Play-off NHL

Boston Bruins – Carolina Hurricanes

4:3

koniec po predl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0) Stav série: 1:0

12.08.2020, 17:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Štvrťfinále V. konferencie • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Tipsport: 2.22 4.09 2.71

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera! (21:12:30)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 40:28 (9:4, 12:5, 7:12 – 11:6, 1:1)
Zblokované střely – 30:28
Vyhraná vhazování – 43:34
Trestné minuty – 8:10
Hity – 32:51
Hokejisté Bostonu nakonec zlomili Carolinu na začátku druhého prodloužení! Po 73 sekundách hry předvedli povedenou souhru hráči první formace a po finální přihrávce Pastrňáka chladnokrevně zakončoval do Mrázkova protipohybu Patrice Bergeron. Nás může těšit, že čeští hokejisté dnes byli na straně vítězů hodně vidět. David Pastrňák se kromě asistence u vítězného gólu sám zapsal mezi střelce, skóroval také David Krejčí a u jeho zásahu si připsal nahrávku Ondřej Kaše.

81:13

81:13 Patrice BERGERON - 4:3

81:13

Bruins právě vstřelili branku!
Bruins rozhodují na začátku druhé části prodloužení! Postarala se o to jejich první lajna. Po spolupráci s Bradem Marchandem měl na levém křídle prostor David Pastrňák. Ten v přesilové situaci 2 na 1 oslovil PATRICE BERGERONA, jenž z pravé strany střílel na vzdálenější tyčku do protipohybu přesouvajícího se Mrázka. Asistence: David Pastrňák a Brad Marchand.

80:25

Canes v plném počtu.

80:01

Začalo druhé prodloužení.
2. prodloužení začne přibližně ve 20:47.
Statistiky po 1. prodloužení:
Střely na branku – 39:27 (9:4, 12:5, 7:12 – 11:6)
Zblokované střely – 29:28
Vyhraná vhazování – 43:33
První část prodloužení vítězný gól nepřinesla. Střelecky aktivnější byli Bruins, Petr Mrázek ale všech 11 pokusů soupeře pokryl. Neinkasoval ani v závěrečné početní výhodě Medvědů, ze které ještě zbývá dohrát 24 sekund.

80:00

Prodloužení skončilo.

79:30

Prudká rána Patriceho Bergerona z pravé strany těsně minula vzdálenější tyčku Mrázkovy branky!

79:19

Carolina vyhazuje.

79:01

Poslední minuta první části prodloužení.

78:43

Pastrňák přenechával Marchandovi, ale ten hrál ještě těsně před modrou, zatímco Pastrňák už ji přejel. Pískáno postavení mimo hru.

78:24

Velká šance pro Boston! Na trestnou lavici odchází Brady Skjei, který v pádu podrazil Charlieho Coylea.

78:01

Signalizované vyloučení na straně Canes, Bruins ale momentálně zkoušejí využít výhodu...

77:18

David Pastrňák vyslal z pravé strany jedovatou střelu zápěstím. Mrázek zůstal klidný a ve stoje puk odrazil do bezpečí vyrážečkou.

76:51

Po DeBruskově nahrávce střílel z dobré pozice Ondřej Kaše. Trocheck mu však do rány vložil hůl.

76:34

Střela Cháry od modré čáry byla zablokována. Bruins zůstávají v útočné třetině.

75:43

Čas ubíhá a první prodloužení se pomalu nachyluje ke svému konci.

75:00

Vzruch u branky Caroliny. Kuralyho bekhend vyrazil Mrázek. Dorážejícímu Wagnerovi pak kotouč přeskočil hokejku.

73:54

Brady Skjei a jeho průnik. Dokázal i vystřelit a Rask musel zakročit vyrážečkou.

73:01

Dobré střídání Caroliny. Andrej Svečnikov si za brankou rovnal puk na lakrosové zakončení, ale to přečetl bránící hráč, který mu zablokoval hokejku. Poté ještě střílel z osy Teräväinen, puk byl však sražen do ochranné sítě.

