0:1

koniec (0:0)

06.08.2018, 19:30 • Skupina C • Jan Prošek cz

Tipsport: 2.28 3.63 2.87

Američanky i Japonky v tomto zápasy vyslaly na branku soupeřek čtyři pokusy. Ujal se jediný. Rána z velké dálky, kterou vyslala Hayašiová se od břevna odrazila za brankovou čáru. Japonsko díky této trefě vyhrává 1:0 a česká trenérka hráček USA Jitka Klimková nemůže být spokojená. (21:25:16)
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 6:12.

90+4

90+2

Jedna z amerických hráček sledovala svou střelu, která se však mezi tři tyče nevešla. Gólmanka zasahovat nemusela.

90+1

Nastavovat se budou čtyři minuty.

90

Momentálně mají hráčky USA převahu, ale nedaří se jim přesněji zakončit. Rohový kop pro hráčky ve tmavých dresech. Skvělá hlavička před brankou a ještě lepší zákrok ještě z obránkyň odehrála do bezpečí.

89

Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Honoka Hayašiová, přichází Mai Fukutaová.

87

Rohový kop pro USA. Centr se snesl před branku, ale hráčky Japonska ve spolupráci s brankářkou situaci vyřešily.

85

Něco málo přes pět minut mají hráčky USA na vyrovnání, Japonsko po vstřelené brance zatáhlo hodně hru a nikam se nežene.

84

Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Hinata Miyagawaová, přichází Mami Muraokaová.
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Isabel Rodriguezová, přichází Emily Foxová.

82

Američanky vhazují na útočné polovině, zdá se, že se bude v závěru zápasu ještě střídat. Mnoho šancí po vstřelené brance k vidění není.

80

Brianna Pintová se dostala po dobré přihrávce spoluhráčky do zajímavé střelecké pozice. Její rána však končí mimo branku, gólmana Japonska zasahovat nemusela.

79

Něco málo přes deset minut mají hráčky USA na to, aby dokázaly vyrovnat. Mnoho šancí si ve druhém poločase vypracovat nedokázaly.

76

76. Honoka HAYAŠIOVÁ - 0:1

76

Japonsko právě vstřelilo branku!
Japonsko se dostává do vedení a Američanky mají problém. Z velké dálky vypálila HONOKA HAYAŠIOVÁ. Její rána se od břevna odrazila za brankovou čáru, Ivoryová na tento míč nedosáhla.

74

Girmaová se dostala do zajímavé střelecké pozice, ale trefila jen brankářku.

73

USA má převahu, ale zatím se nedaří dostat soupeřky pod dostatečný tlak tak, aby chybovaly.

73

Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Savannah Demelová, přichází Brianna Pintová.

70

Gilroyová se dvacet minut před koncem zápasu dostala k hlavičce, která však postrádala přesnost.

69

Americké hráčky se pokoušely propracovat do střelecké pozice, ale jedna z nich byla nachytaná v postavení mimo hru.

66

A centrem před braku a zakončením Takahašiové si obrana dokázala poradit.

65

Endová, nově příchozí hráčka se dostala do střelecké pozice, její rána byla ztblokovaná, a tak následuje rohový kop.

64

Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Ashey Sanchezová, přichází Abigail Kim.

62

Rohový kop pro USA. Centr se snesl před branku, následná hlavička Rodriguezové byla zblokovaná.

61

Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Saori Takaradaová, přichází Jun Endová.

60

Šedesát minut hry je pryč, Oba týmy vyslaly na branku dvě střely, na úvodní gól tohoto zápasu čekáme.

58

Sledujeme klidnější pasáž hry, hráčky Japonska kombinují na útočné polovině a čekají na výraznější příležitost.

56

Uekiová se dostala do dobré střelecké pozice, jen její zakončení postrádalo přesnost. Japonsko je střelecky aktivnější, vyprodukovalo již deset střel, jen dvě na branku.

54

Takaradaová málem dokázala zpracovat nepříliš povedenou přihrávku od spoluhráčky, k zakončení se ale nedostala. Rozehrávat tak bude Ivoryová.

52

Rodriguezová vybojovala vhazování na útočné polovině, do výraznější šance se ona ani její spoluhráčky nedostaly.

51

Američanky hrají na útočné polovině, Smithová našla spoluhráčku, jejíž pas, který následoval, byl nepřesný.

49

Takaradaová se propracovala do střelecké pozice, ale její rána byla zblokovaná.

46

Zápas pokračuje druhým poločasem, ani jeden celek se momentálně nikam nežene. Změny v sestavě nejsou.

46

Oba celky vyslaly na branku dva pokusy, ani jeden ale regulérní brankou neskončil, a tak platí po prvním poločase bezbrankový stav.

45+1

45+1

Nad rámec prvních pětačtyřiceti minut se bude hrát jedna minuta.

45

Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44

Hru momentálně poznamenává poměrně hodně nepřesností, které kazí dojem ze hry.

43

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Hraje se spíše na polovině hrací plochy.

