FC Sevilla – Levante UD

5:0

koniec (0:0)

26.01.2019, 13:00 • 21. kolo • Matej Kubove (@Matej Kubove)

Pre Levante je tento výsledok veľmi tvrdý, avšak Sevilla v druhom polčase využila prakticky takmer všetky svoje šance a zaslúžene vyhrala. Všetko však mohlo byť inak, keby Enis Bardhi v 58. minúte vyrovnal na 1:1. Na takéto veci sa ale história pýtať nebude. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný deň. (14:51:29)

Sevilla dala gól!
QUINCY PROMES pokutový kop síce nepremenil, ale Oier Olazábal vyrazil loptu pred seba a Holanďan ju z dorážky dostal do siete.

89

André Silva veľmi pekne potiahol loptu k šestnástke, prihral ju kolmicou na Mesu, ktorý išiel do obrovskej šance, no Erick Cabaco ho poslal na zem. Je to ďalšia penalta.

88

Roger Martí sa dostal v šestnástke súpera k odrazenej lopte, napálil ju iba do prvého obrancu pred sebou.

87

Center do šestnástky Levante sa nepodaril, defenzíva hostí si s loptou veľmi rýchlo poradila.

86

Žltú kartu dostáva Roberto Suárez Pier (Levante UD).

85

André Silva mohol zvýšiť skóre, po centri z rohového kopu hlavičkoval do brvna Oierovej brány.

84

Jason však našiel len Vaclíka, na druhej strane mal šancu Roque Mesa, ktorý bol veľmi blízko k Oierovi a ten situáciu zachránil.

83

Hostia získali priamy kop pred šestnástkou protivníka, do vápna priletí center.

82

Levante kombinuje na útočnej polovici, smerom k šestnástke súpera sa však dostáva ťažko.

81

Teraz už o víťazovi nemôže pochybovať nik. Levante sa však ešte vydalo dopredu, prišiel útočný faul.

80

80. Pablo Sarabia (SEV) - 4:0

80

80. 4:0

80

PABLO SARABIA penaltu premieňa, aj keď mal veľké šťastie, pretože Oier Olazábal trafil stranu a loptu takmer vyrazil.

78

Quincy Promes spadol v pokutovom území súpera, Sevilla bude kopať pokutový kop.

77

Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Emmanuel Boateng, prichádza Roger Martí.

76

Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Borja Mayoral, prichádza Cheick Doukouré.

75

Pätnásť minút do konca riadneho hracieho času. O víťazovi je v podstate rozhodnuté.

74

Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Éver Banega, prichádza Ibrahim Amadou.

73

Wissam Ben Yedder sa chcel zľava dostať do šestnástky súpera, lopta mu ušla za bránkovú čiaru, a tak pokračovať nemohol.

72

Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Enis Bardhi, prichádza Jason.

71

71. Franco Vázquez (SEV) - 3:0

71

FRANCO VÁZQUEZ dostal loptu pred malé vápno, kde bol úplne sám a aj keď ju netrafil ideálne, tak prestrelil Oiera. Lopta prešla popod neho.

69

Minútky pomaly ubiehajú a čas hrá v prospech domácich, pretože Levante je v druhom polčase až na jednu žrď nulové.

68

Roque Mesa vystrelil zvnútra šestnástky prudkú strelu, jeho pokus z uhlu ale mieril vysoko nad.

67

Levante drží loptu na svojich kopačkách, hrá s ňou ale poriadne ďaleko od brány Vaclíka.

66

66.

66

Neskutočné, čo teraz zahodili domáci. Najväčšia chyba však bola v predfinálnej fáze, pretože keby prišla prihrávka doľava, tak by boli traja hráči sami pred Oierom.

65

Gabriel Mercado odvrátil loptu na rohový kop. Rubén Rochina mal po signále strieľať z voleja, avšak Sevilla prešla do kontry piatich proti jednému. Pablo Sarabia pred bránou zakončil vedľa.

64

Hostia to síce skúšajú priebežne po ľavej strane, tadiaľ ideálna cesta do brány súpera nevedie.

63

Sevilla zvláda minúty po druhom strelenom góle veľmi dobre, Levante sa nevie dostať do hry.

61

Rubén Rochina centroval do šestnástky, jeho pokus zablokoval Maximilian Wöber. Levante ostáva v ofenzíve.

60

60. André Silva (SEV) - 2:0

60

ANDRÉ SILVA si nabehol pred malé vápno, defenzíva Levante na neho zabudla a portugalský útočník z prvej nasmeroval loptu za bezmocného Oiera.

59

59.

59

Akcia Sevilly sa po krídle nedostala až do šestnástky, pretože tam o loptu domáci prišli po útočnom faule.

58

Takmer bolo vyrovnané! Enis Bardhi strieľal zvnútra šestnástky, jeho technický projektil krásne mieril do rohu brány, trafil žrď.

