Play-off NHL

Pittsburgh Penguins – New York Islanders

2:3

koniec po predl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1) Stav série: 2:3

25.05.2021, 01:10 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Osemfinále • Tomáš Kalas (@tomascipy) cz

Tipsport: 2.13 4.02 2.9

Dnešní utkání sledovalo 9 344 diváků. (04:47:50)
Z mé strany je to již dnes vše. Přeji vám pohodový pracovní týden, středoškolákům pak úspěšně složené maturity a vysokoškolákům úspěšné zkouškové. Někdy příště se budu u NHL těšit opět na počtenou!
Kdo se postavil do brankoviště?

Tristan Jarry (PIT) – 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3 %, odchytal 80:51
Ilja Sorokin (NYI) – 48 zákroků, 2 OG, úspěšnost 96 %, odchytal 80:51

Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný Čech ani Slovák.

Tři hvězdy utkání

1. Josh Bailey (NYI) 1+1
2. Ilja Sorokin (NYI) 48 zákroků
3. Bryan Rust (PIT) 1+1
Pittsburghu na výhru v dnešním duelu tak nestačily ani dvě třetiny prakticky dominantního výkonu, kdy vedl 2:1 a pomalu směřoval za výhrou a vedením v sérii 3:2. Z minima totiž na začátku třetí třetiny vytěžili Islanders maximum, Jordan Eberle srovnal na 2:2 a stal se z toho tuhý boj, který nakonec šel až do druhého prodloužení. Tam rozhodla osudová chyba brankáře Jarryho a kdo ví, třeba to byla chyba, která rozhodla i celou sérii. Josh Bailey se tak stal pro svůj tým a fanoušky hrdinou, brankář Jarry naopak nešťastníkem.

Dá se říct, že Pens potopily vlastní chyby. Při první brance nezastavili Beauvilliera ani tři hráči, podruhé to byla ztráta kotouče za vlastní brankou a potřetí chyba brankáře. Přitom Jarry odchytal výborné utkání, stejně tak jako jeho kolega-soupeř Sorokin. Takový však hokej někdy je a Tučňáci již nemají v této sérii kam couvnout.

Střely na branku: 50 – 28 (1 – 1)

80:51

80:51 Josh BAILEY - 2:3

80:51

Islanders právě vstřelili branku!
51 sekund trvalo druhé prodloužení a ohromná chyba brankáře Jarryho přichází v tu nejnevhodnější chvíli pro Penguins! Jarry totiž chtěl rozehrávat vyhozený kotouč a měl hodně času, navíc nebyl nikým atakován. Ale situaci nevyhodnotil vůbec dobře, nahrál přímo na hokejku JOSHOVI BAILEYMU, který si sjel ještě blíže k brance, využil toho, že byl Jarry absolutně rozhozen a rozhodl o výhře Islanders v tomto duelu – 2:3! Bez asistence.

80:08

Druhé prodloužení začíná zakázaným uvolněním domácích. Hosté tak získávají pásmo zadarmo, neboť nevyhráli úvodní buly a na kotouč se vůbec nedostali.

80:01

Začalo druhé prodloužení.
Ale branku to Pittsburghu nepřineslo, proto přejdeme do druhého prodloužení. To první bylo opatrné a mohlo dopadnout na obě strany. Opticky nebezpečnější byli domácí, hosté ale měli možná i větší příležitosti na rozhodnutí. Ani jedna šance se ale neujala, brankáři stále svůj tým drží a okolo půl páté ráno se přehoupneme do druhého prodloužení, taktéž hraného na 20 minut.

Střely na branku: 49 – 27 (8 – 7)

80:00

Prodloužení skončilo.

79:33

Pulock střílel v jednom střídání nadvakrát, poprvé napálil jenom Letanga, podruhé netrefil puk vůbec optimálně a domácí to ještě v samotném závěru zkusí.

78:58

Malkin obkroužil celé pásmo, aby následně střílel od modré na branku. Navíc využil toho, že clonil před brankou Zucker, Sorokin ale střelu vykryl a přerušil hru.

78:14

78:14 Eberle neprostřelil Jarryho z pravého kruhu

78:14

Eberle měl prostor na pravém křídle a využil toho k průniku, který zakončil střelou na bližší tyč, tedy tam, kde měl Jarry lapačku. I tak si ale domácí brankář poradil a užívá si ovací z tribun!

77:36

Dobson našel na středovém kruhu Beauvilliera, ale nevedlo to pro hosty ve finále k ničemu, neboť si střelec prvního gólu hostí ideálně nezpracoval kotouč.

76:59

Domácí rozjíždí další útok, do konce prvního prodloužení zbývají tři minutky.

76:06

Rust po křižné přihrávce od Crosbyho střílel, zamířil ale jenom do zadního mantinelu. A když to nevyšlo ani napodruhé, mohli konečně hosté vyhodit. Zřejmě nejvýraznější pasáž celého prodloužení.

75:06

Letang se do toho po nástupu na led opřel a nápřahem prověřil Sorokina, který neměl se zákrokem žádný problém. Tlak Pens ale pokračuje i nadále, hosté se nemohou vůbec dostat na kotouč.

2:3

Góly a asistencie: 9. Malkin (Letang, Rust), 28. Rust (Crosby, Letang) – 20. Beauvillier (Josh Bailey, Leddy), 49. Eberle (Komarov, Pageau), 81. Josh Bailey

Pittsburgh Penguins: Jarry (Lagacé) – Dumoulin, Letang (A), Matheson, Ceci, M. Pettersson, Marino – Guentzel, Crosby (C), Rust – Zucker, Malkin (A), Kapanen – McCann, J. Carter, F. Gaudreau – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev.

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Pulock, Leddy, Mayfield, A. Greene, Dobson – Komarov, Barzal, Beauvillier – Eberle, B. Nelson (A), Josh Bailey (A) – Palmieri, Pageau, Wahlstrom – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Rozhodca: O´Rourke, Rehman – Gibbons, Suchánek

Diváci: 9 344