72:28

Bjork poslal puk doprava, kde mu najížděl Charlie Coyle. Ten si puk přikopl bruslí a vystřelil vedle vzdálenější tyčky.

71:56

Další pokus Cháry. Tentokrát z bekhendu a Mrázek má puk v rukavici.

71:46

Brad Marchand nabral na levé straně rychlost, objel branku a křížnou přihrávkou vyzval ke střele Zdena Cháru. Mrázek se včas přesunul a vyrazil ránu slovenského obránce.

70:50

Brady Skjei prověřil od modré Raska. Ten byl pozorný a vyrazil střelu zadáka Canes.

70:32

Jsme už ve druhé půlce prvního prodloužení. Stále čekáme na rozhodující gól.

69:56

Další příležitost Bruins! David Kaše se prosadil přes Nečase a poslal před branku nabídku, kterou tečoval vedle tyčky David Krejčí!

69:21

Zajímavé střídání Bostonu. To zakončil Chris Wagner, který se dostal ke kotouči na levé straně útočného pásma a zápěstím mířil k bližší tyčce. Mrázek však zasáhl vyrážečkou, touš odrazil do hlediště.

68:57

Od modré čáry střílel Torey Krug, trefil jen kapitána Canes Staala.

68:20

Zakázané uvolnění Hurricanes.

67:42

Kašeho přihrávku dojel v útočném pásmu Jake DeBrusk, který střílel z pravého kruhu. Mrázek byl připraven.

66:54

Brady Skjei se prezentoval individuální akcí, kdy dojel s pukem do útočného pásma a zkusil vystřelit. Do rány mu ale zaklekl McAvoy.

66:12

Slavin zahrál na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Mrázka.

65:01

Ofsajd Bruins.

64:08

Šance Canes. Andrej Svečnikov přebruslil na levém křídle Kruga a vypálil vedle vzdálenější tyčky Raskovy branky!

63:55

Nyní metl puk na branku David Pastrňák. Před ní číhali jeho spoluhráči, situaci ale opět vyřešil Mrázek.

63:45

Jake DeBrusk se dostal k pohotové střele z otočky, kterou směřoval z levého kruhu. Mrázek byl pozorný a ztlumil puk na výstroji.

63:06

McAvoy svou ranou sestřelil Dzingela, od kterého se puk odrazil do hlediště.

62:45

Haydn Fleury sundal Ondřeje Kašeho. Ten si najel na tvrdý, ale čistý hit.

61:58

S bekhendovým pozdravem od Pastrňáka si Petr Mrázek poradil.

61:24

Hamiltonovo vyhození bylo tečované. Icing se tedy nepíská a Boston musí hrát.

60:37

První atak v prodloužení měli Medvědi. Střela McAvoye ale na branku neprošla a Canes se následně osvobodili.

60:01

Prodloužení začne přibližně ve 20:00.
Statistiky po 3. třetině:
Střely na branku – 28:21 (9:4, 12:5, 7:12)
Zblokované střely – 23:20
Vyhraná vhazování – 31:28
Trestné minuty – 8:8
Hity – 24:39
60 minut hry vítěze zápasu neurčilo a bude se tedy prodlužovat až do rozhodnutí. Bruins měli skvělý nástup do třetí třetiny a již po 59 sekundách hry je poslal do vedení 3:2 David Krejčí, který vymíchal brankáře Mrázka a zasouval do odkryté branky. V čase 49:49 ale Haydn Fleury nahozením od modré čáry zaskočil Tuukku Raska, jenž měl zakrytý výhled. Ve zbytku duelu už žádný další gól nepadl a dál se tedy bude pokračovat za stavu 3:3.

60:00

59:13

Protiútok Caroliny zastavili Chára, který tečoval přihrávku a pak definitivně Nordström, který tygřím skokem odpálil kotouč do bezpečí před Hamiltonem! Ten se už chystal střílet.

58:54

Rask přikryl puk, který vyplaval u jeho bližší tyčky. Vhazuje se po jeho levici.