57

Žltú kartu dostáva Éver Banega (FC Sevilla).

56

Wissam Ben Yedder a Pablo Sarabia sa tlačili do zakončenia, lopta sa však len odrazila vedľa priestoru troch žrdí.

55

Sevilla získala priamy kop, z krídla bude pred bránu centrovať Éver Banega.

54

Sevilla predviedla rýchlu akciu, ktorou sa dostal až do šestnástky súpera, avšak zakončenie Roque Mesu išlo nad.

53

Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Aleix Vidal, prichádza Pablo Sarabia.

52

Quincy Promes sa z krídla dostal do šestnástky, po jemnom kontakte so súperom spadol, lenže penalta sa pískať nebude.

51

Sevilla je však nasťahovaná na útočnej polovici ihriska a drží loptu vo svojej moci.

50

Päť minút druhého polčasu je za nami, domáci do neho vstúpili skvele. Teraz je na ťahu Levante.

48

48. Wissam Ben Yedder (SEV) - 1:0

48

Teraz to domáci vykombinovali skvele, až WISSAM BEN YEDDER dostal loptu na hranicu malého vápna. Proti jeho krížnej strele Oier Olazábal nemal šancu.

47

Franco Vázquez pálil spred veľkého vápna, jeho strelecký pokus letel vysoko nad bránu súpera.

46

Levante hneď na začiatku polčasu získalo rohový kop, nízky center nebezpečný nebol.

46

V prvom polčase sme síce gól nevideli, ale sledovali sme pomerne atraktívny zápas. Tešme sa na druhé dejstvo.

45+1

45+1

Nadstavuje sa 1 minúta.

45

45.

45

Quincy Promes centroval zľava, Erick Cabaco odkopol loptu na roh. Center vo vzduchu zachytil Oier Olazábal.

44

Roque Mesa vystrelil spoza šestnástky veľmi dobre, trafil ale žrď. Odrazenú loptu ešte zakončoval Maximilian Wöber, zablokoval ju Roberto Suárez Pier.

43

Rohový kop pre hostí ideálne nedopadol, Sevilla prešla do kontry, ktorú zastavili hráči Levante faulom.

42

José Luis Morales sa na pravej strane krásne vyhol Vidalovi a vošiel do vápna. Center do päťky zrazil na roh Gabriel Mercado.

41

Wissam Ben Yedder nespracoval loptu na hrote útoku, vzápätí kontru Levante faulom pretrhol Aleix Vidal.

40

Žltú kartu dostáva Gabriel Mercado (FC Sevilla).

39

Emmanuel Boateng sa zľava síce dostal do šestnástky, ale jeho zakončenie cez obrancu súpera išlo nad bránu Vaclíka.

38

V šestnástke hostí dostal dosť priestoru na strelu Maximilian Wöber. Ten vypálil po zemi, len tesne minul vzdialenejšiu žrď.

37

Po rozohrávke rohu na krátko vrátili domáci loptu dozadu, tá sa dostala až k brankárovi Vaclíkovi.

36

Sevilla zastavila akciu Levante pred vlastnou šestnástkou, po pravej strane preniká dopredu Franco Vázquez, ktorý centrom získal roh.

35

Rubén Rochina poslal kolmicu za obranu, Borja Mayoral sa k nej nedostal. Včas odkopol Daniel Carriço.

34

Aleix Vidal centroval na zadnú žrď, kde bol pripravený Oier Olazábal. So zákrokom väčší problém nemal.

33

Borja Mayoral si hľadal loptu v šestnástke po centri sprava, vo vzduchu bol pri nej ako prvý brankár Tomáš Vaclík.

32

Hostia sa po ľavej strane k šestnástke nedostali, pokus o prenesenie hry bol na Cokeho nepresný.

31

Ďalší tvrdší zákrok, stále však hráme bez kariet, aj keď na fauly to je už 8:4. Tentoraz sa previnil André Silva.

30

Quincy Promes v hlavičkovom súboji faulovaný Cokem, akcia Levante skončilo rýchlo po jej zárodku.

29

José Luis Morales s ďalším faulom na polovici súpera, jeho mužstvo opäť prichádza o loptu veľmi lacno.

28

Domáci hráči sa dostali až do šestnástky súpera, kde to vyzeralo na dobrú šancu, lenže všetko prekombinovali a k strele neprišlo.

27

Levante sa dostalo k šestnástke súpera, tam fauloval José Luis Morales a loptu tak získali domáci hráči.

26

Z priameho kopu prišiel veľmi dobrý center do malého vápna, kde sa hneď traja hráči mohli zapísať do streleckej listiny, no loptu netrafil ani jeden.

25

Éver Banega fauloval tesne pred vlastnou šestnástkou, Levante získalo ideálnu pozíciu na center pred bránu.

24

Sevilla sa dostala do rýchlej kontry, prihrávka Andrého Silvu pred bránu súpera neprešla.

