3:2

koniec (2:0)

08.12.2020, 21:00 • Red Bull Arena, Lipsko • Skupina H • Filip Kosnáč

Tipsport: 2.38 3.74 2.97

Tak to bol fantastický zápas, ktorý napokon skončil víťazstvom Lipska nad United výsledkom 3:2 a domáce mužstvo zahájilo oslavy postupu, naopak na strane hostí zavládlo veľké sklamanie. Všetko pritom vyzeralo dlho celkom jednoznačne. V prvom polčase boli lepší domáci a do dvojgólového vedenia ich poslal Angelino s Haidarom. V druhom polčase boli lepší hostia, Fernandes nastrelil aj brvno a šance nevyužili McTominay alebo Greenwood. Tretí gól však na druhej strane strelil striedajúci Kluivert a všetko vyzeralo jednoznačne. Lenže potom po faule Konatého na Greenwooda premenil penaltu Fernandes a o chvíľu na to strelil kontaktný gól Pogba. V samom závere mal Manchester obrovský tlak a vlastný gól si takmer po Pogbovom centre strelil Mukiele, ale Gulacsi predviedol zákrok zápasu. Lipsko si tak zahrá osemfinále Ligy majstrov a Manchester United čaká iba play-off Európskej ligy. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc! (23:02:29)

90+4

90+4

90+4. Paul Pogba (MAN)

90+4

Pogba centroval z pravej strany a Mukiele si takmer strelil vlastný gól, Gulacsi predviedol fantastický zákrok a zachránil pravdepodobne Lipsku postup!

90+3

Lipsko nedostalo loptu pod kontrolu, takže hostia majú šancu na veľký tlak v posledných minútach.

90+2

Pogbov center zachytil Gulacsi, ale ešte sa tam nepríjemne zrazil s Orbanom.

90+1

Ešte štyri minúty nádeje pre United a už môžu útočiť, lebo domáci boli v ofsajde.

90

Beží nám posledná minúta riadneho hracieho času a Lipsko má loptu v moci čo najďalej od svojej brány.

89

Následne aj Rashford sa uvoľnil po prihrávke Pogbu, ale strela letela len do stredu a Gulacsi nemá problém.

88

McTominay skúšal strelu hneď z prvej, ale nemalo to žiadnu šancu na úspech, lebo strieľal v tiesni.

87

Striedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Angeliño, prichádza Marcel Halstenberg.

85

Domácim sa darí držať loptu na útočnej polovici a zatiaľ nepúšťajú United pred Gulacsiho.

84

No vyzerá to na veľmi rušný záver, Lipsko stratilo trojgólové vedenie v priebehu dvoch minút a vedie už iba o gól.

82

Manchester United dal gól!
Tak to je neuveriteľné, United chýba už iba gól! Hostia rozohrávali rohový kop, na ktorý naskočil najvyššie PAUL POGBA, ktorého hlavičku tečoval Konaté a lopta skončila za Gulcasim. Gól potvrdil aj VAR. Asistencia: Fernandes

82

82. Paul Pogba (MAN) - 3:2

81

Žltú kartu dostáva Tyler Adams (RB Lipsko).

80

80. Bruno Fernandes (MAN) - 3:1

80

BRUNO FERNANDES potvrdil svoju výbornú úspešnosť ako pokutový exekútor a loptu poslal k ľavej tyči, kým Gulacsi skočil k opačnej!