41

Howellová se propracovala do střelecké pozice, přímo před brankou ale nedokázala překonat brankářku.

40

Žlutou kartu dostává Savannah Demelová (USA).

38

Američanky budou rozehrávat, Hayašiová faulovala, směr hry se tedy otáčí.

37

Japonské hráčky se dostaly do zakončení, Naganová hlavou trefila střed branky, kde byla gólmanka.

36

Miyazawaová dobře vypálila, její ránu ale kryje brankářka Ivoryová.

36

Hra se přelévá ze strany na stranu, sledujeme aktivní fotbal z obou stran.

34

Nyní se do vedení mohly dostat hráčky USA, ale Stambaughová proti střele soupeřky vytáhla velmi dobrý zákrok.

32

32. Uekiová a její šance.

32

Riko Uekiová po sérii šancí dostala míč do branky, ale v rozhodující chvíli byla faulovaná brankářka Ivoryová. Gól platit nemůže.

30

Ivoryová si poměrně snadno poradila s míčem, který byl z pravé strany centrovaný před branku. Následně brankářka USA rozehrává.

30

Půlhodina hry je pryč, na výraznější příležitost na jedné či druhé straně stále čekáme.

28

Centr před branku od Demelové byl hodně nepovedený, vykopávat se bude od branky.

27

Smithová našla Howellovou, jejíž rána byla obranou zblokovaná. Následně ale Američanky vybojovali volný kop.

26

Americká brankářka rozehrává, následně ale nikdo z jejich spoluhráček nedokázal přejít to střelecké pozice. Villacortaová centrovala dosti nepřesně.

25

Tým vedený jako hostující se pokoušel rychle přenést hru před branku, ale jedna z hráček byla nachytaná v postavení mimo hru.

22

Japonsko nyní zlepšilo hru, drží se na útočné polovině, zakončovat se ovšem hráčkám v bílém nedaří.

20

Dvacet minut hry je pryč, jedinou střelu na branku, kterou jsme viděli, vyslalo nyní Japonsko. Miyagawaová vypálila dobře, její ránu ale snadno zastavila brankářka.

18

Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji propracovat na útočnou polovinu, optickou převahu má tým vedený jako domácí.

16

Jedna z hráček USA si v souboji s Miyagawaovou pomohla nedovoleně, rozehrávat tak budou Japonky.

15

Hráčky Japonska se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, zatím se ale nemohou propracovat do střelecké pozice.

13

Ivoryová vykopává od své branky, rozhodla se pro dlouhý výkop.

12

Ninamiová, kapitánka Japonska, hledala centrem spoluhráčku před branku, míč však končí v moci americké obránkyně.

12

Američanky diktují tempo hry, jejich soupeřky se musí bránit tlaku soupeřek.

10

Stambaughová vykopává od své branky. Deset minut hry je pryč, na výraznější příležitost čekáme.

9

Opticky aktivněji hrající hráčky USA vybojovaly rohový kop. Centr se snesl před branku, ale následná hlavička postrádala přesnost.

7

Miyagawaová vypálila z dobré pozice, její rána končí mimo branku, Ivoryová zasahovat nemusela.

6

V poklidném tempu začíná zápas, ani jeden celek se nikam nežene.

4

Zajímavá akce Japonska končí postavením mimo hru, vykopávat bude americká brankářka.

3

Takaradaová se pokoušela dostat do zakončení, ale neuspěla. Následně na druhé straně Smithová nedokázala doběhnout dlouhý pas od spoluhráčky.

1

Zápas začal, Japonsko hraje v bílém, Američanky v modrém.

1

USA: Ivoryová – Girmaová, PickettoStambauá, Rodriguezová, Hiattová (C) – Demelová, Villacortaová, Howellová – Smithová, Sanchezová, Gilroyová
Náhradníci: Andersonová, McGlynnová – McKeownová, Morseová, Hockingová, Spaanstraová, Pintová, Torresová, Kimová, Foxová,

Japonsko: Stambaughová – Ninamiová (C), Ušijimaová, Takahašiová, Kitamuraová – Hayašiová, Miyazawaová, Naganová, Miyagawaová, Takaradaová, Uekiová
Náhradníci: Fukutaová, Suzukiová – Onová, Takahiraová, Fukutaová, Imaijová, Muraokaová, Satová, Konová, Endová

Rozhodčí: Lengweová – Rakotozafinorová, Victoireová.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního mládežnického fotbalu žen. V tomto zápase MS do dvaceti let proti sobě nastoupí USA a Japonsko.

Pro oba celky se jedná o první zápasy na letošním šampionátu. Za posledních pět let se střetly tyto celky třikrát. Úvodní přípravný zápas 17. června 2012 vyhrálo Japonsko o jednu branku 1:0, o tři dny později hranou odvetu vyhrálo USA 2:0. Zatím poslední a nejdůležitější duel se odehrál v rámci MS v roce 2016, kdy Japonsko vyhrálo díky brance Eunové tři minuty před koncem 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.