58:22

Po přihrávce Kašeho mohl nasměrovat Bruins k vítězství Charlie McAvoy! Jeho rána z osy kluziště však skončila zřejmě i s přispěním ramene Petra Mrázka nad břevnem!

58:01

Poslední dvě minuty třetí třetiny. Dokáže některý z týmů rozhodnout?

57:30

Marchand se pokusil vysunout Pastrňáka, ale toho si pohlídal obránce, který k němu puk nepustil.

57:17

Bostonu byla odpískána přihrávka rukou. Nařízeno vhazování ve středním pásmu.

56:58

Také Brock McGinn to zkusil bekhendem. I Rask byl připraven.

56:48

Z levé strany vystřelil bekhendem Chris Wagner, Mrázek puk schoval v lapačce. Reklamní přestávka.

55:30

Na druhé straně poslal Krejčí bekhendovou přihrávkou dopředu Jakea DeBruska. Ten dojel až před Mrázka a geniální přihrávkou mezi chrániči brankáře vracel Krejčímu. Ten před odkrytou brankou nedosáhl na kotouč!

55:17

Zajímavou přihrávku zpoza branky vymyslel Martinook. Najíždějící Morgan Geekie však netrefil kotouč ideálně.

54:59

Čas utíká a už jen pět minut nás dělí od případného prodloužení.

53:57

Ano, obránce Caroliny vyloučen nebude. Rozhodčí Lee to ještě vysvětluje Wagnerovi, který je naštěstí v pořádku.

53:57

Haydn Fleury poslal hlavou proti mantinelu Chrise Wagnera. Za tohle by se asi dalo vylučovat, ale rozhodčí se zatím k uložení trestu nemají.

53:25

Oba celky se teď nepouštějí do nějakých větších akcí. Nikdo nechce zbytečně chybovat.

Střely na branku – 26:19

52:40

Rozhodčí raději přerušili hru, protože se z ledu pomalu sbíral Joel Edmundson. Ten už je ale na nohou a měl by být v pořádku. Čas na reklamní přestávku.

51:10

Oba týmy jsou nyní stejně blízko i daleko od prvního vítězství v sérii. Dostáváme se do času, kdy už může rozhodnout i jediný gól.

49:49

49:49 Haydn FLEURY - 3:3

49:49

Carolina právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Po bitvě u hrazení se puk dostal na modrou čáru k HAYDNOVI FLEURYMU. Ten ho nahodil na branku a poměrně nenápadný pokus prošel nad lapačkou Raska až do brankové síťky. Finský brankář neměl ideální výhled a reagoval pozdě – 3:3. Asistence: Vincent Trocheck.

48:22

Aho obkroužil branku Bruins a poslal puk na modrou, kde byl Jaccob Slavin. Jeho rána ale až na Raska neprošla.

47:31

Puk skončil v prostoru střídaček. Následuje reklamní přestávka.

47:13

Boston je už v plném počtu.

46:51

Bergeron poslal v oslabení do šance Brada Marchanda. Ten jel na branku z pravé strany, zkoušel to k bližší tyčce, Mrázek byl ale připraven!

46:28

Grzelcyk poslal puk po prknech až do obranného pásma Caroliny.

46:13

Bruins vyhazují.

45:57

Rask přikryl puk, který se potuloval před jeho brankovištěm a tím pomohl obráncům Bostonu. Ti zase před tím ulehčili situaci jemu blokováním střel soupeře.

45:12

Dvě minuty za držení dostal Jérémy Lauzon. Přesilovka pro Carolinu!

44:22

Charlie McAvoy připravil šanci pro Chrise Wagnera. Ten si počkal na přihrávku u levé tyčky ze svého pohledu, ke které se ale Mrázek přemístil včas!

43:32

V dobré pozici se ocitl Andrej Svečnikov. Do jeho střely z levého kruhu obětavě padl Krug.

43:08

Nápor Canes pokračuje! Nakonec ho přerušil Rask, který ukryl puk ve výstroji po zakončení Jordana Staala.

