Valencia CF – Villarreal CF

3:0

koniec (1:0)

26.01.2019, 20:45 • 21. kolo • Matej Kubove (@Matej Kubove)

Valencia bola dnes lepším tímom a zaslúžene vyhrala. Villarreal sa naďalej trápi, zo zóny zostupu sa ale nedostane. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (22:39:54)

90+3

90+1

Nadstavený čas rozbehol, ide ale veľmi pomaly, pretože na ihrisku sa už nedeje prakticky vôbec nič.

90

Nadstavujú sa 3 minúty.

88

Villarreal sa ešte snaží niečo vymyslieť, ideálne mu to nejde. Rovnako, ako v posledných minútach.

86

86. Rodrigo (VAL) - 3:0

86

Valencia dala gól!
Spomínaný zázrak už nepríde, pretože po parádnom centri sprava si skvele pred malé vápno nabehol RODRIGO a keďže na neho defenzíva Villarrealu zabudla, tak hlavou navyše skóre.

85

Päť minút do konca, hosťom už pomôže asi len nejaký malý zázrak, vďaka ktorému ožijú.

84

Valencia drží loptu v strede poľa a bez problémov kontroluje záver stretnutia. Villarreal je mimo hru.

83

Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Santiago Mina, prichádza Kangin Lee.

81

Valencia bude poslednýkrát striedať. Do hry príde Kórejčan Kangin Lee.

80

Desať minút do konca riadneho hracieho času. Zdá sa, že ak sa nič nezmení, tak Valencia mieri k trom bodov.

79

Rohový kop aj pre Villarreal, ten získal len prvý v druhom polčase, ale nevyťažil z neho nič.

78

Samuel Chukweze sa v strede poľa veľmi pekne zbavil súpera. Potom sa pošmykol a o loptu prišiel.

77

Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Carlos Soler, prichádza Ferrán Torres.

76

Žltú kartu dostáva Mario Gaspar (Villarreal CF).

74

Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Denis Čeryšev, prichádza Daniel Wass.

73

Pekná akcia hostí. Center do malého vápna však defenzíva Valencia poslala do bezpečia.

72

Žltú kartu dostáva José Gayá (Valencia CF).

71

Zhruba dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Villarreal sa trochu zlepšil, ale na gól je to stále málo, a tak o dva prehráva.

70

70.

70

Carlos Bacca zakončoval medzi tri žrde, v čase zakončenia však spadol, pretože po jemnom kontakte s protihráčom neudržal rovnováhu. Penalta sa nepískala.

69

Hostia rozohrali z vlastnej polovice doprava, center odtiaľ sa do šestnástky nedostal.

68

Santiago Mina sa takmer dostal k lopte za obranu, skôr však pri nej boli obrancovia Villarrealu.

67

Po odvrátenom centri strieľal spoza vápna Parejo, našiel len pozorného Sergia Asenja na čiare.

66

Ďalšia rýchla akcie Valencie. Santi Mina si nabehol do šestnástky, zrazená strela k žrdi končí siedmym rohom domácich.

65

Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Pablo Fornals, prichádza Gerard Moreno.

64

Dvaja hráči Valencie sa ešte pred zahratím rohu sami od seba vzájomne poslali na zem, hlavný rozhodca to nechal tak.

63

Soler sa krásne dostal cez dvoch súperov do šestnástky, zrazeným centrom získal len roh. Po signále prišiel strelecký pokus z diaľky, krásny pokus pod brvno vytesnil nad Asenjo.

62

Sergio Asenjo predviedol dva skvelé zákroky. Najskôr proti zrazenej strele, ktorú chytil reflexom, keďže išla do protipohybu a potom vytesnil pokus z mierneho uhlu nad brvno.

61

Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Santi Cazorla, prichádza Carlos Bacca.

60

Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Alfonso Pedraza, prichádza Samuel Chukweze.

59

Ešte pred striedaním priamy kop, ktorý mal skončiť gólom. Parádny center, skvelá hlavička a úžasný zákrok Neta na bránkovej čiare.

58

Villarreal chystá dvojnásobné striedanie. Uvidíme, či to prinesie očakávanú zmenu.

57

Zakončenie zľava smerovalo k žrdi, brankár Neto si s ním bez problémov poradil. Valencia zakladá ďalšiu akciu.

55

Desať minút druhého polčasu je za nami. Valencia je doposiaľ jasne lepšia a zaslúžene vedie.

54

Domáci znova na lopte, Villarreal sa v tejto chvíli nevie dostať do hry a niečo vymyslieť.

53

Valencia sa po strelenom góle trochu zatiahla, snaží sa kontrolovať hru zo stredu ihriska.

