09.02.2021, 17:30 • Hartwall Arena • Adam Dořák cz

Jakub Krejčí: 1+0; 3 střely na branku; čas na ledě: 20:01.
David Sklenička: 0+0; 2 střely na branku; 6 hitů; čas na ledě: 23:18.

Severstal Čerepovec
Jindřich Abdul: 0+0; čas na ledě: 8:17. (19:55:54)

Střely na branku v prodloužení: 0:1!
Střely celkem v zápase: 28:26!
Bod navíc nakonec berou hosté a Igor Geraskin otevřel utkání svou brankou a taky utkání symbolicky uzavřel, když se dokázal prosadit v prodloužení a to z první útočné akce na branku Jokeritu.
Celkově jsme mohli vidět vyrovnané utkání, které nám však nepřineslo mnoho šancí.

61:39

61:39 Igor GERASKIN - 1:2

61:39

Čerepovec právě vstřelil branku!
Avšak nyní obrana zapomněla na zaparkovaného IGORA GERASKINA u modré čáry, kde dostal přesnou přihrávku a v samostatném nájezdu překonal Jukuriho! Asistence: .

60:55

Jokerit má stále puk ve své moci a po vystřídání se chystá k dalšímu útoku. Poradil si i s předešlým napadáním.

60:43

K prvnímu zakončení se dostal domácí hráč, ale z pravé strany si nepřišel na brankáře Čerepovce.

60:29

Prodloužení se hraje ve třech hráčích a možná více prostoru ukáže více šancí.

60:01

Střely na branku ve třetí třetině: 10:7!
Ve třetí třetině jsme se branky nedočkali. Mohli jsme vidět vyrovnanou hru na obou stranách. Každý tým měl k dispozici přesilovou hru. Útočná snaha od obou týmů k vidění byla, ale bez žádných překvapivých velkých šancí.

60:00

59:43

Zakázané uvolnění Jokeritu a již to vypadá na prodloužení.

59:30

Nyní na druhé straně zákrok Jukuriho a do konce zápasu nám zbývá třicet vteřin.

58:54

Vypadá to, že domácí mají větší snahu o vstřelení rozhodující branky, ale defenzíva Čerepovce si dobře rozděluje hráče.

57:55

Markus Hännikäinen střílel ze středu, puk skončil mimo tři tyče. Nyní do protiútoku míří zase hostující celek.

56:54

Dobré nahození od modré čáry se zastavilo ve výstroji obránce a následně se hostům daří dostat puk ven. No, na obou týmech jde vidět, že by rádi rozhodli ještě v základní hrací době.

56:28

Puk vyplaval zpoza branky před branku a Jukuri raději rychle ukryl puk pod svou lapačku.

55:50

Dá se očekávat, že oba celky si budou dávat pozor v zadních řadách. Do útoku se nyní dostává domácí tým.

54:56

A je tomu skutečně tak, brankář hostí nemusel nic svízelného řešit a vypadá to, že o vítězi bude muset rozhodnout nastavený čas.

53:55

Domácí se nyní snaží v pásmu soupeře něco vymyslet, ale ani jim dnes hra v herní převaze příliš nejde.

52:54

43 vteřin bude nyní hra čtyři na čtyři, následně uvidíme zkrácenou přesilovku pro domácí.

52:54

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Morozov – 2 min., sekání).

52:47

Střela bez přípravy v podání hráče Čerepovce zamířila mimo branku!

52:29

Téměř celou minutu probíhala kombinace bez jediné střely a Jokerit dostal puk do středního pásma.

52:10

Každopádně se dokázali ihned po vyhraném buly udržet v pásmu a kombinují s pukem.

51:43

Hosté mají nyní velkou příležitost jak si vrátit vedení zpět na svou stranu. Ovšem, přesilovky jim v dnešním zápase moc nejdou...

51:37

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Henri Ikonen – 2 min., podrážení).

51:10

Hráč Čerepovce směřoval puk do těsné blízkosti branky, zde však bylo hodně hráčů a domácí vyváží puk od své branky.

50:22

Střela švihem z pravé strany a Vladislav Podjapolskij udržel puk. Henrik Haapala si tak nepřipíše bod za branku.

49:17

Blíží se nám poslední desetiminutovka a uvidíme, zda se některý z týmů dokáže ještě prosadit a přiblížit se k vítězství v základní hrací době.

48:40

Sklenička z levé strany chtěl nahazovat do před brankového prostoru, ale poslal puk za branku, kde jej sbírá soupeř.

48:19

Helsinský celek měl nyní menší problémy dostat puk z vlastní třetiny. Nakonec se jim to podařilo, avšak jejich přechod do útoku nebyl zcela ideální.

47:45

Čerepovec pokračoval v útoku a dokázal zakončit. Jukuri drží puk před brankovou čarou!