42:18

Canes po inkasovaném gólu přidali. Svými střelami otestovali Raska Jordan Martinook a Nino Niederreiter.

40:59

40:59 David KREJČÍ - 3:2

40:59

Bruins vstoupili do třetí třetiny velkým tlakem! Kašeho ještě vychytal Mrázek, ale o chvíli později už gólu nezabránil ani on. Střelu Ondřeje Kašeho vykopl pravým betonem k DAVIDOVI KREJČÍMU, který si ho doslova vychutnal. Český útočník Bostonu zamíchal před svým krajanem s kotoučem a forhendem ho zasunul do odkryté části branky – 3:2. Asistence: Ondřej Kaše a Charlie McAvoy.

40:41

Nahození Grzelcyka nedokázal Ondřej Kaše tečovat tak, aby puk směřoval na branku Mrázka.

Hity – 17:28
Druhá třetina byla hodně zajímavá, hlavně její první polovina! Ve 25. minutě strhli vedení na svou stranu hráči Bostonu. Trefu Charlieho Coylea muselo posvětit až video, jelikož lavička Canes reklamovala, že situaci předcházela Ritchieho přihrávka rukou. Bruins však pravidla neporušili, gól tedy platil a Carolina ještě dostala dvouminutový trest za neúspěšnou trenérskou výzvu. V oslabení ale vystihl Pastrňákovu přihrávku Brock McGinn, který se dostal do samostatného úniku a chladnokrevně ho zakončil bekhendovým blafákem. Pak následovala velká smůla Medvědů. Nejprve totiž netrefil prázdnou branku DeBrusk a zhruba o 40 sekund později se střela obránce Grzelcyka odrazila od břevna do tyčky a ven. Poté se hra už přeci jen mírně uklidnila a do přestávky se skóre 2:2 nezměnilo.

40:00

39:54

Ze středního pásma to zkusil Torey Krug. Mrázek puk raději podržel v lapačce.

39:37

Teräväinen přenesl v útočném pásmu hru na Dougieho Hamiltona, který střílel vedle Raskovy branky.

39:19

Puk skončil na střídačce Hurricanes. Rozhodčí nařizují buly ve středovém kruhu.

39:01

Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:29

Ryan Dzingel jel z levé strany proti brance Bostonu. Do jeho zakončení ale vložil hokejku Zdeno Chára, který puk srazil vedle bližší tyčky.

37:33

Členovi čtvrté lajny Caroliny Geekiemu byla odpískána přihrávka rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:34

Coyle našel od zadního mantinelu na slotu zcela volného Anderse Bjorka. Mrázek ale stačil lehce povyjet a útočník Bruis pálil jen do jeho betonů!

36:08

Oba celky jsou už v plném počtu.

35:43

Charlie McAvoy projel až na pravý kruh, odkud prověřil Mrázka. Ten vyrazil jeho pokus.

34:07

Oboustranné vyloučení. Jordan Staal je vyloučen za vysokou hůl, Charlie Coyle za následné oplácení a stejný přestupek.

33:55

Střela Charlieho McAvoye z pravé strany končí na hrudi Petra Mrázka. Carolina je už kompletní.

33:18

A nyní Kaše vyhnal za modrou čáru Grzelcyka...

32:39

Coyle zahnal Bergerona do středního pásma. Zatím utrápená přesilovka.

32:19

A opět.

32:05

Canes se rychle podařilo vyhodit.

31:54

Andrej Svečnikov je vyloučen za seknutí do Pastrňáka. Přesilovka Bostonu začne po reklamní pauze.

31:09

Na ose hřiště se dostal k puku Jordan Staal, který prověřil Raska. Ten vyráží.

30:43

Krejčího zakončení z pravé strany zastavil Mrázek, který měl u tyčky levý beton. Následuje komerční brejk.

29:49

Utkání nabralo pořádné obrátky. Momentálně se to parádně přelévá.

28:51

Šance také na druhé straně! Kdyby se Morgan Geekie zorientoval rychleji, mohl zakončovat do prázdné branky. Nakonec poslal z otočky puk jen do betonů Raska, který se mezi tím stačil přemístit.

