3:2

koniec (1:1, 1:0, 1:1)

25.09.2020, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • 3. kolo • Kristýna Nováková cz

Tipsport: 2.47 4.2 2.47

Ve třetí třetině se Hanáci gólem Jana Knotka dostali do dvoubrankového vedení. Pardubice ještě zdramatizovaly konec zápasu, když stáhli náskok soupeře na jeden jediný gól. V závěru zápasu zkusily power play, ta však k vyrovnání nevedla, a tak z Olomouce odjíždějí bez bodu.

Nejlepší hráči utkání:

HC Dynamo Pardubice: Radoslav Tybor
HC Olomouc: Jan Knotek (20:21:16)

Kolouch ještě zkusil v posledních vteřinách vystřelit z dálky, ale mířil mimmo.

59:48

Konrád rozehrál jen na hokejku soupeře, hráči se přetahují o kotouč v rohu olomoucké třetiny.

59:10

Babula si před opuštěnou klecí soupeře hlasitě říkal o přihrávku, ta ale nepřišla.

58:43

Kantor vyjíždí z brány, Pardubice hrají v šesti.

58:22

Handl tečoval Knotkovu střelu do Kantorovy lapačky.

58:00

Zacharčukovu střelu Konrád vyrazil betonem, druhý střelecký pokus ruského beka zachytil jeden z hráčů Olomouce.

57:35

Vhazování před Kantorem vyhrály Pardubice.

57:20

Dopředu šel Bambula, který ale neměl rychlost, a tak nahrál Burianovi, který obkroužil bránu a zajel zpátky do své třetiny, aby ubral trochu času z časomíry.

56:57

Pardubice jsou v útočné třetině.

55:54

Ondrušek při souboji s jedním z Pardubických před brankovištěm upadl, Konrád naštěstí kotouč pokryl.

55:43

Konrád musel do akce povolat svou lapačku.

54:00

Olesz trefil jen protihráče, Pardubice tak přebírají kotouč a mohou jít dopředu.

53:31

53:31 Tomáš ZEMAN - 3:2

53:31

Dynamo právě vstřelilo branku!
Z gólu se naopak radují hosté, kontaktní branku utkání vstřelil TOMÁŠ ZEMAN. Asistence: Rhett Holland.

52:57

Hosté jsou kompletní. Hanákům se podařilo vyvinout na soupeře v přesilovce solidní tlak, další gól ale nepřidali.

52:36

Kolouchova střel k soupeřově bráně nedošla.

51:31

Pardubice vyhazují kotouč ke Konrádovi.

51:21

Káňa se snažil dobruslit k odraženému kotouči na mezikruží, ale bez úspěchu.

51:15

Kantor teď vyrazil kotouč přímo na Nahodila, ten ale neměl prostor k zakončení.

50:56

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jakub Nakládal – 2 min., podrážení).

50:56

Gřeš zkoušel najít mezírku mezi kantorovým betonem a tyčí jeho brány, leč neúspěšně.

50:15

Zakázané uvolnění Pardubic.

49:14

Kautova střela cinkla o brankovou konstrukci.

48:31

Gřeš s Nakládalem stíhali kotouč do pardubického pásma, kapitán Dynama byl rychlejší.

46:21

Kantor teď kotouč poskakující před brankovištěm vzhledem k množství hráčů v červených dresech před sebou raději vyrazil hokejkou.

45:40

Kotouč mají Pardubice a snaží se pošetřit cenné vteřiny z oslabení.

45:17

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min., faul kolenem).

45:15

Mikušova střela mířila jen do protihráče. Poté se faulem provinil Holland a Kohouty čeká další přesilovka.

44:53

Kantor si teď nebyl vůbec jistý, jestli má kotouč po další olomoucké střele pod svou výstrojí. Nakonec se ukázalo, že ano, a tak se bude vhazovat před pardubickou bránou.

44:29

Pavel Kantor nemá chvíli klidu, tentokrát se proti němu řítil Jan Bambula. Olomoucký forvard ale kotouč uklidil jen do lapačky svého soupeře.

