Play-off NHL

Dallas Stars – Tampa Bay Lightning

4:5

koniec po predl. (2:1, 1:2, 1:1 - 0:1) Stav série: 1:3

26.09.2020, 02:15 • Rogers Place, Edmonton • Finále • Matej Kubove (@Matej Kubove)

Tipsport: 3.25 3.95 2.01

Tampa Bay Lightning je už len krok od zisku Stanley Cupu. "Bolts" vedú v sérii 3:1 a rozhodnúť o zisku najprestížnešej klubovej trofeje môžu už v noci zo soboty na nedeľu. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (07:03:59)

66:34

Tampa Bay Lightning dávajú gól!
Hrdinom sa stáva obranca KEVIN SHATTENKIRK. Maroon najskôr vyhral buly, potom Victor Hedman vysunul svojho spoluhráča z obrany a ten rozhoduje.

Kevin Shattenkirk (TBL) - 4:5

60:01

Začalo sa predĺženie.
Dallas Stars a Tampa Bay Lightning strelili v tretej časti zhodne po štyri góly, a tak je skóre stretnutia nerozhodné. Prvýkrát ideme vo finále play-off NHL 2019/20 do predĺženia.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

Joe Pavelski (DAL) - 4:4

51:36

Dallas dal gól!
JOE PAVELSKI strieľal svoj druhý presný zásah v stretnutí. Andrej Vasilevskij puk nešťastne lapačkou vyrazil do tela Kevina Shattenkirka a následne skončil v sieti.

46:41

Razom je to vyrovnané. ALEX KILLORN presnou strelou trafil pred hornú žrď bránky súpera.

40:01

Tampa Bay Lightning v prostrednej časti hry síce znova musela doťahovať skóre stretnutia, avšak to sa aj podarilo a skóre je nerozhodné.

Yanni Gourde (TBL) - 3:3

40:00

38:54

Nikita Kučerov a aj keď bola jeho strela zablokovaná, tak puk si našiel YANNI GOURDE a zblízka prekonal Chudobina.

Corey Perry (DAL) - 3:2

28:26

Opäť je to o dva góly. COREY PERRY po asistenciách Seguina a Janmarka upravuje na stav 3:1.

22:08

Tampa Bay Lightning dávajú gól! Gól strelil BRAYDEN POINT. Asistencie Alex Killorn, Nikita Kučerov.

20:01

Dallas Stars v prvej tretine odskočil na rozdiel dvoch gólov, potom však hráči Tampy Bay znížili a pred druhou časťou je všetko otvorené.

20:00

19:27

BRAYDEN POINT znížil manko tesne pred prestávkou a dáva nádej Lightning, ktorí sa dostávajú do zápasu.

Brayden Point (TBL) - 2:1

18:28

Iba tretia strela Stars, ale už druhý gól, o ktorý sa postaral JOE PAVELSKI.

Joe Pavelski (DAL) - 2:0

7:17

JOHN KLINGBERG otvára skóre stretnutia. Asistencia: Esa Lindell.

John Klingberg (DAL) - 1:0

00:01

Tretí zápas

O všetko rozhodli hráči Tampy Bay v prostrednej časti hry. Kapitán Steven Stamkos po návrate do zostavy strelil gól, aj keď odohral iba 5 striedaní v prvej tretine a potom už do hry nezasiahol. Obranca Victor Hedman strelil víťazný gól a na dva prihral.

Dallas Stars – Tampa Bay Lightning 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Góly a asistencie:
12. Dickinson (Hintz), 47. Heiskanen (Pavelski, Cogliano) – 6. Kučerov, 7. Stamkos (Hedman, Rutta), 21. Hedman (Cirelli), 33. B. Point (Kučerov, Hedman), 39. Palát (B. Point, Shattenkirk)
Druhý zápas

Tampa Bay Lightning položila základy víťazstva v prvej tretine. Dallas Stars síce manko takmer vyrovnal, no to sa nepodarilo. Finálová séria play-off NHL 2019/20 je po dvoch stretnutiach vyrovnaná 1:1.

Dallas Stars – Tampa Bay Lightning 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

12. B. Point (Kučerov, Hedman), 15. Palát (Kučerov, Hedman), 16. Shattenkirk (Coleman, Cirelli) – 35. Pavelski (J. Klingberg, Radulov), 46. Janmark (J. Klingberg, Radulov)
Prvý zápas

Dallas prišiel s taktikou, s ktorou eliminoval silu Tampy Bay. Navyše, texaský tím sa mohol oprieť o fantastického Khudobina. Keď sa to všetko spočítalo, Stars po veľmi zodpovednom výkone v defenzíve vyhrali 4:1, vo finále NHL sa ujali vedenia 1:0 na zápasy.

Tampa Bay Lightning – Dallas Stars 4:1 (1:1, 0:2, 0:1)

13. Gourde (Coleman, Goodrow) – 6. Hanley (Hintz), 33. Oleksiak (Radulov, Heiskanen), 40. Kiviranta (Lindell, J. Klingberg), 59. Dickinson
Rozpis zápasov finále NHL

1. zápas:
20.9. Tampa Bay Lightning – Dallas Stars (01:30)
2. zápas: 22.9. Tampa Bay Lightning – Dallas Stars (02:00)
3. zápas: 24.9. Dallas Stars – Tampa Bay Lightning (02:00)
4. zápas: 26.9. Dallas Stars – Tampa Bay Lightning (02:00)
5. zápas: 27.9. Tampa Bay Lightning – Dallas Stars (02:00)
6. zápas: 29.9. Dallas Stars – Tampa Bay Lightning (02:00)
7. zápas: 1.10. Tampa Bay Lightning – Dallas Stars (02:00)

Vysvetlenie:

Dátumy zápasov sú uvádzané v našom čase. Keď sa hrá 20.9. o 1:30, znamená to v noci z 19.9. na 20.9.2020 o 1:30 a tak ďalej...
Veľké finále tohto netradičného play-off sa blíži k svojmu koncu. V edmontonskej bubline zdvihne slávny Stanley Cup nad hlavu aj jeden slovenský hokejista. Bude to Erik Černák alebo Andrej Sekera? Pred nami je prvý zo série štyroch až siedmich napínavých, vyrovnaných a extrémne fyzických zápasov.

