19:28

koniec (11:13)

06.12.2020, 20:30 • Jyske Bank Boxen, Herning • Skupina A • Vít Muzikář cz

Tipsport: 5.77 10.5 1.26

Černohorkám se povedl vstup do zápasu a první poločas nebyl z jejich strany vůbec špatný. Nicméně pak mezi 35. – 53. minutou neskórovaly a tou dobou se lámal duel v jejich neprospěch! Toftová zkrátka zavřela branku a na Černé Hoře ležela velká deka. To, že tým neskóruje v házené osmnáct minut, to se často nevidí a je to naprostá rarita. Nabuzené Dánky poté v závěru i daly příležitost hráčkám z lavičky a v posledním kole základních skupin budou na domácím evropském šampionátu hrát o první místo proti obhájkyním titulu z Francie, to Černá Hora si to rozdá v přímém souboji proti Slovinsku o postup.

Děkujeme za pozornost, házené zdar. (22:04:01)
Černá Hora – Dánsko 19:28 (11:13)
Nejvíce branek: Ramusovićová 5, Radičevićová 4/2, Pletikosićová 2 – Rejová 5/2, Pedersenová 4, Hansenová 3. Rozhodčí: Nastaseová, Stancuová (obě Rumunsko). Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 1:2.

Konec zápasu. (19:28)

60

Mugošová ještě korigovala z levého křídla na zadní tyč. (19:28)

60

Daamgard Lundová střílí přesně z levé spojky. (17:28)

60

Ramusevićová převzala míč z levé spojky na pivotu, otočila se kolem soupeřky a zakončila o zem do sítě. (17:26)

59

Přešlap černohorské pivotky, ale posléze zakončovala Jörgensenová ze spojky mimo branku. (17:26)

59

Gól vstřelil tým Dánsko (Majbritt Toft Hansenová). (17:26)

58

Dánky výskají radostí, protože Despotovićová pálí vedle pravé šibenice. (17:26)

57

Sedmička a může za to faul na pivotku Ramusovićovou, tu stáhla na zem bránící hráčka na šestce. (17:26)

57

Dánsko rozhýbalo obranu Černé Hory! Po nahrávce z pravého křídla mířila Burgaardová z pravé spojky ke vzdálenější tyči. (17:26)

56

Vukčevićová se natáhla pro pas ze střední spojky a prosadila se z pivota, Dánsko si bere timeout. (17:25)

56

Reinhardrtová u pravé tyče podržela Dánky a A. M. poslala oblouček z vlastní poloviny do prázdné branky Černé Hory. (16:25)

55

Potřetí za sebou se Dánsko dopustilo útočného faulu. (16:24)

54

Dánky byly v obraně hodně pasivní a toho využila rozběhnutá Pletikosićová z pravé spojky a šesti metrů. (16:24)

54

Ramusovićová skóruje ze spojky. (15:24)

53

Zdánlivě nekonečnou dobu bez vstřelené branky utíná Pletikosićová náběhem na levou spojku do druhé vlny na nahrávku a trefou do pravého horního rohu a zároveň protipohybu brankářky Reinhardtové. (14:24)

52

Takových osmnáct minut nedaly Černohorky branku. Na to, že se jim vstup do utkání povedl a nepůsobily vůbec špatným dojmem v prvním poločase... (13:24)

52

Andrea Hansenová jen sype sůl do černohorských ran povedeným brejkem, černohorský trenér si vybírá svůj druhý timeout ve druhém poločase. (13:24)

52

Rozpoložení obou týmů je diametrálně odlišné, Burgaardová zapisuje trefu z pravé spojky a druhé vlny. (13:23)

51

Ze stejné pozice vzápětí Jaukovićová naprosto míjí branku a platí tak, že Černá Hora skórovala pouze dvakrát ve druhém poločase za 21 minut. (13:22)

51

Tak tohle se v házené jen tak nevidí! Pletikosićová posílá mí z levé spojky do bližší tyče! (13:22)

50

Rodil se trhák Černé Hory, ale rozběhnutou Radičevićovou na pravé straně dokázala překřížit bránící házenkářka. (13:22)