43:49

43:49 Jan KNOTEK - 3:1

43:49

Olomouc právě vstřelila branku!
Domácí využívají přesilovku a jdou do dvoubrankového vedení. Autorem gólu je JAN KNOTEK.: Asistence: David Škůrek a Jan Káňa.

42:59

Střelecký pokus Hanáků musel Kantor skrýt ve svém náručí.

42:50

Pardubice posílají kotouč ke Konrádovi a mohou vystřídat.

42:27

Přesilovou hru si pro změnu zahrají zase domácí.

42:11

Hráči bojují o kotouč u mantinelu v olomoucké třetině.

41:11

Tomečkův střelecký pokus Kantor zneškodnil, kotouč skončil v rohu pardubického pásma, kam si pro něj sjel hráč hostů a hra se přesunula před Konráda.

40:14

40:04

Kotouč je za bránou hostů.

40:01

Do začátku třetího dějství zbývá 20 vteřin!
Druhé dějství přineslo jen jeden gól, a to na straně domácího celku. Jan Knotek se dostal k teči odraženého kotouče a poslal svůj tým do vedení. Domácím se v závěru utkání podařilo ustát soupeřovu přesilovou hru, takže se do kabin odchází za stavu 2:1. Třetí třetina začne přibližně v 19:42.

40:00

39:58

Válova střela od modré se teď odrazila od Káňovy nohy.

39:26

Valentovi přeskočil kotouč na čepeli, Hanáci se ještě chvíli udrželi v útočné třetině, ale teď už se zase hraje před Konrádem.

38:58

Pardubicím se teď podařilo zatlačit na svého soupeře, Olomouce se osvobodila pouze za cenu zakázaného uvolnění.

38:20

Nahodil objel bránu a poslal přihrávku na mezikruží stojícího Ondruška, ten ale nedokázal kotouč zpracovat.

37:49

Konrád přerušuje hru.

36:55

Domácí jsou kompletní.

36:31

Kucsera se na útočné modré dostal ke kotouči, přejel ji a vystřelil, jeho střela sice jen orazítkovala mantinel, Olomouci se ovšem podařilo odkrojit cenné vteřiny z oslabení.

35:45

Hanáci se opět osvobozují.

35:34

Pardubice operují v útočné třetině.

35:25

Mikuš nahodil do útočné třetiny, Kotouč si za bránou přebral Konrád a Ondrušek následně černou pryž odpálil až na druhou stranu kluziště.

34:54

Fanoušci dávají hlasitě najevo nesouhlas s vyloučením Jana Švrčka (OLO).

34:50

Před bránou Konráda stáli dva hráči, přesto slovenský gólman dokázal střelecký pokus od modré vytěsnit.

34:03

34:03 Jan KNOTEK - 2:1

34:03

JAN KNOTEK se před brankovištěm dostal k odraženému kotouči a dopravil ho do odkryté klece – 2:1. Asistence: Tobiáš Handl.

33:40

Konrád kryje další střelecký pokus Dynama, vhazovat se bude před brankářem Olomouce.

32:30

Nakládal přihrával Válovi, ten však byl tou dobou bez hokejky, tak mohl jen rozhodit rukama a kotouč odkopnout zpátky.

31:10

Dujsík je dnes střelecky aktivní, tentokrát si dokonce najel až před Kantora. Na druhé straně pak ujel Zeman, ten jeho střela mířila vysoko nad.

30:26

Blümelova střela Konrádovi vypadla, slovenský gólman ale kotouč ihned přikryl lapačkou.

30:02

Nakonec se Hanákům podařilo kotouč získat a mohlo jít dopředu, při jejich útočné akci byl ale sražen brankář Dynama a chvíli se těžce zvedal z ledu.

29:55

Konrád poslal kotouč po mantinelu na Káňu, ten má ale trochu problémy se dvěma pardubickým hráči.

28:40

Vyrůbalík dokázal na poslední chvíli vypíchnout kotouč, který mířil na osamoceného hráče Dynama před olomouckou bránou.

