3:4

koniec (1:3, 2:0, 0:1)

11.10.2020, 18:00 • Zimný štadión Nové Zámky • 4. kolo • Dávid Švec

Tipsport: 2.57 4.3 2.15

S konštatovaním, že Nové Zámky na domácom ľade podľahli Nitre 3:4 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť, želám príjemný zvyšok nedele a úspešný štart do nového pracovného týždňa. Dočítania priatelia. (20:21:43)

59:38

Zakázané uvoľnenie v podaní Nových Zámkov.

59:23

Oddychový čas domácich.

59:23

Domáci sa veľmi snažia, ale nedokážu sa dostať do útočného pásma. Napokon musel zasahovať Kiviaho po strele Vitaloša.

59:01

Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

58:44

Šikovná akcia v podaní mladého Samuela Reháka, Cowleyho však neprekonal.

58:33

Domáci stiahli puk za vlastnú bránku, oba tímy okamžite striedajú.

58:02

Hostia v plnom počte.

58:01

Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

57:44

Tentoraz to už vyšlo, domáci hokejisti kombinujú v útočnom pásme.

57:15

Novozámčanom sa nedarí usadiť sa počas presilovej hry v útočnom pásme.

56:44

Rýchla akcia v podaní šikovného Róberta Lantošiho, no ten nemieril presne.

56:22

Nové Zámky sú síce v útočnom pásme, ale nemajú puk vo svojej moci.

56:02

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 2 min., krosček).

56:02

Novozámockí Býci už napádajú rozohrávku Nitry s trojicou hráčov a sú úspešní, pretože Mezei fauloval Juraja Juríka a domáci tak budú hrať presilovú hru.

55:45

Útočná akcia domáceho tímu je tentoraz zastavená pre postavenie mimo hru.

55:23

Šimon Nemec sa z ľavej strany šikovne natlačil až ku bránke Nových Zámkov, Kiviaha ale neprekonal.

55:01

Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 5 minút, Nové Zámky prehrávajú na domácom ľade s Nitrou zatiaľ 3:4.

54:32

Na opačnej strane okamžite útočná akcia v podaní domáceho obrancu Samuela Feretu, ktorý preveril pozornosť Evana Cowleyho.

54:09

Nitra dala gól!
Tak toto bola parádna akcia v podaní TOMÁŠA HRNKU, ktorý sa popri Petrovi Mikušovi predral až pred Kiviaha a poslal puk k ľavej tyči domácej bránky! Asistencie: Marek Slovák.

54:00

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Lantoši – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Hämälainen – 2 min., hrubosť).

53:59

Andrej Šťastný si vymenil pozíciu s Bodákom, no obrancovi Nitry pri strele nesadol puk na čepeľ hokejky.

53:32

Oba tímy sa už snažia o pozornú defenzívny, každý gól už v tomto čase môže byť víťazný.

52:49

Znovu sa hrá pomerne dlho bez prerušenia, ale to práve nastalo, keďže bola odpískaná prihrávka rukou.

52:04

Fereta pri mantineli bojuje s Tvrdoňom, následne jeden z obrancov Nitry delovkou nepríjemne zostrelil Ordzovenského, ktorý okamžite mieri na striedačku svojho tímu.

51:39

Nuž a Kiviaho je znovu v permanencii, puk však končí v jeho moci.

51:03

Rýchly útok Nitry, v prečíslení zobral na seba zodpovednosť obranca Ivan Švarný, ale Kiviaho mu výborným zákrokom pokazil gólovú radosť!

50:41

Janne Seppänen potiahol puk do útočného pásma, ale to bolo všetko, pretože obrana Corgoňov dobre zapracovala.

50:01

Máme za sebou polovicu tretej tretiny, stav zápasu je stále nerozhodný 3:3.

49:32

Hra má stále spád a výborné tempo, uvidíme ako domáci po karanténe vydržia s fyzickými silami.

