koniec (0:1, 1:1, 2:3)

01.09.2020, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Lukáš Rastislav Ovšonka

Tipsport: 1.9 4.6 2.72

Pomocný bod za víťazstvo v samostatných nájazdoch získava Poprad. (20:24:43)
Tretia časť hry bola najbohatšia na góly. Najprv Poprad dokázal vyrovnať v 48. minúte. Slovan šiel zase do vedenia po góle Studeniča, opäť zrovnával Haščák. Samotný záver stretnutia lepšie zvládli hostia, Buček skóroval v 56. minúte, Slovan nedovolil Popradu využiť presilovku a počas hry bez brankára spečatil konečné skóre 3:5 pre Slovan Štajnoch.

59:50

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan si definitívne zabezpečuje víťazstvo v tomto zápase gólom do prázdnej brány. Buček najprv z ľavého kruhu strieľal bekhendom, skončilo to na bočnej sieti. Belasí vydolovali puk, dostal sa k MARTINOVI ŠTAJNOCHOVI medzi kruhy a ten odtiaľ už príklepom nezaváhal.
Asistencia: Samuel Buček.

59:34

Slovan hrá v plnom počte.

59:24

Vošvrda je už na striedačke, Poprad hrá v šestici.

58:37

Slovanu sa darí zatiaľ brániť toto oslabenie, opäť sa hostia bezpečne oslobodzujú.

58:16

Dobre prihrávku vystihol Kytnár, ktorý ihneď dopredu vysunul Bučeka. Buček pokračoval medzi kruhy a odtiaľ strieľal. Mieril mimo.

57:32

Kamzíci majú ideálnu a možno poslednú možnosť na to, aby poslali zápas do predĺženia. Andrej Meszároš je vylúčený za nedovolené bránenie.

57:26

Ulrych natlačil do vlastnej bránky Branta Harrisa a hra musela byť kvôli posunutej bránke prerušená.

57:05

Preisinger pálil od modrej čiary, jeho zakončenie však letelo iba na zadný mantinel.

56:16

Patrik Svitana vnikol s pukom do útočného pásma a zakončoval švihom od modrej čiary. Durný mal pripravenú lapačku a úspešne zakročil.

55:31

Tak teraz sa nám to s tými gólmi poriadne rozprúdilo. Krížnu prihrávku na ľavé krídlo si spracoval SAMUEL BUČEK, ktorý sa dostal k strele spoza obrancu, Vošvrda nevidel všetko čisto a inkasoval.
Asistencia: Brendan Ranford.

54:57

Poprad dal gól!
Vzápätí je však hneď vyrovnané. Poprad po vyhratom buly smeroval do útočného pásma, Handlovský zachytil puk pri zadnom mantineli a prihral ho medzi kruhy MARCELOVI HAŠČÁKOVI, ktorý z prvej prekonal Durného.
Asistencia: Lukáš Handlovský.

54:44

V hre štyroch proti štyrom padol gól, znovu v zápase vedie bratislavský Slovan. Meszároš posunul krížnu prihrávku na pravý kruh na hokejku MARIÁNA STUDENIČA, ktorý z prvej zakončil na správne miesto.
Asistencie: Andrej Meszároš, Martin Štajnoch.

54:35

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Vandas – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Ališauskas – 2 min., hrubosť).

54:11

Ulrych pálil od modrej čiary, jeho delovka skončila na plexiskle, odrazil sa puk však k Bjalončíkovi, ktorý mohol ešte dorážať, no bránka Slovana bola posunutá.

53:16

Individuálna akcia v podaní Mešára nebola úspešná, puk smeroval za bránku Slovana a tam ho získali belasí.

3:5

Góly a asistencie: 31. Brejčák (Bjalončík, Matej Paločko), 48. Haščák (Preisinger), 55. Haščák (Handlovský) – 9. Harris (Maier, Ranford), 29. Kytnár (Sukeľ, Studenič), 55. Studenič (Meszároš, Štajnoch), 56. Buček (Ranford), 60. Štajnoch (Buček)

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Ulrych, Brejčák, Dalhuisen, Müller, Kramár, Česánek – Svitana (C), Skokan (A), Haščák – Vandas, Zagrapan (A), Handlovský – Matúš Paločko, Preisinger, Lušňák – Šotek, Bjalončík, Matej Paločko – Mešár

HC Slovan Bratislava: Durný (Béke) – Sersen, Valach, Meszároš, Štajnoch, Maier, Ališauskas – Ranford, Harris, O'Donell – Buček, Bortňák, Rapáč – J. Sukeľ, Kytnár, Studenič – Kundrík, Petráš, Jendek

Rozhodca: Orolin, Snášel – Šoltés, Stanzel