49

Reinhardtová nemá sebemenší problémy se zakončením z pravé spojky k zadní tyči. Na Černé Hoře leží velká deka... (13:22)

49

Rejová střílí z devítky a levé spojky po ruce přes Jaukovićovou k bližší tyči. (13:22)

48

Jenže nahrávka z pravé spojky na pravé křídlo Radičevićovou dopadla o zem pouze za dánskou branku a k ideálu měla hodně daleko. (13:21)

48

Rejová udělala kroky na levé spojce. (13:21)

47

Ono je to dokonce více než dvanáct minut od poslední trefy Černé Hory. (13:21)

47

Burgaardová si řekla o nahrávku zprava na střed do druhé vlny, prošla přes Klikovaćovou a zvýšila náskok Dánska. (13:21)

46

Černé Hoře momentálně nevychází vůbec nic a už je to deset minut, kdy se hráčky z bývalé Jugoslávie naposledy prosadily. (13:20)

45

Höjlundová se zbavila na středu Klikovaćové a z pravé spojky napálila míč k přední tyči. (13:20)

44

Timeout pro Dánsko. (13:19)

44

Tak to je neskutečné! Při rychle sehraném kontru si řekla Klikovaćová o pas zprava na střed, zaběhla za bránící Rejovou, ale proti jasné šanci na šestce narazila na Toftovou. (13:19)

43

Toftová je snad nepřekonatelná, zase sehrávka z pravé spojky, tentokráte od Pletikosičové do pravého křídla na Radičevićovou, její střelu ale dánská brankářka vykopla pravou nohou. (13:19)

43

Už více než šest minut nedaly Černohorky branku. (13:19)

42

Ramusovićová propasírovala míč z pravé spojky na Radičevićovou na pravém křídle, tu vychytala Toftová. (13:19)

41

Toftová nyní zavřela branku a pokus ze spojky zastavila levou rukou. (13:19)

41

Tranborgová využila nahrávky ze středu a na pravé spojce se opřela do střely levačkou k zadní tyči, tím donutila Černou Horu k timeoutu. (13:19)

40

Rána černohorské spojky skončila vedle pravé tyče, na tahu je Dánsko. (13:18)

40

Dánka Tranborgová zachytila sehrávku na pivota a při brejku se prosadila Jensenová z levé strany a pořádného úhlu ke vzdálenější tyči přes bránící Mehmedovićovou. (13:18)

39

Černá Hora získala míč a na hřiště přichází Ramusovićová. (13:17)

38

Toftová se přesunula proti spojce Jaukovićové ke své levé tyči a nyní si na ní Černohorky lámou zuby. (13:17)

37

Černé Hoře začíná ujíždět vlak! Dánsku vyšla dohrávka do pravého křídla, kde naskočila Jensenová, při výskoku obešla Mehmedovićovou a zakončila na bližší tyč. (13:17)

37

Toftová snadno chytá sraženou střelu z pravé spojky. (13:16)

37

Vyloučení v týmu Černá Hora (Ema Ramusovićová). (13:16)

36

Celkem kostrbatý útok Dánska ukončila Rejová seběhem na levou spojku do druhé vlny a překonala Batinovičovou. (13:16)

36

Toftová se raduje! Rukama vyrazila loženku z pravého křídla a běží na střídačku, Dánky budou hrát s prázdnou brankou. (13:15)

35

Černá Hora posouvala míč až vyskočila Mehmedovićová na levém křídle a nasměrovala balón k protější tyči. (13:15)

34

To byla nádhera, jak Rejová po převzetí míče zprava vymetla ze střední spojky pravou šibenici. (12:15)

34

Rozhodčí pískají faul na levou spojku Dánska. (12:14)

34

Radičevićová byla ošetřována, kulhá. Uvidíme, jestli se vrátí na palubovku. Spíše ano. Každopádně nyní bude chybět na place tři útoky. (12:14)

33

Střela Tranborgové ze střední spojky šla doprostřed branky, kde měla ruce brankářka. Při protiútoku se dopustila Radičevićová prorážení proti Rejové a ještě si ublížila. (12:14)

