0:0

koniec (0:0)

20.04.2021, 21:15 • Stamford Bridge, Londýn • 32. kolo • Matúš Macháč

Tipsport: 1.73 3.75 5.47

Dnešný duel je úspešne za nami. Chelsea nezvládla úlohu favorita a dnes len remizuje s Brightonom 0:0. Treba však vyzdvihnúť výkon hosťujúceho tímu, ktorý bol výborný a dnes je deľba bodov jednoducho zaslúžená. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (23:11:17)

90+4

90+4

Z brejku vypálil z prvej Maupay. Jeho pokus bol zblokovaný na roh.

90+3

Následný priamy kop zahrával James. Do hlavičky sa síce dostal Giroud, ale tá smerovala len na Sáncheza.

90+2

90+2. Ben White (BRN)

90+2

Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Ben White (Brighton & Hove Albion FC).

90+1

Nad rámec dnešného zápasu sa bude hrať ešte 180 sekúnd, teda tri minúty.

90

Werner sa dožaduje rohového kopu, ale nasledovať bude len odkop.

89

Chelsea je síce na polovičke súpera, ale je bezbranná.

88

Po nepresnosti skončila lopta až v moci Sáncheza.

87

Obaja tréneri už minuli svoje možnosti striedať.

86

Striedanie v tíme Brighton & Hove Albion FC: z ihriska odchádza Danny Welbeck, prichádza Jakub Moder.

85

Giroud sa dostal do zakončenia, ktoré ale nasmeroval tesne vedľa.

84

Chelsea drží loptu na polovičke súpera, kde kombinuje.

83

Teraz sledujeme pomerne medzi-šestnástkový futbal.

82

Chelsea sa zhruba desať minút pred koncom zápasu usadila na polovičke súpera.

81

Brighton ostal pri lopte, ale Lallana ani tentokrát nedáva gól.

80

80. Danny Welbeck (BRN)

80

Po ďalšej chybe prišla ďalšia nebezpečná šanca hostí! Danny Wellbeck len opečiatkoval konštrukciu bránky!

79

Na opačnej strane ihriska sa Chelsea blysla len nepresným centrom.

78

Po chybe sa dostal do šance Adam Lallana, ale technická strela končí tesne vedľa!

77

Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Hakím Zijach, prichádza Olivier Giroud.

76

Opateru lekárov si teraz vyžiadal Andreas Christensen.

75

Werner si nepostrážil ofsajdovú líniu súpera.

74

Striedanie v tíme Brighton & Hove Albion FC: z ihriska odchádza Alexis Mac Alister, prichádza Neal Maupay.

73

Žltú kartu dostáva Ben White (Brighton & Hove Albion FC).

72

Pri lopte sú opätovne domáci. Tí majú zhruba dvadsať minút na to, aby vsietili víťazný gól.

71

Z obrovskej vzdialenosti napriahol Bissouma, ale páli len vysoko nad.

70

The Blues odvrátili rohový kop bez väčších problémov.

69

Po priamom kope bude nasledovať ešte rohový kop.

68

Mount zastavil prenikajúceho Bissoumu len nedovolene.

67

Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Kai Havertz, prichádza Timo Werner.
Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Marcos Alonso, prichádza Callum Hudson-Odoi.

66

Zijach sa hnevá, ale verdikt arbitra je nemenný. Faul.

65

Lopty sa zmocnili teraz hostia, ktorí kombinujú na vlastnej polovičke.

64

Alonsov center nenašiel správneho adresáta.

63

Center z ľavej strany zostal pokrytý, ale pri lopte zostane Chelsea.

62

Pri lopte je Chelsea, ktorá kombinuje na polovičke súpera.

61

Po viac než hodine hry stále čakáme na úvodný gól.

60

Striedanie v tíme Brighton & Hove Albion FC: z ihriska odchádza Leandro Trossard, prichádza Adam Lallana.

59

Po predchádzajúcom súboji potrebuje domáci hráč opateru lekárov.

58

Pulisic sa snažil predrať do pokutového územia, ale nebol vpustený do zakončenia.

57

Futbalisti v modrých dresoch držia loptu a kombinujú na svojej polovičke.

56

Havertz to skúšal individuálne, ale nepochodil podľa predstáv.

55

Na opačnej strane je hra prerušená pre útočný faul.

54

Akciu Chelsea prerušuje ofsajdový verdikt.

53

Po Jamesovom centri končí lopta v moci hosťujúcich hráčov.

52

51

V prvých piatich minútach druhého dejstva zatiaľ nesledujeme zrovna aktívny futbal.

50

Po pravej strane chcel prejsť do pokutového územia Zijach, ale neúspešne.

49

Pri lopte sú hostia, ktorí kombinujú na polovičke súpera.

48

Po zisku lopty letel pas okamžite za obranu Chelsea, ale našiel len brankára.

47

Cez polčas nesiahol ani jeden z trénerov na zmenu.

46

Prvé dejstvo sa úspešne skončilo. Po vyrovnaných 45 minútach sme gól nevideli. Spočiatku boli lepší hostia, ale potom prebrali iniciatívu domáci. Na presný zásah to zatiaľ nestačilo.

45+2

45+1

Na zemi zostal ležať domáci Zijach.

45

Nad rámec prvého dejstva sa pridá ešte jedna minúta.

44

Ťažisko hry sa presunulo do stredu poľa, kde sa bojuje o každý meter štvorcový.

43

Ten dokázala domáca defenzíva bez problémov odvrátiť.

42

Po ofenzívnej aktivite Brightonu budú žltí kopať rohový kop.

41

Pri lopte sú po dlhšej dobe opäť hráči Brightonu.

40

Príliš veľa vody z neho ale nenamútili.

39

Po nedovolenom zákroku budú mať domáci k dispozícii zaujímavý priamy kop.

