Majstrovstvá sveta

Rusko – Česko

4:3

koniec (1:1, 1:1, 2:1)

21.05.2021, 15:15 • Olympic Sports Centre, Riga (Lotyšsko) • Skupina A • Michal Sadlek

Tipsport: 2.43 4.34 2.48

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (17:45:10)
Ďalší program:

Rusko
Sobota 22. 5. 2021, 15:15: Veľká Británia – Rusko

Česko
Sobota 22. 5. 2021, 19:15: Česko – Švajčiarsko
Česi predviedli smerom dopredu v tretej tretine výrazne viac, vlastnými hrubými chybami sa ale pripravili o body. Rusov dostal tretíkrát do vedenia Barabanov, ktorý využil chybu Radila v rozohrávke. Česi však tretíkrát dokázali vyrovnať, keď využil presilovku zhruba 2 a pol minúty pred koncom tretej tretiny Kubalík. Predĺženie sa však nehralo, pretože v úplnom závere predviedli Česi obrovskú chybu pri striedaní, ktorú využil na víťazný gól 19 sekúnd pred koncom Grigorenko a aj keď mali Česi ešte šancu vyrovnať, tak sa im to už to nepodarilo. Rusi tak na úvod šampionátu získavajú všetky tri body, naopak Česi môžu ľutovať neuveriteľné chyby v obrane, ktoré ich dnes stáli bodový zisk.

Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 7:12 (28:25)
Rusom zaznel po zápase úryvok z Čajkovského Klavírneho koncertu č. 1, keďže kvôli trestu za štátom organizovaný doping nemôžu štartovať na medzinárodnej pôde pod ruskou vlajkou a s národnými symbolmi.
Najlepší hráči zápasu:

Rusko – Alexandr Samonov
Česko – David Musil

59:57

59:57 Filip Chytil (CZE)

59:57

Česi sa vrhli do útoku a ešte mali šancu na vyrovnanie! Hronkova strela od modrej skončila mimo Samonovovej bránky, puk ale vrátil pred bránku Chytil a práve Hronek sa snažil puk doraziť. Puk však už cez ruského gólmana za bránkovú čiaru nepretlačil.

59:49

Česi sa dostali do ruského obranného pásma a brankár Šimon Hrubec preto odchádza na striedačku. Česi budú hrať so šiestimi korčuliarmi.

59:41

Oddychový čas Česka.

59:41

59:41 Michail Grigorenko (RUS) - 4:3

59:41

Rusko dalo gól!
Rusi sa po obrovskej chybe Čechov pri striedaní dostávajú v úplnom závere štvrtýkrát do vedenia! Moravčík viedol puk do stredného pásma, kde mu ho vypichol Provorov. Hrací predmet sa odrazil na ľavú stranu priamo k rozbehnutému MICHAILOVI GRIGORENKOVI, ktorému v jeho útoku nikto nebránil a z pravého kruhu tak mohol nechytateľnou strelou do horného rohu prekonať brankára Hrubca. Asistencia: Ivan Provorov.

58:50

Zohornovo nahodenie cez cloniacich hráčov brankár Ruska Samonov nevidel a mal veľké šťastie, že ho puk trafil.

58:20

Rusi vysokým forčekingom držia Čechov v ich obrannom pásme. Česi sa napriek tomu stále snažia útočiť.

57:23

57:23 Dominik Kubalík (CZE) - 3:3

57:23

Česko dalo gól!
Česi tretíkrát v zápase vyrovnávajú! Kovář prihrávkou od zadného mantinelu posunul puk na modrú čiaru na Hronka, ktorý ešte prihral puk doprava na DOMINIKA KUBALÍKA. Aj keď jeho tvrdá strela zrejme letela mimo, tak sa od korčule ruského obrancu Zuba odrazila priamo za chrbát brankára Samonova. Asistencie: Filip Hronek, Jan Kovář.

57:01

Vrána ďalšou tvrdou strelou minul ruskú bránku, puk je ale naďalej na českých hokejkách.

56:30

Česi vyhrali buly v útočnom pásme a hneď po ňom pálil z pravej strany Kubalík. Ten z voleja tesne minul Samonovovu bránku.

4:3

Góly a asistencie: 5. Burdasov (Grigorenko, Ivan Morozov), 36. Švec-Rogovoj (Kameněv), 46. Barabanov (Voronkov), 60. Grigorenko (Provorov) – 10. Flek (Špaček), 38. J. Vrána (D. Kubalík, Hájek), 58. D. Kubalík (Hronek, Jan Kovář)

Rusko: Samonov (Bočarov) – Zub, Zadorov, Gavrikov (A), Provorov, Ožiganov, Rafikov, Dronov – Okulov, Šalunov, Barabanov – P. Karnauchov, Grigorenko, Slepyšev (C) – Ivan Morozov, Burdasov (A), E. Galimov – Timkin, Švec-Rogovoj, Kamenev – Voronkov.

Česko: Hrubec (Will) – D. Musil, Hronek (A), Hájek, Moravčík, Šulák, Vitásek, D. Sklenička – D. Kubalík, Jan Kovář (C), J. Vrána – Chytil, T. Zohorna (A), Zadina – Sekáč, R. Hanzl, Radil – Smejkal, A. Musil, Flek – Špaček.

Rozhodca: Björk (SWE), Nord (SWE) – Kroyer (DEN), Lundgren (SWE)