koniec po predl. (0:0, 2:1, 2:3 - 0:1)

12.03.2021, 01:08 • Nationwide Arena, Columbus • Lukáš Jasoněk cz

Tipsport: 2.7 4.2 2.19

On-line přenos končí, na počtenou! (04:04:48)
Florida se díky výhře dotáhla na druhou Tampu, za kterou zaostává jen o skóre. Columbus se ani při zisku jednoho bodu pravděpodobně nepřiblíží k play-off, protože Chicago vede v Dallasu ve 36. minutě už 3:0.
Tři hvězdy utkání

1. Oliver Bjorkstrand (CBJ) 2+1
2. Frank Vatrano (FLA) 1+0 (vítězný gól)
3. Max Domi (CBJ) 1+1
Česká stopa

Radko Gudas (FLA) – 0+1, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 19:24
Kdo se postavil do brankoviště?

Elvis Merzlikins (CBJ) – 27 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,40%, odchytal 62:48
Sergej Bobrovskij (FLA) – 28 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,50%, odchytal 61:53
Vzájemná utkání v letošní sezoně bývají hodně vyrovnaná a ani dnešek není výjimkou.

1) Columbus – Florida 3:4pn (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0)
2) Columbus – Florida 3:2pn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)
3) Columbus – Florida 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
4) Columbus – Florida 4:5pp (0:0, 2:1, 2:3 – 0:1)
I když tomu po bezbrankové první třetině nic nenasvědčovalo, zápas nabídl gólovou podívanou. Většinu času v ní vedl Columbus, který však prohospodařil třígólový náskok a nakonec se musel před Floridou sklonit v prodloužení.

Velký obrat Panterů začal ve 47. minutě a byl u toho i Radko Gudas. Vyrovnání na 4:4 přišlo pět a půl minuty před koncem řádné hrací doby a v již zmíněném prodloužení rozhodl Frank Vatrano.

62:48

62:48 Frank VATRANO - 4:5

62:48

Florida právě vstřelila branku!
Je konec! Florida si šla v prodloužení za vítězstvím a to taky dostala. V akci založené dlouhou přihrávkou z vlastního pásma puk u trestných lavic minul soupeřící dvojici, načež se ho ujal Huberdeau. Jeho pokus z kruhu pak Merzlikins vyrazil betonem k opačnému rohu brankoviště, kde do poloprázdné branky dorážel FRANK VATRANO. Asistence: Jonathan Huberdeau a Aaron Ekblad.

61:58

V samostatném úniku pak neobstál ani Carter Verhaeghe. Obrovská škoda pro Floridu!

61:24

Další útok založili hosté. A pořádně nebezpečný! Alex Wennberg dostal přihrávku až před brankáře, ale toho zblízka nepokořil.

60:23

Nick Foligno (Columbus) se v klinči mezi dvěma soupeři v mezikruží neprosadil.

60:01

Za stavu 4:4 uvidíme prodloužení.
Statistika střel: 32:28 (7:8, 15:4, 10:16).

60:00

59:29

Boone Jenner nepřetlačil Weegara a Columbus musí pospíchat nazpátek.

4:5

Góly a asistencie: 26. Bjorkstrand (Domi, Roslovic), 31. Bjorkstrand (Riley Nash, Laine), 44. Laine (Werenski, Atkinson), 45. Domi (Bjorkstrand) – 37. Hörnqvist (Forsling, Verhaeghe), 47. Lomberg (Acciari, Gudas), 53. Tippett (Weegar, Marchment), 55. Barkov (Yandle, Huberdeau), 63. Vatrano (Huberdeau, Ekblad)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, G. Carlsson, Del Zotto, Gavrikov – Atkinson (A), Jenner, N. Foligno (C) – Laine, Riley Nash, Bjorkstrand – Bemström, Roslovic, Domi – Stenlund, Texier, Robinson.

Florida Panthers: Bobrovskij (Driedger) – Ekblad, Weegar, Nutivaara, Yandle (A), Forsling, Gudas – Verhaeghe, Barkov (C), Marchment – Hörnqvist, Wennberg, Huberdeau (A) – Tippett, Luostarinen, Vatrano – Acciari, Lammikko, Lomberg.

Rozhodca: Brenk, St. Pierre – Rody, Baker