38

Ofenzívne ťaženie domáceho tímu troskotá na ofsajde.

37

Následný priamy kop dokázal odvrátiť sám Zouma.

36

Žltú kartu dostáva Kurt Zouma (Chelsea FC).

35

Žltú kartu dostáva Jorginho (Chelsea FC).

34

Hosťujúci hráč bol otrasený, a preto sa s exekúciou faulu čakalo.

33

Po tvrdom strete Rüdigera a Bissoumu budú pri lopte domáci.

32

James s ďalším centrom z pravej strany, ale s rovnakým výsledkom.

31

Po strate lopty na šestnástke Brightonu mohol zakončiť Mount, ale napokon chybu hostí nepotrestal.

30

Rüdiger bol v súboji príliš dôrazný, a preto sa píska faul.

29

Chelsea kombinuje na polovičke súpera, ale nie je na dostrel.

28

27

26

Tempo zápasu sa teraz mierne upokojilo.

25

Po viac než polovičke prvého dejstva stále čakáme na gól.

24

James nabehol do šestnástky súpera, kde však nedokázal ani prihrať, ani vybojovať roh.

23

Nepresný Jamesov center končí len u nesprávneho adresáta.

22

Spoza šestnástky napriahol aj Zouma, ale ďalekonosná strela končí len v moci Sáncheza.

21

Kai Havertz mohol otvoriť skóre zápasu, ale proti bol skvelým zákrokom Robert Sánchez.

20

20. Kai Havertz (CHE)

20

Po nepresnom Jorginhovom prenesení hry končí lopta mimo hracej plochy.

19

Zatiaľ sú však domáci ďaleko od bránky súpera.

18

Chelsea sa usadila prvýkrát na polovičke súpera, kde kombinuje.

17

Pulisic sa dožadoval rohového kopu, ale správne bola nariadená len päťka.

16

15

Úvodná štvrťhodina je úspešne za nami. Zatiaľ na gólovú šancu čakáme.

14

Z priameho kopu si hostia väčšiu šancu nevytvorili.

13

Pri lopte sú opäť hostia, ktorí si vybojovali priamy kop na polovičke súpera.

12

Alonso si nabiehal na center z pravej strany, ale domáci hráč loptu nezastihol na hracej ploche.

11

Azda po prvýkrát sa v zápase dostali súvislejšie k lopte aj domáci.

10

Finálna prihrávka na Havertza nebola najpresnejšia.

9

Po útočnom faule budú po dlhšej dobe pri lopte modrí.

8

Burnov center stroskotal len na Jamesovi. Hostia zostanú pri lopte prostredníctvom autu.

7

Brighton síce drží loptu pevne v moci, ale len na svojej polovičke.

6

Pri lopte sú naďalej prevažne futbalisti v žltých dresoch, teda z Brightonu.

5

Po nepresnom centri končí lopta mimo hracej plochy a päť bude kopať Arrizabalaga.

4

Zatiaľ sú pri lopte viacej prekvapivo hostia.

3

Vysoký center končí v moci pripraveného Arrizabalagu.

2

S oneskorením, ale predsa sa dnešný duel začína. Domáci v typických modrých dresoch, hostia v žltých.

1

Duel sa o štvrťhodinu odložil. Dôvodom je protest fanúšikov proti Superlige, ktorí tak znemožnili príchod hráčov domáceho tímu včas.

Chelsea FC: Arrizabalaga – K. Zouma, Christensen, Rüdiger – R. James, Jorginho (C), Mount, M. Alonso – Pulisic, Havertz, Zijach.
Náhradníci: Mendy – Azpilicueta, Gilmour, Giroud, Hudson-Odoi, Chilwell, Kanté, Emerson, Werner.

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – White, Dunk (C), Webster – Veltman, Groß, Bissouma, Burn – Mac Alister, Welbeck, Trossard.
Náhradníci: Steele – Alzate, Izquierdo, Džahánbachš, Khadra, Maupay, Moder, D. Pröpper, Zeqiri.

Rozhodca: Attwell – Bennett, Smart.
Vítame vás pri sledovaní dnešného online textového prenosu zo zápasu 32. kola anglickej Premier League. Dnes sa proti sebe postavia futbalisti Chelsea a Brightonu.

V prvom vzájomnom meraní sa zrodila výhra Londýnčanov 3:1. Do polčasu sa presadil z penalty Jorginho. Po výmene strán vyrovnal Trossard, ale prakticky okamžite prinavrátil vedenie na stranu The Blues James. O desať minút neskôr dal výsledku definitívu stopér Zouma.

Chelsea je na tom tabuľkovo lepšie. Má o zápas menej a je o bod na piatom mieste. V prípade výhry by sa Londýnčania mohli vyšvihnúť až na tretiu priečku. Naopak, Brighton je na 16. mieste. Je o šesť bodov nad pásmom zostupu, a teda každý bod má cenu zlata.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

0:0

Karty:   35. Jorginho (CHE), 36. K. Zouma (CHE) – 73. White (BRN)   90+2. White (BRN)

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:4. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:9.

Chelsea FC: Arrizabalaga – K. Zouma, Christensen, Rüdiger – R. James, Jorginho (C), Mount, M. Alonso (67. Hudson-Odoi) – Pulisic, Havertz (67. Werner), Zijach (77. Giroud).

Brighton & Hove Albion: Sánchez – White, Dunk (C), Webster – Veltman, Groß, Bissouma, Burn – Mac Alister (74. Maupay), Welbeck (86. Moder), Trossard (60. Lallana).
Náhradníci: Steele – Alzate, Izquierdo, Džahánbachš, Lallana, Maupay, Moder, D. Pröpper, Zeqiri.

Rozhodca: Attwell – Bennett, Smart