33

Despotovičová začíná přesilovku šest na pět gólem z pravé spojky a šesti metrů nad rukama Toftové. (12:14)

32

Burgaardová podruhé vyloučena a hrozí jí červená karta. (11:14)

32

To je velká chyba statické obrany Černé Hory! Docela snadno dorazila Pedersenová zakončení z pravé spojky a z levého křídla udeřila k zadní tyči. (11:14)

31

Nahazovačka černohorského pravého křídla Ujkićové s levou spojku nedopadla dobře pro družstvo v zeleném! (11:13)

31

Černohorky vyhodily míč a budou postupovat na branku Toftové. (11:13)

31

Začal druhý poločas. (11:13)
Černohorky zatím drží krok s Dánkami a po poločase prohrávají pouze o dvě branky. Velice dobře jim vyšly dvě věci, a sice vstup do zápasu a souhra spojek s pivotkou Radičevičovou. Jinak hlavně v prvních minutách byl duel z obou stran hodně nervózní. K vidění bylo velké množství ztrát, pak už nebyl obraz hry tak rozháraný. Co se týče Dánek, tak ty táhne hlavně Tranborgová na pravé spojce. Uvidíme, co přinese druhý poločas.

30

První poločas skončil. (11:13)

30

Tranborgová uzavírá první poločas brankou z pravé strany o zem na bližší tyč. (11:13)

30

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Černá Hora (Jovanka Radičevićová).
(10:12)

29

Přehlídka sedmiček bude pokračovat, protože došlo k faulu Jörgensenové na pravou spojku. Ta se ještě držela za břicho, ale nic nebrání, aby pokračovala v zápase, ani nebyla ošetřována, takže nemusí střídat. (10:12)

29

Rejová si vybrala levou tyč ze svého pohledu a mířila do protipohybu brankářky. (10:12)

28

Teď už zákrok na Tranborgovou na pravé spojce v podání Mehmedovićové znamená sedmičku. (10:11)

28

Vukčevićová záměrně faulovala pravou spojku Tranborgovou, aby přerušila útok Dánska. (10:11)

27

S pořádnou falší a rotací zatočila Radičevičová balón k pravé tyči podél levé ruky Toftové. (10:11)

27

Černohorská sedmička po zákroku na levou spojku. (9:11)

27

Pedersenová se prosazuje a to opět z levého křídla. (9:10)

26

Ale ne! Toftová schytala bombu rozběhnuté pravé spojky do pravého ucha, byla ošetřována, ale ukázala, že ženy jsou pořádně tvrdé a po ani ne půl minutě značil její úsměv, že všechno je v pořádku. Dánská brankářka zaslouží respekt. (9:10)

26

Burgaardová se domnívala, že byla faulovaná, ale právě zmiňovanou Dánku rozhodčí vylučují. (9:10)

25

Při dohrávce z pravého křídla to zavánělo průrazem proti Jörgensové, ale hra pokračovala a Ujkičová skórovala do vzdálenější šibenice. (9:10)

24

Timeout pro Černou Horu. (8:10)

23

To by měl být druhý gól Pedersenové z levého křídla! (8:10)

23

Jaukovićová si vymanila míč se spoluhráčkou na levé spojce a než přistoupila bránící Iversenová tak se přesunula na šestku, kde k zadní tyči umístila přesnou střelu. (8:9)

22

Ramusovićová měla na levé spojce a hraně brankoviště stoprocentní příležitost, ale mířila jen do horní sítě dánské branky. (7:9)

21

Höjlundová vyskočila na pravé spojce a se zakončením o rychlosti 125 km/hod k bližší tyči nemohla Batinovićová vůbec nic dělat. (7:9)

21

Černohorská zbraň se jmenuje souhra s pivotem, po nahrávce ze střední spojky se položila do zakončení na šestce Ramusovićová. (7:8)

20

Jörgensová byla důrazná na levé spojce a křížem o zem dostala míč za záda brankářky. (6:8)

20

Odpískaný faul A. Klikovaćové na devítce. (6:7)

19

Žlutá karta pro tým Černá Hora (Andrea Klikovaćová). (6:7)

