3:5

koniec (3:0, 0:2, 0:3)

02.09.2020, 16:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Lukáš Rastislav Ovšonka

Tipsport: 1.7 4.8 3.18

Vďaka víťazstvu v doplnkových samostatných nájazdoch získava pomocný bod Slovan Bratislava. (18:10:26)
Posledných 40 minút, teda dve tretiny, patrili rozhodne Michalovciam. Michalovce z 3:0 otočili zápas na 3:5. V tretej tretine najprv vyrovnal a poslal Duklu do vedenia Mihálik a víťazstvo spečatil v 59. minúte gólom do prázdnej brány Šoltés.

59:35

Ďalšia strela na bránku smerovala z pravého kruhu z hokejky Bučeka, ktorý však trafil len hruď brankára Tomáša Tomeka.

59:20

Za pravým kruhom napriahol Ališauskas, jeho delovka však smerovala iba do obetavého Mašlonku.

58:30

Slovan to skúša znovu bez brankára, opäť sú belasí na ľade v šestici.

58:13

Dukla Michalovce dala gól!
Dukla pridáva aj piaty gól a už to vyzerá tak, že o víťazovi zápasu je rozhodnuté. DÁVID ŠOLTÉS získal puk v strednom pásme a bezpečne ho prízemnou strelou dopravil do odkrytej brány.
Bez asistencie.

58:00

Bartánus to urobil rozumne. Mihálik získal puk a Bartánus posielal žabkou preč von z obranného pásma.

57:37

Slovan po buly získal útočné pásmo a bránku okamžite opustil Roman Durný, belasí sú na ľade so šiestimi korčuliarmi.

57:12

Oddychový čas pre Slovan Bratislava.

57:12

Michalovce strieľajú v poradí štvrtý gól a celkom otáčajú nepriaznivé skóre. Puk sa dostal na pravý kruh na hokejku Takáča, ktorý nahodil pred bránku. Do priestoru sa dostal VLADIMÍR MIHÁLIK a ten tečoval prihrávku úspešne za Durného chrbát.
Asistencia: Samuel Takáč.

56:00

Brankár Durný chcel teraz zachrániť situáciu. K puku by sa dostal Mlynarovič, no gólman Slovana to neodpálil najlepšie. Puk sa odrazil od Mlynarovičových korčulí a ak by bol hráč Michaloviec trochu obozretnejší, mohol sa dostať k puku a zakončiť do prázdnej brány.

55:18

Dopredu smeroval po pravom krídle Korhonen, ktorý však nemal podporu od spoluhráčov, a tak iba nahodil na zadný mantinel do pásma.

54:16

Kytnár si nahodil puk sám pre seba po pravom krídle, dostihol ho pri zadnom mantineli, do súboja však prišli Michalovčania a nepustili ho ďalej k hre.

53:30

Dobrú delovku od modrej čiary predviedol Vladimír Mihálik. Jeho strelecký pokus skončil priamo na gólmanovi Durnom.

53:00

Ventelä sa ako obranca natlačil pred bránku, následne zakončoval, no mieril iba do Durného výstroja.

52:12

Od modrej čiary sympaticky vystrelil Valach. Pred bránkou operoval Harris, ktorý aj tečoval puk, no mieril iba do Tomekových betónov.

51:38

Slovan zvládol túto presilovú hru bez inkasovaného gólu a môže sa pokračovať, pomaly sa blížime k záveru tretiny.

50:48

Od modrej čiary napriahol Graeme McCormack. Jeho tvrdá strela bola vyrazená, Durný v zákroku uspel.

50:20

Belasí teraz vzali puk na svoje hokejky a pohodlne si prihrávajú v strednom a obrannom pásme. Niekoľko cenných sekúnd nazbierali.

49:42

Dobrá pozícia sa medzi kruhmi otvorila pred Samuelom Takáčom, ktorý strieľal po prihrávke bez prípravy. Durný sa rýchlo presunul a stihol včas zasiahnuť.

49:18

Michalovčania majú k dispozícii opäť hru v početnej prevahe. Dominik Jendek dostáva menší trest za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

49:00

Mlynarovič chcel strieľať spoza ľavého kruhu. Jeho strelecký pokus vša bol zblokovaný a Durný teda zasahovať nemusel.