48:58

Obrovská šanca v podaní domácich Býkov, do úniku sa dostal Matej Giľák, ale nedokázal prekonať Evana Cowleyho v bránke Nitry!

48:13

Znovu sa o puk bojuje za bránkou Nových Zámkov, následne je hra prerušená.

47:42

Vitáloš nahodil puk na bránku od modrej čiary, pred Kiviahom ešte clonil Lantoši, ale nedokázal puk tečovať do domácej siete.

47:03

Hostia spod Zobora sa snažia kombinačne dostať do útočného pásma, aktuálne sa o puk vedú boje za domácou bránkou.

46:47

Vhadzovanie po ľavej ruke Henriho Kiviaha.

46:09

Marek Drtina sa snažil o kolmú prihrávku na útočnú modrú čiaru, puk z jeho hokejky bol nepresný.

45:34

Oba tímy tvrdo bojujú o každý jeden puk, Jurík napádal pri rozohrávke gólmana Nitry Cowleyho a tomu sa to veru vôbec nepáčilo.

45:01

Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Nové Zámky hrajú s Nitrou nerozhodne 3:3.

44:35

Domáci stále napádajú rozohrávku Nitry s dvomi hráčmi, zatiaľ sa im však v tejto tretine nepodarilo týmto spôsobom získať puk v útočnom pásme.

44:04

Aj tretia tretina sa hrá vo výbornom tempe, je cítiť, že oba tímy chcú dnešný zápas vyhrať.

43:32

Tvrdý súboj Zahradníka so Žitným, následne sa do útoku dostal nitriansky Adam Dauda, ale jeho strelu kryl pozorný Kiviaho.

42:59

Útok domácich potiahol Giľák a hľadal prihrávkou Juríka, no neúspešne. Následne sa pred Cowleym obšmietal aj Marcel Holovič, ale ku strele sa nedostal.

42:32

Samuel Rehák bojoval o puk pri mantineli a bol úspešný. V Nových Zámkoch pred časom hral i jeho starší brat Dominik, ktorý aktuálne pôsobí v drese tímu Vlci Žilina.

41:55

Novozámčania tvrdo bojujú o každú kúsok ľadovej plochy.

41:22

Domáci v plnom počte.

41:03

Dve tvrdé strely Bodáka od modrej čiary za sebou vyriešil výbornými zákrokmi Henri Kiviaho.

40:30

Nitrania pokračujú v presilovej hre z druhej tretiny a kombinujú v útočnom pásme.

40:01

Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Nitry. Úvodné buly však bolo obojstranne poriadne nervózne.

40:01

Po druhej tretine máme v Nových Zámkoch stav 3:3. Tretia časť hry sa začne približne o 19:45.

40:00

39:55

V tejto časti hry sa už zrejme stav zápasu nezmení, Nitrania majú puk vo svojej moci, ale vo vlastnom obrannom pásme.

39:22

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Obdržálek – 2 min., podrazenie).

39:01

Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:38

Nitrania sa snažia upokojiť situáciu a dostať sa do útočného pásma.

38:01

Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

37:59

Táto pasáž hry Nitre vôbec nevychádza, v šanci sa ocitol novozámocký Samuel Zahradník a Cowley musel opäť zasahovať!

37:44

Tentoraz však veľká šanca v podaní domáceho Patrika Rogoňa, ktorú ale znovu riešil brankár hostí!

37:31

Tentoraz strela domáceho obrancu Haina od modrej čiary, Cowley puk bez problémov skrotil.

37:18

Andrej Kollár sa šikovne pretlačil do útočného pásma po pravej strane, krížnou strelou ale minul bránku.

36:58

36:32

Domácim sa v závere presilovej hry nedarí dostať do útočného pásma.

36:01

Po ďalšej akcii domácich získal puk Branislav Mezei a znovu ho posiela až za bránku Kiviaha.

35:43

Strela Samuela Zahradníka bola zblokovaná, puk mieri až za bránku Henriho Kiviaha.

