Play-off NHL

Vegas Golden Knights – Chicago Blackhawks

4:3

koniec (1:2, 2:1, 1:0) Stav série: 4:1

19.08.2020, 04:30 • Rogers Place, Edmonton, AB • Štvrťfinále Z. konferencie • Daniel Fekets (@DFekets) cz

Tipsport: 1.72 4.46 3.95

Vegas Golden Knights jako první tým postupuje do semifinále Západní konference! Tým kouče Petera DeBoera díky dnešní výhře 4:3 poráží Chicago 4:1 na zápasy. Dnešní výhra Vegas se nerodila snadno. V 19. minutě totiž domácí prohrávali už 0:2 po brankách Jonathana Toewse a Alexe DeBrincata. Těsně před pauzou ale skóroval Max Pacioretty, na kterého hned v první minutě druhé třetiny navázal vyrovnáním Mark Stone. Patrick Kane sice Chicagu vedení vrátil, ovšem ve 28. minutě to bylo 3:3, protože Alec Martinez využil přesilovku. Rozhodující gól padl z hole Alexe Tucha ve 42. minutě. Chicago tak nenavázalo na postup přes Edmonton a sezona pro něj v 1. kole Stanley Cupu končí.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek rána. Na počtenou! (07:24:34)

59:57

Rána Duncana Keitha byla zablokovaná! Naděje Blackhawks končí.

59:43

Brandon Saad zůstal stát před bránou, ale kotouč se k němu neodrazil.

59:21

Zbývá 39 sekund a Chicago se před bránou Robina Lehnera zatím neusadilo.

58:57

Reilly Smith se hned po vhazování tlačil dopředu, ale prázdnou bránu přes několik hokejek netrefil.

58:46

Je tomu tak! Jeremy Colliton udílí svým svěřencům poslední taktické pokyny před závěrem třetí třetiny.

58:46

Crawford už je na střídačce a Chicago hraje powerplay! Mezitím hosté vybojovali útočnou třetinu a určitě si vezmou oddechový čas.

58:18

William Karlsson jen těsně nedosáhl na přihrávku Marchessaulta, která mířila před brankoviště.

57:54

A právě domácí teď operují na kotouči v pásmu soupeře. Crawford musí být v pozoru.

57:24

Hraje se ve střední třetině. Tohle samozřejmě Chicagu nevyhovuje. Vegas své vedení brání velice dobře.

56:45

Chicagu zbývá k případnému vyrovnání už málo času. Za pár desítek sekund zřejmě Jeremy Colliton Crawforda odvolá z brány.

56:06

Nahození Kanea do předbrankového prostoru sice mělo oči, ovšem hokejisté v bílém jej nestačili zakončit.

55:13

Po přezkoumání videa gól opravdu neplatí. Stále tak zůstáváme na stavu 4:3.

55:13

Domácí sice vsítili pátou branku, ale ta podle všeho platit nebude. Při střele Alexe Tucha totiž jeden z hráčů Golden Knights zůstal celým tělem v brankovišti a znemožnil tak Crawfordovi zasáhnout.

54:48

Alex Tuch šikovným prostrčením našel Stephensona, jenž trefil vnější oblouk brány Chicaga.

4:3

Góly a asistencie: 20. Pacioretty (McNabb, W. Karlsson), 21. Mark Stone (W. Karlsson, Pacioretty), 28. Martinez (R. Smith, Schmidt), 42. Tuch (Marchessault, Theodore) – 11. J. Toews (D. Kubalík, Saad), 19. DeBrincat (D. Strome, C. Murphy), 25. P. Kane (Caggiula)

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Schmidt (A), McNabb, Martinez, Theodore, Holden, Whitecloud – Mark Stone (A), Stastny, Pacioretty – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, N. Roy, Cousins – Reaves, Stephenson, W. Carrier.

Chicago Blackhawks: Crawford (M. Subban) – C. Murphy, Keith (A), Boqvist, de Haan, Koekkoek, Määttä – Quenneville, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), Dach, Caggiula – DeBrincat, D. Strome, Saad – Carpenter, Kämpf, Highmore.

Rozhodca: O'Rourke, Joannette – Smith, Racicot