3:4

koniec (2:2)

14.05.2021, 21:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • 36. kolo • Igor Tabiš

Tipsport: 8.29 5.71 1.36

Máme za sebou súboj 36.kola Premier league medzi Newcastlom United a Manchestrom City, v ktorom sme videli gólovú prestrelku. Skóre zápasu otvoril v 25.minúte presnou hlavičkou Krafth, hostia odpovedali gólmi do polčasu z kopačiek Cancela a Torresa. V samom závere prvého polčasu vyrovnal z pokutového kopu Joelinton. Po zmene strán pokračovali gólový kolotoč. Domácich poslal do vedenia Willock, hostia okamžite odpovedali dvoma gólmi Torresa, ktorý v zápase skompletizoval hetrik. Newcastle držal krok s favoritom, víťazstvo hostí v pomere 4:3 je ale jednoznačne zaslúžené. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (22:59:45)

90+5

Sterling s nepresnou prihrávkou, loptu zachytáva Shelvey.

90+4

Nepresná kombinácia domácich, loptu získava Manchester City na polovici Newcastlu United. Strela Gündoğana je ale veľmi nepresná.

90+3

Dummett sa presadil v šestnástke hostí po hlavičkovom súboji, obrana Manchestru City ale odkopáva loptu do bezpečia.

90+2

Rohový kop hostí sťahuje do svojich rukavíc Dúbravka.

90+1

Gabriel Jesus sa pokúsil o strelu, jeho pokus bol zblokovaný, nasleduje autové vhadzovanie hostí.

90

Hlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase päť minút.

89

V závere druhého polčasu kontrolujú hostia dianie na ihrisku, domáci momentálne v pohybe bez lopty.

88

Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Federico Fernández, prichádza Dwight Gayle.

87

Sterling vysunul po ľavom krídle Mendyho, ktorého center je ale nepresný. Loptu získavajú domáci futbalisti.

86

Po dlhej dobe pri lopte domáci futbalisti, Willock ale o loptu prichádza v strede ihriska.

85

Posledných 5 minút do konca dnešného súboja, v počte striel na bránu prevaha hostí: 5-6.

84

Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Joelinton, prichádza Jamal Lewis.

84

Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Matt Ritchie, prichádza Sean Longstaff.

83

Prudký center z kopačky Walkera preletel cez šestnástku domácich, nasleduje odkop od brány Newcastlu United.

82

Zdá sa, že domácim futbalistom nezostali v závere zápasu žiadne sily. Manchester City bez problémov kombinuje na polovici domácich.

81

Manchester City dominuje na lopte, hostia nútia behať domácich futbalistov bez lopty.

3:4

Góly: 25. Krafth, 45+6. Joelinton (pen.), 62. Willock – 39. Cancelo, 42. F. Torres, 64. F. Torres, 66. F. Torres

Karty:   36. Ritchie (NEW), 59. Shelvey (NEW) – 44. Rodri (MAC), 56. Cancelo (MAC)

Nepremenená penalta: 62. Willock (NEW), brankár Carson zneškodnil

Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:6. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:10.

Newcastle United: Dúbravka – Jacob Murphy, Krafth, F. Fernández (88. Gayle), P. Dummett, Ritchie (84. S. Longstaff) – Willock, Shelvey (C), Almirón – Saint-Maximin, Joelinton (84. Lewis).
Náhradníci: Gillespie – Carroll, Clark, M. Longstaff, S. Longstaff, Gayle, Lewis, Manquillo, Hendrick.

Manchester City: Carson – Walker, García, N. Aké, Cancelo (74. B. Mendy) – B. Silva, Rodri, Gündoğan – F. Torres, Jesus, Sterling (C).
Náhradníci: Steffen – Fernandinho, Laporte, Mahrez, Foden, Rúben Dias, B. Mendy, Palmer, Stones.

Rozhodca: Friend – Beck, Holmes