27:57

27:57 Matt Grzelcyk orazítkoval jednou střelou břevno i tyčku.

27:57

Medvědi teď mají neskutečnou smůlu! Puk se po ráně Matta Grzelcyka odrazil od břevna do tyčky a zpět do hry!

27:17

27:17 DeBrusk nedokázal trefit prázdnou branku Caroliny.

27:17

Výborné střídání druhé formace Bruins! Bylo tam několik šancí, tu největší měl Jake DeBrusk, který nedokázal po krásném pasu Krejčího trefit zcela odkrytou branku!

26:39

A Canes jsou v plném počtu.

26:27

Tahle přesilovka se Bostonu vůbec nedaří. Už se navíc chýlí ke konci.

24:59

24:59 Brock MCGINN - 2:2

24:59

Canes vyrovnávají ve vlastním oslabení! Přihrávku Davida Pastrňáka vystihl BROCK MCGINN, který se dostal do samostatného úniku a po bekhendové kličce překonal Raska – 2:2. Bez asitence.

24:38

A hráčská lavice Canes navíc dostává dvě minuty za neúspěšnou trenérskou výzvu!

24:38

Bruins se radovali z gólu, ale Carolina ještě využívá možnost trenérské výzvy! Rod Brind'Amour reklamuje, že situaci předcházela Ritchieho přihrávka rukou.

24:38

24:38 Charlie COYLE - 2:1

24:38

Gól platí! Vysoký puk sklepával před brankou rukavicí k ledu Nick Ritchie. Mrázek se ho snažil přikrýt lapačkou, ale neměl ho pod kontrolou, čehož využil Anders Bjork, který ho vydoloval a CHARLIE COYLE střílel do odkryté klece. Bez asistence.

24:26

David Krejčí získal ve střední pásmu puk a založil tak přečíslení 2 na 1. To nakonec český útočník vyřešil nahrávkou na Jakea DeBruska, který trefil z pravého kruhu tyčku!

23:43

Kaše je zpět na ledě, Boston tedy v plném počtu.

23:32

Martin Nečas nahrál na modrou Slavinovi, který vypálil do betonů Raska. Neujala se ani následná dorážka Niederreitera.

22:56

Bruins se znovu osvobodili.

22:30

Andrej Svečnikov střílel jen do protihráče. O chvíli později vyhodil Nordström.

21:42

Ondřej Kaše se vracel s Hamiltonem, který si najížděl do zajímavé střelecké pozice. Raději zadáka Hurricanes strhl k ledu a je vyloučen za držení.

20:49

Bruins ale pokračovali v tlaku v útočné třetině. Torey Krug pálil od modré čáry mimo.

20:28

Bostonský Kuraly trochu jágrovským způsobem držel puk v útočném pásmu, když si dělal prostor zadní částí svého těla. Jeho přihrávku však poté nezachytil spoluhráč Nordström.

Hity – 12:18
Utkání se hraje v pro americké diváky dopoledním čase a jeho začátek byl možná i proto z obou stran poměrně ospalý. Nakonec jsme se ale přeci jen dočkali dvou gólů. Ve 14. minutě se ujala vedení Carolina. Její hráči si rychle vyměnili puk v útočném pásmu a pod Raskovu vyrážečku se z první trefil Joel Edmundson. Střelecky aktivnější Bruins odpověděli v čase 17:45. Po buly v útočném pásmu se dostal k puku Marchand, který našel Davida Pastrňáka a ten potvrdil pověst kanonýra.

20:00

19:34

Bergeron zkusil dlouhým pasem vysunout některého ze svých spoluhráčů. Defenziva Caroliny ale byla připravena.

19:00

Začala poslední minuta první třetiny.

17:45

17:45 David PASTRŇÁK - 1:1

17:45

Je vyrovnáno! Bergeron vyhrál v útočném pásmu buly pro Marchanda, který od levého mantinelu poslal přesný pas na vzdálenější tyčku, kam si najel DAVID PASTRŇÁK a nejlepší střelec základní části kotouč umístil nad přesouvajícího se Mrázka – 1:1. Asistence: Brad Marchand a Patrice Bergeron.