35:21

Obrovská šanca domácich, po strele od modrej čiary Cowley puk len vyrazil pred seba, ale následne dokázal vyriešiť aj dve dorážky!

35:01

Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút, Nové Zámky na domácom ľade zatiaľ remizujú s Nitrou 3:3.

34:58

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Knižka – 2 min., sekanie).

34:34

Holenda hľadal prihrávkou pred Cowleyho Embricha, ale ten nedokázal puk zasiahnúť.

33:59

V Nových Zámkoch v týchto chvíľach sledujeme výborný hokej, oba tímy idú v každom súboji na doraz.

33:04

Obranca Nitry Branislav Mezei sa dostal v útoku až pred Kiviaha, no nemieril presne.

32:55

32:41

Obrovská chyba Kollára, ktorý poslal Janneho Seppänena do úniku, fínsky legionár v drese domácich však recept na Cowleyho nenašiel!

31:55

Patrik Rogoň pri napádaní výborne získal puk a získava tak cenné sekundy pre svoj tím počas hry v oslabení.

31:32

Puk je za bránkou Nitry, oba tímy okamžite striedajú.

30:55

Domáci však aj napriek početnej nevýhode útočia, nezastaviteľný Obdržálek robí obrane Nitry obrovské problémy a znovu strelou postrašil Cowleyho!

30:29

Marek Tvrdoň je na ľade a Nitra bude hrať dlhú presilovú hru.

30:19

Šikovný Adrián Holešinský v drese Nitry sa natlačil pred Kiviaha, ale puk do siete nepretlačil. Následne bola posunutá domáca bránka a hra bola prerušená.

30:01

Máme za sebou polovicu zápasu, Nové Zámky hrajú s Nitrou nerozhodne 3:3.

29:43

Domáci však pokračujú v nápore a kombinujú v útočnom pásme.

29:01

V tomto momente teda pokračujeme v hre počte 4 na 4.

28:55

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Mikuš – 2 min., podrazenie + 2 min., hrubosť).

28:55

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Štastný – 2 min., hrubosť).

28:55

Nuž a v tretine Nových Zámkov vzniká poriadna šarvátka, keď Mikuš nedovolene zastavil Lantošiho a nepríjemne poslal k ľadu aj Andreja Šťastného. Nuž, uvidíme ako tento rébus vyriešia rozhodcovia.

28:55

Obrana hostí získala puk vo vlastnom pásme a Nitrania idú dopredu.

28:29

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Tvrdoň – 2 min., sekanie).

28:13

Domáci obranca Samuel Hain sa vybral na ofenzívny výlet, bol faulovaný a Býci budú znovu hrať presilovú hru!

28:03

Nitrania po skončení oslabenia okamžite vystrčili ofenzívne rožky, Marek Slovák strelou preveril pozornosť Henriho Kiviaha.

27:36

27:03

Peter Mikuš od modrej čiary mieril nad bránku Evana Cowleyho.

26:40

Tak toto je nepríjemné! Mezei chcel razantne vyhodiť puk z ľadovej plochy a nešťastne trafil domáceho hlavného trénera Martina Hrnčára. Mamut, ako znie prezývka domáceho trénera, je však tvrdý chlap a bude v poriadku.

26:22

Novozámčania stratili puk v útočnom pásme, Lantoši sa vybral na útočný výlet, ale jeho strela bola zblokovaná.

25:45

Domáci hokejisti sú okamžite natlačení v útočnom pásme, po zakončení Janneho Seppänena však skryl Cowley puk vo svojej lapačke.

25:36

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Dauda – 2 min., sekanie).

25:11

Do šance sa prebíjal domáci forvard Andrisík a bol faulovaný, Zámky budú hrať presilovú hru.

25:01

Máme za sebou päť minút druhej tretiny, videli sme v nej už 2 góly a na ľade je vyrovnaný stav 3:3.

24:43

Juraj Jurík spoza bránky hostí hľadal Marcela Holoviča, tentoraz sa mu to však nepodarilo.