51

51. Denis Čeryšev (VAL) - 2:0

51

DENIS ČERYŠEV posiela svoj tím do dvojgólového vedenia. Hostia prišli o loptu pred vlastnou šestnástkou, Rus ju dostal do vápna a krížnou strelou nedal Asenjovi šancu.

50

Rodrigo faulovaný v strede ihriska, Valencia pokračuje v kombinácii a pomaly sa posúva pred šestnástku protivníka.

49

Druhý polčas sa rozbieha celkom pomaly. Je vidieť, že obe mužstvá si dávajú pozor hlavne na defenzívu.

48

Denis Čeryšev sa dostal k lopte na hranici veľkého vápna, tá mu však odskočila a nepodarilo sa mu ju zakončiť.

47

Villarreal hrá na polovici súpera, center sprava však výborne prečítal obranca Mouctar Diakhaby.

46

Väčšina prvého polčasu ponúkla zaujímavý futbal. Gól padol hneď na začiatku, postaral sa oň Mouctar Diakhaby, a tak Valencia vedie najtesnejším rozdielom.

45+4

45+4

Mouctar Diakhaby sa dostal do zakončenia, tečovaný pokus išiel vedľa. Ten istý hráč hlavičkoval aj po ďalšom rohu, tentoraz mieril mimo bez teču.

45+3

Valencia sa sprava síce nedostala do šestnástky ale získala rohový kop. Druhý svoj a piaty celkovo v zápase.

45+2

Záver polčasu neprináša zaujímavý futbal. Lopta sa drží v strede poľa, ani jeden tím si nevie vypracovať šancu.

45

45.

45

Nadstavujú sa 4 minúty.

44

Villarrea sa kombináciou ďaleko nedostal, o loptu krátko po prekročení polovice prišiel. Znova ju má Valencia.

43

Naďalej je pri lopte Valencia, podobný obrázok stretnutia ako pred malou chvíľou pokračuje.

42

Valencia kombinuje na svojej polovici ihriska, dopredu sa tesne pred koncom prvého polčasu prehnane neženie.

40

Coquelin sa vracia na ihrisko, zatiaľ čo jeho spoluhráči útočia. Denis Čeryšev si krásne spracoval loptu a poslal ju pred bránu, kde nebezpečenstvo neurobila.

39

Coquelin pomaly odchádza za postrannú čiaru, kde ešte bude prebiehať ošetrenie, no zdá sa, že nakoniec to rozbehá.

38

Stále prebieha ošetrovanie francúzskeho záložníka, na ihrisku sú aj nosidlá, čo nevyzerá vôbec dobre.

37

Center sprava presný nebol, z opačnej strane ešte pálil Mario Gasparm, avšak nebolo to ideálne. Francis Coquelin ostal na zemi a potrebuje ošetrenie.

36

Pablo Fornals predviedol krásnu kľučku, ktorou sa síce dostal okolo dvoch súperov, hneď vzápätí o loptu nakoniec prišiel.

35

Mario Gaspar zastavil prihrávku za obranu, Villarreal prešiel rýchlo dopredu. Tam sa ale Pedraza nedostal okolo Picciniho.

34

Jaume Costa je po ošetrení v poriadku a môže sa zapojiť do akcie svojho tímu. Center sprava si práve on na zadnej žrdi nespracoval.

33

Cristiano Piccini spadol pred šestnástkou priamo na hráča súpera, ktorý potrebuje ošetrenie. Bolo to však nezavinené.

32

Dani Parejo pred šestnástkou súpera až príliš dlho váhal, či vystrelí, alebo prihrá, a tak o loptu prišiel.

31

Manu Trigueros tečovanou strelou získal ďalší roh. Vysoký center sa tiež hráčom Villarrealu nepodarilo zakončiť.

30

Jaume Costa vybojoval na ľavej strane rohový kop. Center nebol presný ani dobrý, Valencia sa ubránila.

29

Do šestnástky si z druhej vlny výborne nabehol Denis Čeryšev, jeho pokus o hlavičku nevyšiel, pretože bol dobre bránený.

28

Tentoraz to skúsili domáci zľava, ani Santi Mina sa nedostal do zakončenia, ktoré po centri Čeryševa neprišlo.

27

Carlos Soler po pravej strane prenikol do veľkého vápna, prihrávka pred malé vápno si spoluhráčov nenašla.

26

Žltú kartu dostáva Vicente Iborra (Villarreal CF).

25

Tak sa aj stalo. Peknú strelu pod brvno vytlačil na roh gólman Neto. Nízky center z rohového kopu domáci dostali do bezpečia.

24

Hostia získali priamy kop ideálny na strelu. Vyzerá to tak, že ho zahrá Santi Cazorla.

