Tenis

Challenger Nur-Sultan (tvrdý povrch)

Maximilian Marterer – Tomáš Macháč

1:2 4:6, 6:3, 3:6

25.02.2021, 08:09 • Centrální kurt, Nur-Sultan (KAZ) • Osemfinále • Jakub Čermák cz

Tipsport: 2.16 1.63

Ode mě je to pro tuto chvíli vše! Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit někdy příště. Přeji hezký zbytek dne. (10:42:50)
Naprosto vyčerpávající zápas je za námi. Kdo se rozhodl jej sledovat, tak rozhodně nelituje! O dlouhé a zajímavé výměny nebyla nouze, stejně tak o jednotlivé zvraty v utkání.

V první sadě byl silnější český tenista. Pořádně se na to ale nadřel! Rozhodující momenty nabídly šestý a sedmý gem. Nejprve se Macháč ubránil několika brejkbolům a získal svůj servis a okamžitě v následujícím gemu udeřil! Sebral svému oponentovi podání a celý set dotáhl do vítězného konce.

Druhé dějství začalo podobně. Tomášovi se dokonce povedlo získat servis svého soupeře a kráčel za poklidným vítězstvím. Poté se ale začaly dít věci. Marterer zlepšil svou hru a český tenista začal chybovat. Prohrál čtyři gemy v řadě a bylo srovnáno.

V posledním setu to byla bitva o každý míček. V pátém gemu sady zvládl Macháč další těžkou zkoušku a přes několik shod udržel své podání. Rozuzlení tohoto příběhu přišlo v gemu osmém, ve kterém se Macháčovi povedlo brejknout svého soupeře. Následně zvládl svou úlohu na podání, a může se tak radovat z postupu do další fáze turnaje. V něm se utká s Rakušanem Rodionovem, který přehrál Japonce Ita.

Konec zápasu

3:6

A je hotovo! Tomáš Macháč trefuje přesný servis, který znamená eso, zisk gemu, setu i zápasu!

40-A

Mečbol číslo dva! Přesný bekhendový úder k lajně vrátil Marterer jen do autu.

40-40

Zápas pokračuje! Marterer byl znovu aktivnější a vše vyvrcholilo bekhendem Macháče pouze do sítě.

30-40

Marterer získal převahu ve výměně, ale jeho bekhend zastavuje páska! Macháč má mečbol!

30-30

Důležitý fitýn! Ani jeden z hráčů nechtěl udělat chybu a podle toho to i vypadalo. Marterer ale trefil míček rámem rakety a poslal jej mimo.

30-15

Chyba českého tenisty. Dobře trefený servis a přechod na síť. Tam se ovšem úder nevydařil a končí v zámezí.

15-15

Další vytrvalostní výměnu zvládá lépe německý tenista. Ten vykouzlil křižný bekhend, kterému zatleskal i jeho soupeř.

0-15

Macháč je při chuti! Agresivními údery si došel pro fiftýn.

3:5

1:1; 3:5 - Tomáš Macháč

3:5

Tak teď se nejednomu z fanoušků Macháče zastavilo srdce! Marterer se dokázal dostat z nelichotivé pozice a vyrovnal výměnu. Po dalších několika úderech ale nezvládá forhend a posílá jej pouze do sítě!

15-40

1:1; 3:4; 15-40 - Maximilian Marterer

15-40

První je pryč po dobrém přechodu na síť a zvládnuté smeči.

0-40

Obrovská příležitost! Marterer nechtěl udělat chybu a toho Tomáš okamžitě využívá! Převzal aktivitu ve výměně a nechytatelným křižným úderem si vystřeluje možnost tří brejkbolů!

0-30

Macháč trefuje úder přesně pod nohy svého soupeře. Ten vrací pouze do autu.

0-15

1:1; 3:4; 0-15 - Tomáš Macháč

0-15

Tomáš se dostal z obtížné situace na začátku výměny a byla z toho ještě pořádná mela! V možná nejdelší výměně zápasu jako první chyboval Marterer, který trefil forhend těsně do deblového koridoru.