28:07

Ze stejného místa jako Vála to zkoušel i Mikuš, tentokrát se střela k bráně dostala, Konrád ale neměl sebemenší problém s jejím skrytím v lapačce.

27:20

Válova rána neprošla až k bráně, kotouč zachytil Knotek, ale při přechodu útočné modré spadl.

26:41

Olesz na nic nečekal, vjel do útočné třetiny a jeho dělovka lízla Kantorovo levé rameno!

26:05

Káňa rukavicí sklepl Hollandovu přihrávku a dopředu tak může jít Olomouc.

24:50

Nakládalova rána měla razanci, s přesností už to však bylo horší.

24:13

Burian nezachytil Švrčkovu přihrávku, hra se přesouvá na druhou stranu ledové plochy.

24:13

Kousal vjel do útočné třetiny, rozhodčí ale pískají ofsajd a vykazuje Dynamo do středního pásma.

23:49

Tomečkova rána byla vytěsněna do ochranné sítě.

23:26

A domácí fanoušci teď jasně vyjadřují nelibost s tím, že nebyl odpískán zákrok na Olesze.

23:11

Kucsera poslal dopředu Navrátila, ten měl ale plné ruce s Válou.

22:15

Kucserova rána mířila jen na mantinel, dopředu tak mohou jít hosté.

21:26

Káňa nabil Dujsíkovi na modrou, ten vypálil dělovku, kterou ještě chtěl autor prvního gólu domácích tečovat, k tomu se ale nedostal.

21:10

21:05

Hanáci se s osvobozují.

20:17

Kotouče se však za bránou zmocnilo Dynamo a mohlo jít do útoku, nakonec se však muselo vrátit zpátky do svého pásma.

20:01

Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí.

20:01

Hráči už se rozbruslují a usedají na střídačky, druhá třetina začne za pár okamžiků!
Už ve druhé minutě zápasu se Hanáci dostali do vedení díky gólu Jana Káni. Šance poté byly na obou stranách, o něco blíže gólu byli domácí, žádnou ze svých šancí už však proměnit nedokázali. Z gólového úspěchu se naopak radovali hosté. Vyrovnávací gól utkání v 18. minutě vstřelil Radoslav Tybor. Druhá třetina začne přibližně v 18:52.

20:00

19:50

Kaut dostal přihrávku před bránu, ale nedokázal ji zpracovat.

19:19

Hanáci vyhazují kotouč do středního pásma.

19:08

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vojtěch Tomeček – 2 min., podrážení).

19:06

Tomeček podrazil jednoho z pardubických a půjde na trestnou lavici.

18:50

Dynamo rozjíždí nový útok.

18:18

Ondrušek se vydal na útočný výlet, před bránou ale trefil jen beka před sebou. O pár vteřin později musel Kantor proti střele soupeře povolat do akce svou lapačku, což vyvolalo potlesk v ochozech.

17:24

17:24 Radoslav TYBOR - 1:1

17:24

A z následného protiútoku se hosté poprvé v zápase prosazují. Autorem gólu je RADOSLAV TYBOR. Asistence: Robert Kousal a Matěj Blümel.

17:18

Vyrůbalíkova dělovka zaduněla o mantinel.

17:08

Po zakázaném uvolnění se hra vrací zpátky před Kantora.

16:58

Skákavý kotouč Kantor skryl pod svou lapačkou.

14:50

Rutarova přihrávka na Bambulu byla příliš prudká.

14:30

Kousal se ocitl sám v útočném pásmu, jeho střela však nebyla dostatečně razantní a Konrád ji bez problému vyrazil betonem.

13:38

Konrád se blýskl parádním zákrokem lapačkou proti střele Claireauxe.

13:01

Vála tak tak stihl zastavit kotouč než přešel modrou čáru, zpracování mu ale znepříjemnil Tomeček, hraje se tedy ve střední třetině.

12:31

Zakázané uvolnění Olomouce.

11:53

Na druhé straně kryje Konrád ránu Blümela.