23

Levante nasťahované na súperovej polovici ihriska, s loptou však kombinuje pred šestnástkou.

22

Quincy Promes zakončoval spred veľkého vápna. Technickou strelou poslal loptu vysoko nad bránu Oiera.

21

21.

21

José Luis Morales poslal dlhý pas za obranu, Emmanuel Boateng nemal k lopte bližšie, než Tomáš Vaclík.

20

Začiatok stretnutia síce gól nepriniesol, ale zatiaľ sledujeme zaujímavý priebeh hry.

19

André Silva spadol na malom vápne po kontakte s protihráčom, lenže penalta sa nepíska. Rozohrávať môže brankár Oier Olazábal.

18

Quincy Promes tentoraz faulovaný v strede poľa, kde si ho podala dvojica Coke a Rubén Rochina.

17

Nízky center, ktorý poslal Rubén Rochina, tentoraz šancu nepriniesol. Dopredu sa navyše rútil Quincy Promes, nakoniec fauloval.

16

Éver Banega zastavil akciu na pravej strane, Erick Cabaco sa do šestnástky nedostal, ale získal roh.

15

Levante začína preberať ofenzívnu taktovku a je aktívnejším tímom. Aspoň doteraz určite.

14

Perfektný center z rohu zakončil Emmanuel Boateng len tesne nad bránu Sevilly. Lopta skončila na vrchnej sieti.

13

Emmanuel Boateng sa dostal pred malé vápno súpera, kde mal veľkú šancu, no v hlavičkovom súboji loptu pred ním na roh potlačil Tomáš Vaclík.

12

Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Sergi Gómez, prichádza Gabriel Mercado.

11

Sergi Gómez ostáva ležať na trávniku a potrebuje ošetrenie. Je dosť možné, že bude musieť odstúpiť.

10

Po centri sprava do vápna hostí fauloval útočník André Silva, k zakončeniu sa preto nedostal.

9

Levante síce posledný roh v krátkom slede zakončilo, avšak Roberto Suárez Pier hlavičkoval vysoko nad.

8

Nízky center z rohu bol zakončený na prednej žrdi. Tomáš Vaclík musel zasahovať, z čiary vyrazil na ďalší roh.

7

Prudký center z krídla smeroval priamo do brány, no český gólman domácich si poradil a loptu vyrazil.

6

Levante získalo priamy kop, brankár Tomáš Vaclík bude musieť byť v permanencii.

4

4.

4

Wissam Ben Yedder sa rútil sám na brankára súpera, v obrovskej šanci ale neuspel a stav sa nemení.

2

Prvá akcia hostí končí útočným faulom Boatenga, k lopte sa teda dostala Sevilla.

1

Sevilla začína stretnutie rozohrávkou v pozícii favorita. Začína kombináciou v strede poľa.

1

FC Sevilla

Andalúzsky tím bol v tejto sezóne aj na čele La Ligy, lenže posledné stretnutia nedopadli dobre. Prehry rovnakým pomerom 0:2 prišli na pôdach Athletica Bilbao aj Realu Madrid. Predtým klub ťahal sériu deviatich duelov bez prehry. Aktuálne je preto Sevilla štvrtá so ziskom 33 bodov. Piate Deportivo Alavés má 32, šieste Getafe 31. Wissam Ben Yedder dal v lige deväť gólov.

Levante UD

Tím z Valencie je desiaty so ziskom 26 bodov za 7 výhier, 5 remíz a osem prehier pri skóre 32:35. Naposledy Levante porazilo Real Valladolid 2:0, predtým nestačilo na Atlético Madrid a podľahlo mu 0:1. Viac prehier ako Levante majú len štyri tímy. Na druhej strane, viac gólov strelili iba hráči Barcelony. O deväť z nich sa postaral Roger, o ďalších šesť zas José Luis Morales.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

5:0

Góly: 48. Ben Yedder, 60. André Silva, 71. F. Vázquez, 80. Sarabia (pen.), 90. Promes

Karty:   40. Mercado (SEV), 57. Banega (SEV) – 86. Suárez Pier (LVN)

FC Sevilla: Vaclík – Sergi Gómez (12. Mercado), Carriço (C), Wöber – Aleix Vidal (53. Sarabia), Mesa, Banega (74. Amadou), F. Vázquez, Promes – Ben Yedder, André Silva.
Náhradníci: Soriano – Kjaer, Amadou, Sarabia, Arana, Mercado, Gil.

Levante UD: Olazábal – Cabaco, Manzanara, Suárez Pier – Coke, Rochina, Campaña, E. Bardhi (72. Jason), Morales (C) – E. Boateng (77. Martí), B. Mayoral (76. Doukouré).
Náhradníci: Aitor Fernández – Doukouré, Simon, Martí, Pedro López, Dwamena, Jason.