Majstrovstvá sveta

Dánsko – Bielorusko

5:2

koniec (1:1, 0:1, 4:0)

28.05.2021, 19:15 • Olimpiskais sporta centrs, Riga • Skupina A • Vladimír Korduliak

Tipsport: 2.42 4.23 2.52

Je po zápase. V tretej tretine si Dáni z bránky súpera urobili terč a za päť minút sa posadili na koňa. Bielorusko hralo od polovice zápasu pasívne. Kým v druhej tretine to ešte stačilo, tento recept bol v tretej tretine neúčinný. Pomer striel medzi žrde v tretej časti 12:8, celkom 37:18. Dáni si za predvedený výkon zapíšu do tabuľky právom plný počet bodov. Dobrú noc priaznivcom športu želá Vladimír Korduliak. (21:35:11)

59:40

Dáni poslali puk do stredného pásma, Bielorusi si palebný priestor vypracovať aj tak nedokázali.

59:03

Zakázané uvoľnenie Dánska, hra sa vráti pred Dahma, vhadzovať budeme po jeho pravej ruke.

58:02

Strela od modrej a betóny Dahma puk usmernili do rohu klziska.

57:25

Puk síce na hokejkách hostí, no na ich polovici hracej plochy. Dáni kontrolujú hru a majú taktovku pevne vo svojich rukách.

56:09

Postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, Dánsko vykázané do stredného pásma.

56:01

Na druhej strane v akcii Kolosov, ktorý zlikvidoval akciu hostí.

55:43

Puk od modrej Dahm v stoji vyrazil pred seba a Dánsko založilo svoju útočnú akciu.

55:36

Spoza ľavého kruhu od mantinelu vystrelil príklepom Antonov, Dahm puk pohotovo zatočil do svojej lapačky.

55:02

Dáni majú pod kontrolou svoju modrú čiaru, kreativitu Bielorusov žiaľ nevidíme.

53:23

Dáni hrajú v pohode, Bielorusi majú problém vypracovať si akciu so streleckým zakončením, je po zápase.

52:15

52:15 Alexander True (DEN) - 5:2

52:15

Dánsko dalo gól!
ALEXANDER TRUE pred Kolosovom zmenil trajektóriu puku vystreleného od modrej od Lassena. Asistencie: Matias Lassen a Nichlas Hardt.

51:52

Ofsajd hostí, defenzíva domácich je dobre pozične organizovaná a hostia asi veľa priestoru na streľbu nedostanú.

50:50

Spoza bránky Kolosova začínajú hostia ďalšiu svoju akciu. Tie predchádzajúce končili vždy na defenzíve domácich, Dahm v bránkovisku len kontroloval hru.

49:53

49:53 Markus Lauridsen (DEN) - 4:2

49:53

MARKUS LAURIDSEN vystrelil z ľavej strany od modrej príklepom a Kolosov bol bez šance. Puk skončil opäť pod brvnom jeho bránky. Asistencie: Nichlas Hardt a Matias Lassen.

5:2

Góly a asistencie: 6. Meyer (M. Lauridsen), 45. Asperup (From, Jensen Aabo), 48. From (True), 50. M. Lauridsen (Hardt, Lassen), 53. True (Lassen, Hardt) – 3. Demkov (Kodola, Korobov), 31. Stefanovič (Faľkovskij, Protas)

Dánsko: Dahm (Sogaard) – Lassen, M. Lauridsen (A), O. Lauridsen (C), Jensen Aabo, Kristensen, Nicholas Jensen, O. Larsen – Nicklas Jensen, Jakobsen, Meyer – Storm, Jesper Jensen, Hardt – True, Asperup, From – Andersen, Madsen (A), Poulsen – Olesen.

Bielorusko: Kolosov (D. Taylor) – Faľkovskij, Chenkeľ (A), Znacharenko, Antonov, Bailen, Korobov, Solovjov, Šinkevič – Protas, Šarangovič (C), Prince – Lopačuk, N. Komarov, Drozd – Platt (A), Kodola, Paré – Stefanovič, Demkov, Belevič.

Rozhodca: Schrader (GER), Sternat (AUT) – Obwegeser (SUI), Seewald (AUT)

Diváci: bez divákov