24:01

Máme za sebou 24 minút zápasu a v Nových Zámkoch je vyrovnané 3:3!

23:34

HC Nové Zámky dali gól!
A je vyrovnané! Obrana Nitry v tejto chvíli totálne prepadla, domáci sa dostali do prečíslenia 2 na 1. Seppänen nezištne nabil PETROVI OBDRŽÁLKOVI a ten prestrelil Evana Cowleyho! Asistencie: Janne Seppänen, Rasmus Hämäläinen.

22:49

PETR OBDRŽÁLEK sa po ľavej strane dostal do útoku, z veľkého uhla nahodil puk k pravej tyči Cowleyho bránky a ten napokon končí v sieti prekvapeného brankára hostí! Asistencie: Richard Ondrušek.

22:23

Štvrtá formácia Nitry sa snaží udržať puk vo svojej moci, no dostal sa k nemu Petr Obdržálek a ide dopredu.

21:58

Šimon Nemec si nerozumel s Adriánom Holešinským, výsledkom je postavenie mimo hru v podaní hokejistov Nitry.

21:22

Domáci hokejisti odštartovali druhú tretinu veľmi dôrazne a zo všetkých síl sa snažia o kontaktný gól.

20:58

Od modrej čiary sa do puku oprel Lantoši, nemieril presne. Po ďalšej strele hostí však už Kiviaho skryl puk do svojej lapačky.

20:55

Opätovná útočná snaha Býkov zastavená pre postavenie mimo hru.

20:33

Domáci sa okamžite snažia o útok, ich nepresnú prihrávku však zastavil Tomáš Hrnka.

20:01

Úvodné buly druhej tretiny v prospech Nových Zámkov.

20:01

Po prvej tretiny prehrávajú Nové Zámky na domácom ľade s Nitrou 1:3. Druhá tretina sa začne približne o 18:51.

20:00

19:42

V samom závere prvej časti hry sa ešte domáci snažia o kontaktný gól, ale prichádzajú o puk.

19:18

Strelu Samuela Zahradníka obetavo v poslednej chvíli zblokoval Bodák.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:22

Richard Ondrušek sa bekhendom snažil preveril pozornosť Cowleyho v bránke hostí.

18:01

Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

17:33

Hra sa stále prelieva zo strany na stranu a hrá sa pomerne dlho bez prerušenia.

16:23

Novozámčania sa snažia napádať rozohrávku Nitry čo najvyššie, aktívny je najmä Janne Seppänen.

15:55

V Nových Zámkoch sledujeme svižný hokej, škoda však, že bez divákov. A podľa aktuálnej situácie to vyzerá, že fanúšikovia na tribúnach budú chýbať ešte poriadne dlho.

15:17

Krásna presilovková formácia domáceho tímu! Petr Obdržálek skvelou krížnou prihrávkou našiel v ľavom kruhu MARCELA HOLOVIČA, ktorý z prvej prestrelil Cowleyho a gólom tak oslávil svoj 500. zápas v našej najvyššej súťaži. Asistencie: Petr Obdržálek, Peter Mikuš.

15:01

Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny, Nové Zámky na domácom ľade prehrávajú s Nitrou už 0:3.

14:53

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Pupák – 2 min., podrazenie).

14:01

Pre Nové Zámky je to po karanténe prvý zápas v ostrej súťaži, na výkone Býkov je to vidieť. Hostia hrajú už štvrtý zápas v aktuálnej sezóne a na ich súhre je to skrátka badať.

13:23

Hostia však využívajú aj druhú presilovú hru v prvej tretine. Pupák našiel na pravej strane Tvrdoňa, ktorého prihrávku šikovne tečoval za chrbát Kiviaha TOMÁŠ HRNKA! Asistencie: Marek Tvrdoň, Miroslav Pupák.

13:10

Nitrana okamžite v úvode presilovej hry v nápore, delovku Mareka Slováka z ľavej strany však Kiviaho kryl.