11:42

Kantor měl trochu problémy se Švrčkovou ránou od modré, nakonec kotouč zkrotil a vhazovat se bude po jeho levici.

11:32

Ondrušek nahodil kotouč do útočné třetiny a Hanáci odjíždějí střídat.

10:53

Kucsera poslal kotouč do jízdy Káňovi, ten vjel do útočné třetiny a vrátil puk svému spoluhráči. Kucsera chvíli vyčkal, než si Káňa najel před bránu, a poté mu zkusil přihrát, kotouč ovšem svého adresáta minul.

10:05

Kolářova přihrávka na volného Zacharčuka byla moc prudká, o chvíli později pak ruský bek poslal pozdrav Konrádovým betonům.

08:40

Anděl trefil boční síťku Konrádovy brány.

08:20

Burian zkoušel vyslat dopředu Gřeše, kotouč však měl v trajektorii čepel jednoho z pardubických hráčů a přihrávka tak nebyla přesná.

07:24

Dynamo hraje v pěti.

07:09

Kantor si příliš vyjel z brány a kotouč osamoceně klouzal před odkrytou klecí, nikdo z domácích ale nebyl poblíž.

06:32

Na ledě je druhá přesilovková formace Hanáků.

06:29

Burian dostal přihrávku na mezikruží, neposedný kotouč však nezvládl zkrotit a černé pryže se ujali hosté, kteří se následně vydali na krátký útočný výlet.

05:40

Kolouch nabil na modrou čáru Dujsíkovi, ten mířil sice razantně, ale vedle.

05:24

Uvidíme první přesilovou hru dnešního zápasu, na trestnou lavici odjíždí Holland (PCE) za pozdní dohrání.

05:17

Nahodil se vyřítil do útočného pásma a posunul kotouč na Navrátila, ten by si ovšem potřeboval srovnat mířidla, jeho střela skončila jen na plexiskle. O chvíli později Pardubice vyhodily na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat v jejich třetině.

04:10

Konrád měl zakrytý výhled, Válova střela ale mířila přímo do jeho náručí.

03:52

Nakonec je z toho ale jen zakázané uvolnění.

03:52

Oba celky střídají, Dynamo bude rozehrávat zpoza své brány.

03:20

Tomečkova rána orazítkovala mantinel za bránou hostů.

03:11

Vhazovat se bude před bránou Dynama.

02:56

Vilém Burian nahodil kotouč do útočné třetiny, kde si k němu sjel Kantor, ten byl ovšem obtěžován dojíždějícím hráčem Hanáků, a tak se puk dostal zpátky na hůl Buriana.

02:11

02:00

Pardubice se však ke střele nedostaly a hra se přesunula na druhou stranu.

01:48

Anděl vybojoval kotouč u mantinelu a poslal ho na spoluhráče před brankou.

01:28

Vhazovat se bude před Konrádem.

01:10

01:10 Jan KÁŇA - 1:0

01:10

Hanákům se podařil parádní vstup do zápasu, nenápadná střela JANA KÁNI z hole zajela do pardubické brány. Asistence: Lukáš Kucsera a Petr Kolouch.

01:06

Na druhé straně se na mezikruží dostal ke střele Svačina, trefil však jen obránce před sebou.

00:28

Tobiáš Handl se před brankářem hostů dostal k dorážce, Kantor jeho střelu skryl v náručí.

00:07

Hanáci po vítězném buly nahazují do útočné třetiny, kde kotouč odchytil Kantor.

00:01

A z druhé strany už z tunelu přichází Branislav Konrád a za ním ostatní Kohouti.
Pavel Kantor právě přivedl na led Pardubice.
Na ledové ploše už se rozbrusluje čtveřice rozhodčích Pešina, Šindel – Brejcha, Gerát.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), Škůrek, Švrček, Valenta, Vyrůbalík (C), Dujsík, A. Rutar – Handl, J. Knotek (A), V. Tomeček – J. Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Navrátil – Burian, Gřeš, Bambula.