Střely na branku – 8:4

17:40

Kotouč byl sražen do hlediště, konkrétně do plachty, která zakrývá prázdné sedačky. Následuje reklamní přestávka.

17:01

Změnit se to snažil Sean Kuraly, jehož střelu si Mrázek našel a vyrazil ji.

16:20

Ofenzivní trápení Bruins z přípravy a zápasů o umístění zatím pokračuje. Medvědům se nedaří přehrát obranu soupeře.

15:19

Nino Niederreiter se natlačil od zadního mantinelu až před branku a ohrozil Tuukku Raska. Následně ještě dorážel Vincent Trocheck, ale ten už kotouč mezi tyče nenasměroval.

14:36

Marchand vytáhl hru na modrou čáru, kde byl Brandon Carlo. Jeho střela však až na branku neprošla.

14:13

Zakázané uvolnění Caroliny. Ta udeřila jako první a Bruins musejí dotahovat manko.

13:02

13:02 Joel EDMUNDSON - 0:1

13:02

Hurikáni se ujímají vedení! Warren Foegele zavezl podél pravého mantinelu puk do útočného pásma, kde následovala série rychlých přihrávek. Po té finální od Teräväinena pálil z osy kluziště JOEL EDMUNDSON, který se trefil pod vyrážečku brankáře Raska. Asistence: Teuvo Teräväinen a Sebastian Aho.

12:26

Aho srazil do hlediště střelecký pokus DeBruska. Následuje reklamní přestávka.

12:10

12:10 Krejčího tečované nahození vylekalo Mrázka.

12:10

David Krejčí nahazoval puk do ohně od modré čáry. Hrací předmět byl za letu tečován a a obloučkem směřoval za záda Petra Mrázka. Brankář Caroliny ho ještě stačil škrtnout vyrážečkou a tím možná zabránil gólu!

11:26

Boston je v plném počtu. Na hře se možná projevuje i to, že týmy v zámoří nejsou zvyklé hrát v těchto hodinách. Je to takové ospalé.

10:45

Canes nevyšlo založení přesilovkové akce. Je pískán icing a vhazovat se tak bude před Mrázkem.

10:34

Grzelcyk vyhazuje daleko od branky Medvědů.

09:49

Od modré čáry vypálil Dougie Hamilton, který netrefil branku. Odražený kotouč od zadního hrazení pak zametl do bezpečí Rask.

09:25

Charlie McAvoy podrazil Morgana Geekieho a Carolina tak má k dispozici dvě minuty přesilové hry!

08:44

Od modré čáry vypálil Matt Grzelcyk. Mrázek jeho pokus vyrazil.

08:13

Do střely Ondřeje Kašeho vložil hokejku uzdravený Dougie Hamilton. Puk skončil v ochranné síti. Následuje reklamní přestávka.

07:37

Z dobré pozice minul branku Caroliny Brad Marchand. Střelci teprve seřizují svá mířidla.

07:02

Charlie Coyle se dostal s pukem do útočného pásma a nahodil ho na Mrázka. Ten zasáhl pravým betonem.

06:31

Zakázané uvolnění Caroliny.

05:25

Carolina je už v plném počtu.

05:11

Grzelcyk posílal z rohu puk k brankovišti, kde sídlil Jake DeBrusk. Mrázek byl u bližší tyčky připraven.

04:20

Po střele Jakea DeBruska, která byla zablokována, si našel odražený puk David Pastrňák. Za svého krajana v brance Canes Petra Mrázka ho však nedostal!

04:06

Hráči Caroliny vyhazují do bezpečí.

03:24

Za faul loktem je vyloučen Nino Niederreiter. Bruins si zahrají první přesilovku.

02:26

Wagner posunul ve středním pásmu puk na levé křídlo, kde byl Bjork. Ten následně posílal kotouč před branku, ale Nick Ritchie ho nedokázal dostatečně tečovat.