47:38

Dukla využíva početnú výhodu a vyrovnáva stav stretnutia. Hickmott od mantinelu posúval puk pred bránku, kde operoval VLADIMÍR MIHÁLIK a ten tečom prestrčil puk cez Durného.
Asistencia: Jordan Hickmott.

47:22

Od modrej čiary chcel páliť Southorn, jeho pokus však bol blokovaný. Michalovčania sú znovu pri puku a ostávajú v pásme.

46:49

Presilovku si zahrajú Michalovce. Nerijus Ališauskas dostáva dve minúty za napadnutie.

46:32

Mašlonka si v obrannom pásme musel dať pozor na dvojicu napádajúcich protihráčov. Nejako to však zvládol a poslal puk preč po mantineli.

45:42

Medzi kruhy sa s pukom prebojoval Samuel Petráš. Zakončoval okamžite švihom spoza protihráča a Tomek použil promptne svoj pravý betón.

44:51

Lalancette sa dostal k žabke, ktorú poslal jeho spoluhráč z obranného pásma. Spracoval si puk na útočnej modrej, chcel strieľať spomedzi kruhov, potom mu však hráč Slovana puk uchmatol.

44:00

Michalovce zvládli svoje oslabenie pomerne bezpečne, Slovan si nevytvoril žiadnu vyloženú šancu.

42:48

Sersen chcel ešte vrátiť puk do pásma, zmocnil sa ho však Bdžoch pri mantineli a nekompromisne ho poslal preč.

42:30

Od modrej čiary vypálil Andrej Meszároš, jeho delovka bola nepresná a smerovala na zadný mantinel.

42:05

Meszároš sa uvoľnil za pravým kruhom, prešiel asi dva metre a vystrelil. Tomek musel okamžite reagovať.

41:39

Slovanisti od začiatku presilovky udržali pásmo, teraz však prišli o puk a Mlynarovič bezpečne oslobodil svoj tím.

41:07

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Lalancette – 2 min., podrazenie).

40:23

Sersen naprahoval, strieľanou prihrávkou však hľadal O'Donella, ktorý sa k puku nedostal, Michalovčania prečíslili priestor.

40:01

Dominancia Slovana v prostrednej dvadsaťminútovke rozhodne nepokračovala. Michalovce hneď v 21. minúte znížili z hokejky Hickmotta a na rozdiel jedného gólu upravil v 34. minúte Bartánus. Určite nás čaká zaujímavá tretia tretina, ktorá sa začne približne o 17:32.

40:00

39:41

Strela spomedzi kruhov z hokejky Hickmotta bola zblokovaná Meszárošom a puk vyletel na ochrannú sieť.

39:26

O'Donell to už neriskoval, radšej vzal puk preč z útočného pásma a posunul obrancom, aby mohli znovu rozohrať.

38:51

Po pravom krídle vykorčuľoval dopredu Ranford, ďaleko sa však s pukom nedostal. Pri mantineli mu ho Michalovčania vzali.

38:00

Kundrik posúval puk na útočnej modrej čiare Jendekovi, ktorý chcel ešte urobiť kľučku, no protihráč mu ju jednoznačne prečítal.

36:44

Michalovce zvládli toto oslabenie prakticky bez menších problémov. Tomek nemal na svojom konte počas dvoch minút asi ani jeden zákrok.

35:34

Individuálne sa nepodarilo dostať do pásma ani Studeničovi. McCormack prečítal jeho kľučku a opäť vyhodil cez všetky čiary.

35:14

Slovan na druhý pokus neuspel s postupným útokom cez celé klzisko. Opäť Dukla vyhodila preč z obranného pásma.

34:54

Slovan držal puk v útočnom pásme po vyhratom buly, ale strelecky sa nepresadil. Po zisku puku Mihálik oslobodil svoj tím.

34:11

Michalovce po strelenom góle budú hrať v oslabení. Dávid Šoltés si sadá na trestnú lavicu za faul kolenom.

33:16

Dukla znižuje už len na rozdiel jedného gólu. Belasí pykali za chybičku v obrannom pásme. Puku sa ujal medzi kruhmi Matoušek, ktorý už nebol vo vhodnej pozícii, a tak ho prenechal pred bránkou MAREKOVI BARTÁNUSOVI a ten už zakončoval prakticky do prázdnej brány.
Asistencia: Tomáš Matoušek.