47:35

Jacob Berglund se skoro porháčkoval až do zakončení. Při poslední kličce mu však puk utekl od čepele.

46:50

Veli-Matti Savinainen stál na hranici brankoviště, ale k dorážce se nedostal, neboť brankář měl puk zcela pod kontrolou ve své výstroji.

45:53

Sklenička byl nyní důrazný na modré čáře soupeře a složil hráče na led. No, možná může být rád, že nevidí dvě minuty.

45:33

Ihned po vyhraném buly ve středním pásmu přišlo nahození na Jukuriho, který si poradil s tímto vysokým pukem.

45:18

V posledních minutách mají o něco více ze hry hosté, kteří se nyní pokoušeli něco vymyslet za brankou soupeře.

43:38

Shawn Lalonde poslal puk na teč a před branku si sjížděl jeho spoluhráč. Ovšem defenzíva domácích si to nakonec pohlídala.

43:01

Puk míří do třetiny soupeře a brankář Jokeritu nemusel nyní vůbec zasahovat. Avšak míří na něj další útočná vlna.

42:37

Poprvé v této třetině se i hosté dokázali na delší dobu usadit v útočném pásmu a Jukuri musí být pozorný.

41:57

Jordan Schroeder si obhodil soupeře, když si narazil puk o mantinel, ale ten mu vytvořil ukázkový bodyček a dál se tento hráč nedostal.

41:15

David Sklenička posunul puk do třetiny a pokoušel se jej dobruslit. To mu však soupeř nedovolil.

40:36

Jako první se o útočnou snahu pokusili domácí, kteří se však neprosadili a Čerepovec jen vyhodil puk.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 10:11!
Ve druhé třetině jsme mohli vidět podobnou hru jako v té první. Jen s tím rozdílem, že se prosadili domácí a před třetí třetinou máme vyrovnaný stav! Oba celky se střídaly ve svých útočných akcí a mírně navrch měl tentokrát domácí celek!

40:00

39:31

Domácím se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

38:55

Čerepovec nyní kombinuje v pásmu, jakoby měl přesilovku a pětice domácích hráčů už je notně unavená a spíše vykrývá střelecké pokusy.

37:56

O to samé se nyní pokoušeli i hosté, avšak nyní byla defenzíva Jokeritu hodně důrazná. Což pocítil i jeden z hráčů hostí.

37:06

Nahození od modré čáry se zastavilo na bránícím hráči hostů. Žolíci však pokračují ve své aktivní napadající hře.

36:12

Čerepovec se dostal do ohrožení branky až v samotném závěru přesilovky, kdy vytvořil menší skrumáž před Jukurim.

35:10

A nakonec se Jokerit dostal do úniku dvou na jednoho. Jukuri dokázal puk schovat pod svůj beton a možná ani nevěděl jak to dokázal!

34:34

Domácí celek se úspěšně osvobodil a zatím se hostům moc přesilovka nedaří. Celkově dnes přesilovky nejdou ani jednom týmu.

34:00

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., vysoká hůl).

33:52

Nyní se ani jednomu týmu nepovedlo ideálně zakončit. Navíc se Čerepovec provinil zakázaným uvolněním.

33:22

Po menším tlaku nyní pozorujeme zase boj o každý centimetr na ledové ploše.

32:28

Jokerit měl krátký tlak, kdy přišla střela k levé tyčce a Vladislav Podjapolskij vytáhl včas svůj beton a vyrazil puk!

31:34

V samotném závěru střílel Vladislav Kodola, avšak puk mu nejspíše nesedl a netrefil prostor u levé tyčky z velmi blízké vzdálenosti!

30:51

Kombinace Severstalu přinesla čitelnou střelu a Jukuri nyní neměl problémy chytit tento projektil z vrcholu kruhu.

30:21

První minuta přesilovky nepřinesla nic nebezpečného a hosté rozjíždí další útok od své branky.

29:37

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., hákování).

29:37

Vladislav Kodola mohl střílet, ale byl faulován a nedostal se ke střele. Hosté si zahrají přesilovou hru.

29:22

Čerepovec nyní nepustil Jokerit do svého pásma a vystavil mu stopku hned ve středním pásmu.

28:40

Opět tu máme pasáž hry, kdy se hra přelévá z jedné strany na druhou.

28:15

Vladislav Podjapolskij musel nyní dávat pozor na dobrou střelu od modré čáry, ale v rozkleku poslal puk k mantinelu.

27:27

Hosté zahájili rychlý útok, ale u pravého mantinelu přišli o puk. Přesto po následném napadání získali puk zpět a zaměstnali Jukuriho v jeho brance.

26:41

Vypadá, že zatím ano! Střela od Jensena zamířila jen kousek vedle tyčky. Následující další střelecký pokus pokryl brankář Severstalu.