12:57

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Holovič – 2 min., podrazenie).

12:43

Šanca v podaní domáceho kapitána Juraja Juríka, ktorý však z bekhendu nedokázal puk zdvihnúť nad betón Evana Cowleyho.

12:12

Novozámčania aj po skončení presilovej hry ostávajú v útočnom pásme, Dauda navyše zlomil hokejku a okamžite mieri na striedačku.

11:45

11:13

Obrovská šanca hostí! Šiška sa rútil do prečíslenia s Kollárom, rozhodol sa pre strelu a nemieril vôbec zle, Kiviaho však výborným zákrokom podržal svoj tím!

10:59

Puk mieri z útočného pásma Nových Zámkov von, domáci musia začínať prakticky od vlastnej bránky.

10:34

Strelu Petra Obdržálka opäť zblokoval obetavý obranca Nitry Vitáloš.

10:23

Domáci hokejisti sú v útočnom pásme a sú rozostavení v presilovkovej formácii.

10:01

Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Nové Zámky na domácom ľade prehrávajú s Nitrou 0:2.

09:45

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Pupák – 2 min., hákovanie).

09:33

Rozohrávku domáceho tímu napádala štvrtá formácia Nitry, aktívny bol najmä Šiška.

08:55

Hostia využívajú prvú presilovú hru v zápase, z ľavej strany Andrej Kollár poslal puk pred Kiviaha a ADAM DAUDA ho šikovným tečom usmernil nad rameno novozámockého brankára, ktorý zažíva náročný krst v našej najvyššej súťaži! Asistencie: Andrej Kollár, Andrej Šťastný.

08:04

Nitrania sa síce dostali do útočného pásma, ale Juraj Jurík získal puk a okamžite ho dostal von z obranného pásma. Hľadal ešte prihrávkou Samuela Reháka, no neúspešne.

07:37

Pred bránkou Nových Zámkov ostal nestrážený Tomáš Hrnka, ale nebol dostatočne presný. Domáci následne vyhodili puk až za Cowleyho a oba tímy okamžite striedajú.

07:05

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Giľák – 2 min., sekanie).

07:04

Lantoši dostal na útočnú modrú čiaru ideálnu prihrávku, dostal sa až pred Kiviaha, ale bol faulovaný a Nitra bude hrať presilovú hru.

06:25

Rýchla akcia hostí spod Zobora, Švarný spoza bránky nabil MARTINOVI BODÁKOVI, ktorý zvrchu kruhov prestrelil Henriho Kiviaha! Asistencie: Ivan Švarný, Marek Tvrdoň.

05:44

Hra má solídne tempo, puk vyviezol do útočného pásma Nitran Branislav Mezei, ktorý pred niekoľkými dňami oslávil 40. narodeniny.

05:15

Dnešný zápas je špeciálny pre novozámockého centra Marcela Holoviča, ktorý hrá svoj 500. zápas v našej najvyššej súťaži.

05:01

Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Nové Zámky hrajú s Nitrou zatiaľ v regionálnom derby nerozhodne 0:0.

04:22

Prvý úspešný zákrok v zápase si na svoje konto pripísal po strele Andreja Šťastného aj domáci brankár Henri Kiviaho.

04:02

Prvá vážna akcia domáceho tímu, strelu Samuela Zahradníka zlikvidoval Ewan Cowley.

03:44

Obdržálkovu strelu zblokoval obetavo obranca Martin Vitáloš.

03:21

Nitrania kombinovali v útočnom pásme, Kiviaho však do týchto chvíľ nemusel zasahovať.

02:20

Aktuálna informácia po rokovaní krízového štábu Slovenskej republiky hovorí, že 5 najvyšších športových líg na Slovensku bude pokračovať bez účasti divákov – medzi nimi je i hokej.

02:00

Hra sa prelieva zo strany na stranu a zápas má od úvodu veľmi slušné tempo.