19

Rejová poslala sedmičku k pravé tyči proti Nenezićové. (6:7)

19

Tranborgová si došla z pravé spojky pro bránění v brankovišti v podání Mugošové, dochází ke změně i v černohorské brance před prvním sedmimetrovým hodem soupeřek. (6:6)

18

Radičevićová naznačila střelu a poté přehozením brankářky Reinhardtové pokořila dánskou gólmanku. (6:6)

18

A. M. Hansenová nevěří tomu, že bránila střední spojku v brankovišti a bude nařízena sedmička. (5:6)

17

Teď už to je dánské prorážení, a sice na konto levé spojky Haugstedové. (5:6)

16

A. M. Hansenová obešla na středu soupeřku, dostala se na pravou spojku a přes další házenkářku zakončovala ke vzdálenější tyči. Vypadalo to, že bránící hráčka se snaží naskočit na průraz, ale už bylo pozdě. (5:6)

16

Nakonec rumunské rozhodčí viděly útočný faul Černé Hory. (5:5)

15

Ránu z pravé spojky odrazila tyč dánské branky do rukou Mugošové. Těch nastřelených brankových konstrukcí bude také hodně... (5:5)

15

Pane jo, to je ztrát na obou stranách. Nyní nevyšla Dánsku přihrávka na A. H. Hansenovou. (5:5)

14

Na konci souhry Černé Hory skóruje Radičevičová z pravého křídla. (5:5)

14

Dánky jsou nyní agresivní v obraně. (4:5)

13

Tranborgová posunula míč přes vystupující Mehmedovićovou do pravého křídla a Jensenová našla místo u přední tyče. (4:5)

13

Toftové pomohla tyč při zakončení ze spojky a Dánky se mohou poprvé dostat do vedení. (4:4)

12

Pedersenová nepohrdla nabídnou vyloženou šancí z levého křídla. (4:4)

11

Střední spojka zrychlila hru a po sehrávce zprava na šestku se prosadila pivotka Ramusovićová. (4:3)

11

Černohorky ztratily balón, ale následoval průraz A. M. Hansenové na levé spojce proti Despotovićové. (3:3)

10

Po ukvapeném pokusu ze střední spojky z ruky Haugstedové sbírá balón Batonovičová a útočit bude Černá Hora. (3:3)

9

A. M. Hansenová srovnává z rozběhu a druhé vlny na levé spojce. (3:3)

9

Despotovičová využila nedůrazu bránící hráčky na pravé spojce a z úhlu propálila brankářku. (3:2)

8

Rejová nahrála ze středu na pravou spojku Tranbargovou a ta levačkou přes soupeřku zakončila k zadní tyči. (2:2)

7

Střela z devítky skončila hodně mimo branku, ale kontr Dánska utnula vybíhající brankářka Batinovićová nedaleko poloviny hrací plochy. (2:1)

7

Rejová se dopustila faulu z levé strany, Černá Hora bude pokračovat v postupném útoku. (2:1)

6

Tranborgová se trápí na startu zápasu, nyní střílela levačkou z pravé spojky do horní tyče. (2:1)

6

V úvodu vidíme dost ztrát, nyní zakončovala Mehmedovičová při ložence z hrany brankoviště do pravé nohy Toftové. (2:1)

5

Mehmedovićová pálila křížem z pravé spojky, ale narazila na ruce dánské brankářky Toftové. (2:1)

4

Po přihrávce z pravé spojky se Ramusovićová na pivotu zbavila Heindahlové v pádu skórovala. (2:1)

3

Ten ukončilo prorážení levé spojky a při krátkém kontru vyskakovala střední spjka Haugstedová a do protipohybu na levou stranu poslala míč do protipohybu brankářky. (1:1)

3

Další neúspěšný pokus Tranborgové ze spojky a Černá Hora jde do postupného útoku. (1:0)

2

Při zakončení pravého křídla Radičevičové skončil míč na bližší tyči, ale odrazil se do levého křídla na dorážku nepokryté Mehmedovićové. (1:0)

1

Ramusovićová faulovala střední spojku dvanáct metrů od své branky, následně se neprosadila vyskakující Tranborgová na pravé spojce. (0:0)

1

Dánky nastoupily v červených trenýrkách a bílých dresech, Černohorky kompletně v zeleném. (0:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)

Černá Hora: Babovićová, Nenezićová, Batinovićová – Radičevićová, Jaukovićová, Pletikosićová, Mugošová, Džaferovićová, A. Klikovaćová, Ujkićová, Ramusovićová, B. Klikovaćová, Mehmedovićová, Despotovićová, Grbićová, N. Vukčevićová.

