Majstrovstvá sveta

Bielorusko – Veľká Británia

3:4

koniec (0:1, 1:2, 2:1)

26.05.2021, 19:15 • Olympic Sports Centre, Riga (Lotyšsko) • Skupina A • Michal Sadlek

Tipsport: 1.15 10.2 13.8

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (21:38:59)
Ďalší program:

Bielorusko
Piatok 28. 5. 2021, 19:15: Dánsko – Bielorusko

Veľká Británia
Piatok 28. 5. 2021, 15:15: Švédsko – Veľká Británia
Bielorusi pokračovali vo svojom laxnom výkone i v prvej polovici tretej tretiny a ich ďalšiu hrubú chybu v obrane, tentokrát pri striedaní, potrestal gólom už na 4:1 pre Britov Hammond. Až po tomto góle Bielorusi výraznejšie pridali a Britov, ktorým postupne začali dochádzať sily, dostali pod veľký tlak a výrazne ich prestrieľali. Po chybe britského obrancu Ehrhardta znížil Platt na 2:4 a zhruba 2 a štvrť minúty pred koncom strelil gól na 3:4 Prince, viac pukov sa však Bielorusom za chrbát skvele chytajúceho brankára Bownsa nepodarilo dostať. Tomu zrejme v kľúčovom momente zápasu – strele Šarangoviča zhruba minútu pred koncom – pomohla bránková konštrukcia, cenné víťazstvo však Britom ďalšími zákrokmi pri bieloruskej power-play udržal. Bielorusi doplatili na svoju bohorovnosť v obrane vo väčšine zápasu, ktorú nadšene hrajúci Briti potrestali gólmi a zaslúžene tak napriek veľkému záverečnému tlaku prehrali.

Nádejne rozohraný boj o štvrťfinále si teda Bielorusi výrazne skomplikovali, pretože po 4 odohraných zápasoch majú na konte len 4 body a sú na šiestom mieste skupiny A. Pred nich sa touto výhrou dostali Briti, ktorí majú rovnako 4 body.

Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 22:7 (36:26)

Veľká Británia vyhrala zápas v elitnej divízii MS v riadnej hracej dobe prvýkrát od roku 1962, kedy zdolala Fínsko 7:5.
Najlepší hráči zápasu:

Bielorusko – Vladislav Kodola
Veľká Británia – Liam Kirk

59:52

Faľkovskij potom sám strieľal z pravého kruhu, Bowns ale jeho strelu vyrazil a potom britský gólman zneškodnil i Šarangovičovu strelu z opačnej strany.

59:26

Bielorusi opäť vyhrali buly. Šarangovič tvrdou strelou z ľavého kruhu minul britskú bránku, puk ale pri mantineli zastavil Faľkovskij.

59:14

Oddychový čas Veľkej Británie.

59:14

Hneď po buly v útočnej tretine strieľal od modrej Bailen, jeho tvrdú strelu ale chytil britský gólman Bowns.

59:04

Taylor odchádza zo svojej bránky. Bielorusi budú hrať so šiestimi korčuliarmi.

58:57

Šarangovič si naviedol puk z pravého krídla na vrchol ľavého kruhu, odkiaľ krásnou strelou zápästím trafil pravú žŕdku Bownsovej bránky.

58:29

Nahodenie Bielorusov skončilo v rohu útočnej tretiny, kde Briti puk vybojovali a opäť ho len odpálili zo svojho obranného pásma.

58:02

Britom už evidentne došli sily, a tak puky len vyhadzujú zo svojho pásma. Teraz to názorne predviedol Hammond.

57:43

57:43 Shane Prince (BLR) - 3:4

57:43

Bielorusko dalo gól!
Bielorusi znižujú na rozdiel jediného gólu a v závere zápasu nás čaká veľká dráma! Za britskou bránkou vybojoval puk Protas, ktorý ho posunul pri ľavej žŕdke na Šarangoviča. Ten ho ešte z prvej naservíroval pred bránkovisko na SHANEA PRINCEA, ktorý ho hneď nasmeroval do Bownsovej bránky. Asistencie: Jegor Šarangovič, Alexej Protas.

57:05

Bielorusko v plnom počte.

56:49

Bielorusi sa dostali dokonca ku kombinácii v útočnom pásme a teraz to skôr vyzerá, akoby hrali presilovku oni.

56:25

Britom sa prechod do útočnej tretiny vôbec nevydaril a Bielorusi za vlastnou bránkou puk získali. Komarov ho potom potiahol po pravej strane do útočného pásma.

3:4

Góly a asistencie: 30. Kodola (Bailen, Prince), 52. Platt (Paré, Kodola), 58. Prince (Šarangovič, Protas) – 14. Kirk, 38. Davies (Myers), 39. Kirk (O'Connor, Dowd), 49. Hammond (Richardson)

Bielorusko: D. Taylor (Kolosov) – Chenkeľ (A), Bailen, Jerjomenko, Faľkovskij, Šinkevič, Solovjov, Antonov – S. Kosticyn, Šarangovič (C), Prince – N. Komarov, Drozd, Protas – Paré, Kodola, Platt (A) – Stefanovič, Nesterov, Lopačuk – Klimovič.

Veľká Británia: Bowns (Whistle) – Clements, Ehrhardt, D. Phillips, O'Connor, Richardson (A), Tetlow, Swindlehurst – Hook, Lachowicz, Betteridge – Kirk, Connolly, Dowd (A) – Lake, Perlini, Hammond – Davies, Myers, J. Phillips (C) – Long.

Rozhodca: Šír (CZE), Stano (SVK) – Ondráček (CZE), Synek (SVK)