28.10.2020, 15:00 • Ledová aréna Traktor • Martin Augustin (@ogy_16) cz

To už je z tohoto utkání vše. Přeji krásný zbytek dne! (17:19:15)

Tomáš Hyka (CLJ) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:39
Lukáš Sedlák (CLJ) 0+1, 3 střely, čas na ledě 16:50
Střely na branku – 25:23 (9:4, 11:5, 5:14)
Zblokované střely – 14:6
Vyhraná vhazování – 21:31
Trestné minuty – 20:6
Hity – 11:14
Utkání končí vítězstvím Traktoru 4:1! Domácí byli dvě třetiny lepším týmem a dva body tak berou zaslouženě. V úvodní části se trefil jen Pontus Åberg, který v 9. minutě využil přesilovou hru. Čeljabinsku pak vyšel nástup do druhé třetiny. Ve 23. minutě se prosadil nejprve Jaroslav Kosov a o necelé dvě minuty později zvyšoval už na 3:0 Dmitrij Ogurcov. Tento stav platil i po 40 minutách hry. V závěrečné dvacetiminutovce dokázali hráči Torpeda duel trochu zdramatizovat, když ve 45. minutě snížil v početní výhodě Ivan Čechovič. Hosté pak vycítili šanci, přidali na aktivitě, ovšem kontaktního zásahu se už nedočkali. V čase 56:32 naopak zpečetil skóre na konečných 4:1 Igor Polygalov.

59:12

Střelu Bradyho Austina od modré čáry Fedotov pokryl. Buly v obranném pásmu Čeljabinsku.

59:00

Minuta do konce už se spíše dohrává.

58:01

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i celého zápasu.

56:32

56:32 Igor POLYGALOV - 4:1

56:32

Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Domácí zřejmě definitivně rozhodují o svém vítězství! V přečíslení 2 na 1 dostal kotouč Pontus Åberg, který pod tlakem nezamířil přesně. Puk se ale od zadního mantinelu odrazil zpět před branku a IGOR POLYGALOV ho pohotově zametl za dezorientovaného brankáře Melničuka – 4:1. Asistence: Pontus Åberg a Dmitrij Ogurcov.

56:05

Tak už jen čtyři minuty mají hosté na obrat. Čas se jim rychle krátí.

55:31

55:21

Domácí vyhodili a puk navíc dojel v rohu kluziště Sedlák. Český útočník byl následně sražen, podle sudích to ale bylo čisté.

54:30

Ivan Čechovič dostal nahrávku na levý kruh, odkud střílel zápěstím k bližší tyčce. Fedotov byl připaven a přerušil svým zákrokem hru.

54:04

Domácí vyhodili puk až za branku soupeře.

53:30

Ilja Karpuchin čistil předbrankový prostor příliš důrazně a je potrestán za krosček. Hosté budou hrát přesilovku!

52:48

Dobrá střela Vjačeslava Osnovina, kterou Melničuk vyráží do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

52:35

Zakázané uvolnění hostí.

51:35

Kloos objel branku a pokusil se najít Andreje Beleviče. Ten u brankoviště netrefil puk.

4:1

Góly a asistencie: 9. Åberg (Pilut, Kalinin), 23. Kosov (Avcin), 25. Ogurcov (Sedlák, Hyka), 57. Polygalov (Åberg) – 45. Čechovič (Ch. Wideman, Miele)

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Sudnicin) – Manuchov, Pilut, Isajev, Tělegin, Karpuchin, Ogurcov, S. Garejev – Kalinin (C), Berglund, Byvaľcev – Hyka, Sedlák (A), Kravcov – Åberg, Polygalov (A), Osnovin – Avcin, Karlin, Kosov – Švarjov.

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Melničuk (Tichomirov) – Ch. Wideman, Pajgin, Orlov, Marin, Mišarin, Austin, Ručkin – Žafiarov (A), Miele, Čechovič – Kloos, Belevič, Šenfeld (C) – Veriajev, Szwarz, Urakov (A) – Vengrižanovskij, Pereskokov, Gončaruk – Počivalov.

Rozhodca: Fraňo, Hribik – Savenkov, Berseňov