koniec (13:13)

07.12.2020, 20:30 • Sydbank Arena, Kolding • Skupina D • Karel Jedlička cz

Tipsport: 30.0 25.0 1.01

Rumunsko – Norsko 20:28 (13:13)
Nejvíce branek: Ostaseová 6, Buceschiová 4, Neaguová 4/1 – Herremová 6, Oftedalová 5, Daleová 5, Mørková 4/3. Rozhodčí: Mitrovićová, Kažanegrová (Černá Hora). Sedmimetrové hody 3/1 – 3/3. Vyloučení 3:2. Střely na bránu 35:43. (22:00:36)
Norské házenkářky nakonec jasně vítězí a oplácejí Rumunkám porážku z minulého evropského šamoionátu. Dnes si sice favoritky vybraly delší střelecký půst, když mezi 19. a 34. minutou nedokázaly skórovat ze hry, Rumunsko ze čtyřbrankového manka otočilo a dokonce o gól vedlo, závěr však jasně patřil skandinávskému výběru. Rumunsku navíc odešel útok a od 51. minuty a stavu 20:23 již neskórovalo.
Na palubovce excelovaly všechny tři brankářky, nejužitečnější hráčkou zápasu je vyhlášena gólmanka vítězného družstva Katrine Lundeová.

Konec zápasu. (20:28)

60

Vteřinu před sirénou ještě zvýraznila norské vítězství zadovkou Auneová. (20:28)

60

Stine Oftedalová si v poslední minutě užila zakončení obloučkem do zadní šibenice. (20:27)

59

O výsledku není pochyb. Zcela volná Marit Auneová navyšuje rozdíl z výskoku na šest gólů. (20:26)

58

Lundeová secvakla míč mezi lýtky po střele z křídla a stačila zabrzdit před brankovou čarou. (20:25)

57

Oddechový čas pro Rumunsko. (20:25)

56

Neaguová prostrčila na brankoviště Ostaseové, jenže ani zcela volná nejlepší střelkyně nepřekonala nestárnoucí Lundeovou. (20:25)

56

Vyloučení v týmu Norsko (Henny Reistadová). (20:25)

54

Polocoșerová nechala vyniknout zkušenou Lundeovou v norské bráně a z protiútoku zakončuje Stine Oftedalová středem do protipohybu. (20:25)

52

Do brány si stoupla třetí gólmanka Măzăreanuová, avšak na sedmičku Mørkové si nepřišla. (20:24)

52

Vyloučení v týmu Rumunsko (Lorena Ostaseová). (20:23)

52

Úžasnou dvojicí zákroků během pěti vteřin podržela balkánský výběr Denise Deduová. (20:23)

51

Zblokovaná střela Neaguové se odráží před volnou Lauru Popaovou, která hladce snižuje. (20:23)

49

Za pouhých 7 vteřin však končí míč v rumunské síti, postarala se o to nejmladší norská reprezentantka Henny Reistadová. (19:23)

49

Laura Petruța Popaová vylepšila rumunské naděje přesnou trefou. (19:22)

48

Rumunkám se rozsypala útočná souhra, z brejku je okamžitě trestá Daleová. (18:22)