NHL

Dallas Stars – Nashville Predators

7:0

koniec (0:0, 5:0, 2:0)

23.01.2021, 02:40 • American Airlines Center, Dallas • Jan Matúš (@honzashepp) cz

Tipsport: 2.42 3.91 2.53

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy zase na počtenou. (05:50:28)

Utkání navštívilo 4 214 diváků.
Hokejisté Dallasu zvládli vstup do nového ročníku s velkou bravurou, když si před svými fanoušky poradili s Nashvillem obrovským rozdílem 7:0! Stars především udělili svému soupeři lekci v proměňování přesilových her, protože v nich domácí hokejisté nastříleli hned pět branek! Jednu poté navíc přidali i ve vlastním oslabení a jednu při rovnoměrném počtu hráčů na ledě.

Po první třetině to vypadalo, že zápas bude jen o pár gólech, ale po pěti brankách ve druhé třetině se Dallasu podařilo ještě v poslední periodě využít další dvě přesilové hry, ve kterých se prosadili Pavelski a Kiviranta.

Anton Chudobin navíc zastavil všech 34 pokusů Nashvillu, a připsal si tak svou 100. výhru v NHL a devátý shutout.

59:52

Zřejmě poslední útok Nashvillu je zastaven na útočné modré, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdu.

59:34

Kotouč byl nyní zahrán vysokou holí, a tak nás čeká vhazování ve středním pásmu.

59:22

Domácí hokejisté drží puk ve svém útočném pásmu.

59:00

Je před námi poslední minuta tohoto utkání.

58:51

Vypadá to tak, že Nashville tohle oslabení zvládne.

58:27

Lindellova střela byla zblokována a kotouč se navíc následně odrazil do středního pásma.

58:00

Kotouč je znova u domácího brankáře, odkud může Dallas rozjet další ofenzivní akci.

57:40

Predátorům se podařilo vyvézt puk ze svého obranného pásma.

57:26

Na přesilovou hru se nyní dostává i Sekera, který měl před sebou hodně prostoru, a tak vystřelil a jeho pokus končí u Rinneho.

56:59

Ryan Johansen (NSH) byl zbytečně agresivní při napadání a dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

56:41

Nashville se ještě snaží alespoň vstřelit jednu branku, ale snaha hostů končí dalším vyloučením.

7:0

Góly a asistencie: 23. Pavelski (Radulov, Heiskanen), 25. Radulov (Pavelski), 31. Gurianov (J. Klingberg, Hintz), 35. Radulov (Kiviranta, Pavelski), 37. Lindell, 45. Pavelski (Hintz, J. Klingberg), 55. Kiviranta (J. Klingberg, Dickinson)

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell, Oleksiak, Heiskanen, Sekera – Ja. Benn, Hintz, Gurianov – Kiviranta, Pavelski, Radulov – Cogliano, Faksa, Dellandrea – Dickinson, Robertson, Caamano.

Nashville Predators: Saros (40. Rinne) – Josi, Ellis, Ekholm, Fabbro, Borowiecki, Benning – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Mikael Granlund, Duchene, Kunin – Cousins, Haula, Sissons – Trenin, Richardson, Olivier.

Rozhodca: Brenk, McIsaac – Gawryletz, Gibbons

Diváci: 4 214