Tenis

WTA Stuttgart (krytá antuka)

Jennifer Bradyová – Petra Kvitová (7)

0:2 4:6, 3:6

20.04.2021, 19:37 • Centrální kurt, Stuttgart (GER) • 1. kolo • Karel Jedlička cz

Tipsport: 3.2 1.35

Petra Kvitová se vypořádala s nejtěžším možným losem, když hned v prvním kole narazila na světovou čtrnáctku a finalistku Australian Open. Přes menší potíže na vlastním podání, kde čelila v úvodním setu třem brejkbolům, si Kvitová podržela servis po celý zápas. Skvěle podávající Bradyová si vybrala výpadek v poslední hře úvodního setu, v němž ztratila podání čistou hrou. Také ve druhé sadě, kdy už česká tenistka výrazněji dominovala, stačil k rozhodnutí jediný brejk v nejdelším gemu zápasu, který přinesl šest shod.
Za stavu 5:2 ještě Kvitová nevyužila dva mečboly, při následném vlastním servisu proměnila obhájkyně titulu z roku 2019 (loni se turnaj nekonal) celkově čtvrtý mečbol.
V osmifinále čeká Petru Kvitovou řecká tenistka Maria Sakkariová. (21:17:16)

Konec zápasu

0:2; 3:6 - Petra Kvitová

3:6

Čtvrtý mečbol Petra Kvitová proměňuje! Na její křížný obouručný bekhend po podání odpovídala soupeřka forhendem na dlouhou ruku, jenže na rozdíl od české tenistky jí míček nedopadl do kurtu.

15-40

Ani teď není konec. Křížný čopovaný bekhend Kvitové se nevešel do kurtu pro dvouhru.

0-40

Přímý bod z podání znamená tři mečboly pro českou tenistku.

0-30

0:1; 3:5; 0-30 - Petra Kvitová

0-30

Tentokrát se šlo do výměny, po forhendu Bradyové do pásky získává fiftýn opět Kvitová.

0-15

Sedmá nasazená tenistka stuttgartského turnaje podává na vítězství a do gemu vstupuje esem.

3:5

Jennifer Bradyová ustála dva mečboly, gem uzavřela přímým bodem a ještě se udržela v zápase.

A-40

Výhoda pro Bradyovou.

40-40

Američanka se i nyní ubránila. V dlouhé výměně po druhém servisu zahrála rozhodující míček do rohu, Kvitová vyškrabuje do sítě.

40-A

0:1; 2:5; 40-A - Petra Kvitová

40-A

Petra Kvitová dostává druhou příležitost ukončit zápas. Její return na tělo soupeřka vůbec nezkrotila.