Dánsko: Toftová, Reinhardtová – Pedersenová, M. Toft Hansenová, A. M. Hansenová, Heindahlová, Haugstedová, Tranborgová, Damgaard Lundová, A. U. A. Hansenová, K. Jörgensenová, Rejová, Jensenová, Burgaardová, Höjlundová, R. Iversenová.

Rozhodčí: Nastaseová, Stancuová (obě Rumunsko).
Černá Hora podlehla na úvod evropského šampionátu obhájkyním titulu z Francie 23:24, když se jí povedl hlavně start zápasu a vedla dokonce 9:4. Reprezentaci země galského kohouta tak pořádně potrápila. O pozici nejlepší střelkyně poražených se s pěti dosaženými góly podělily Radičevićová a Mehmedovićová. Co se týče výsledků Černé Hory na ME z dlouhodobého hlediska, tak při své poslední účasti skončil turnaj pro Černohorky v osmifinálové skupině, stejně jako pro Dánky. Na ME 2016 černohorská ženská reprezentace chyběla, to před šesti lety to bylo mnohem lepší. Černohorky postoupily v konkurenci Francie, Slovenska a Srbska z druhého místa základní skupiny a dokonce opanovaly svou osmifinálovou skupinu. Nicméně v semifinále prohrály se Španělkami 18:19 a souboji o bronz nestačily na Švédky 23:25.
Dánky jsou před svým druhým vystoupením na domácím turnaji v pozici papírových favoritek podle mínění sázkových kanceláří. V prvním zápase porazily Slovinky poměrem 30:23 i díky šesti gólům Pedersenové. Seveřanky mají na evropském šampionátu, co napravovat, protože před dvěma lety ve Francii postoupily ze základní skupiny až ze třetího místa a osmifinálová skupina pro ně znamenala konečnou.

Dánská ženská házená zažila své zlaté časy zejména na přelomu tisíciletí, když Dánky vyhrály třikrát za sebou olympijské hry (1996, 2000, 2004). Třikrát opanovaly také mistrovství Evropy (1994, 1996, 2002). Nicméně od světového šampionátu 2013 na cenný kov z velké akce čekají.

Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se celý turnaj hraje bez diváků.
Vzájemné zápasy
Po rozpadu Jugoslávie dnes dojde na jubilejní desáté vzájemné střetnutí mezi Černohorkami a Dánkami. Aktuální bilance hovoří 5:4 ve prospěch Dánek. Ještě nikdy se body nedělily. Poslední soutěžní utkání se datuje do osmifinálové skupiny evropského šampionátu 2018, kdy zvítězilo Dánsko 24:23. To na mistrovství světa 2017 schytaly Dánky debakl 24:31.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu evropského šampionátu házenkářek, ve kterém si to v rámci skupiny A rozdá Černá Hora a Dánsko. Začínáme ve 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

19:28

Čierna Hora: Babović, Nenezić, Batinović – Radičević, Jaukovićová, Pletikosić, Mugoša, Džaferović, A. Klikovaćová, Ujkićová, Ramusovićová, B. Klikovaćová, Mehmedović, Despotovićová, Grbićová, N. Vukčević.

Dánsko: Toft, Reinhardt – Pedersen, M. Toft Hansen, A. M. Hansen, Heindahl, Haugsted, Tranborg, Damgaard Lund, A. U. A. Hansen, K. Jörgensen, Rej, Jensen, Burgaard, Höjlund, R. Iversen.

Rozhodca: Nastaseová, Stancuová (obě Rumunsko)