26:05

Zvýšená aktivita tedy domácím hodně pomohla a uvidíme, jestli budou pokračovat v nastoleném trendu.

25:19

25:19 Jakub KREJČÍK - 1:1

25:19

Jokerit právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! JAKUB KREJČÍK nebyl atakován a velmi hezky si nabruslil do střelecké pozice a přesně vystřelil k pravé tyči. Asistence: John Norman.

25:01

Jacob Berglund byl na modré čáře připraven o puk. Ještě se pokoušel napadat dva hráče Jokeritu, ale to se mu nepodařilo.

24:28

Přece jen v posledních minutách se domácí dostávají více do útoku a začínají mít herní převahu.

23:53

Až nyní se jim podařilo něco smysluplného vymyslet, kdy se k dobrému zakončení dostal Grant. Vladislav Podjapolskij jeho pokus kryje!

23:02

Jokeritu se nedaří na delší dobu usadit v pásmu soupeře a vytvořit si nějaké nebezpečné šance.

22:02

Vladislav Kodola se poměrně snadno dostal až k brance, následně se pokoušel dorážet Daniil Vovčenko a Jukuri měl nyní co dělat, aby poslal puk za svou branku.

21:32

Jokerit se již dostal z menšího tlaku soupeře, ale zaútočit se jim nepodařilo. Čerepovec zkoušel založit další útočnou akci, ale tentokrát si nerozuměli a provinili se zakázaným uvolněním.

20:55

Nyní musel reagovat na tvrdou ránu od pravého mantinelu a betonem vyrazil puk. Čerepovec nyní vytvořil zámek.

20:30

Na druhé straně musel zasahovat Jukuri proti lehčí střele.

20:19

Saku Mäenalanen zavezl puk do pásma, následovala střela od jeho spoluhráče, která ani nedoletěla na branku Čerepovce.

20:01

Střely na branku v první třetině: 8:7!
Nakonec už se domácí tým k ničemu dalšímu nedostal. V první třetině jsme mohli vidět jednu branku v podání hostí. Celkově sledujeme průměrnou hru bez větších šancí. Čerepovec měl místy navrch a po právu zatím vede jedno brankovým náskokem.

20:00

19:12

Vhazování ve středním pásmu a Jokerit má už jen půl minuty své první přesilovky. Dokáže ještě vyrovnat do konce první třetiny?

18:54

Hráč Jokeritu se dostal ke střele z dobré pozice, ale puk byl cestou k brance sražen.

18:10

Jokerit je v pásmu soupeře a čekáme na nějakou nebezpečnou střelu.

17:42

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vadim Kudako – 2 min., podrážení).

17:29

Přesilovka Čerepovce končí a nedokázali si v ní vypracovat vyloženou šanci. Domácí toto oslabení zvládli velmi dobře.

16:28

Jokerit se záhy dokázal osvobodit a svým pressinkem nasbíral cenné vteřiny v pásmu svého soka.

16:08

Čerepovec má puk v pásmu, ale nedaří se jim rozestavit do výhodné pozice a spíše bojují o puk.

15:35

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Alex Grant – 2 min., krosček).

14:57

Čerepovec je nyní hodně povzbuzený a moc soupeři nepůjčují puk. Naopak se nyní pohybují v útočné třetině.

13:44

13:44 Igor GERASKIN - 0:1

13:44

A zničehonic se hosté dostávají do vedení! Velkou práci udělal Joonas Nättinen, který s pukem objel branku soupeře a dostal se ke střele. Tu dokázal Jukuri vyrazit, ale puk spadl do brankoviště, kde pohotově dorážel IGOR GERASKIN. Asistence: Joonas Nättinen a Kirill Kapustin.

12:30

Snaha domácích za brankou Čerepovce nevedla k šanci a jejich soupeř se dokázal dostat ven z pásma.

11:37

Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Avšak ani jeden z brankářů nemusel řešit nic vážného.

10:10

Veli-Matti Vittasmäki vyzkoušel pozornost brankáře a tvrdou ránu nedokázal umístit do branky.

09:10

Rozjetý hráč hostí střílel z levé strany, puk zamířil mimo branku Žolíků.

08:20

Hosté tráví častěji v útočném pásmu soupeře, nicméně k nebezpečné situaci se zatím nedostali. Jokerit spíše jen zaváží puk do útoku a většinou bez střelby na branku.

07:08

Makar Chabarov kličkoval, kličkoval až se dostal ke střele, kterou srazil bránící hráč. Sympatický individuální pokus.

06:44

Domácí celek zaútočil, nicméně na brankáře Severstalu nedokázal vystřelit. To se povedlo o chvíli později a Vladislav Podjapolskij ukázal svou lapačku.