32:43

Kytnárova krížna prihrávka smerovala na Studeniča, ktorý si však nedokázal vhodne spracovať puk a teda ani nevystrelil.

31:24

Takáč si nakorčuľoval do stredného pásma a pohybom si vypýtal puk na hokejku. Musel sa ho však vzdať, aby sa vyhol tvrdému stretu s protihráčom.

30:07

Presadiť sa v útočnom pásme chcel aj Tomáš Matoušek, ktorý prešiel poza bránu a z otočky strieľal. Durný mal opäť betóny v správny čas na správnom mieste.

29:06

Za pravým kruhom napriahol Vile Korhonen. Jeho delovka preprášila Durného betóny.

28:16

Prvá minúta z presilovky Michaloviec je už takmer preč a zatiaľ líšky poriadne ani neboli v útočnom pásme.

27:20

Slovan po druhýkrát v zápase dostáva trest za príliš veľa hráčov na ľade. Odsedí si ho Dominik Jendek.

27:16

Petráš naštartoval po ľavom krídle Kundrika, ktorý prešprintoval k ľavému kruhu a odtiaľ strieľal. Gólman Tomek vyrážal.

26:44

Na opačnej strane klziska sme tiež videli zakončenie. Strieľal obranca Ventelä, jeho pokus smeroval priamo do lapačky Romana Durného.

26:32

Sersenovu nahodenú strelu od modrej čiary brankár Tomek videl a bezpečne dokázal zasiahnuť.

25:38

Do samostatného úniku vysunul Buček rozbehnutého Bortňáka, ktorý smeroval do útočného pásma, šiel sám na bránku, blafák na bekhend však Tomek vychytal.

24:24

Southorn prekorčuľoval od modrej čiary k ľavému kruhu a vystrelil švihom. Jeho strelecký pokus smeroval však iba na plexisklo.

23:41

Presilovú hru získavajú znovu Michalovce. Juraj Valach dostáva dve minúty za hákovanie.

23:21

Dobrú strelu predviedol Dávid Šoltés, ktorý zakončoval z pravého kruhu. Durný však jasne predviedol svoju pohotovú lapačku.

23:08

Mašlonka prekorčuľoval do útočného pásma a krížnou prihrávkou na modrú čiaru hľadal Bdžocha, ktorý bol na modrej čiare. Nespracoval si to.

22:06

Ďalšiu individuálnu akciu predviedol Bartánus, ktorý strieľal spoza ľavého kruhu, mieril však len do brankára Durného.

21:58

Mlynarovič smeroval do útočného pásma po pravom krídle, ďaleko sa však nedostal, o puk prišiel pri mantineli.

20:56

Michalovce vstupujú do druhej tretiny úspešne, využívajú presilovku a znižujú. Puk dostal na pravom kruhu JORDAN HICKMOTT, Mihálik dobre clonil a Durný nemal nárok.
Asistencia: Jordon Southorn.

20:01

V úvodnej dvadsaťminútovke jednoznačne dominovali hokejisti Slovana Bratislava. V rozmedzí štyroch minút skórovali trikrát. Presadili sa Meszároš, Studenič a Maier.
Druhá tretina sa začne približne o 16:48.

20:00

19:50

V závere prvej tretiny prichádza ešte vylúčenie. Marián Studenič si sadá na dve minúty za faul kolenom.

19:26

Slovan už druhýkrát za sebou v priebehu polminúty urobil zakázané uvoľnenie. Opäť sa hra presúva do obranného pásma belasých.

18:37

Michalovce získali útočné pásmo, puk na modrej čiare udržal Šoltés a nahadzoval na bránku. Durný vyrážal pred seba.

18:04

Ranfordovi prihrávka na O'Donella teraz vôbec nevyšla. Je z toho zakázané uvoľnenie belasých.

17:22

Pred bránku sa s pukom pretlačil Brant Harris, v poslednej chvíli ho však stratil z hokejky a zakončiť nemohol.

16:35

Meszároš napriahol od modrej čiary a nepríjemne strelu do nohy schytal Pavol Regenda. Krivkajúc odkorčuľoval na striedačku.