23

Center zľava si našiel v šestnástke súpera Fornals, jeho zakončenie smerovalo iba do prvého hráča pred ním.

21

Mario Gaspar centrom spoluhráčom nenašiel, následne v snahe získať loptu fauloval Gayu.

20

Denis Čeryšev centroval zľava, Rodrigo v malom vápne zakončiť nedokázal, dohral ho Víctor Ruiz.

19

Villarreal sa kombináciou dostal len po veľké vápno súpera, tam o loptu prišiel a dopredu idú domáci futbalisti.

18

Priamy kop pre Villarreal. Center spadol na malé vápno, odtiaľ loptu odkopli obrancovia domáceho celku.

17

Pablo Fornals si vytvoril dobrú pozíciu na strelu. Zvnútra šestnástky mieril pod brvno, zasiahol brankár Neto.

16

Villarreal sa snaží po pravej strane posúvať smerom dopredu, Valencia však dobre bráni svoje pokutové územie.

15

Žltú kartu dostáva Víctor Ruiz (Villarreal CF).

14

Dani Parejo centroval na zadnú žrď, lopta preletela ponad všetkých futbalistov až za bránkovú čiaru.

13

Valencia sa sprava nedostala do šestnástky, jej hráči ale získali priamy kop.

12

Na zemi ostal ležať jeden z hráčov Villarrealu, ktorý si v súboji vybil dych. Okamžite k nemu pribehli lekári a dali ho do poriadku.

11

Center zľava zakončil spred malého vápna Santi Mina, odrazená lopta už na bránu smerovať nemohla, pretože tam bol ofsajd.

10

Z následného rohového kopu sa nepodarilo zakončiť, dopredu idú hostia, avšak prihrávka na ľavé krídlo presná nebola.

9

Denis Čeryšev strieľal z veľmi dobrej pozícii na ľavej strane šestnásky. Mieril krásne pod brvno, ale Sergio Asenjo predviedol famózny zákrok.

8

Valencia znova pri lopte a kombinuje v strede poľa. Pomaly sa posúva do šestnástky hostí.

6

Po zaujímavej situácii sa hrá ďalej, do šance ide Villarreal, lenže lob cez brankára Neta až do siete neprešiel.

5

Dlho sa čakalo na rozhodnutie systému VAR, ale gól platí, takže skvelý vstup pre Valenciu.

4

4. Mouctar Diakhaby (VAL) - 1:0

4

Máme tu rýchly gól, ten platí. Krásny center sprava zakončil do siete MOUCTAR DIAKHABY, avšak systém VAR riešil, či sa nenachádzal v ofsajde, čo nepotvrdil.

3

Domáci sa dostali do rýchlej kontry. Na krídle bol faulovaný Santi Mina, do parády si ho zobral Víctor Ruiz.

2

Villarreal sa snaží byť v úvode stretnutia aktívnejším tímom, kombinuje na útočnej polovici ihriska.

1

Valencia začína zápas vo svojich typických bielych dresoch, Villarreal má zas tiež klasické žlté.

1

Valencia CF: Neto – Piccini, Garay, Diakhaby, Gayá – Soler, Coquelin, Parejo (C), Čeryšev – S. Mina, Rodrigo.
Náhradníci: Doménech – Lee, Latorre, Torres, Vezo, Wass.

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – Cazorla, Trigueros, Iborra, Pedraza – Fornals, Toko Ekambi.
Náhradníci: Andrés Fernández – Bonera, Bacca, Cáseres, Chukweze, Llambrich, G. Moreno.
Valencia CF

"Netopiere" sa nachádzajú na deviatom mieste tabuľky so ziskom 26 bodov za 5 výhier, 9 remíz a 4 prehry so skóre 19:18. Naposledy Valencia vyhrala 2:1 na pôde Celty Vigo, kedy otočila zápas v druhom polčase. V stretnutiach tohto tímu ale padá veľmi málo gólov, v priemere len necelé dva na stretnutie. Iba päťkrát sa v tejto sezóne La Ligy stalo, že by v jednom dueli padli tri alebo štyri. Najlepším strelcom je päťgólový Dani Parejo.

Villarreal CF

"Žltá ponorka" sa potápa a od dna ju drží len posledná Huesca. Villarreal je až devätnásty so ziskom 18 bodov za slabé tri výhry, 9 remíz a 8 prehier pri skóre 21:28. V poslednom kole síce prišla remíza 1:1 proti Bilbau, ale predtým domáca prehra s Getafe. Posledné víťazstvo sa zrodilo ešte na konci novembra minulého roka. Najlepšími strelcami v La Lige sú štvorgóloví Gerard Moreno a Carlos Bacca.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.