazil na druholigový Varnsdorf. Už ve 2. minutě poslal domácí do vedení Chramosta. O pět minut později zvýšil náskok Doležal a o další dvě minuty přidal druhou branku. V 80. minutě šel Jablonec už do čtyřbrankového vedení po gólu Čvančary, který o čtyři minuty později přidal další branku a Jablonec tak vyhrál vysoce 5:0.

Jablonec 5:0 Varnsdorf
Branky: 2. Chramosta, 7. Doležal, 9. Doležal, 80. Čvančara, 84. Čvančara

Sestava Jablonce: Hanuš – Holeš, Hovorka, Břečka, Hanousek – Hübschman – Masopust, Kratochvíl (C), Acosta – Doležal, Chramosta.

FC Red Bull Salzburg:

Salzburg opět jasně dominoval rakouské Bundeslize a vyhrál jí s náskokem třinácti bodů před druhým Sturm Graz. Do základní skupiny Ligy mistrů se sice nedostal, ovšem v Evropské lize zářil a nebyl daleko od velkého úspěchu. Potom co vyhrál základní skupinu narazil na Real Sociedad, který porazil těsně 4:3. V osmifinále přišel asi nejtěžší možný soupeř a to Borussia Dortmund, ovšem i tentokrát skončil dvojzápas 2:1 ve prospěch Salzburgu. Čtvrtfinále nabídlo velké zvraty, jelikož v prvním utkání se hrálo v italském Laziu, které doma vyhrálo 4:2, ale v Rakousku dominoval Salzburg a po výhře 4:1 postoupil až do semifinále. Tam narazil na Marseille, se kterým se utkal už v základní skupině. První zápas vyhrál francouzský tým 2:0. Odveta sice dopadla lépe pro Salzburg, ovšem vítězství 2:1 nestačilo k postupu do finále.
V letní přípravě sehrál rakouský tým dvě utkání. V tom prvním si jasně poradil se Seekirchenem, kterého porazil vysoce 7:0. V posledním utkání zvítězil Salzburg nad ruským klubem Ufa, když vyhrál 3:0 po gólech Junuzoviče, Ongueneho a Prevljaka.
V přátelském utkání se proti sobě utkají účastník 3. předkola Ligy mistrů FC Red Bull Salzburg a český tým FK Jablonec. Tato mužstva se spolu ještě neutkala a čeká je tak premiéra. Hrát se bude na stadionu rakouského týmu TSU Bramberg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.