15:57

Sukeľ tečoval strelu z hokejky Kytnára od modrej čiary. Usmernil puk však mimo bránky a Tomek zasiahnuť nemusel.

14:46

Slovan je v laufe a zahrá si presilovku. Za seknutie je vylúčený Vladimír Mihálik.

14:05

Ďalej to individuálne skúšal Rapáč, ktorý sa dostal s pukom medzi kruhy, najprv to vyzeralo tak, že vyskúša ešte kľučku. Rozhodol sa však strieľať a Tomek musel vyrážať.

13:24

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan je zrejme po včerajšom víťazstve nad Popradom výborne naladený a pridáva tretí gól. O'Donell zabrzdil s pukom pri pravom kruhu. Počkal si na pohyb od PATRIKA MAIERA, ktorý prikorčuľoval k bránke sám, spracoval si puk a ponad lapačku dostal puk cez Tomeka.
Asistencie: Brendan O'Donell, Brendan Ranford.

12:32

Po ľavom krídle prekorčuľoval dopredu Dominik Jendek, dostal sa k strele z kruhu, namieril to však len do Tomekovho betónu.

11:46

Belasí za krátky okamih strieľajú aj druhý gól do siete Michaloviec. Kytnár si spracoval puk na ľavom krídle, dostal sa na kruh, prihrávkou medzi kruhy uvoľnil MARIÁNA STUDENIČA, ktorý namieril blízko pred bránkou a prekonal Tomeka.
Asistencie: Milan Kytnár, Juraj Valach.

11:27

Mašlonka sympaticky prenikol poza bránu, následne prihrávkou pred bránku našiel Regendu, ktorý zakončil bekhendom a Durný musel použiť svoj ľavý betón.

10:40

Ventelä získal puk po ľahkom súboji s O'Donellom. Vyviezol ho do stredného pásma, ďalej už nemal komu prihrávať, a tak iba nahodil po mantineli.

10:02

Zeleňák si spracoval prihrávku na modrej čiare a okamžite švihom strieľal. Prízemnú strelu Durný bezpečne zachytil do lapačky.

09:11

Slovan ide do vedenia v zápase po góle z oslabenia. ANDREJ MESZÁROŠ vyviezol puk na útočnú modrú čiaru, napriahol a tvrdou strelou príklepom prekonal Tomeka.
Asistencia: Samuel Buček.

08:48

Líšky sa rozostavili v útočnom pásme. Medzi kruhmi si vypýtal puk Samuel Takáč a z otočky chcel strieľať. Zakončenie bolo mierne blokované, Durný jemne odrazil puk.

08:18

Michalovce už sú v plnom počte a začala sa ich viac ako minútová presilovka.

07:46

Aj táto presilovka sa končí predčasne. Juraj Valach si sadá na trestnú lavicu za hákovanie.

06:49

Krížna prihrávka Bučeka mala smerovať na Štajnocha. Michalovčania však dobre hokejkami zavadzali a vypichli puk preč z pásma.

06:12

Slovan si zahrá presilovku. Sameli Ventelä je vylúčený na dve minúty za držanie.

05:53

V obrovskej šanci sa po dobíjaní bránky Slovana ocitol Dalibor Bortňák. Tomekovi prepadol puk za chrbát, spadol do bránkoviska, no Bortňák z dobrej pozície nedokázal dotlačiť do prázdnej bránky.

05:16

Maierovu strelu od modrej čiary dokázal šikovne tečovať Jakub Sukeľ. Tomek už bol na ľade a v poslednej chvíli stihol zareagovať svojím betónom.

04:22

Christophe Lalancette pekne vypichol puk v obrannom pásme Sersenovi, prekorčuľoval po ľavom krídle, natlačil sa pred bránku. Potom však zakončoval mimo.

03:06

Branislav Rapáč individuálne prenikol cez stredné pásmo, dostal sa medzi dvoch spoluhráčov medzi kruhmi a strieľal. Preveril Tomekove betóny.

02:25

Dlho líšky nehrali presilovku. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Samuel Takáč.

02:02

Úvod presilovej hry michalovským hokejistom veľmi nevychádza, bezpečne z obranného pásma po zisku puku oslobodil svoj tím Sersen.

