20.06.2020, 17:00 • FC Nitra, a.s. • 2. kolo • Viktor Kalinács

Tipsport: 2.15 3.49 3.21

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok soboty.

Do čítania, priatelia! (18:54:41)
Nitra kontroverzne poráža Senicu 2:0. Šefčíkov gól-negól z 59. minúty uznaný rozhodcami bol, v záverečnej desaťminútovke potvrdil triumf jedenásteho mužstva tabuľky hlavou Ristovski. Nutno povedať, že Senica si nevytvorila nejaký veľký počet príležitostí, no ak by strela Šefčíka nebola uznaná ako gól, mohlo by všetko pokojne inak.

Nitranom padnú tri body vhod, predsa len tým získavajú 6-bodový náskok na posledné Pohronie, ktoré má vo vrecku zajtrajší zápas so Sereďou. Senici dnes zostávajú iba oči pre plač a maximálne nádej na spravodlivú dohru pri protestoch po zápase.

90+3

90+3

Napokon to však bol Moses, ktorý tvrdo vypálil... Iba do štvorčlenného múru. Je po všetkom.

90+2

Minútu a pol pred koncom získava ďalší priamy kop Didiba, ktorý už hraje skoro na hrote. Loptu si berie Marko Totka.

90+1

90+1. Peter Moses Eneji (SEN), Dávid Šípoš (NIT)

90+1

Moses to vzal na seba, obstrelil múr z ľavej strany a donútil Šípoša k zákroku na bránkovej čiare! Pekný moment od hosťujúceho hráča. Bohužiaľ, týmto je jasné, že Senica odíde domov bez bodu.

90+1

Nadstavujú sa tri minúty.

90

Daniel Magda takticky odstavil Mosesa na hranici šestnástky. Priamy kop pre Senicu, zahrá ho samotný Moses. Z tohoto môže byť riadne horúco pred bránou Šípoša.

90

Ristovski mnoho nevymyslel, hrá sa prelieva zo strany na stranu.

89

Záhoráci ešte vhadzujú, no veľmi rýchlo stratili loptu. Protiútok pre Nitru.

88

Senica sa snaží niečo vymyslieť, ale je to asi nemožné. Nitra v defenzíve kompaktná.

87

Muleme posunul doprava na Hambálka, bol však pri tom faulovaný. Ponechaná výhoda sa mení na voľný kop.

87

Edmund Addo podrazil protihráča na deliacej čiare. Senici sa to nepáči, no už nepotrvá dlho a toto trápenie, respektíve nespravodlivosť sa ukončí.

86

Mladík Tomáš Hambálek bol na ihrisku len tri minúty a už si aj stihol pripísať žltú kartu za faul na Kučeru.

85

Domáci to už robia výborne. Lopta ďaleko od Šípoša, navyše Nitra získava štandardku z pravého krídla.

83

Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Samuel Šefčík, prichádza Tomáš Hambálek.

83

83. Milan RISTOVSKI - 2:0

83

Nitra dala gól!
Toto už oprávnený gól je. Na prelome minút našiel Šefčík hlavu MILANA RISTOVSKIHO, ktorý poslal loptu presne k žrdi. Center bol ešte nadvihnutý Didibom, ktorý tak pomohol domácim k druhej trefe.