Tampa Bay Lightning

Tampa Bay v prvom kole play-off narazila na Columbus, ktorý ju pred rokom vyradil až príliš hladko 4:0 na zápasy. Teraz sa to ale nestalo. Na úvod vo štvrtom najdlhšom predĺžení v histórii NHL rozhodol Brayden Point, vzápätí Blue Jackets skóre vyrovnali, avšak potom prišli tri výhry "Bleskov". Tá posledná opäť v predĺžení, tiež rozhodol Point. Skóre 4:1 priniesla aj séria ďalšieho kola s Bostonom. Scenár bol dosť podobný. Bruins ale vyhrali prvé stretnutia, následne sa tešila už iba Tampa. Tá bola o niečo lepšia a zaslúžene išla ďalej. Doposiaľ najviac potrápil Cooperovcov New York Islanders. Kouč Barry Trotz so svojim defenzívnym štýlom takmer žal úspech. V prvom zápase Tampa dominovala (8:2), potom mala aj šťastie, keď Kučerov rozhodol osem sekúnd pred koncom riadneho hracieho času (2:1). Tampa si ale ďalšími dvomi výhrami vynútila mečbal a využila ho na druhý pokus. V šiestom zápase rozhodol Anthony Cirelli.

Hokejisti Tampy Bay sa po výhre vo finále Východnej konferencii dotkli Prince of Wales Trophy, nakoľko pred piatimi rokmi, keď sa jej nedotkli, prehrali finále, a tak poverčivosť zahodili. Zatiaľ jediný raz, kedy floridský tím vyhral Stanley Cup, bol v sezóne 2003/04, keď na súpiske boli také esá ako Vincent Lecavalier, Martin St. Louis, Brad Richards, Fredrik Modin, Ruslan Fedotenko, Dan Boyle, brankár Nikolai Khabibulin, ale aj český obranca Pavel Kubina a hlavne slovenský center Martin Cibák. Pred ním z našich hráčov vyhrali Stanley Cup iba Stan Mikita (1961) a Jiří Bicek (1999).

Dallas Stars

Dallas odohral v doterajšom priebehu play-off 18 zápasov, Tampa Bay o dva menej. Série Texasanov boli vyrovnanejšie. V prvom kole dlho vzdorovalo Calgary Flames. To vyhrávalo 1:0 aj 2:1 na zápasy, potom ale Stars trikrát strihli stretnutia na svoju stranu. V šiestom prehrávali 0:3, vyhrali po famóznom obrate 7:3! Ešte viac vyrovnaná séria prišla proti Coloradu, tam vlastne ani nebol favoritom. Za všetko hovorí konečné skóre 4:3 na zápasy. Dallas vyhral hneď úvodné dve merania síl (5:3, 5:2) a aj keď Avalanche znížili, tak Denis Gurianov rozhodol štvrtý zápas a bolo to 3:1. Colorado hneď dvakrát ušlo "hrobárovi z lopaty", aby sa hattrickovým hrdinom GAME 7 stal neznámy fínsky útočník Joel Kiviranta. V NHL debutoval počas tohto ročníka, v základnej časti naskočil iba 11-krát. Nebyť zdravotných problémov v útoku, tak by sa do zostavy tohto stretnutia ani nedostal. Nuž, aj takéto príbehy píše hokej. Niečo podobné ako proti tímu z Denveru sa očakávalo vo finále konferencie, no Vegas vypadlo po výsledku 4:1 na zápasy. V sérii, kde padalo málo gólov vyhral najskôr Dallas, potom "Zlatí rytieri" vyrovnali. Následne dvakrát po sebe o tesných výhrach rozhodol kapitán Benn a všetko pečatil v piatom zápase série Gurianov.

Rovnako ako Tampa Bay, tak aj Dallas Stars jedenkrát v histórii vyhral Stanley Cup. Podarilo sa mu to tesne pred prelomom milénií, v ročníku 1998/99. Fanúšikovia "Hviezd" nikdy nezabudnú na mená ako Joe Nieuwendyk, Mike Modano, Brett Hull, Jamie Langenbrunner, Jere Lehtinen, Sergei Zubov, Pat Verbeek či Ed Belfour. Ten v play-off nevynechal ani minútu. Dallas na ďalší rok tiež postúpil do finále, vtedy ho ale prehral. Odvtedy bol najďalej raz v konferenčnom finále a niekoľkokrát v konferenčnom semifinále.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 02:00.

4:5

Góly a asistencie: 8. J. Klingberg (Lindell), 19. Pavelski (Ja. Benn, Radulov), 29. Perry (Seguin, Janmark), 52. Pavelski (Seguin, Heiskanen) – 20. B. Point (Killorn, Kučerov), 23. B. Point (Killorn, Kučerov), 39. Gourde (Kučerov, Sergačov), 47. Killorn (Sergačov, Cirelli), 67. Shattenkirk (Hedman, Maroon)

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Gurianov, Hintz, Janmark – Perry, Pavelski, Kiviranta – Caamano, Dickinson, Cogliano.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Shattenkirk, McDonagh (A), Černák, Sergačov – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – Verhaeghe, Paquette, Maroon.