Európska liga

Istanbul Başakşehir – Sporting Lisabon

4:1

koniec po predl. (2:0)

27.02.2020, 18:55 • Başakşehir Fatih Terim Stadium, Istanbul • 1/16 finále • Matej Kubove (@Matej Kubove)

Istanbul Başakşehir postupuje ďalej. Prvý zápas síce prehral 1:3, ale ukázalo sa, aký je gól vonku dôležitý, pretože práve ten z prvého duelu rozhodol. Doma dokázal turecký tím do polčasu streliť dva zásahy a aj keď sa trafil i Vietto, tak Višča najskôr poslal zápas do predĺženia, kde ho aj rozhodol. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (21:27:53)

120+1

120+1

Nadstavuje sa 1 minúta.

120

Striedanie v tíme Istanbul Başakşehir FK: z ihriska odchádza Edin Višća, prichádza Carlos Ponck.

119

119. Edin Višća (IBS) - 4:1

119

Tím Başakşehir práve strelil gól!
EDIN VIŠĆA je hrdinom celého dvojzápasu, pretože v prvom dueli strelil dôležitý gól na 3:1. V tomto najskôr v nadstavenom čase poslal stretnutie do predĺženia v ňom asi rozhoduje z penalty. Sporting musí dať rýchlo gól, inak končí. Loptu poslal prudko pod brvno.

118

118.

118

Domáci môžu definitívne rozhodnúť, pretože vo vlastnom pokutovom území fauloval Luciano Vietto obrancu súpera Júniora Caiçaru a uvidíme penaltu.

116

Başakşehir kombinuje, prihráva si a hľadá medzierky v obrane súpera. Tie tam veľmi nie sú.

114

Gonzalo Plata cítil možnosť zakončiť, a tak ju využil. Lopta mu nesadla ideálne, bránku výrazne minul.

112

Istanbul Başakşehir neuspel ani v ďalšej akcii, tá je zastavená kvôli ofsajdovému postaveniu.

110

Na oboch stranách sledujeme množstvo nepresností. Je vidieť, že sa blíži úplný záver a mužstvá sú hlavne pod psychickým tlakom.

108

Striedanie v tíme Sporting Lisabon: z ihriska odchádza Andraž Šporar, prichádza Pedro Mendes.

107

Hneď na začiatku tejto časti hry prichádza sporný moment. Domáci chceli penaltu, tá nepríde. Rozhodca stál blízko.

106

Začalo sa druhé predĺženie.
Istanbul Başakşehir FK a ani Sporting Lisabon v prvom polčase predĺženia veľa smerom dopredu neukázali. Uvidíme, čo prinesie ďalšia 15-minútovka.