01:24

McAvoyův pokus byl zablokován. Volný kotouč si mezi kruhy našel Ondřej Kaše, ani on ho ale nedostal až k Mrázkovi.

01:07

Zakázané uvolnění Bostonu.

00:39

Rask nyní chytil puk, který se doklouzal do jeho brankoviště a okamžitě rozehrál.

00:13

Canes se vrhli dopředu hned po úvodním buly. Ke střele z vrcholu pravého kruhu se dostal Warren Foegele a důležitý zákrok si připsal Tuukka Rask. Ten udržel puk na výstroji.

00:01

Aktéři zápasu už jsou na ledě. Zazní hymna USA a Kanady.
Tak jsme se konečně dočkali a po dlouhém čekání budeme sledovat úvodní duel série mezi Bostonem a Carolinou. Ten bude rozehrán za pár minut. Pro příznivce v zámoří to bude v netradičním dopoledním čase.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Lauzon, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – O. Kaše, Krejčí (A), DeBrusk – Bjork, Coyle, N. Ritchie – Wagner, Kuraly, Nordström.

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Edmundson, Skjei, H. Fleury, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – Nečas, Trocheck, Dzingel – B. McGinn, J. Staal (C), Foegele – Martinook (A), Geekie, Niederreiter.

Rozhodčí: Lee, Charron – Brisebois, Cormier.

Vzhledem k prodloužení zápasu mezi Tampou a Columbusem bylo utkání o den odloženo. Hrát se bude ve středu od 17:00 našeho času!
Utkání bude zahájeno později kvůli dlouhému prodloužení v duelu mezi Tampou a Columbusem, který odstartoval dnešní program ve Scotiabank Areně.

David Krejčí (BOS) – 3 zápasy, 1 bod (0+1)
David Pastrňák (BOS) – 3 zápasy, 0 bodů
Ondřej Kaše (BOS) – 1 zápas, 1 bod (0+1)
Zdeno Chára (BOS) – 3 zápasy, 1 bod (0+1)
Jaroslav Halák (BOS) – 1 zápas, průměr 4,30, úspěšnost 86,2 %

Martin Nečas (CAR) – 3 zápasy, 2 body (1+1)
Petr Mrázek (CAR) – 2 zápasy, průměr 1,50, úspěšnost 94,0 %
Oba celky se před přerušením základní části stačily v této sezóně utkat pouze jednou. Na začátku prosince zvítězili Bruins doma 2:0, když druhý gól vstřelil David Krejčí a asistenci si u jeho zásahu připsal i David Pastrňák. V poměrně čerstvé paměti jsou také souboje v loňském finále Východní konference. Postup do bitvy o Stanley Cup si tehdy hladce zajistili hokejisté Bostonu, kteří sérii ovládli poměrem 4:0 na zápasy.

Boston Bruins:
Bruins měli výtečnou základní část. S úspěšností 71,4 procent byli nejlepším týmem celé soutěže. Připsali si 44 výher, 12 proher v prodl./sn. a 14 porážek při skóre 227:174. Po dlouhé přestávce se ale zdá, že forma Bostonu zůstala někde v nedohlednu. Medvědi totiž začali porážkou 1:4 v přípravě proti Columbusu a lepší to nebylo ani ve skupině o nasazení. Tam postupně padli 1:4 s Philadelphií, 2:3 s Tampou a 1:2 s Washingtonem a do play off tak byli nasazeni až jako čtvrtý tým Východní konference.

Tradiční brankářskou jedničkou Bruins je Fin Tuukka Rask. Důležitým členem defenzivy je i ve svých 43 letech Zdeno Chára, klíčovým hráčem pro tým je také ofenzivně laděný zadák Torey Krug. Ofenzivu pak táhle formace Patrice Bergerona s křídly Bradem Marchandem a Davidem Pastrňákem. Pastrňák byl v základní části dokonce nejlepším ligovým střelcem. O tento primát se podělil s Alexandrem Ovečkinem z Washingtonu.