Tenis

French Open - muži (antuka)

Jiří Veselý – Liam Broady (Q)

3:1 6:2, 5:7, 6:3, 6:2

28.09.2020, 15:53 • Kurt č. 10, Roland Garros, Paříž • 1. kolo • Karel Jedlička cz

Tipsport: 1.25 3.98

„Podmínky nebyly ideální, na moji hru už vůbec ne. Byl jsem si vědom, že mám relativně dobrý los do 1. kola. Sice odehrál tři dobré utkání v kvalifikaci, neztratil ani set, ale známe se z juniorů a věděl jsem, do čeho jdu, co čekat," popisoval Veselý své pocity před zápasem. „Byla tam svým způsobem nervozita, roli favorita jsem si vzal na sebe, musel jsem se s tím popasovat. Až na druhý set, kdy jsem trošku ztratil tempo, ale on zahrál skvěle, jsem to zvládl. Našel jsem cestu, víc jsem se posunul do kurtu a sebral jsem mu čas. To mu dělalo obrovský problémy a utkání se otočilo na jednu stranu," nechal se slyšet momentálně nejlepší český tenista, jehož maximem je na French Open 3. kolo z roku 2017. (15:55:00)
Jiří Veselý zažívá na Roland Garros po třech letech opět vítězný zápas. Proti kvalifikantu Liamu Broadymu sázel na svou typickou důraznou hru od základní čáry a opřít se mohl i o podání a 14 es. V koncovce druhé sady a na úvod třetí si prošel výraznou herní krizí, když od stavu 5:4 a 30:15 vyhrál jen dvě z následujících 21 výměn. I s pomocí soupeře, který začal častěji kazit, se včas vzpamatoval a úspěšnou šňůrou pěti gemů třetí set otočil ve svůj prospěch. Poslední set už byl celkem jasnou záležitostí, Broady se ještě v první hře ubránil smršti brejkbolů, ale v závěru mu došly síly a Veselý dokončil zápas v suverénním duchu.

Konec zápasu

3:1; 6:2 - Jiří Veselý

6:2

Poslední úder celého zápasu kazí čopem Broady a při své premiéře v hlavní soutěži grandslamu končí. Naopak Jiří Veselý jde dál!

40-0

2:1; 5:2; 40-0 - Jiří Veselý

40-0

Broadyho forhend po čáře nepustila páska. Jiří Veselý má po 2 hodinách a 45 minutách tři mečboly.

30-0

Eso číslo 14.

15-0

Liam Broady přetáhl tvrdý forhend od základní čáry do zámezí.

5:2

Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.

5:2

Následuje přestávka a výměna stran.

5:2

2:1; 5:2 - Jiří Veselý

5:2

Broady tentokrát prohrává podání vlastní zbytečnou chybou, když zblízka trefuje pásku.