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Klouček) – Vála, Nakládal (C), Mikuš, S. Zacharčuk, Holland, J. Kolář (A), Bučko – Blümel, R. Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – M. Kaut, Claireaux, Zeman – M. Kratochvil, Anděl, Machač.

Rozhodčí: Pešina, Šindel – Brejcha, Gerát.

Prosadí se Martin Kaut také dnes?

HC Dynamo Pardubice:

Ambiciózní Pardubice v létě hodně posilovaly a obstojně si vedly také v Generali Česká Cupu, v němž prohráli až ve finále s Třincem (nutno však připomenout zrušené semifinále vinou koronavirové nákazy v družstvu soupeře), přesto je však na začátku extraligy čekala studená sprcha. V úvodním zápase sezóny je Liberec smetl poměrem 7:1. V druhém klání už Východočeši svou reputaci napravili, na domácím ledě zdolaly Plzeň v prodloužení 3:2.

Bodování týmu momentálně vede Radoslav Tybor, jenž zaznamenal jeden gól a jednu asistenci. Dynamo už do sezóny nasadilo obra brankáře. Milan Klouček úvodní duel v Liberci neodchytal, v závěrečném dějství ho nahradil Pavel Kantor, jenž tým podržel proti Plzni a aktuálně si drží solidní úspěšnost zákroků 93,1 %.

HC Olomouc:

Hanákům se náramně povedl vstup do nového ročníku – z ledu Zlína si odvezl cennou porážku 1:4. Poté hostili Kohouti na domácím ledě Liberec a ačkoli to byli práv červenobílí, kdo otevřel skóre zápasu, ze tří bodů se tentokrát po výsledku 1:4 radovali Severočeši.

V létě se Hanáci museli rozloučit s některými svými oporami (Z. Irgl, J. Jaroměřský) a při hledání nových posil vsadili na dravé mládí. Při pohledu na Generali Česká Cup i začátek sezóny se zatím zdá, že to nebylo vůbec špatné rozhodnutí. Ostatně útočníci Jakub Navrátil a Jan Bambula momentálně vedou se dvěma body kanadské bodování Hanáků. Navrátil se v úvodním zápase na ledě Zlína blýskl svým prvním gólem v nejvyšší soutěži a na svůj výkon navázal asistencí proti Liberci. Bambula má pak ve statistikách zapsány 2 asistence. V obou úvodních zápase hájil brankoviště Olomouce zkušený slovenský gólman Branislav Konrád (92,65 %).
Vzájemné zápasy v sezóně 2019/2020:

Vzájemné zápasy 2019/2020

27. 9. 2019: HC Olomouc vs HC Dynamo Pardubice – 3:1

15. 11. 2019: HC Dynamo Pardubice vs HC Olomouc – 1:2p

28. 12. 2019: HC Olomouc vs HC Dynamo Pardubice – 1:2

14. 1. 2020: HC Dynamo Pardubice vs HC Olomouc – 1:2

Přeji pěkný podvečer z plecharény. Odpoledne se olomouckém kluzišti proháněli junioři a nyní se před domácím publikem představí také A-tým Hanáků. Los nového ročníku extraligy do Olomouce dnes zavál Pardubice.

Oba týmy na sebe narazily v rámci skupiny C Generali Česká Cupu, oba zápasy tehdy skončili ve prospěch Východočechů. Ti nejprve na domácím ledě zvítězili 5:2, poté si z Hané odvezli výhru 1:5.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:2

Góly a asistencie: 2. J. Káňa (Kucsera, Kolouch), 35. J. Knotek (Handl), 44. J. Knotek (Škůrek, J. Káňa) – 18. Tybor (R. Kousal, Blümel), 54. Zeman (Holland)

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Klouček) – Vála, Nakládal (C), Mikuš, S. Zacharčuk, Holland, Kolář (A), Bučko – Blümel, R. Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – M. Kaut, Claireaux, Zeman – M. Kratochvil, Anděl, Machač.

Rozhodca: Pešina, Šindel – Brejcha, Gerát