01:22

Lantoši ukázal obrovskú rýchlosť a šikovné ruky, následne sa k puku dostal Šimon Nemec, ale jeho tvrdá strela od modrej čiary nebola úpešná.

00:42

Embrich sa predral po ľavej strane a vystrelil, pred bránkou hostí ešte číhal na dorážku Zahradník, ale k puku sa nedostal.

00:12

Prvý zákrok v zápase patrí Cowleymu, ktorý však nahodený puk od Haina bez problémov rozohral.

00:01

Úvodné buly zápasu v prospech hokejistov Nových Zámkov.

00:01

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Hain, Holenda, Drtina, Mikuš, Šeliga, Västilä, Fereta, Ordzovenský – Hämälainen, Seppänen, Obdržálek – Jurík, Holovič, Giľák – Rogoň, Embrich, Zahradník – Rehák S., Ondrušek, Andrisík

HK Nitra: Cowley (Nagy) – Mezei, Vitaloš, Švarný, Nemec, Pupák, Bodák, Knižka, Minárik – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Lantoši – Holešinský, Dauda, Žitný – Pätoprstý, Šiška, Čaládi

Rozhodca: Baluška, Výleta – Orolin, Jurčiak.
Príjemný dobrý deň z Nových Zámkov, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu predohrávky 8. kola Tipos extraligy, v ktorom HC Nové Zámky privítajú na domácom ľade hokejistov HK Nitra. Zápas sa začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Nové Zámky mali v úvode sezóny problémy s koronavírusom a tím sa ocitol na pomerne dlhý čas v karanténe, pre domácich tak bude dnešný duel prvý súťažným v aktuálnom ročníku súťaže. Káder Býkov prešiel pomerne veľkou prestavbou. Trénerom tímu je Martin Hrnčár, v bránkovisku by mal byť veľkou posielou fínsky gólman Kiviaho, ktorému bude robiť dvojku mladý Slovák Jakub Lackovič. V obrane pribudol Fín Västila a Holenda z Trenčína. Zaujímavé mená pribudli v útoku. Domáci sa vydali fínskou cestou, do tímu pribudli Sepännen a Hämälainen, pričom Janne Väyrynen už tím opustil a zamieril do Trenčína. V tíme HC je takisto nováčikom center ST-Cyr, Samuel Záhradník, Samuel RehákMatej Giľák a Embrich.

Nitra prešla pred sezónou takisto pomerne veľkou prestavbou. Trénerom tímu je znovu Čech Antonín Stavjaňa. Do bránkoviska pribudol Ewan Cowley, dvojkou mu je Adam Nagy. Do obrany prišli Ivan Švarný, Jake Cardwell, Martin Bodák, Martin Vitáloš. Do útoku Marek Tvrdoň, Andrej Šťastný, Tomáš Hrnka, Adrián Holešinský, Adam Dauda či Roman Žitný. Jednoznačne najlepším útočným menom Nitry je Róbert Lantoši, ktorý sa pod Zoborom pripravuje pred odchodom do zámoria. Nitra už v aktuálnej sezóne odohrala tri zápasy, vo všetkých zvíťazila a patrí jej tak prvé miesto v tabuľke súťaže.

Zápas sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

3:4

Góly a asistencie: 16. Holovič (Obdržálek, Mikuš), 23. Obdržálek (Ondrušek), 24. Obdržálek (Seppänen, Hämäläinen) – 7. Bodák (Švarný, Tvrdoň), 9. Dauda (Kollár, Šťastný), 14. Hrnka (Tvrdoň, Pupák), 55. Hrnka (Slovák)

HC MIKRON Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Hain, Holenda, Drtina, Mikuš, Šeliga, Västilä, Fereta, Ordzovenský – Hämälainen, Seppänen, Obdržálek – Jurík, Holovič, Giľák – Rogoň, Embrich, Zahradník – Rehák S., Ondrušek, Andrisík

Rozhodca: Baluška, Výleta – Orolin, Jurčiak