06:11

Dobře rozjetý útok Čerepovce byl nakonec přerušen hvizdem rozhodčího, neboť se hráči vystavili ofsajdu.

05:03

Daniil Vovčenko střílel od modré čáry, Jukuri si připsal dobrý zákrok a udržel puk ve své výstroji.

04:25

Z pravé strany se pokoušel hostující hráč poslat bekhendem puk na branku, ovšem Samuel Jukuri měl dobře pokrytou levou tyčku!

03:14

Jegor Morozov měl potřebnou rychlost, avšak mezi dva hráče se nedostal do zakončení.

02:41

Hráč Jokeritu se dostal do střelecké pozice, avšak zakončení nebylo přesné a Vladislav Podjapolskij nemusel nikterak zasahovat.

02:22

Rozhodčí nyní nezasahuje do hry a sledujeme svižný úvod zápasu.

01:18

Domácí celek nyní dobře forčekuje ve středním pásmu. Ovšem do útoku se nedostal.

00:54

Ani první útok Jokeritu nepřinesl nebezpečí pro branku Čerepovce.

00:23

Jegor Morozov dostal puk poprvé do útočného pásma, ale nedokázal rozehrát kombinaci se svými spoluhráči.

00:01

Jokerit Helsinky: Jukuri (Ignatjev) – Kivistö (A), Lepistö, J. Krejčík, Pudas, A. Grant, D. Sklenička – O'Neill (A), Hännikäinen, Mäenalanen – Norman, Haapala, Pakarinen – Savinainen (A), Schroeder, Nicklas Jensen – Pihlström, Anttila (C), H. Ikonen.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Rybalkin) – Vittasmäki, M. Chabarov, Kudako, Makejev, Lalonde (A), Adamčuk, Rogov – Berglund, Abdul, J. Morozov – Petunin, Vovčenko, Kodola – Jo. Nättinen, Kapustin, Geraskin (A) – Kazakov, Dumbadze, A. Alexejev – Vicharev (C).

Rozhodčí: S. Beljajev, K. Olenin – Y. Ivanov, D. Sivov.

Forma Jokeritu je již po několik zápasů hodně kolísává. Lepší výkony střídají s horšími. Lépe řečeno, pokud se utká se silnějšími týmy, většinou helsinský celek odchází z ledu poražen. S průměrnými týmy se jim daří povětšinou bodovat. A právě Čerepovec patří mezi celky v kategorii průměrných.
Jokerit drží pátou příčku s celkovým počtem 61 bodů a ještě nemá jistotu play off, kdežto týmy od čtvrté příčky a výš, již mají postup do play off jistý.
V minulém zápase sehrál Jokerit těžký zápas s Petrohradem, kterému podlehl těsně 3:2!

Hosté měli nyní tří zápasovou výherní šňůru, kdy si poradili s Dinamem Rigou, Jaroslavlí a se Spartakem Moskva. V minulém utkání však přišla prohra 5:2 s Dynamem Moskva.
Severstal okupuje sedmou pozici s celkovým počtem 60 bodů a na Jokerit ztrácí jen jeden bod! I hosté musí ještě bojovat o udržení se na příčkách do play off. Náskok na nepostupovou devátou pozici mají čtyř bodový.
Jokerit

Jakub Krejčí: 4+9
David Sklenička: 5+9

Čerepovec

Jindřich Abdul: 2+1
Adam Liška: 5+10 (aktuálně na seznamu zraněných hráčů)
Vzájemné zápasy aktuální sezóny
Jokerit – Čerepovec 4 : 3sn
Čerepovec - Jokerit 5 : 2
Čerepovec – Jokerit 2 : 5

Lze tedy vidět, že v každém zápase padlo hodně branek a uvidíme, jestli i do čtveřice uvidíme zápas bohatý na branky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

1:2

Góly a asistencie: 26. J. Krejčík (Norman) – 14. Geraskin (Jo. Nättinen, Kapustin), 62. Geraskin

Jokerit Helsinki: Jukuri (Ignatjev) – Kivistö (A), Lepistö, J. Krejčík, Pudas, A. Grant, D. Sklenička – O'Neill (A), Hännikäinen, Mäenalanen – Norman, Haapala, Pakarinen – Savinainen (A), Schroeder, Nicklas Jensen – Pihlström, Anttila (C), H. Ikonen.

Severstaľ Čerepovec: Poďjapolskij (Rybalkin) – Vittasmäki, M. Chabarov, Kudako, Makejev, Lalonde (A), Adamčuk, Rogov – Berglund, Abdul, J. Morozov – Petunin, Vovčenko, Kodola – Jo. Nättinen, Kapustin, Geraskin (A) – Kazakov, Dumbadze, A. Alexejev – Vicharev (C).

Rozhodca: S. Beljajev, K. Olenin – Y. Ivanov, D. Sivov