01:25

Vylučuje sa po prvýkrát v zápase a presilovku si zahrajú Michalovce. Hráčska lavica Slovana dostáva trest za príliš veľa hráčov na ľade, odsedí si to Marián Studenič.

00:56

Po vyhratom buly v útočnom pásme pálil od modrej čiary Martin Štajnoch. Tomek síce vyrážal iba pred seba, nik však nebol nablízku, aby dorážal.

00:42

Michalovce sa takisto po prvýkrát v zápase chceli prepracovať do zakončenia, no taktiež prišli o puk. Oba tímy už striedajú, na ľad idú druhé formácie.

00:18

Slovan rozprúdil akciu, O'Donell hľadal prihrávkou Harrisa, puk však skončil v rohu klziska a belasí teda nezakončili.

00:01

Na ľadovú plochu už nastupujú oba celky. Michalovčania sa dnes predstavia v bielych dresoch, Slovan bude hrať v tmavomodrých.

HC Slovan Bratislava: Durný (Noskovič) – Sersen, Valach, Meszároš, Štajnoch, Maier, Ališauskas, Lačný – Ranford, Harris, O'Donell – Buček, Bortňák, Rapáč – Sukeľ, Kytnár, Studenič – Kundrik, Petráš, Jendek

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Mihálik (A), Southorn, Zeleňák, McCormack, Ťavoda, Ventelä, Bdžoch – Šoltés, Hickmott, Takáč – Korhonen, Lalancette, Spilar (C) – Bartánus (A), Mlynarovič, Matoušek – Mašlonka, Galamboš, Regenda – Török

Rozhodca: Štefik, Valach – Durmis, Hájnik.
Prajem vám príjemné popoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z tretieho zápasu 73. ročníka Tatranského pohára. O 16:00 uvidíme stretnutie medzi HC Slovan Bratislava a HK Dukla Ingema Michalovce.

Slovan včera vstúpil do 73. ročníka Tatranského pohára víťazne, večer si poradil s domácim výberom HK Poprad 3:5. Michalovce takisto včera triumfovali, so slovenskou dvadsiatkou si poradili vcelku jasne 3:0.

TATRANSKÝ POHÁR

Tatranský pohár je najstarším hokejovým turnajom na Slovensku a druhým najstarším hokejovým turnajom v Európe. Tento rok sa bude písať jeho 73. kapitola. Turnaj začína dnes 1. septembra a potrvá do štvrtka 3. septembra. Dokopy sa odohrá šesť zápasov (každý deň po dva systémom každý s každým). Počet a pôvod účastníkov je aj vzhľadom na pretrvávajúcu koronakrízu oklieštený. Na tohtoročnom turnaji o Tatranský pohár sa zúčastnia štyri výlučne slovenské tímy. Menovite: domáci HK Poprad, HC Slovan Bratislava, HK Dukla Ingema Michalovce a Slovensko „20“.

Posledných päť víťazov Tatranského pohára
68. ročník, 2015, Moser Medical Graz 99ers (Rakúsko)
69. ročník, 2016, Pelicans Lahti (Fínsko)
70. ročník, 2017, HC Košice
71. ročník, 2018, HK Poprad
72. ročník, 2019, DVTK Miškovec (Maďarsko)

K sledovaniu prenosov zo zápasov Tatranského pohára 2020 ste srdečne pozvaní. Príjemné sledovanie on-line prenosov želá Lukáš R. Ovšonka, ktorý vám bude z popradského zimného štadióna prinášať všetky priame prenosy. Pekný športový zážitok!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

3:5

Góly a asistencie: 10. Meszároš (Buček), 12. Studenič (Kytnár, Valach), 14. Maier (O'Donell, Ranford) – 21. Hickmott (Southorn), 34. Bartánus (Matoušek), 48. Mihálik (Hickmott), 58. Mihálik (Takáč), 59. Šoltés

HK DUKLA Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Mihálik (A), Southorn, Zeleňák, McCormack, Ťavoda, Ventelä, Bdžoch – Šoltés, Hickmott, Takáč – Korhonen, Lalancette, Spilar (C) – Bartánus (A), Mlynarovič, Matoušek – Mašlonka, Galamboš, Regenda – Török

Rozhodca: Štefik, Valach – Durmis, Hájnik